Gość Profil usunięty

Rolnicy stracili dopłaty do tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przeczytałem w internecie dezyderat Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi z którego wynika, że Minister Rolnictwa złożył wniosek w sprawie dopłat do tytoniu po terminie (termin był do 1 sierpnia 2009 r. a wniosek został złożony 26 sierpnia 2009 r.). Zastaniawiam się czy Pan Minister nie dopilnował, czy chciał aby polscy plantatorzy tytoniu dostali dopłaty. Polska jest jedynym krajem który starał się o te dopłaty i nie dostał. Wniosek został złożony do KE 26 sierpnia ubiegłego roku, tj. po terminie (dokumenty można było składać do 1 sierpnia 2009 r.). Dodam, że Polska jako jedyny kraj spośród starających się o dopłaty do tytoniu nie otrzymała pieniędzy na ten cel. Polsce przypadało 90 mln euro. A jak Pan Minister traktuje rolników co zaniosą jakiś dokument dzień po terminie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

tak to jest jak się pan minister zajmuje nie tym co powinien - bo widocznie zamiast kręcić kiełbase wyborczą na temacie parcelowania ziemi z ANR dla rolników indywidualnych - trzeba było się zainteresować terminowym składaniem wniosków - podejżewam że nie jest to działanie celowe tylko wynik "efektywności" działania urzędasów z ministerstwa - widocznie jakaś pani zamiast zanieść wniosek w piatek zaniosła go do nastepnej w poniedziałek bo w piatek musiała dopić kawe przed koncem pracy


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Nóż w kieszeni się otwiera jak się dowiaduje o takich kwiatkach.Mało tego, podejrzewam że nikomu włos z głowy nie spadnie za to że polscy rolnicy stracili 90 mln. euro!Odpowiedzialny za ten stan rzeczy urzędnik czy minister powinni stracić posadę!

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Dopłaty do tytoniu??? Nie powinno ich być do tytoniu, a później dopłaty Z NFZu na raka ? Koło się zamyka


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf    15

a kto Cie namawia do palenia ??? nie chcesz nie pal !!! Bedziesz pracował za friko ?? chyba nie ... więc nie wypowiadaj sie w temacie o którym masz zerowe pojęcie !!!! i nie obawiaj sie o NFZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej gwarantuje każdemu wolność wypowiedzi. Oznacza to, że każdy z nas ma prawo do wyrażania swoich poglądów!

 

Czy wyżej napisałem, że ktoś mnie namawia do palenia?

 

Nie powinno być dopłat do tytoniu i już!


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Moim zdaniem dobrze zrobili, że zabrali dopłaty. Podnoszą akcyzę na wyroby tytoniowe (choć tutaj też chodzi i kasę) są coraz większe obostrzenia co do miejsc gdzie można palić. Więc kolejnym krokiem jest zabranie dopłat do produkcji. Rak płuc to ciężka choroba i trzeba z nią walczyć


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Złapał Niemiec Złotą Rybkę i ta się go pyta, co byś chciał za to że mnie uwolnisz.Ten mówi,sąsiad ma 100 krów,a ja tylko 10,zrób bym miał 200 krów i dzięki temu był bogatszy od niego.Gdy Francuz złapał rybkę,miał również życzenie by zamiast 5 świń,mieć 200 czyli więcej jak jego sąsiad,który ma tylko 150 i zostanie biedniejszy od niego.

Polak natomiast na pytanie co by chciał za wypuszczenie rybki wolno,odpowiedział.

Mój sąsiad ma 5000 kur,a ja tylko 100,spraw rybko by sąsiadowi zdechły wszystkie kury i abym dzięki temu, był bogatszy od niego.

Wniosek jest taki, że nie ważne z jakiego kraju się pochodzi,ważne że ma się podobne życzenia :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

uważam że nie powinno być dopłat do uprawy tytoniu, tyle tylko że w całej UE. Jeśli pozostałe kraje mają dopłatę to w Polsce też powinny być, każdy wie kogo za to rozliczy przy następnych wyborach.

Żeby nie popaść w skrajność tytoń (i jego wyroby) który jest w obrocie w UE powinien pochodzić z plantacji które są prowadzone wg wszelkich norm i prawideł jakie plantator UE musi przestrzegać. Co prawda kolejne 13000złdo 1 ha to przesada, ale jak konkurować to na równych warunkach inaczej kolejna polska branża będzie niszczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Piszecie jak mieszczuchy którym nie podoba się to że nie dostają dopłat i dlatego dopłaty powinny być i rolnikom zabrane biggrin.gif (jak coś-to co prawda nie palę ale nie jestem żadnym neofitą-paliłem kupę lat i teraz solidaryzuję się z tymi co dają Skarbowi Państwa na akcyzie zarobić biggrin.gif )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

jeśli u nas rozwalą rolników którzy sadzą tytoń i sie utrzymują z tego w jakiś sposób to firmy produkujące papierosy znajdą inne rynki i fajki dalej bedą robione i sprzedawane , dziwie sie ze piszecie ze nie powinno być dopłat do tytoniu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

