Skocz do zawartości

Rolnicy stracili dopłaty do tytoniu

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 styczeń 2010 - 01:54

Rolnicy stracili dopłaty do tytoniu Przeczytałem w internecie dezyderat Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi z którego wynika, że Minister Rolnictwa złożył wniosek w sprawie dopłat do tytoniu po terminie (termin był do 1 sierpnia 2009 r. a wniosek został złożony 26 sierpnia 2009 r.). Zastaniawiam się czy Pan Minister nie dopilnował, czy chciał aby polscy plantatorzy tytoniu dostali dopłaty. Polska jest jedynym krajem który starał się o te dopłaty i nie dostał. Wniosek został złożony do KE 26 sierpnia ubiegłego roku, tj. po terminie (dokumenty można było składać do 1 sierpnia 2009 r.). Dodam, że Polska jako jedyny kraj spośród starających się o dopłaty do tytoniu nie otrzymała pieniędzy na ten cel. Polsce przypadało 90 mln euro. A jak Pan Minister traktuje rolników co zaniosą jakiś dokument dzień po terminie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rolnicy stracili dopłaty do tytoniu Dzisiaj, 23:21
  •  

#2 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 17 styczeń 2010 - 08:42

Rolnicy stracili dopłaty do tytoniu tak to jest jak się pan minister zajmuje nie tym co powinien - bo widocznie zamiast kręcić kiełbase wyborczą na temacie parcelowania ziemi z ANR dla rolników indywidualnych - trzeba było się zainteresować terminowym składaniem wniosków - podejżewam że nie jest to działanie celowe tylko wynik "efektywności" działania urzędasów z ministerstwa - widocznie jakaś pani zamiast zanieść wniosek w piatek zaniosła go do nastepnej w poniedziałek bo w piatek musiała dopić kawe przed koncem pracy
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#3 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 09:27

Rolnicy stracili dopłaty do tytoniu Nóż w kieszeni się otwiera jak się dowiaduje o takich kwiatkach.Mało tego, podejrzewam że nikomu włos z głowy nie spadnie za to że polscy rolnicy stracili 90 mln. euro!Odpowiedzialny za ten stan rzeczy urzędnik czy minister powinni stracić posadę!
:)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share boosky

boosky

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Zainteresowania:Rodzina, mechanika, rolnictwo.

Napisany 25 styczeń 2010 - 13:37

Rolnicy stracili dopłaty do tytoniu Dopłaty do tytoniu??? Nie powinno ich być do tytoniu, a później dopłaty Z NFZu na raka ? Koło się zamyka
... bo wszystko zaczyna się w głowie

#5 Share ralf

ralf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 13:47

Rolnicy stracili dopłaty do tytoniu a kto Cie namawia do palenia ??? nie chcesz nie pal !!! Bedziesz pracował za friko ?? chyba nie ... więc nie wypowiadaj sie w temacie o którym masz zerowe pojęcie !!!! i nie obawiaj sie o NFZ

#6 Share boosky

boosky

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Zainteresowania:Rodzina, mechanika, rolnictwo.

Napisany 26 styczeń 2010 - 17:05

Rolnicy stracili dopłaty do tytoniu Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej gwarantuje każdemu wolność wypowiedzi. Oznacza to, że każdy z nas ma prawo do wyrażania swoich poglądów!

Czy wyżej napisałem, że ktoś mnie namawia do palenia?

Nie powinno być dopłat do tytoniu i już!
... bo wszystko zaczyna się w głowie

#7 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 26 styczeń 2010 - 17:08

Rolnicy stracili dopłaty do tytoniu Moim zdaniem dobrze zrobili, że zabrali dopłaty. Podnoszą akcyzę na wyroby tytoniowe (choć tutaj też chodzi i kasę) są coraz większe obostrzenia co do miejsc gdzie można palić. Więc kolejnym krokiem jest zabranie dopłat do produkcji. Rak płuc to ciężka choroba i trzeba z nią walczyć
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 styczeń 2010 - 18:23

