Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik na 90 ha

198 odpowiedzi na ten temat

#81 Share marekczarna

marekczarna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 18 październik 2009 - 09:36

Ciągnik na 90 ha Racja :)
Ale tur przy takim dużym ciągniku to spory wydatek i jeżeli będzie ładował tylko worki i zborze z magazynu to lepiej do tego zadania kupić jakiś stary ciągnik z turem, a gdybyś miał na największym i w przyszłości miałbyś hodowlę to byś nie wyrabiał bo on by musiał zbierać bele z pola, czy kiszonki lub obornik, do tego przy tym wyjdzie duże spalanie, a gdzie do tego jeszcze inne prace ??
I jest to duży ciągnik, więc musiałbyś mieć duże budynki :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik na 90 ha Dzisiaj, 14:42
  •  

#82 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 18 październik 2009 - 10:06

Ciągnik na 90 ha Może on potrzebuje duży ciągnik z turem, ma on wiele zalet. Większy udźwig i stabilność, wysoko podnosi itp. Jak jechać siać nawóz to ciągnik z turem ciągnie dwie duże przyczepy z nawozem a z rozsiewaczem jedzie mniejszy ciągnik. Wtedy spalanie niższe wyjdzie niż jakby tur był na małym ciągniku a rozsiewacz na dużym. Poza tym taki ciągnik może robić główne prace uprawowe, w żniwa transport, może nie opłaca mu się kupować specjalnie czegoś mniejszego z turem. Co do starego ciągnika z turem to może lepiej te kasę wydać na porządny ładowacz do dużego nowszego ciągnika i mieć komfort jakiś. Przy produkcji roślinnej tur nie jest często potrzebny więc po co kupować specjalnie do tego traktor aby stał więcej jak robił.

#83 Share marekczarna

marekczarna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 18 październik 2009 - 12:47

Ciągnik na 90 ha No tak :)
Ale jeżeli miałby w przyszłości jakąś hodowlę to dojdą inne prace z turem zwłaszcza w żniwa czy sianokosy więc taki ciągnik będzie miał za dużo pracy i może nie wyrobić.
A jeżeli miałby jakiś stary z turem to na niego można kogoś posadzić żeby jeździł zbierać bale a ty będziesz już Gruberował czy prasował resztę czy usługi :) :)

#84 Share Rodos

Rodos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 19 październik 2009 - 20:25

Ciągnik na 90 ha to polecam fenda 312 vario tms na tyle ha wystarczy w zupelnosci... oszczedny i praktyczny

#85 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 674 postów
  • Zainteresowania:WINO KOBIETY I ŚPIEW

Napisany 20 październik 2009 - 17:53

Ciągnik na 90 ha Yarecki12 zgadzam się z tobą własnie do tego jest mi potrzebny duży traktor z turem. A jeśli będe miał hodowle to mam c-4011 z turem więc on by robił w stajniach :)

#86 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 20 październik 2009 - 18:49

Ciągnik na 90 ha Co innego tur w hodowli a co innego w uprawie. My się specjalizujemy w ziemniakach na frytki i czipsy i tur najwięcej jest potrzebny przy sadzeniu bo podaje bigbagi 1000-1200 kg do sadzarki, musi wysoko podnieść i stabilny być więc lepiej jak jest to większy ciągnik, poza tym ciągnie pełne przyczepy na pole więc musi mieć trochę mocy, spalanie mniej ważne bo on załaduje i w zależności od kalibrażu sadzeniaka odpoczywa od 30 minut do 2 godzin. Jeden gość na agrofoto ma tura na NH TM175 i bardzo sobie chwali takie rozwiązanie. My nie mogliśmy założyć tura do nowszego ciągnika, bo dwa duże NH uprawiają pod ziemniaki ,forterra sadzi, NH mały pryska odrazu, 80tka, i 1212 wożą sadzeniaki więc zostaje tylko 1204. W moim przypadku lepiej mieć tura na starym ursusie bo co, założę tura do nh to czym będę uprawiać.

#87 Share PGRdobrawola

PGRdobrawola

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:wszystko co ciekawe ;)

Napisany 20 październik 2009 - 20:06

Ciągnik na 90 ha Co byście doradzili przy wyborze używanego traktora na 90ha gospodarstwo? Myślałem nad traktorem do 60-70tyś zł i mocy około 150KM. Traktor o którym najpierw pomyślałem był Ursus 1634 gdyż jest stosunkowo tani i napewno jest duży dostęp do części. Ale gdy przeczyałem informacjie na jego to mi się nie podoba. Na allegro znalazłem John Deere 7700 ma 150km i wkońcu to JD lub NH TM150. I ile może kosztować do niego pług uni grudziądz lub kvernlanda tylko nie sztywny tylko na "resorze" wiecie o co chodzi :) ? bo z tego co się orjętuję to z 30-35tyś by trzeba było dać za nowy. I tak wyliczyłme że taki zestaw za 100-110tyś by mógł sobie sprawić? Co sądzicie wogóle o takim pomyśle zakupienia używki?
..."Mam dwa -U-R-S-U-S-y i dojną krowę
Chodź za GS na wino owocowe"...

