Skocz do zawartości

Zdjęcie

zefir 85 co sądzicie

29 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Bogdan675

Bogdan675

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 08:58

zefir 85 co sądzicie sąsiad chce go kupić dla mnie to porażka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zefir 85 co sądzicie Dzisiaj, 11:50
  •  

#2 Share rzeznik13

rzeznik13

URODZONY ROLNIK

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • Zainteresowania:Interesuje sie rolnictwem i modelarstwem rolniczym

Napisany 16 styczeń 2010 - 09:03

zefir 85 co sądzicie powiedz mi co hińskie jest dobre
ten caly zefir to gorsze dziadostwo od tych polskich perkinsów może ma 85 kon a 3 obrotowej za boga nie pociągnie może cen mała alie ciągnik szajs

#3 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 09:11

zefir 85 co sądzicie A widziałeś tego zefira w akcji, w innych tematach jakiś czas temu było troche o tym zefirze, tak samo na innych forach o tematyce rolniczej, których nazwy z wiadomych względów nie można podać więc, urzytkownicy chwalą za moc mase i niskie spalanie, jak dla mnie wcale nie jest to porażka, porażką jest raczej foton z tymi delikatnymi napędami i wąskimi kołami, co jak co ale zefirm jest już zbudowany po "europejsku" kabina pronara (tanie szyby) kierownica składana na przednią szybę, napędy NH i niegłupi silnik, co chcieć więcej i to za 90kilka tyś, jakbym teraz jeszcze raz kupował ciągnik to może bym zaryzykował tego zefira, bo w tej cenie jest sama mizerota i ciągniki po niecałe 60km, ( może farmer lepszy, bo tródno powiedzieć czy lepiej do "kupy" poskładali podzespoły polacy czy chińczycy, a YTO chyba troszeczke więcej ciągników produkuje i do usa, nie wiem czy nie więcej niż farmtrac) czepiacie się chińszczyzny, a samo nawet nie wiecie co chińskiego jecie nosicie i na czym jeździcie ;)
Proszę bardzo znajdziecie usera na af który posiada zefira i narzeka!!!

#4 Share Bogdan675

Bogdan675

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 09:14

zefir 85 co sądzicie też mówię to jemu bo wporządku chłop ale nijak przekonać sprzedał zetora 7245 z turem i teraz chce nówkę może ktoś ma takiego prosiłbym o opinie

jakiej firmy jest silnik w zefirze moim zdaniem 95 tys to duże ryzyko

#5 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 16 styczeń 2010 - 09:33

zefir 85 co sądzicie nie "hińskie" tylko chińskie.
U nas w okolicy mają jednego Zefira podobno 80 kilka koni nie wiem dokładnie nigdy go nie widziałem, koleś używa go do transportu wody do sadu i owoców z sadu do domu. Jak starszy z nim rozmawiał zaraz po tym gdy go kupił, w całej okolicy było takie zamieszanie co to za ciągnik, bo nikt wcześniej o nim nie słyszał :) to twierdził, że na tyle roboty co on ma to nic lepszego nie kupi. Brejdak ma pannę, która chodzi do klasy z synem tego sadownika, to kolo chwali się, że mieli już z nim przeżycia, jednak nic poważnego.
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#6 Share Pawel820

Pawel820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 16 styczeń 2010 - 09:34

zefir 85 co sądzicie Zefiry nie są takie złe.
Moja stajnia km MTZ Belarus 820 i MF 255

KPK Kumurun Team

#7 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 09:45

zefir 85 co sądzicie Mój przyszły szwagier kupił sobie zefira we wrześniu i powiem wam, że ciągnik niczego sobie. Opony szerokie, szyberdach, ciągnik ciężki i jakość wykonania też niezła. Prasował mi sianokiszonkę z kończyny(a raczej kiszonkę bo było to na początku października i bele były cholernie ciężkie) prasą metalfachu i nawet nie jęknął. Zanim go kupił odradzałem mu to, ale teraz zmieniłem zdanie, fakt, że na razie ma mało mth i zobaczymy jak będzie się sprawował później.

#8 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 20:49

zefir 85 co sądzicie Ja też uważam, że to całkiem dobre ciągniki, biorąc pod uwagę ich moc, cenę i wykonanie wypadają dość dobrze. Ja jakbym zdecydował się na ten model, poszukałbym jego pierwowzoru u jakiegoś dealera i zastanowił się czy nie lepiej go kupić, bo cena około 30 tys zł niższa, kiedyś widziałem na allegro. Ma w standardzie klimę, jednak minusy to węższe opony, ale może można wziąć szersze, mniejsza kabina i co najgorsze bak paliwa zasłaniający widoczność do tyłu, ale za 30 tyś przeżyłbym chyba ten dyskomfort.

#9 Share Bogdan675

Bogdan675

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 08:14

zefir 85 co sądzicie ciekawe jak będzie za kilka lat z dostępem do część nie mówiąc już o utracie wartości przy odsprzedaży

#10 Share Marian1224

Marian1224

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:motoryzacaj rolnictwo i nowości

Napisany 04 luty 2010 - 18:10

zefir 85 co sądzicie Mam zafirka juz rok i naprawde maszyna niczego sobie elektroniki zero i oto mi chodzilo jak szukalem traktora i cena nie duza a radzi sobie swietnie i w polu i teraz w sniegach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Cineek

Cineek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 04 luty 2010 - 21:05

zefir 85 co sądzicie Ostatnio moj wujek kupił takiego, jednak klimy nie ma w standardzie, nawet nie wiem czy jest w opcji, poza tym pod maską jest nieźle napchane,więc wątpie czy gdzieś zmiesciłby się kompresor. Napiszę coś więcej o nim jak pójdzie w pole. Dla mnie to taki plastikowy rusek, co zauwazyłem ze nowy ciągnik i już na masce są widoczne slady korozji. Poza tym ok :blink:

#12 Share Maciejo

Maciejo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 05 luty 2010 - 20:54

zefir 85 co sądzicie mam zefira już dwa miesiące 20mtg i narazie nie mogę złego zdania o nim powiedzieć. Jakość wykonania nie jest zła, trudno powiedzieć jak będzie sobie radził w polu, ale w śniegu radzi sobie bardzo dobrze, masa robi swoje :blink:
klima jest dostępna w opcji (7800zł brutto)

#13 Share farmer8244

farmer8244

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 07 luty 2010 - 08:47

zefir 85 co sądzicie A jakiej marki jest silnik w zefirze:D:D bo jestem bradzo ale to bardzo ciekawy :unsure:;):P

#14 Share Mati171892

Mati171892

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 07 luty 2010 - 09:22

zefir 85 co sądzicie chyba jakis brazylijski:)

#15 Share Maciejo

Maciejo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 07 luty 2010 - 10:47

zefir 85 co sądzicie

A jakiej marki jest silnik w zefirze:D:D bo jestem bradzo ale to bardzo ciekawy :unsure:;):P

producent Yituo Diesel Engine, na licencji ricardo

#16 Share elek

elek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 25 luty 2010 - 19:47

zefir 85 co sądzicie A mam takie pytanie jak działa w tym ciągniku przedni most? Jak jest on załączany?

#17 Share Bogdan675

Bogdan675

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 27 luty 2010 - 13:44

zefir 85 co sądzicie most jest załańczany wajchą jak w zetorze 7245

#18 Share elek

elek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 18:13

zefir 85 co sądzicie Aha a jest blokada tego przedniego mostu czy tylko załączanie(gdy jest poślizg)?

#19 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 20:15

zefir 85 co sądzicie A jak z dostępnością części i cenami części do tego ciągnika?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share slawekz1975

slawekz1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 20:06

zefir 85 co sądzicie witam widziałem zefira z turem w akcji zasypywania długiego rowu na grząskim terenie i jestem pod wrazeniem. podwozie to samo co w moim farmerze miał ładne szerokie ogumienie tylko ta maska tak mocno drży