Rolnicy stracili dopłaty do tytoniu Złapał Niemiec Złotą Rybkę i ta się go pyta, co byś chciał za to że mnie uwolnisz.Ten mówi,sąsiad ma 100 krów,a ja tylko 10,zrób bym miał 200 krów i dzięki temu był bogatszy od niego.Gdy Francuz złapał rybkę,miał również życzenie by zamiast 5 świń,mieć 200 czyli więcej jak jego sąsiad,który ma tylko 150 i zostanie biedniejszy od niego.
Polak natomiast na pytanie co by chciał za wypuszczenie rybki wolno,odpowiedział.
Mój sąsiad ma 5000 kur,a ja tylko 100,spraw rybko by sąsiadowi zdechły wszystkie kury i abym dzięki temu, był bogatszy od niego.
Wniosek jest taki, że nie ważne z jakiego kraju się pochodzi,ważne że ma się podobne życzenia :D .

#9 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 18:51

Rolnicy stracili dopłaty do tytoniu uważam że nie powinno być dopłat do uprawy tytoniu, tyle tylko że w całej UE. Jeśli pozostałe kraje mają dopłatę to w Polsce też powinny być, każdy wie kogo za to rozliczy przy następnych wyborach.
Żeby nie popaść w skrajność tytoń (i jego wyroby) który jest w obrocie w UE powinien pochodzić z plantacji które są prowadzone wg wszelkich norm i prawideł jakie plantator UE musi przestrzegać. Co prawda kolejne 13000złdo 1 ha to przesada, ale jak konkurować to na równych warunkach inaczej kolejna polska branża będzie niszczona.

#10 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 18:53

Rolnicy stracili dopłaty do tytoniu Piszecie jak mieszczuchy którym nie podoba się to że nie dostają dopłat i dlatego dopłaty powinny być i rolnikom zabrane Dodany obrazek (jak coś-to co prawda nie palę ale nie jestem żadnym neofitą-paliłem kupę lat i teraz solidaryzuję się z tymi co dają Skarbowi Państwa na akcyzie zarobić Dodany obrazek )

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share coffey23

coffey23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 20:42

Rolnicy stracili dopłaty do tytoniu jeśli u nas rozwalą rolników którzy sadzą tytoń i sie utrzymują z tego w jakiś sposób to firmy produkujące papierosy znajdą inne rynki i fajki dalej bedą robione i sprzedawane , dziwie sie ze piszecie ze nie powinno być dopłat do tytoniu ...

#12 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 21:09

Rolnicy stracili dopłaty do tytoniu a ja wam powiem że palacze to dla państwa kury znoszące złote jaja wprowadzają do budżetu w skali roku niemiłosierne kwoty z akcyzy. Jaki jest faktyczny koszt produkcji paczki fajek która finalnie kosztuje 9 zł. ile w tym jest akcyzy chętnie bym się dowiedział, może ktoś wie? Druga sprawa palacze przeważnie żyją krócej niż nie palący więc nie dożyją emeryturki lub dożyją ale skorzystają w niewielkim stopniu i znów państwo jest do przodu. Co do leczenia palących przez NFZ, równie dobrze mnie palącemu może nie podobać się leczenie wszystkich otyłych którzy chorują na zawały, krążenie i Bóg wie co tam jeszcze po co wciągają gigantyczne ilości tłuszczów które osadzają im się na tyłkach.

#13 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 21:13

Rolnicy stracili dopłaty do tytoniu

Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej gwarantuje każdemu wolność wypowiedzi. Oznacza to, że każdy z nas ma prawo do wyrażania swoich poglądów!

Czy wyżej napisałem, że ktoś mnie namawia do palenia?

Nie powinno być dopłat do tytoniu i już!

Powinny być te dopłaty na zmianę profilu produkcji.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#14 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 styczeń 2010 - 21:50

Rolnicy stracili dopłaty do tytoniu Jeśli nie będzie dopłat,nie będzie tytoniu.20 tyś ha zostanie obsiane zbożem i na rynek trafi dodatkowe 80 tyś ton ziarna. Ta dodatkowa ilość obniży cenę na zboże,którego już jest za dużo i utrudni zbyt.Bardzo łatwo doprowadzić do usunięcia kolejnej rośliny z uprawy,ale zastąpienie jej zbożem lub rzepakiem odbije się na kieszeni pozostałych.

