Skocz do zawartości

Zdjęcie

W jakim wieku zaczynaliście

89 odpowiedzi na ten temat

#21 Share paatrykk

paatrykk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 21:51

W jakim wieku zaczynaliście chłopie na pusto to ja kierowałem w wieku 7 lat
ale powem jedno jak chłopak kapowny i ostrożny to spokojnie od 12 lat da sobie rade na bizonie ja z wójem zmłuciłem hektar i dalej już sam sobie dałem rade nie szło mi tak jak wujowi ale jak na pierwszy raz według mnie było świetnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W jakim wieku zaczynaliście Dzisiaj, 05:52
  •  

#22 Share Wito

Wito

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 22:02

W jakim wieku zaczynaliście Ja póki co jeszcze nie miałem okazji po młócić ;) Ale w wieku 12 lat mogłem sam zjechać z pola ;) Ale bk-a niezła była jak musiałem się przeciskać między budynkami :P

#23 Share vegeta23

vegeta23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:Siatkówka

Napisany 15 styczeń 2010 - 22:08

W jakim wieku zaczynaliście Ja mam 17 lat i też cały czas jeżdżę z tatą i wgl. Praktyka opanowana perfekt tylko gorzej z teorią. Na ciągniku czy samochodzie osobowym albo ciężarowym idzie mi bez żadnych problemów, bardzo dobrze, można powiedzieć że już tatę przerosłem w tych sprawach ;) ale kombajnem no jakoś nie mogę. Jak jestem z kimś na pokładzie to jakoś jakoś ale i tak nie za bardzo jak jestem sam to już tragedia. Cały czas mam uczucie że coś się popsuje albo nie wiem że coś spitolę a wiecie sami jakie są starsze Bizonki. Chyba ten strach mnie paraliżuje. Po prostu młocka mi jakoś nie leży. Macie może jakieś porady dla mnie? ;]

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share bialy1989

bialy1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 22:17

W jakim wieku zaczynaliście Ja też pamiętam że się bałem ale nie że się popsuje tylko że się zapali.
Do tej pory często spoglądam w lusterka czy wszystko ok.

#25 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 22:21

W jakim wieku zaczynaliście Mój brat jak miał 16lat to z ojcem jezdził bizonem cały sezon a ojciec kombajnem raz w życiu kierował dodam że jezdził tez po drodze krajowej. Ja na wakacjach czyli 15lat skosiłem sam może z 3ha a tak to zawsze ktoś był nieopodal w traktorze itd. @vegeta23 czasem tez tak mam że jadę i sobie myślę, coś piszczy a to coś innego i wydaje mi się że czas ubezpieczyć maszynę i spokój.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#26 Share klaas

klaas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 12:35

W jakim wieku zaczynaliście ja tam w wieku 11 lat i dalej jeżdzę
Moje gg 6161477

#27 Share daro170225

daro170225

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, boks, rolnictwo

Napisany 16 styczeń 2010 - 15:06

W jakim wieku zaczynaliście Ja zaczołem jak miałem 14 , ojciec dawał mi tylko na troche . Od 17 roku sam juz wszystko umiałem a co najważniejsze nauczyłem sie prz ojcu naprawiac bizona , gdyz zabierał mnie na przedsezonowe naprawy

#28 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 15:56

W jakim wieku zaczynaliście @ daro170225 ja mam lepiej bo przy kombajnie robię wszystko z braćmi czasem z mechanikiem :)
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#29 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 16 styczeń 2010 - 15:58

W jakim wieku zaczynaliście biały1989 ja mam to samo co ty nawet akcje miałem bo mi się łożysko zatarło i pas zaczął wytwarzać dym co się strachu najadłem to nie zapomnę ale gaśnicę z podestu złapałem ale okazało się że nie potrzebna :)a kosić zacząłem w wieku 16 lat B)na początku z ojcem jeździłem a potem sam ale też wolę jeśli ktoś jest w pobliżu

#30 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 16 styczeń 2010 - 16:44

W jakim wieku zaczynaliście Witam, ja mam 12 pełnych sezonów za soboą, pierwsze lata po 180 godz pracy, a zaczynałem podobnie jak wy :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 19:48

W jakim wieku zaczynaliście I raz kierowałem bizonem jak miałem 10lat, ale od razu powiedziałem, że na bizonie uczyć się nie będę. Teraz jak już jest nh 8050 to inaczej, łatwiej się nim operuje, bo ma lepszy skręt kół. Jednak jakoś mnie do tego nie ciągnie. Jakbym musiał, to bym pojechał, ale nie widzi mi się ta robota. Wolę jazdę z prasą (nie trzeba być aż tak uważnym).

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#32 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 21:44

W jakim wieku zaczynaliście ja zaczynałem tak jak wielu z was . mając 2,5 roku ojciec zabierał mnie ze sobą do kombajnu i tam spędzałem całe żniwa.w następnym roku zacząłem już samodzielnie prowadzić kombajn, ale tylko na pusto podczas przejazdu z pola na pole.mając 4 lata czyli dwa sezony później sam kosiłem i ojciec mógł już całe żniwa siedzieć w domu, bo wiedział że sprzęt jest w dobrych rękach.
jest juz prawie identyczny temat ale co tam. dawajcie jeszcze.w jakim wieku pierwszy raz kombajnem , ciągnikiem , rowerem, hulajnogą ciągnikiem z prasa , przyczepą i jeszcze z trzydziestoma innymi maszynami. poproszę więcej takich tematów