#88 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 674 postów

Napisany 20 październik 2009 - 21:07

Ciągnik na 90 ha Najlepszym rozwiązaniem jak dla ciebie będzie Zetor 16245 są wytrzymałe i mocne i do tego pług PHX Zetor wyniesie cię około 55tyś + pług jakieś 8tyś i masz ładny zestawik :)

#89 Share PGRdobrawola

PGRdobrawola

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 20 październik 2009 - 21:31

Ciągnik na 90 ha A on to niby taki sam jak ursus a naprzykład coś z nowocześniejszych? A ten pług to nowy możesz dać jakąś stronkę gdzie bym mógł się z jego danymi zapoznać?

zetor 16145 z pługiem phx 5 skibowym (721842513) - Aukcje internetowe Allegro znalazłem taki zestaw ale ten pług to stary a mi chodzi o nowy pług i używany traktor tylko żeby był trochę nowocześniejszy jak zetro. Bo do zetora to nic nie ma ale to jest ta sama technologia z tego co się orjętuję jak w 1614 czyli ----> to samo co 912 a jeśli takie jak 912 to ----> i to samo co c-385 i zetro z tej serji Crystal czy jakoś a to są jakieś lata '70. Jak się mylę to sorki ale jakoś coś mi sie o uszy obiło że to jest to samo

#90 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 październik 2009 - 13:13

Ciągnik na 90 ha Za 30-35tyś. zł kupisz polski, ale osobiście nie polecałbym. Za podobne pieniądze będziesz miał Kverniego w eleganckim stanie. Ceny na allegro są zawyżone, lepiej pojeździć, po komisach lub dzwonić po ogłoszeniach i kupić od rolnika.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share PGRdobrawola

PGRdobrawola

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 21 październik 2009 - 13:44

Ciągnik na 90 ha A jakieś zachodnie marki?? Tak od 50tyś do 75tyś? co byście doradzili?

#92 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 674 postów

Napisany 22 październik 2009 - 17:09

Ciągnik na 90 ha Za taką kwote nic ciekawego z zachodnich traktorów nie kupisz

#93 Share Rodos

Rodos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 22 październik 2009 - 20:00

Ciągnik na 90 ha renualt polecam dobre silniki maja i dobrze sie spisuja

#94 Share on12321

on12321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 22 październik 2009 - 22:05

Ciągnik na 90 ha ja bym radzil kupic ci valtre jakas na prawde bardzo dobre ciagniki:)

#95 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 674 postów

Napisany 23 październik 2009 - 22:14

Ciągnik na 90 ha Za 75tyś zł Valtre 160 konna ??? chyba jakiegoś starego trupa ;)

#96 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 23 październik 2009 - 22:32

Ciągnik na 90 ha PŁUG KVERNELAND BB100 6-SKIBOWY VARIO + WAŁY (786885881) - Aukcje internetowe Allegro i do tego Fendt 615 LSA, 92. r, 185KM sprawdĹş warto!!! (789129477) - Aukcje internetowe Allegro co sądzisz o takim zestawie?
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#97 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 674 postów

Napisany 24 październik 2009 - 21:50

Ciągnik na 90 ha Tym Fendem juz za wile nie porobi ma on już 10000mtg teraz to już tylko remonty ;p

#98 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 24 październik 2009 - 22:00

Ciągnik na 90 ha Jeśli on ma tylko 10tys mth to zapewniam cię że porobi jeszcze conajmniej 5tys mth bezawaryjnie (jeśli oczywiście będzie o niego dbał) a za tą cene to tylko 16 pozostaje ;)
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#99 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 674 postów

Napisany 25 październik 2009 - 22:08

Ciągnik na 90 ha Tak 15000mt ciągnik zrobi bez remontu Pokaż mi takiego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 26 październik 2009 - 07:18

Ciągnik na 90 ha Moge Ci pokazać nie jednego jak chcesz... Klient przywoził Favority po 18 tys godzin i od 4 lat zwoża kukurydze bezawaryjnie, tylko oleje zmienia. Płacił za nie po 2 tys Euro he he I na pryzme 2,5 metra 611 LSA rozrzutnik Forshritt i bez żadnej pomocy... Do 20 tys można dobić bez remontu silnika jeśli zadba o oleje...