#15 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 22:01

Rolnicy stracili dopłaty do tytoniu Własnie. A co przeszkadza wam że ktoś pali ? :D Jego sprawa i tylko jego ew Jego małzonka. A jak ja słysze żyją krócej.... Ludzie nie palą umrą po 30 ludzie pala ciagnądo setki. A wy wierzycie w pic na wode :( Mało innego dziadostwa trującego macie na tym świecie? No więc... Powinny być doplaty do tytoniu a papierosy po 23 starych złotych :(
Mój Wladimirec podbija świat

#16 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 22:14

Rolnicy stracili dopłaty do tytoniu Dopłaty do tytoniu być powinny.Jeśli są w całej UE to w Polsce też powinny być!
Palacze dają prace nam rolnikom , fabrykom papierosów , lekarzom , sklepom i od groma kasy do budżetu z akcyzy więc chwała im za to i niech żyją 100 lat!
Palacz - niepalący od 4 lat :D !

#17 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 18:53

Rolnicy stracili dopłaty do tytoniu Fajki były i będą tylko kto pali to musi kupić jak dopłaty ściagną wzrośnie koszt produkcji. a oni akcyze dowala to dopiero będzie. Tym co uprawiaja pojadą po kosztach a tym co palą też tylko tamtym g*** dadzą a palaczą zabiorą wielka kase
Mój Wladimirec podbija świat

#18 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 19:35

Rolnicy stracili dopłaty do tytoniu Zajmuję się produkcją tytoniu i wiem że koszt jednej paczki papierosów dobrej klasy to max 30gr. Więc państwo ma ogromne zyski ...
Tytoń jest uprawą specjalistyczną i wymaga wielokrotnie większych wkładów zarówno w środki ochrony roślin jak i nawozy czy paliwa . Czyli taka uprawa sprzyja zarówno różnego rodzaju firmom i zakładom które płacą podatki i państwo jeszcze więcej zyskuje. Jeśli my nie wyprodukujemy to inni to zrobią bo palacze byli, są i będą a czemu to ktoś inny ma zarabiać a nie my . Rozumiem że trochę was boli że to do tytoniu były dopłaty ale zatrudnia on tysiące ludzi bo 5 osób na 3 ha ma robić co przez cały rok. Jeśli zniszczy się tytoń to rolnicy będą uprawić coś bardziej pospolitego a to innym rolnikom wcale nie pomoże . Co do tego że ktoś mówi że to dopłat do raka to mój dziadek ma prawie 70 lat i pali od 13 roku życia teraz ma raka i prawdopodobnie umrze i gdy się mówi po co paliłeś ? A on na to że i tak nie żałuje tego i dalej pali ... Nikt nikomu nie każe palić i wole żeby moje dzieci miały dostęp do papierosów niż do narkotyków ...

#19 Share gofer803

gofer803

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja

Napisany 28 styczeń 2010 - 20:55

Rolnicy stracili dopłaty do tytoniu Z tego co wiem to w paczce gdzie jest 20 szt. to 5 szt. to jest koszt plantatora i koszt fabryki która produkuje papierosy a 15 szt. to podatki i akcyza czyli spora cześć budżetu państwa pochodzi z tytoniu a plantatorom to pare groszy szkoda dac. Hańba !!!!!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 29 styczeń 2010 - 21:32

Rolnicy stracili dopłaty do tytoniu Gofer803 to nie chodzi o to że ktoś komuś szkoduje dać kasy tylko o to że przez paklaków z ministerstwa którzy nie dopilnowali terminu złożenia wniosku o kase do UE polscy plantatorzy tytoniu stracili szansę na dopłaty do swojej produkcji!!!
Mają szczęście ci z ministerstwa że tu Polska a nie Chiny bo tam za takie zaniedbania to po prostu- "6 gr. ołowiu w potylice a organy na przeszczepy". :D