#33 Share djvtec

djvtec

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:Dj'ka, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 16 styczeń 2010 - 23:08

ja zaczynałem tak jak wielu z was . mając 2,5 roku ojciec zabierał mnie ze sobą do kombajnu i tam spędzałem całe żniwa.w następnym roku zacząłem już samodzielnie prowadzić kombajn, ale tylko na pusto podczas przejazdu z pola na pole.mając 4 lata czyli dwa sezony później sam kosiłem i ojciec mógł już całe żniwa siedzieć w domu, bo wiedział że sprzęt jest w dobrych rękach.
jest juz prawie identyczny temat ale co tam. dawajcie jeszcze.w jakim wieku pierwszy raz kombajnem , ciągnikiem , rowerem, hulajnogą ciągnikiem z prasa , przyczepą i jeszcze z trzydziestoma innymi maszynami. poproszę więcej takich tematów

albo nie zrozumialem ironii, albo kolejny bajkopisarz na AF :) jak tak to gratuluje wyobrazni ale takie rzeczy to ty mozesz na facebooku pisac xD
Ursus C-360
Ursus 3512
New Holland TD80D to mój tabor :)

#34 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 styczeń 2010 - 13:17

W jakim wieku zaczynaliście Ja mam 15 lat i od trzech lat kosze u boku doświadczonego kombajnisty kombajnem Bizon Super Z056 na zmianę i dobrze mi to wychodzi w tym roku chcę już sam trochę kosić, często jak jedziemy w pole to ja siedzę za sterami. Pierwszy raz dostałem kierownice żeby pokierować w wieku 7 lat. A na kombajnie jeżdżę w każde żniwa już z 12 lat.

#35 Share sroczka

sroczka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 13:56

W jakim wieku zaczynaliście Ja pierwszy raz jechałem Bizonkiem (Z056) w wieku 10 lat. Nigdy tego nie zapomnę.Stoję se i patrze jak kosi jakiś gościu i nagle ten kolo do mnie z takim tekstem : wchodź młody pojeździsz se trochę! dobre to ja wlazłem na gore i myślałem ze koleś chce mnie tylko przewieźć a tu koleś mówi żebym ja prowadził. Ja podniecony siadam włanczam młócenie i rura!! Gościu se pod drzewem leży i browca ładuje a ja młóce. I nagle bum!! przy nakręcaniu rozjechałem swój rower!!! Gość się poderwał ale nic nie mówił. A co się działo w domu jak stary zobaczył rozjechanego jubilata ... taki był wkór*****.
P.S.prosze sie nie czepiac ze odrazu bym umiał jeździć kombajnym bo to nie odrazu tylko wujek mi wcześniej pokazywał o co biega . Tu pierwszy raz prowadziłem bo jeździć jako pasażer to w wieku 5 lat sie woziłem.

#36 Share rucin

rucin

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 18:08

W jakim wieku zaczynaliście vegeta23 musisz mieć więcej pewności siebie i jeżeli się będziesz bał to nieuszłyszysz pracy silnika i podzespołów ale gdy masz sprawne zegary to raczej nic nie popsujesz chyba że łożysko stanie to może być pożar albo jak zapchasz ale to da się wyczuć i usłyszeć tylko niemożna się bać

#37 Share Manio1523A

Manio1523A

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i oczywiście gospodarka

Napisany 17 styczeń 2010 - 21:12

W jakim wieku zaczynaliście Ja gdy miałem 13 lat nietypowo zacząłem kosić (a mam 16 lat), ponieważ wuj kosił za domem a ja stałem z boku. I w tedy żmijka przestała działać i nikt z pracowników nie mógł jej naprawić więc wuj poszedł do gospodarstwa, a mi powiedział tyle się napatrzyłeś to teraz siadaj i koś :) hehe. I teraz na zmiane z wujem kosze, ale głownie robię w transporcie.

#38 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 17 styczeń 2010 - 22:22

W jakim wieku zaczynaliście hehe my tu ze wsi i to od takich młodych lat robimy jezdzimy kozimy idt.  :)ciekawe czy ktoś z miastowych w wieku 18 lat siadł by na ciągnik rzedu 200KM lub jakiś kombajn:) czy ktoś by go wpuscił bo chciec to on moze  :)a tu 13 lat i zaufanie starsi do nas juz maj  :)

w ogóle czy ktos z miastowych w takim wieku juz pracował jezdził czymś prócz roweru i jednosladu  do 50cm :)

#39 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 22:41

ja zaczynałem tak jak wielu z was . mając 2,5 roku ojciec zabierał mnie ze sobą do kombajnu i tam spędzałem całe żniwa.w następnym roku zacząłem już samodzielnie prowadzić kombajn, ale tylko na pusto podczas przejazdu z pola na pole.mając 4 lata czyli dwa sezony później sam kosiłem i ojciec mógł już całe żniwa siedzieć w domu, bo wiedział że sprzęt jest w dobrych rękach.

miałem napisać podobnie, ale po co ? uwielbiam czytać takie rzeczy dawać chłopaki dalej najlepszy wynik to chyba 7 nie licząc wojtasa nikt go nie przebije ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 22:45

W jakim wieku zaczynaliście mam dzieci w waszym wieku ,szkoda ze one tak sie nie pala do rolnictwa jak wy,ale waszym rodzica zycze zeby przybylo im wyobrazni i rozwagi a wam ubylo fantazji bo danie dziecku takich czy innych maszyn to przejaw skrajnej glupoty,widzieliscie kiedys jak ktos bez dloni lub nog radzi sobie w zyciu??kuzym mojej zony mial 9 lat jak jezdzil na sadzarce dobrze ze palce znalezli i do krakowa blisko to mu przyszyli.

buk, humor ,seks ,rokendrol.