Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

Zaleganie poporodowe krów

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
60 odpowiedzi na ten temat

#1 GREMLIN

GREMLIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów
  • Zainteresowania:nowoczesne rolnictwo maszyny, dziewczyny z sexy figurą ,bo z twarzy jestem tolerancyjny-grunt to figura

Napisany 16 styczeń 2010 - 10:25

Zaleganie poporodowe krów Jaka przyczyna gdy krowa się nie podnosi po wycieleniu?
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
Zaleganie poporodowe krów Dzisiaj, 07:38
  •  

#2 alek162

alek162

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 10:36

Zaleganie poporodowe krów U nas jak krowa nie podnosiła się po wycieleniu, to przyjechał weterynarz i stwierdził, że krowa ma paraliż nóg. To jest właściwie odrętwienie nóg. Da się to oczywiście wyleczyć. Często chorują na to krowy mleczne, my taką mamy.
  • 0

#3 GREMLIN

GREMLIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów
  • Zainteresowania:nowoczesne rolnictwo maszyny, dziewczyny z sexy figurą ,bo z twarzy jestem tolerancyjny-grunt to figura

Napisany 16 styczeń 2010 - 10:44

Zaleganie poporodowe krów Było 2 lekarzy wzięli 200 i sami nie wiedzą co jest
A jeśli by było z nogami to jak wyleczyć?
  • 0

#4 Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 10:54

Zaleganie poporodowe krów Dawał kroplówkę? Może to tzw. odwapnienie....
  • 0

#5 pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1484 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 10:55

Zaleganie poporodowe krów A żre normalnie czy zero apetytu? I ile dni po ocieleniu zaczęło to się dziać?
  • 0

#6 GREMLIN

GREMLIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 10:57

Zaleganie poporodowe krów Wlali 6 butli wapna 2 glukozy a ona nie wstaje 48h i nie je
  • 0

#7 alek162

alek162

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 11:02

Zaleganie poporodowe krów Dostała wtedy kroplówki (były dwa rodzaje) i zastrzyk wzmacniający. To było odwapnienie kości - pytałem teraz wujka :)

Co jej dajesz do jedzenia?
  • 0

#8 pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1484 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 11:04

Zaleganie poporodowe krów U mnie był niedawno podobny przypadek. Lekarz co wizyta wapno i glukoza i nic efektu! Przyjechał inny lekarz i tylko spojrzał i powiedział że to otłuszczenie wątroby i trzeba z nią uciekać. Wziął krew do badania i się potwierdziło. Tyle że u mnie zaczęło się to dzień po porodzie
  • 0

#9 GREMLIN

GREMLIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 11:06

Zaleganie poporodowe krów Normalnie jadła kiszonka z QQ siano słoma past. Trochę śruty burak
  • 0

#10 alek162

alek162

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 11:07

Zaleganie poporodowe krów U mnie normalnie wyszła z tego:)
@GREMLIN, może ogarnij jeszcze jednego lekarza.

Próbowałeś jej dać zwykłe siano? Posól jej, to może się uda, żeby coś zjadła.
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#11 GREMLIN

GREMLIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 11:08

Zaleganie poporodowe krów Moja już przestała wstawać z 5h przed porodem a poród był lekki
  • 0

#12 statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1535 postów
  • 2085700
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 16 styczeń 2010 - 11:19

Zaleganie poporodowe krów To ze krowa nie wstaje wynika z powodow zywieniowych. W czasie zasuszenia miala zbyt duzo wapnia w dawca. W tym okresie musi nauczyc sie pobierac wapn z siebie. jesli jest go za duzo przy zasuszeniu krowa dostaje sygnal podczas porodu do produkcji mleka i pada. Błedem jest rowniez dojenie krowy 1 raz po porodzie w duzych ilosciach. U mnie zdaja sie okolo 3l i daje sie okolo 300ml wapnia domiesniowo
  • 0
Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 100ha i 200 krówek

#13 Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 11:23

Zaleganie poporodowe krów A jak z kondycja krowy było przed porodem? Była mocno zatuczona?
  • 0

