Skocz do zawartości

Zdjęcie

zefir 85 co sądzicie

29 odpowiedzi na ten temat

#21 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1848 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 20:42

zefir 85 co sądzicie Podwozie to licencja NH/Fiatagri serii L. Podobno właśnie części pasują od nich

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zefir 85 co sądzicie Dzisiaj, 19:22
  •  

#22 Share Maciejo

Maciejo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 19:31

zefir 85 co sądzicie

A jak z dostępnością części i cenami części do tego ciągnika?

Części są dostępne na przykład u dilerów co sprzedają ciągniki ( w woj łódzkim jest np farmasz koluszki) a cześci z tego co wiem do tego ciągnika nie są takie drogie.

#23 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 19:59

zefir 85 co sądzicie Tani w zakupie, części tanie mało pali, dobry uciąg, tylko kupować i nawet nie patrzeć na zetory farmtracki i inne new hollandy :blink:

#24 Share lukasz12347

lukasz12347

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 23:49

zefir 85 co sądzicie Witam ja mam taki tylko chiński YTO 804 kupiłem go w styczniu 2009 za 71 tys.teraz ma bnabite niecałe 300 mth.Ale jestem z niego zadowolony,dostepne czesci(napedy skrzynia most od new hollanda seria TD skrzynia 12/4, silnik licencja ricardo-na początku wydawało mi sie że iveco) dobra widocznośc zwrotny nie pali duzo wygodny fajne zegary radio klima siedzenie gramera duzy przedni balast dokladnie 580kg obiazniki na tylnych kołach .Lata pługiem 4 zagonowym teraz z 3 obrotowa podobna do ibisa,agregat 3.60 z agro maszu , prasa kombajn buraczany widlak.Miałem w nim dwie awarie z czego jedna na gwarancji.Nie właczał sie wałek Wom.Przyjechal serwis(nie wiem co to za ludzie ale porażka całkowita,na poczatku przez jakies 10 mth jezdził na przednim napedzie właczonym i mi buraki wciskali ze tak am byc bo to głosny ciagnik(on piszczał jak jechał)heeeehehe.traktor był na gwarancji to niech grzebiąl(cały czas stałem przy nich i mi sie płakać chciało).zajeło im to cały dzień a awaria polegała tym ze na tulejce która włacza wom bym wzer i blokowało.dało sie zrobic.mi by to zajęło nie wiecej niz 3 h.
Druga awaria to sprzegło.teśc spalił podczas akcji burak.Ale to juz zrobiłem sam.czas wyjecia kosza bez podnoszenia kabiny niecałe 3 h.koszt naprawy z nowymi srubami i tarcza nd NH TD 95 niecałe 250 zł cena po znajomosci.Mogłem tez tarcze nabic za ok 100.ale kupiłem nową.pierwsza regilacja na stole na koszu potem reszta na cięgle na zewnatrz.prościzna.
Ja osobiście jestem zn igo zadowlony POLECAM

#25 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 09:21

zefir 85 co sądzicie Ja kto spalił sprzęgło? Nawet średnio inteligenty traktorzysta od tak nie spali sprzęgła w dobrym ciągniku, na spalone sprzęgło potrzeba kilkaset mtg katowania, a nie od tak pojeździć pół dnia na pół sprzęgle, proszę o jakieś szczegóły jak to się stało?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share Maciejo

Maciejo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 21:12

zefir 85 co sądzicie

Tani w zakupie, części tanie mało pali, dobry uciąg, tylko kupować i nawet nie patrzeć na zetory farmtracki i inne new hollandy ;)

Ten ciągnik jest godny polecenia bo za tą kasę jest to naprawdę porządny sprzęt. Ja rozmyślałem nad kupnem proximy 8441 lub NH td5030, ale za tą kasę kupiłem zefira wraz z ładowaczem lc3 i nie żałuje wyboru.

#27 Share rr87

rr87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 19:44

zefir 85 co sądzicie witam
odswieże temacik,planuje zakup zefirka 85 i chciałbym sie was zapytac czy sa jeszcze jakies ciagniki które jezdzą na ich silniku ?

#28 Share KubaJCB

KubaJCB

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 24 październik 2011 - 19:14

zefir 85 co sądzicie Witam mam Zefira od 2 lat. Nigdy wczesniej nie miałem tak złego traktoru. Pracuje on z ładowaczem czołowym Hyd..met 12. Przepracowałem nim 722 mth w tym czasie 12 razy był w serwisie gwarancyjnym no i naprawy własne których nie zlicze np. urwane półosie w przednim moście peknięta pompa hydrauliczna wycieki oleju z przednich piast cała hydraulika jest do d*py no i sprzęgło...jesli ktoś zamierza go kupić niech poważnie to przemyśli cena kusi ale części wcale nie są tanie

#29 Share FanUrsusa

FanUrsusa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 28 październik 2011 - 22:24

zefir 85 co sądzicie Więc chciałbym się dowiedzieć , gdzie te zefiry produkują ? I ile kosztuje goły zefir 85 + tur ŁC-3 ?
A który byście wybrali z tych ?

http://otomoto.pl/fa...c2-A102051.html

http://otomoto.pl/cl...tor-A71067.html

http://allegro.pl/ci...1859445176.html

http://otomoto.pl/ze...-85-A80616.html

http://otomoto.pl/ci...iej-A93230.html

http://allegro.pl/ci...1884858354.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share ekologicznie

ekologicznie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 14:23

zefir 85 co sądzicie U mnie Zefir chodzi już 5ty rok. Ma założony tur ŁC-3. Traktor prawie bezawaryjny. Jedyny poważniejszy problem, to łącznik od pedała sprzęgła jest bardzo słaby. Jak się mocno naciśnie i jednocześnie zaciąga ręczny to łącznik sprzęgła potrafi pęknąć. Naprawa jest prosta ale problem potrafi się powtórzyć. Ja rozwiązałem przez napawanie oryginalnego pręta i po tym przestał pękać. Części to niego są standardowe bo bazuje na FiatAgri. Filtry są dostępne w zwykłych sklepach rolniczych. Silnik jest ekonomiczny a uciąg bardzo dobry.