Polecane posty

Doss    0

WITAM ja natomiast proponuje coś ze słonecznej Italii Landini LandPower 165 TDI , znajomy posiada taki Ciągnik jest zadowolony bardzo dobrze oświetlony ekonomiczny , silnik oczywiście PERKINS , kolega ma 120 ha ten Włoch w zupełności spełnia swoje zadanie . moze ten link CI pomoże http://pl.youtube.com/watch?v=zU3imK8kNb0 uważam ze lepszej reklamowki na traktor niema pzdr powodzenia przy doborze traktorkla ;))

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

Ja proponuje coś w granicach 150 KM (wiekszy moim zdaniem nie jest potrzebny, chyba że masz już maszyny do większego), a każdy wybierze to co mu się podoba i na co go stać, tak jak już wyżej ktoś zauważył każdy poleca to co ma :lol:.

Każdy dealer mówi że jego najlepszy a inne to.........., dlatego trzeba wybrać się do kilku dealerów, takich ciągników jakie się podobają i wybrać najlepszą ofertę. Zobaczyć jakie ktoś ma zaplecze, czy nie zmienia co 2 lata firmy którą handluje,w końcu kupuje się maszyne na kilka-kilkanaści lat.

Ja właśnie po przebadaniu rynku przyprowadze w tym tygodniu Agrotrona 150 :lol:, myslę że będzie dobrą maszyną, i też mam 100 ha.


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaproponował ci jakiegoś nowego zetorka Forterra 11741 albo 12441 są to bardzo dobre i wydajnie ciągniki a do tego nie drogie :). Ja mam 105 hektarów i obrabiam je dwoma MTZ82 i 60siątkom teraz ojciec przepisał mi pole planuje sprzedac moje ciągnki i kupię Zetora Forterra 11741 i 11441 nowe na młodego rolnika i zostawię sobie 60siątke do drobnych prac polowych. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

U nas koleś na wsi ma ponad 120 ha.ma trzy duże John Deere,Fendta 700 Vario,Ursusa C-360 3-P,rozrzutnik 32 tonowy do gnoju.ja bym polecił JOHN DEERE 6910


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Co byście mi zaproponowali na +/- 95 ha pola Traktor nie koniecznie musi być nowy aby łapał się na PROW i nie miał za dużo mtg Ciągnik ma być główną siłą pociągową Cena jaką za niego moge dać to nie więcej niż 300 tyś zł ma mieć od 150 - 180 km no i żeby był dobry pod tura :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

A jakie miałbyś maszyny do niego i jaki ciągnik pomocniczy... Główny ciągnik w gospodarstwie z turem i to jeszcze o takiej mocy to tak troche dziwne :) Ciężko będzie coś dopasować... Tym bardziej że nie ustaliłeś mniejwiecej marki... Wnioskuje że New Holland by Ci pasował... :)

Model T7030 byłby ok co do podanych przez Ciebie wymagań mocy... Tylko najgorszym elementem będzie chyba cena, bo nie wiem ile on kosztuje... 300 tyś zł brutto to raczej za mało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

150-180KM do ładowacza? W takim razie musisz mieć jakieś bardzo duże budynki. Ładowacz w takim dużym ciągniku to nie wypał; wysokie spalanie, duży promień skrętu zwłaszcza to największe wady tego rozwiązania. Napisz coś więcej odnośnie wymagań co do ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PGRdobrawola    21

A co powiecie o McCORMICK XTX 165? Moim zdaniem jest to maszyna godna uwagi a bardzo mało popularna. Cena jej to jakieś 300tyś a dysponuje mocą z tego co pamiętam 155km. McCORMICK jest również zaawansowan pod względem technologicznym i nie odsaje od case pumy która kosztuje 350tyś albo JD który ma 150km na pewno kosztuje ponad 300tyś


..."Mam dwa -U-R-S-U-S-y i dojną krowę
Chodź za GS na wino owocowe"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Ciągnik ma śmigać z pługiem Unia 5 skibowym obrotowym i agregatem uprawowo siewnym accord. Pozostały mój sprzęt który zostanie to MTZ 82 ale on jest przystosowany do mniejszych prac polowych i c-4011 ale on się nie liczy ;p a do hodowli nie mam ciągnika bo nie mam hodowli :). Tur jest mi potrzebny do Same bo jak przyjdzie nawozy ładować do lejka to nie będzie czym albo zborze z wiaty na tira ładować. Ja myślałem nad Same Iron 160km Cena nieco ponad 260tyś zł Co o nim sądzicie???? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

A co myślicie o ciągnikach Landini? Mój kolega chce takiego kupic (serwis blisko) 160KM (chyba) do pługa 5 ciąganej , siewnika 4m aktywnego accorda, i grubera lemkena 11łap 4m co sądzicie o takim Landini (ma jeszcze U934, c385, c360, c330 MF 3090) sprzeda c385


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Kup jakiegoś MFa około 160 KM. Bo do 5 obracalnej Unii to Deutz za krótki i go dębuje i potrzebny TUZ. A MF bedzie chodził spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trafik    0

Kolego ale nie kupuje się ciągnika z turem... Wiadomo, że w ciągnikach z turem szybko siada przedni most i w ogóle dostaje więcej po d*pie.. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Jak to nie kupuje sie ciagnika z turem? Co za okreslenie ze dostaje po d*pie? Skoro nowe ciagniki wypuszcza fabryka z ladowaczami to sa do tego przystosowane, po to m.in niektore modele posiadaja rame. Przeciez ciagniki w instrukcji maja napisane ile wytrzymuje przednia os wiec w czym problem.

 

Oczywiscie istnieja modele ciagnikow do ktorych nawet ja nie zalozylbym ladowacza bo maja przedni most ktory moze co najwyzej dzwigac przod ciagnika bez obciazenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Jak się nie kupuje ciągnika z turem ???? <lol> po to są tury żeby się je kupowało do ciągników nie sądzisz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trafik    0

Po pierwsze : Nie mówię o nowych ciągnikach...

Po drugie : Nie sądzę!!!! Tylko wiem!

 

 

Czy tylko mosty siadają podczas eksploatacji ciągnika z turem?? Więc się zastanów! Sprzęgło też siada w mniejszym lub większym stopniu.

I wiele innych podzespołów..

 

Jeśli miałbyś do wyboru John deera np z 95r bez tura

I john deera z 95r który od początku pracował z turem

 

No to którego byś wybrał ??

Bo ja tego z turem nie wziąłbym nawet jak by był tańszy od tego bez tura...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

a jeśli ktoś potrzebuje ciągnik z turem, to też ma go nie kupować? Dzięki temu może zaoszczędzić sporo kasy, bo ciągnik z turem będzie tańszy, zamiast kupować ładowacz oddzielnie zyskamy kasę na remont sprzęgła i przedniego mostu.

Ciągnik pracujący na zachodzie z turem ma mniej zużyty silnik i skrzynię biegów, bo tam pracuje tylko jako pomocniczy.

A co jeszcze zużywa się w ciągniku z ładowaczem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trafik    0

Chyba sobie kpisz!!! Nie widziałem takich cudów żeby ciągnik z turem był tańszy od takiego samego ciągnika bez tura...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

a jeśli ktoś potrzebuje ciągnik z turem, to też ma go nie kupować? Dzięki temu może zaoszczędzić sporo kasy, bo ciągnik z turem będzie tańszy, zamiast kupować ładowacz oddzielnie zyskamy kasę na remont sprzęgła i przedniego mostu.Ciągnik pracujący na zachodzie z turem ma mniej zużyty silnik i skrzynię biegów, bo tam pracuje tylko jako pomocniczy.A co jeszcze zużywa się w ciągniku z ładowaczem?

 

Nie tylko na zachodzie ciągnik z turem będzie mniej zużyty. Np u mnie w większym gospodarstwie ciągnik z turem ursus 1204 ma ładowacz od prawie 10 lat, od tamtego czasu pola nie widział, czasem przyczepy pociągnie, głównie duże puste albo małe pełne 4-7 ton. Tylko przy turze pracuje ale lekkie prace - palety, worki - nie ma prac ziemnych albo wypychania obornika itp. Sprzęgło nie było w nim robione przez ten czas ani skrzynia, nic przy silniku. Myślę że ktoś jakby go od nas odkupił to byłby zadowolony z niego, w ciągniku jest nominalny wał korbowy 1977 rok. Kiedyś ten ciągnik się napracował a teraz odpoczywa. A kupić 12tkę która była głównym ciągnikiem to na pewno będzie w gorszym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

@b0gdanowi chodziło że ciągnik z turem jest tanszy od ciagnika bez tura i oddzielnego ładowacza :)

właśnie o to mi chodziło, ale Tobie Trafik to nie wiem o co biega, raz strasznie krytykujesz ciagniki z ładowaczem, teraz znów przyznajesz rację koledze yarecki12...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Młodyoporowiec
      Witam w ciągu 3-4lat chce rozpocząć gospodarstwo mam starą obore (12 sztuk) na uwięziówce. Posiadam 8 ha na własność i jest szansa na 20 ha dzierżaw na dobrych warunkach jedenaście hektarów jest oddalone na 10 km  a 9ha 300m od gospodarstwa. Wracając z budynków mam tylko tą obore oraz mały magazyn na zboże okokło 50 t tam zmieszcze .Mam tylko ciapka więc maszyny wszystkie do kupienia myśle o 912 gdyż budżet ograniczony gospodarstwo nie ma być źródłem utrzymania myśle że na ciągnik i maszyny starczy około 70-80 tys a wiec tak co warto produkować na tych 30 ha bydło roślinność a może np. gęsi mam jeszcze 5 ha  łąk 4 km od domu chciał bym w przyszłości sie utrzymać z tego gospodarstwa czy 912 będzie wystarczające ?
    • Przez r10tomek
      Witam:)
      Planuje kupić nowy ciągnik na około 50ha.
      Mam mały problem ponieważ nie wiem jaki ciągnik wybrać! Ciągnik ten będzie głównym ciągnikiem w gospodarstwie czyli będzie pracował z pługiem przyczepa do sianokiszonek uprawa ziemi oraz transport. Jaki byście radzili 4 czy 6 cylindrowy i z jaką skrzynią bezstopniową czy zwykłą? Proszę o wasze wypowiedzi pozdrawiam. W gospodarstwie są jeszcze inne 4 ciągniki ( Ursus 1224, Zetor 8111, Ursus C-360 i C330)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj