Skocz do zawartości

Zdjęcie

skrzynia powershift, dynashift, speedshift

70 odpowiedzi na ten temat

#61 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2253 postów

Napisany 11 marzec 2016 - 20:02

Powiem Ci jedno... zmień mechanika albo TY nie wiesz o czym piszesz.

Po pierwsze MF3060 nie ma żadego Powershift tylko ewentualnie speedshift (przyśpieszacz)

Po drugie zakresy AB nie wchodzą a on widełki rewersu wymienia?? super, powodzenia.

Znając życie masz te same awarie co ja miałem: bieżnie kilku tryb do regeneracji, uszczelnienie siłownika AB, a przyśpieszacz hmmm... jesli nei jest jakoś mechanicznie uszkodzny to uszcelki za 100zł, kilka tarczek za max 500zł

Widełki rewersu wymieniał? a co wytarte? pekły? przeważnie można regenerować za kilka złociszy nawet we własnym zakresie.

Jeśli AB nie wchodziło to lubią kamienie peknąć a to 2x 190zł, jeśli AB idzie po zębach to troche grubsza sprawa bo hamulce 2x 500zł zdaje sie a kompletne synchro 2tys

Edytowany przez lukbold, 11 marzec 2016 - 20:08.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
skrzynia powershift, dynashift, speedshift Dzisiaj, 14:36
  •  

#62 Share Misiaul

Misiaul

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 11 marzec 2016 - 20:49

skrzynia powershift, dynashift, speedshift Nie no, widełki przywiózł żeby zamówić takie same i te kamienie na końcu byly wytarte.
Czy po włączeniu tego przyspieszacza można uszkodzić skrzynie ?

Edytowany przez Misiaul, 11 marzec 2016 - 20:51.

#63 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2253 postów

Napisany 11 marzec 2016 - 20:56

To widełki rewersu wytarte były?? nowe kupiłes? U siebie tego nie robiłem ale pewny jestem, że to można napawać i ładnie wyszlifować choć moze i kątówka tego za dobrze nie zrobisz ale zakład... czemu nie....

Ciekawe czy przynajmniej te nowe dobrze wyregulował albo za chwile znów się wytrą

Wymienne kamienie są na widęłkach AB

Skrzyni nie popsujesz ale jak będą tarczki cierne ślizgać z jakiegoś powodu to możesz wyjechać tarczki pośrednie a to dodatkowy koszt wtedy

Edytowany przez lukbold, 11 marzec 2016 - 23:20.

#64 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1632 postów

Napisany 11 marzec 2016 - 23:01

A przed naprawą był przyspieszacz? Co to za mechanik że nawet nie podją próby naprawy i nie powiedział co trzeba wymienić /kupić. A może potrzebował części i sobie wziął a Tobie powiedział że nie bedzie działał przyspieszacz. Dla mnie to są jaja, powinien Cię zawołać i pokazać co sie popsuło i czemu nie będzie działać, a o włączenie to sie spytaj tego super mechanika .a nie tu, bo kto tu  wie co on tam wyrzeźbił?

#65 Share Misiaul

Misiaul

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 12 marzec 2016 - 08:33

skrzynia powershift, dynashift, speedshift Przed wymianą był przyspieszacz a nie było zakresu AB.

#66 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1632 postów

Napisany 12 marzec 2016 - 10:38

Więc Ci powiem że jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Jak przyspieszacz był przed naprawą to on Ci go popsuł a nie naprawił, a tak w ogóle to go używałeś że tak się teraz boisz sprawdzić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#67 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2253 postów

Napisany 12 marzec 2016 - 12:35

no ale tam nie ma zbytnio co sie popsuć. Otwierasz elektrozawór to zaciskasz dwie http://www.sklep.agr...son-p29748.html tarczki i luźnisz równocześnie http://www.sklep.agrohandler.pl/tarczka-skrzyni-massey-ferguson-p28298.html

(tej dużej nie zepsujesz napewno).

Ważne aby http://www.sklep.agr...7m4-p29050.html szt.2 były niewydarte aby olej mógł dostać się na tłok i te małe tarczki zacisnąć. Po drodze od elektrozaworu są jeszcze 2 oringi 6x1.5mm i tyle.

Sam jestem ciekaw jak u mnie to uruchomie

Edytowany przez lukbold, 12 marzec 2016 - 12:43.

#68 Share Misiaul

Misiaul

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 12 marzec 2016 - 19:24

skrzynia powershift, dynashift, speedshift Dzisiaj jeździłem i sprawdziłem ten przyspieszacz działał ale troche tak dziwnie, bo po wciśnięciu przycisku od przyspieszacza nie zalapal od razu tylko po chwili ale nie widac było aby ciągnik jechał szybciej. A od tamtej pory co były widełki wymienilne nie był używany bo po prostu powiedzial żeby go nie używać.
Dzisiaj jeździłem i sprawdziłem ten przyspieszacz działał ale troche tak dziwnie, bo po wciśnięciu przycisku od przyspieszacza nie zalapal od razu tylko po chwili ale nie widac było aby ciągnik jechał szybciej. A od tamtej pory co były widełki wymienilne nie był używany bo po prostu powiedzial żeby go nie używać.

#69 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 12 marzec 2016 - 23:32

no ale tam nie ma zbytnio co sie popsuć. Otwierasz elektrozawór to zaciskasz dwie http://www.sklep.agr...son-p29748.html tarczki i luźnisz równocześnie http://www.sklep.agrohandler.pl/tarczka-skrzyni-massey-ferguson-p28298.html

(tej dużej nie zepsujesz napewno).

Ważne aby http://www.sklep.agr...7m4-p29050.html szt.2 były niewydarte aby olej mógł dostać się na tłok i te małe tarczki zacisnąć. Po drodze od elektrozaworu są jeszcze 2 oringi 6x1.5mm i tyle.

Sam jestem ciekaw jak u mnie to uruchomie

Wszystko jest prawie tak jak piszesz. Z drobnym "prawie". Ta duża tarcza nigdy się nie "luźni" jak ty to nazywasz, bo przecież ściska ją sprężyna trzymana przez czołowy dekiel skrzyni. Także nie ma możliwości aby on się odsunął i zluzował tarczę. Po prostu w momencie włączenia speedshift jego kosz obraca się razem z dużą tarczą (wbrew pozorom ta tarcza nie trzyma mocno). Zasada jest jedna - obraca się cały kosz albo koła w jego wnętrzu.

#70 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1632 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 00:07

Kolego @rafik256, Ty jesteś w lekkim błędzie, ta tarcza się luźni a sprężynę talerzową odsuwa tłok w kształcie pierścienia(jest w tym deklu), który ma większą śred, od tarczy i ją mija. @lukbold dobrze to objaśnił i ma to obecnie w proszku (chyba jeszcze) i ewentualnie może strzelić jakąś fotkę na potwierdzenie. Może masz coś źle poskładane (odwrotnie sprężyna) i działa Ci jak piszesz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2253 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 16:52

heh jakbyś tej dużej tarczy niezluźnił w momencie zaciskania małych tarczek to... raczej nastapiła by destrukcja całej przekładni a już napewno któreś tarczki by rozerwało.

Misiaul musiałbyś zmierzyć cisnienie w układzie po włączeniu speedshift... może masz nieszczelność a jeśli wszystko ok to zostają te małe tarczki do wymiany. Tylko jeśli to wcześniej działało to tak troche dziwne żeby naraz się zjechały. W sumie przy składaniu starczy że zapomniał założyć te malutkie  oringi 6x1.5 i już będą cyrki