a ja wam powiem że palacze to dla państwa kury znoszące złote jaja wprowadzają do budżetu w skali roku niemiłosierne kwoty z akcyzy. Jaki jest faktyczny koszt produkcji paczki fajek która finalnie kosztuje 9 zł. ile w tym jest akcyzy chętnie bym się dowiedział, może ktoś wie? Druga sprawa palacze przeważnie żyją krócej niż nie palący więc nie dożyją emeryturki lub dożyją ale skorzystają w niewielkim stopniu i znów państwo jest do przodu. Co do leczenia palących przez NFZ, równie dobrze mnie palącemu może nie podobać się leczenie wszystkich otyłych którzy chorują na zawały, krążenie i Bóg wie co tam jeszcze po co wciągają gigantyczne ilości tłuszczów które osadzają im się na tyłkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej gwarantuje każdemu wolność wypowiedzi. Oznacza to, że każdy z nas ma prawo do wyrażania swoich poglądów!

 

Czy wyżej napisałem, że ktoś mnie namawia do palenia?

 

Nie powinno być dopłat do tytoniu i już!

 

Powinny być te dopłaty na zmianę profilu produkcji.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeśli nie będzie dopłat,nie będzie tytoniu.20 tyś ha zostanie obsiane zbożem i na rynek trafi dodatkowe 80 tyś ton ziarna. Ta dodatkowa ilość obniży cenę na zboże,którego już jest za dużo i utrudni zbyt.Bardzo łatwo doprowadzić do usunięcia kolejnej rośliny z uprawy,ale zastąpienie jej zbożem lub rzepakiem odbije się na kieszeni pozostałych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Własnie. A co przeszkadza wam że ktoś pali ? :D Jego sprawa i tylko jego ew Jego małzonka. A jak ja słysze żyją krócej.... Ludzie nie palą umrą po 30 ludzie pala ciagnądo setki. A wy wierzycie w pic na wode :( Mało innego dziadostwa trującego macie na tym świecie? No więc... Powinny być doplaty do tytoniu a papierosy po 23 starych złotych :(


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Dopłaty do tytoniu być powinny.Jeśli są w całej UE to w Polsce też powinny być!

Palacze dają prace nam rolnikom , fabrykom papierosów , lekarzom , sklepom i od groma kasy do budżetu z akcyzy więc chwała im za to i niech żyją 100 lat!

Palacz - niepalący od 4 lat :D !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Fajki były i będą tylko kto pali to musi kupić jak dopłaty ściagną wzrośnie koszt produkcji. a oni akcyze dowala to dopiero będzie. Tym co uprawiaja pojadą po kosztach a tym co palą też tylko tamtym g*** dadzą a palaczą zabiorą wielka kase


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Zajmuję się produkcją tytoniu i wiem że koszt jednej paczki papierosów dobrej klasy to max 30gr. Więc państwo ma ogromne zyski ...

Tytoń jest uprawą specjalistyczną i wymaga wielokrotnie większych wkładów zarówno w środki ochrony roślin jak i nawozy czy paliwa . Czyli taka uprawa sprzyja zarówno różnego rodzaju firmom i zakładom które płacą podatki i państwo jeszcze więcej zyskuje. Jeśli my nie wyprodukujemy to inni to zrobią bo palacze byli, są i będą a czemu to ktoś inny ma zarabiać a nie my . Rozumiem że trochę was boli że to do tytoniu były dopłaty ale zatrudnia on tysiące ludzi bo 5 osób na 3 ha ma robić co przez cały rok. Jeśli zniszczy się tytoń to rolnicy będą uprawić coś bardziej pospolitego a to innym rolnikom wcale nie pomoże . Co do tego że ktoś mówi że to dopłat do raka to mój dziadek ma prawie 70 lat i pali od 13 roku życia teraz ma raka i prawdopodobnie umrze i gdy się mówi po co paliłeś ? A on na to że i tak nie żałuje tego i dalej pali ... Nikt nikomu nie każe palić i wole żeby moje dzieci miały dostęp do papierosów niż do narkotyków ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gofer803    0

Z tego co wiem to w paczce gdzie jest 20 szt. to 5 szt. to jest koszt plantatora i koszt fabryki która produkuje papierosy a 15 szt. to podatki i akcyza czyli spora cześć budżetu państwa pochodzi z tytoniu a plantatorom to pare groszy szkoda dac. Hańba !!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Gofer803 to nie chodzi o to że ktoś komuś szkoduje dać kasy tylko o to że przez paklaków z ministerstwa którzy nie dopilnowali terminu złożenia wniosku o kase do UE polscy plantatorzy tytoniu stracili szansę na dopłaty do swojej produkcji!!!

Mają szczęście ci z ministerstwa że tu Polska a nie Chiny bo tam za takie zaniedbania to po prostu- "6 gr. ołowiu w potylice a organy na przeszczepy". :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj