Skocz do zawartości

Zdjęcie

agregat prądotwórczy

73 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kakus19

kakus19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 18 styczeń 2014 - 19:43

agregat prądotwórczy witam

mam taki problem z agregatem.to jest sprzet spalinowy firmy einhell 5,5 kw i jak podlcze go na obore to wszystko dziala dojarka schladzalnik swiatło. ale jak przelacze na zwykle 230 i podlacze bezposrednio pod agregat np.piec co tzn sterownik to pompka wody dziala ale dmuchawa juz nie tak cyka jakby chciala ruszyc ale nie moze.podlaczalem tez pompe w studni to wolno chodzi a np. wiertarka dziala dobrze.uziemienie niby jest.co moze byc nie tak?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
agregat prądotwórczy Dzisiaj, 03:18
  •  

#22 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 styczeń 2014 - 20:59

agregat prądotwórczy Jakie jest napięcie na poszczególnych fazach jak podłączysz obciążenie jednofazowe?

#23 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1001 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 13:19

agregat prądotwórczy Proszę o usunięcie postu

Edytowany przez tompil, 04 kwiecień 2014 - 22:09.

#24 Share kakus19

kakus19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 13:58

agregat prądotwórczy a jak sprawdzic to napiecie?

#25 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 15:31

agregat prądotwórczy U mnie gazowy piec chodzi na agregacie ale musi być dobrze wtyczka wsadzona. Jak się odwrotnie wsadzi to nie chodzi.

#26 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 styczeń 2014 - 20:27

agregat prądotwórczy

a jak sprawdzic to napiecie?

Woltomierzem. Prawdę mówiąc to czekałem aż zadasz takie pytanie, ale miałem nadzieję, że jednak nie padnie. Skoro jednak zostało zadane, to Twój zasób wiedzy jest delikatnie mówiąc niewystarczający żeby to opanować.
@tompil każdy, absolutnie każdy agregat "daje" pełną sinusoidę. Prądnica wytwarza napięcie o takim kształcie, wynika to z jej zasady działania. Jak autor poda napięcia na poszczególnych fazach (mierzone we wtyczce "siłowej") to będzie można coś poradzić.

#27 Share kakus19

kakus19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 21:02

agregat prądotwórczy jezeli chodzi o prad to przyznam ze jestem kompletnie bez mapy takze musze zaprosic jakiegos elektryka;) pozdro

#28 Share Manieeek

Manieeek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 02 październik 2014 - 09:09

agregat prądotwórczy

Witam!

Nie chcąc zakładać nowego tematu podepnę się po ten.

Planuje zakupić agregat prądotworczy do gospodarstwa. Chcę go używać w czasie przerw w dostawie prądu (burze itd). Zajmuję sie produkcją mleka i agregat byłby używany głownie do obsługi dojarki (moc silnika ok 2,5-3KW) i zbiornika na mleko (ok 1KW). Oba 400V. Na co zwrócić uwagę przy zakupie agregatu? Nie chcę wydać więcej niż 3tyś zł.

Czy takie urzadzenie bedzie wporządku i uciągnie ten sprzęt?

Możecie coś polecić na moje potrzeby?

http://allegro.pl/ag...4654546288.html

http://allegro.pl/ag...4641144131.html

Dzięki

#29 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 październik 2014 - 07:54

agregat prądotwórczy

Dobry agregat o tej mocy kosztuje minimum 7000 zł, także nie warto zawracać sobie nimi głowy. Za połowę proponowanej przez Ciebie ceny możesz mieć prądnicę wojskową z przekładnią i zrobić sobie sprzęt na WOM.

#30 Share Manieeek

Manieeek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 04 październik 2014 - 08:35

agregat prądotwórczy

Ale czy ten agregat musi być tak dobry? Ja bedę go używał bardzo rzadko. 4-5 razy w roku po kilka godzin. Serio myślisz, ze z tymi które wymieniłem w linach lepiej dać sobie spokj?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 październik 2014 - 09:51

agregat prądotwórczy

Kolego, a wiesz na 100%, że nie mają one np. aluminiowych uzwojeń? Niby prądnice włoskie, ale prawdopodobnie to wszystko są ryżowce. Kolega kupił agregat Honda za 4000 zł, 7,5 kVA, który okazał się kompletną podróbą Hondy. Nie działał od początku, a wyjaśniło się dopiero po rozebraniu prądnicy. I teraz jest 4k PLN w plecy. A z zewnątrz były nie do rozróżnienia. A z wojska jak jest napisane 8 kW, to jest 8 kW, 10kW też z niej pociągniesz i zmieścisz się w 2k PLN. Tym bardziej, że tak jak piszesz sprzęt będzie używany kilka razy w roku. A wojskowe agregaty albo są w ogóle nie używane, albo bardzo mało. Ostatnio robiłem sąsiadowi taki na WOM i udało mi się kupić prądnicę, która miała przepracowane 2,5 godziny.

#32 Share Dagmarka

Dagmarka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 04 październik 2014 - 14:33

agregat prądotwórczy

Kupiliśmy rok temu agregat (nawet ponad) i jeszcze nie był używany ;) .Dojarka,śrutownik,chłodziarka na nim ma chodzić,daliśmy dużo,chyba z 11 tyś

#33 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 październik 2014 - 16:29

agregat prądotwórczy

I to jest właśnie ewidentny przykład dlaczego nie należy inwestować dużych pieniędzy w taki sprzęt. Jeżeli przerwy w dostawie energii zdarzają się często i trwają kilka dni, to wtedy potrzebny jest konkretny sprzęt. Ale w większości przypadków taki generator używany jest przez kilka godzin w ciągu roku, więc używany sprzęt na WOM w zupełności wystarczy.

#34 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4476 postów

Napisany 04 październik 2014 - 18:31

agregat prądotwórczy

Tak jak pisze poprzednik za rozsądne pieniądze można kupić coś używane kpl. z wojska i przerobić na WOM jeżeli silnik niedomaga. Uważam że w gospodarstwie  agregat na WOM lepiej się sprawdzi niż z silnikiem, bo odpada silnik oraz akumulator do konserwacji.

Na WOM wstawiamy do budynku, dziura przez ścianę aby wprowadzić "przekaźnik" lub wyprowadzić na wieżyczce i stoi cały czas gotowy do działania, podpinamy tylko WOM i do przodu.

Kuzyn kupił Elmora CZP-20 niesprawnego za 2000 zł (rzekomo po burzy przestał działać) a wystarczyło tylko styki na przekaźnikach wyczyścić i sprzęt zadziałał, ale jak ma go 2 lat to tylko raz używał.

Agregat podpięty do C-330 poruszył młynek 11kW + mieszalnik + przenośniki bez najmniejszego problemu tylko po 10-15 min z sprzęgła w ciągniku zaczął się wydobywać dym.

Edytowany przez Sadek, 04 październik 2014 - 18:39.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#35 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 04 październik 2014 - 18:55

agregat prądotwórczy

Czy taki będzie dobry ?  http://allegro.pl/pr...4641461322.html

Edytowany przez ppiotr, 04 październik 2014 - 18:56.

#36 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 październik 2014 - 19:04

agregat prądotwórczy

No właśnie taki miałem na myśli. I nawet cena bardzo dobra. Tylko do tego musi być w miarę kumaty elektryk, który go podłączy i wyreguluje, bo przeważnie szafa jest od innego zestawu, a prądnica od innego i mimo, że teoretycznie powinno działać prawidłowo to jednak czasami nie działa.

#37 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 05 październik 2014 - 09:56

agregat prądotwórczy

Ja myślałem nad takim http://allegro.pl/ag...4670628441.html ma on 4 kw, nic nie pisze jaką moc ma gniazdo 220 volt, bo mam chłodziarke do mleka na 220v moc około 0,5-1 kw i nie wiem czy da radę ?

#38 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 październik 2014 - 12:44

agregat prądotwórczy

Nie da rady ze względu na prąd rozruchowy. Poza tym agregat trójfazowy nie może pracować z obciążoną tylko jedną fazą. Jeśli masz chłodziarkę na 230V szukaj jednofazowego.

#39 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 05 październik 2014 - 13:47

agregat prądotwórczy

Tak jak pisze poprzednik za rozsądne pieniądze można kupić coś używane kpl. z wojska i przerobić na WOM jeżeli silnik niedomaga. Uważam że w gospodarstwie  agregat na WOM lepiej się sprawdzi niż z silnikiem, bo odpada silnik oraz akumulator do konserwacji.

Na WOM wstawiamy do budynku, dziura przez ścianę aby wprowadzić "przekaźnik" lub wyprowadzić na wieżyczce i stoi cały czas gotowy do działania, podpinamy tylko WOM i do przodu.

Kuzyn kupił Elmora CZP-20 niesprawnego za 2000 zł (rzekomo po burzy przestał działać) a wystarczyło tylko styki na przekaźnikach wyczyścić i sprzęt zadziałał, ale jak ma go 2 lat to tylko raz używał.

Agregat podpięty do C-330 poruszył młynek 11kW + mieszalnik + przenośniki bez najmniejszego problemu tylko po 10-15 min z sprzęgła w ciągniku zaczął się wydobywać dym.

no ale ten agregat ma 1500 obr/min...a raczej na WOM-ie nie osiągniesz takich obrotów...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 05 październik 2014 - 15:09

agregat prądotwórczy

Nie da rady ze względu na prąd rozruchowy. Poza tym agregat trójfazowy nie może pracować z obciążoną tylko jedną fazą. Jeśli masz chłodziarkę na 230V szukaj jednofazowego.

Ale dojarka jest na trzy fazy, więc muszę mieć trzyfazowy, właśnie nie widzę u niego gniazda 230v, np. taki http://allegro.pl/ag...4635125816.html może pracować na 400v i 230v ?