Polecane posty

dziku    2

NH , Fergusson, którys z tych polecam. u mnie we wsi są sprawdzone :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

300 tys brutto? jesli tak to wzialbym jak najwiekszego nh tm, podobno od jakiegos roku dobre ceny na nie maja

 

hmmm po przemysleniu troche sie zapedzilem, to ma byc na 90 ha, wiec wiekszy niz te 150 km to napewno nie bedzie potrzebny, a do tej granicy to jest dosyc duzy wybor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

Polecam JD lub MF chyba bardziej JD. Sam osobiście posiadam Mf 6290 o mocy 135KM i jak na razie nie nażekam na niego rocznik 2002 w praktycznie pełnym wyposażeniu prócz przedniego wom. Na Twoje 91 ha polecał bym 150 KM lepiej wiecej niż za mało :lol:.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Za 300000 to powinieneś dostać nieżle wyposażoną Valtrę N141. Bardzo ekonomiczne ciągniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektorrr    4
Mam zamiar kupic ciągnik ale nie wiem jaki napewno nowy w cenie do 300000zł.Gleby posiadam II i III klase.ma być głównym koniem pociongowym

 

Najpierw zainwestuj w słownik :lol:

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

a ja mam gospodarstwo podobnej wielkości i Valtrę T130 dobry silnik i skrzynia niektórzy mówią że wydajność pompy 74l/min to mało ale mi wystarcza i ten ciągnik niema co robić a jeśli masz cięższe ziemie to polecam T140 ekopover niskie obroty zaledwie1800obr/min cisza i kulturka :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za 300 tys bedziesz miał około 30 ursusów c 330 i nimi obrobisz bez niczego i oszczedne sa :lol: a tak naprawde to ten co masz jako nick by ci starczył bez niczego ;) a jezeli go masz to kup sobie drugi nowszy :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

oj nie wiem czy byłoby to oszczędnie bo musiałby nająć kierowców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

Panowie a zdrowie człowiek niejest tylko do roboty jak chłop może sobie ułatwić robote to czemu go od tego odwodzić i niech nikt nie pier... że trzydziestka na zrobioną robotę spali mniej niz inny ciągnik!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tvt    0

kto taki mądry ze trzydziestka

kup sobie TS135A plusa znakomty ciagnik jak na90 ha tub TVT New Holand

 

nowe ciągniki seri T7000 polecam również 180 konny lyb mniejszy albo wiekszy jeszcze zależy jaki typ gospodarstwa prowadzisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

ja mysle ze na 91ha wystarczy zachodni ciagnik ok 120-140km


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Na 90 ha 120-140KM na pewno by wystarczyło. Tylko że jeśli ktoś ma w planach powiększanie gospodarstwa to kupując nowy ciągnik warto by było zainwestować w kilka KM więcej :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORION1    1

Jak na taką powieszchnie to minimum 150 Km może NH TM 150 sprawdzona technologia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarolek19    0
Jak na taką powieszchnie to minimum 150 Km może NH TM 150 sprawdzona technologia

 

 

New Holland TM150 powinien wystarczyć na taki areał

 

a jak nie to może jakiś Jelonek np: John Deere 6920 150KM/110 KW

wydajność pompy 60/96 litrów

noi w kabinie cicho 72dB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac11    1

Ja ci moge doradzić Claas Ares 697 atz

149 KM

Cena 300 tyś

Ja go mam ponad rok i spisuje się bardzo dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Ja także bym ci proponował coś z tm-ów sprawdzona technologia i są w porównaniu do innych "tanie", a są dlatego "tanie" bo zastąpi je nowa seria ;) Na 90 ha spokojnie starczy 100-150km :)


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

to 100 czy 150???? poza tym moc nie jest jedynym kryterium przeciez claas ares 697 to ciagnik mocno sredni pod wzgledem gabarytow (taki z klasy 120 konnych ciagnikow, tylko troche mocniejszy), a podobnej mocy axion 810 to calkiem inny ciagnik i przeznaczony do ciezszych zadan, takze nie powinno sie tak beztrosko manipulowac moca.

a mozna znalezc jeszcze bardziej wyrafinowane przyklady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

możesz też rozważyć DF`a to też dobre ciągniki a na 90 ha to 150 albo 150.7 i to moim zdaniem byłby najodpowiedniejszy ciągnik dla Ciebie


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Ja uważam że valtra N141 w wersi HiTech albo Adwance cena spoko moc 150 a w trybie transportowym nawet 160 cena (w końcu2007) od 195 (clasic surowy) netto do 245 (Adwance total wypas ) ten ostatni wychodzi 298 brutto chyba a pompa 117 litrów pełna automatyka, skrzynia ma takie kombinacje że się nieda opisać - Fińska soldność. A jeżeli coś cięższego to może T140 eco power. cen tego typu nieznam.Jest o wiele dłuższy i lepiej szedłby w polu, ale trochę mniej zwrotny. Sprawdź Valtre a napewno niepożałujesz. Sam zastanawiam się nad kupnem Valtry ale N82.


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Młodyoporowiec
      Witam w ciągu 3-4lat chce rozpocząć gospodarstwo mam starą obore (12 sztuk) na uwięziówce. Posiadam 8 ha na własność i jest szansa na 20 ha dzierżaw na dobrych warunkach jedenaście hektarów jest oddalone na 10 km  a 9ha 300m od gospodarstwa. Wracając z budynków mam tylko tą obore oraz mały magazyn na zboże okokło 50 t tam zmieszcze .Mam tylko ciapka więc maszyny wszystkie do kupienia myśle o 912 gdyż budżet ograniczony gospodarstwo nie ma być źródłem utrzymania myśle że na ciągnik i maszyny starczy około 70-80 tys a wiec tak co warto produkować na tych 30 ha bydło roślinność a może np. gęsi mam jeszcze 5 ha  łąk 4 km od domu chciał bym w przyszłości sie utrzymać z tego gospodarstwa czy 912 będzie wystarczające ?
    • Przez r10tomek
      Witam:)
      Planuje kupić nowy ciągnik na około 50ha.
      Mam mały problem ponieważ nie wiem jaki ciągnik wybrać! Ciągnik ten będzie głównym ciągnikiem w gospodarstwie czyli będzie pracował z pługiem przyczepa do sianokiszonek uprawa ziemi oraz transport. Jaki byście radzili 4 czy 6 cylindrowy i z jaką skrzynią bezstopniową czy zwykłą? Proszę o wasze wypowiedzi pozdrawiam. W gospodarstwie są jeszcze inne 4 ciągniki ( Ursus 1224, Zetor 8111, Ursus C-360 i C330)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj