Skocz do zawartości

Zdjęcie

agregat prądotwórczy

73 odpowiedzi na ten temat

#1 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 20:37

agregat prądotwórczy Problem nie dotyczy mnie, tylko mojego znajomego. Otóż ma on agregat prądotwórczy 16KW mocowany na TUZ i napędzany od WOM-u. Mimo tej mocy znamionowej nie jest w stanie zasilić schładzalnika i dojarki przewodowej równocześnie. Moc zainstalowanych silników wynosi ok 4KW. Ciągnik nie odczuwa żadnego obciążenia, a próba włączenia drugiej maszyny z tych wymienionych powoduje, że wywala mu zabezpieczenia na niej. Przy zasilaniu z sieci wszystko gra, a zasilane z agregatu pojedynczo też pracują Pytałem się go o kabel zasilający , z odpowiedzi wygląda na wystarczający ponieważ kiedyś zasilał nim dużą, leżącą dmuchawę do siana, przewód nie grzeje się, tylko poradziłem mu by nie użytkował go w stanie zwiniętym(długość przewodu - kilkanaście m). Nie miałem możliwości sprawdzenia tego namacalnie, a problem znam z opisu. W czym może być przyczyna?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
agregat prądotwórczy Dzisiaj, 03:50
  •  

#2 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 20:44

agregat prądotwórczy Silniki w sumie mają 4kW? a agregat 16kW? przecież to powinno chodzić

#3 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 20:47

agregat prądotwórczy Pewnie takie to i 16 kW-jak to mówią napis wszystko wytrzyma Dodany obrazek -nie sugeruj się za bardzo moim zdaniem-jestem w trakcie spożywania sporych ilości C2H5OH Dodany obrazek

#4 Share red

red

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 21:09

agregat prądotwórczy witam :)
moim zdaniem wina nie lezy po stronie agregatu pradotworczego lecz schładzalnika do mleka.elektryk który podłaczał mi agregat uprzedzał zeby podczas jego pracy nie właczac schładzalnika poniewaz agregat ma spore wachania napiecia czy tam natezenia ( nie jestem elektrykiem :) ) i bedzie wywalało zabezpieczenie.
niech Twoj znajomy sprobuje podpiac inny silnik ok 10-12 kW i okaze sie czy moj tok myslenia jest prawidlowy.

#5 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 21:29

agregat prądotwórczy tutaj ciekawe rzeczy o użytkowaniu piszą

http://www.agrofoto....t-pradotworczy/

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#6 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 16 styczeń 2010 - 21:43

agregat prądotwórczy to spróbuj na te 4 kW innych urządzen powłączac i bedziesz wiedzaił czy to wina schładzialnika czy nie. bo ja to przed kupieniem agregatu przerabiałem calą instalacje i pamietam ze z baniakiem tez był jakiś kłopot i coś tam elektryk kombinował :)

jutro zapytam ojca o co chodzi moze to akurat tu lezy problem :)

#7 Share lukesz

lukesz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 21:54

agregat prądotwórczy morze różnicówkę wyrzuca w agregacie?

#8 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 22:38

agregat prądotwórczy Też przymierzałem sie do zakupu agregatu, ale po wizycie w sklepie sprzedawca powiedział, że ten agregat nie może zasilać urządzeń które posiadaja elektronikę. Jak to jest w rzeczywistości? Czy są jakieś agregaty co potrafią zasilać urządenia elektroniczne? Jak tak to czym się różnia od innych? Chodzi mi o to aby zasilał schładzalnik, a to jest urządzenie które chodzi na elektronice :)

#9 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 16 styczeń 2010 - 22:49

agregat prądotwórczy A czy moc agregatu to nie przypadkiem 16kva? To jest tzw. moc bierna i nie jest to tyle samo co 16KW
Dodatkowo urządzenia an rozruch mogą pobierać chwilowo nawet dwukrotnie większy prąd

Edytowany przez darek1972, 16 styczeń 2010 - 22:56.

Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#10 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 23:21

agregat prądotwórczy Agregat z systemem AVR (stabilizacja napięcie) choć tak do końca to też nie można. U mnie w firmie ostatnio podłaczaliśmy kotłownie pod agregat i mamy żmijkę która podaje trociny do zasobnika elektryk ją podłączył przez urządzenie które chroni silnik gdy nie ma jednej fazy i przy próbach włączenia ów dziadostwo zadziałało i musieliśmy je odłączyć. Różnicówka przy agregacie będzie wywalać gdy będzie zwarcie. 16kva x 0,8= 12,8kW też nie powinno chyba że mało A daje ten agregat. musiał by elektryk pomierzyć ile silniki biorą rzeczywiście A.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 16 styczeń 2010 - 23:33

agregat prądotwórczy

Też przymierzałem sie do zakupu agregatu, ale po wizycie w sklepie sprzedawca powiedział, że ten agregat nie może zasilać urządzeń które posiadaja elektronikę. Jak to jest w rzeczywistości? Czy są jakieś agregaty co potrafią zasilać urządenia elektroniczne? Jak tak to czym się różnia od innych? Chodzi mi o to aby zasilał schładzalnik, a to jest urządzenie które chodzi na elektronice :)

no pewnie ze tak. ja moge podpinać pod agregat cały dom czyli pełno elektroniki i reszte gospodarstwa. pierwsze o czyms takim słysze

#12 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 09:29

agregat prądotwórczy

Dodatkowo urządzenia na rozruch mogą pobierać chwilowo nawet dwukrotnie większy prąd.

Obstawiałbym duży prąd rozruchu potrzebny do uruchomienia agregatu w schładzalniku (to jest sprężarka która startuje prawie pod obciążeniem).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#13 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 styczeń 2010 - 10:07

agregat prądotwórczy

A czy moc agregatu to nie przypadkiem 16kva? To jest tzw. moc bierna i nie jest to tyle samo co 16KW
Dodatkowo urządzenia an rozruch mogą pobierać chwilowo nawet dwukrotnie większy prąd

Moc generatorów podaje się w KVA, ale jest to tzw moc pozorna. Moc bierna ma jednostkę VAr.
@Zorzyk
Czy zabezpieczenie generatora reaguje w momencie włączania silnika? Jaki rodzaj zabezpieczenia jest tam zastosowany? Przy wyłącznikach nadprądowych mogą pojawić się problemy przy rozruchu silników.

#14 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 12:03

agregat prądotwórczy Problem może być z zabezpieczeniem różnicowym a dokładniej z brakiem dobrego uziemienia jednego z silników.Ja mam agregat na WOM 16kVA i w tym samym czasie zasilam chłodziarkę do mleka 1100l.-4 kw, pompę próżniową-2,2 kw, wyciąg obornika-1,5 kw i wszystko chodzi tak jak trzeba.Próbowałem kiedyś zasilać silnik 7,5 kw i nie było problemu.Jest coś takiego jak zabezpieczenie zaniku fazy i to może stwarzać problemy bo napięcie zadziałania może być wyższe niż deklarowane.

#15 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 14:40

agregat prądotwórczy Generator chodzi normalnie, w ciągniku brak zauważalnej zmiany obciążenia, a zabezpieczenia strzelają na schładzalniku. Co do mocy, to tak mi powiedział. Jeśli to 16kVA, przy sprawności 80% będzie, to te 12,8, o których piszecie - i tak jest duży zapas mocy. Tu nie można równocześnie zasilać obu urządzeń, nikt nie uruchamiał ich jednocześnie.
Zaraz popytam dokładniej - niestety brak kontaktu.
Już nawiązałem kontakt.
Dokładnie to jest tak , że silnik schładzalnika ma 2kW, pompki tłoczącej mleko 0,5kW, dojarki 2kW. Te zabezpieczenia włączają się na dojarce i w momencie włączenia schładzalnika w dojarce zaczyna strzelać zabezpieczenie, tzn. głosowo "psztyka" pojedynczy moduł przy module trzech zblokowanych bezpieczników(nie widziałem tego na oczy ni nie wiem co to jest, jaki typ, zabezpieczenia). Reszta chodzi normalnie. Dojarka samodzielnie pracuje. Typ i parametry agregatu będę miał podane trochę później.

Parametry agregatu AGROWAT SINCRO , typ FT2MBS, prod:Italiano
napięcie 231-400V
prąd 40 -23,1A
Moc kVA -16 S1, tak mi podano przez telefon

#16 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 13:42

agregat prądotwórczy Specjaliści od prądów - odezwijcie się!
Do tych co mają zapchane skrzynki, zróbcie trochę luzu.

#17 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 19 styczeń 2010 - 13:59

agregat prądotwórczy Trudno jest rozwiązać taki problem na odległość nie mając tego agregatu i silnika przed sobą. :lol: Spytaj go o ten silnik, przy którym wywala zabezpieczenia - 1 faza w trójkąt czy trzy w gwiazdę, czy przewód PE jest podpięty pod obudowę, czy posiada zabezpieczenie przed pracą na jednej fazie i dokładny typ tego zabezpieczenia przy agregacie.
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#18 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 17:27

agregat prądotwórczy W weekend powinienem być w pobliżu, to zjadę i osobiście się przyjrzę.
oto jego instrukcja i dane:
http://www.sincro.pl...roWatt_nowa.pdf

#19 Share maly1248

maly1248

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 18:38

agregat prądotwórczy Posiadam taki sam agregat od kilku dni, i jeszcze nie był uruchamiany. Więc wypowiem się z tego co mi elektryk tłumaczył. Jest wyświetlacz z cząstotliwością Hz i trzeba utrzymywać żeby nie spadało to poniżej 50 Hz, to znaczy regulować obrotami ciągnika. Niech ktoś na ciągniku obserwuje te wskazania i reaguje je obrotami ciągnika. Taka moja rada, ale nie poparta doświadczeniem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 15 marzec 2010 - 22:24

agregat prądotwórczy Pierwsze zasadnicze pytanie: czy agregat jest prawidłowo uziemiony? Drugie pytanie: jaki rodzaj zabezpieczeń jest na tym silniku?