#14 GREMLIN

GREMLIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 11:30

Zaleganie poporodowe krów W sumie za bardzo się zapasła ale jak by to było może odwapnienie to po dawce 6*250 powinno pomóc?w sumie sam już nie wiem co robić?
nie dojona 48h od wyc. bo niema jak :)

słyszałem o jakimś przyrządzie do podnoszenia z tyłu za biodra ale nie wiem czy to coś da ?
  • 0

#15 Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 11:38

Zaleganie poporodowe krów To uciekaj z nia... jak była zatoczona to możliwe że jest to otłuszczenie wątroby
  • 0

#16 alek162

alek162

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 11:50

Zaleganie poporodowe krów Możliwe, że to przypadłość wątrobowa. Radzę jednak poszukać jeszcze jednego lekarza, do trzech razy sztuka.
  • 0

#17 Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 12:04

Zaleganie poporodowe krów

słyszałem o jakimś przyrządzie do podnoszenia z tyłu za biodra ale nie wiem czy to coś da ?

ja ten przyrząd ostatnio pożyczyłem z farmy, przyrząd dobra sprawa złapie za kości biodrowe i podnosi krowę ale cóż w moim przypadku ustała z 5 min na tym przyrządzie padła na ryj i za 2 dni zdechła, w takim przyrządzie krowa powinna stać max pół godz jeśli stojąc pół godz nie ustoi sama to już nic takiej nie pomoże, moja krowa była zawsze w dobrej kondycji no cóż ale była już po 10tym cielaku mój błąd no i 6 godz po porodzie zaczęła charczeć, kroplówki z wapnem nic nie pomogły, lekarz stwierdził że była zalana przez robienie wlewów że z niedoboru wapna mięśnie były osłabione i dlatego mięśnie przełyku i mogła się zalać, ogólnie to teraz lekarze lecą sobie w bambuko, kiedyś 15-20 lat temu może te krowy były inne ale nie sądzę bo od tych sztuk mamy córki, poprostu lekarze dawali mniej kroplów ale 2 razy dziennie i krowy nawet po 4 dniach wstawały, a teraz na raz ogromna dawka, kiedyś stary weterynarz twierdził że taka duża ilość kroplówka na raz to serce nie wytrzymuje a teraz wszyscy od razu chcieli by krowy podnieść, na drętwienie nóg ważne jest żeby zmieniać pozycje nacierać nogi alkoholem i żeby zawsze nogi były z jednej strony a krowa leżała na boku, można położyć całkiem na bok ale wtedy może zbeczkować a tak można związać nogi żeby lekko na boku sobie leżała :)

Edytowany przez andrzej2110, 16 styczeń 2010 - 12:15.

• 0

#18 rafffffff

rafffffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • 7942176

Napisany 16 styczeń 2010 - 12:24

Zaleganie poporodowe krów Tez miałem takie przypadki i na ogol kroplówka z wapniem pomagały i krowy wstawały, jednak ostatnio tez po porodzie krowa nie chciała się podnieść, lekarz przyjechał standardowo wapn dal a tu nic , po dłuższym namysle weterynarz złapał przednie kopyta i chciał zgiąć i jej pomoc podkładając je pod nią bo miała wyprostowane i rekami nie mogliśmy je ruszyć , podał kroplówki z Magnezem i po 3 godzinach wstała jak ta lala. Wiec może spróbuj dać jej magnez jeśli ma takie objawy.
  • 0

#19 GREMLIN

GREMLIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 18:35

Zaleganie poporodowe krów Dzięki za podpowiedzi ale słabe były rokowania i poszła do żyda bo jutro niedziela i nigdy nic niewiadomą :)
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#20 macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1042 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 21:19

Zaleganie poporodowe krów U mnie też to bywa i dotyczy tylko 3-4 sztuk, wstają zazwyczaj po max dawce wapna i glukozy (podanej w ciągu 3 dni, bo więcej nie można- raz się zdarzyło że krowa leżała tydzień). Z resztą jest ok. a jedzą to samo co inne. Wyczytałem artykuł na temat paraliżów poporodowych w necie. Z niego wynika że na pare godzin przed porodem i po porodzie przez jakiś czas trzeba podawać coś co zawiera glukozę i wapno. Wiem że glukoza to między innymi skrobia (ziemniaki, coś co ma cukier w sobie, itd.), ale w czym mamy sporo wapna?
Bardzo ciekawy artykuł był na ten temat, jak go znajdę do dam link!
  • 0