Skocz do zawartości

Denaturat - ON

28 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 styczeń 2010 - 21:35

Denaturat - ON W silnikach PD pompowtryskiwacze wytwarzają ciśnienie ok 200Mpa(2000atm) i problemem jest nadmierne nagrzewanie paliwa,a nie jego niska temperatura Paliwo wracające przelewem do zbiornika przepływa przez chłodnicę paliwa i stosowanie denaturatu bądz benzyny jako domieszki nie ma sensu,a jest wręcz szkodliwe gdyż obniża lepkość paliwa smarującego pompowtryski.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Denaturat - ON Dzisiaj, 13:51
  •  

#22 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 styczeń 2010 - 21:41

Denaturat - ON Jak wspominałem CR i PD źle reagują na różne domieszki, własnie ze względu na wysokie ciśnienie wtrysku. Wszelakie pompy rozdzielcze, rotacyjne, sekcyjne, tłoczkowe radzą sobie lepiej gdyż ciśnienie wtrysku nie jest takie wysokie.

#23 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 15:58

Denaturat - ON Tylko problem jest w tym, że zanim paliwo dojdzie do jakiegokolwiek typu układu zasilania to co zrobic żeby nie zamarzło w filtrze, albo w przewodach.... Dla tego też na zimę, albo lac dobre paliwo, na renomowanych stacjach, albo dodawac uszlachetniacze, na których pisze jak i ile dodawac... a w denaturat czy dolewanie benzyny lepiej się nie bawic, bo nie każdy układ zasilania to pozytywnie zniesie

#24 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 styczeń 2010 - 13:59

Denaturat - ON ja denaturat lałem kiedys do silnika 1,9tdi w audi b4 to na jakies 7-8l bo tyle rezerwa wynosi wlałem 2litry tego specyfiku to pozniej miałem 2 czarne wystrzały z rury wydechowej a silnik chodzi do dzisaj dodam ze to bylo w okresie letnim

#25 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 17:19

Denaturat - ON Te uszlachetniacze-depresartory mają na celu zapobieżenie wytrącaniu się parafiny, a denaturat ma związać wodę. Są gotowe preparaty do usuwania wilgoci z układu paliwowego, które też są na bazie alkoholu. Nie pasuje denaturat, lej czysty spirytus, ważne by nie za dużo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share jarki

jarki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:sport

Napisany 21 styczeń 2010 - 17:29

Denaturat - ON cztli ile ?

#27 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 17:56

Denaturat - ON Mniej-więcej ćwiarteczkę na zbiornik, mniejszy mróz, to mniej. Zasada zimowego utrzymania zbiorników paliwa - trzymaj je pełne. Wtedy jest mało powietrza, czyli mniej wilgoci która się skrapla na ścianach zbiornika.

#28 Share PALAX

PALAX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 24 marzec 2010 - 23:17

Denaturat - ON Nie zgodzę się z pradmówcami że nie powinno się dolewać do on dodatków. W instrukcji mego Fenada w dziale eksploatacji jest jeden dział poświęcony pracy w niskich temperaturach. Otóż producent zaleca dodatek bęzyny bądz nafty w liości do 20% w zależności od temperatury otoczenia i jakosci paliwa. Dla wnikliwych mogę podesłać skan instrukcji. :)
Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 24 marzec 2010 - 23:39

Denaturat - ON Ja sam dolewałem w tę zimę do ciągników około 8% a do samochodów osobowych około 5% benzyny, więcej się obawiałem. Najpierw przeanalizowałem to z mobilami;d
i też opinie były sprzeczne, cóż inni stali ja jeździłem a silnikom nic nie jest, dwie ostatnie zimy nie było potrzeby ale chyba 3 lata tamu też dolewaliśmy, wg. mnie nic silnikowi te trochę benzyny nie zrobi, no może lepiej w lato na takiej mieszance nie jeździć ale jak jest - 20 i więcej to można;)
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.