Skocz do zawartości

Zdjęcie

skrzynia powershift, dynashift, speedshift

70 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 11:52

skrzynia powershift, dynashift, speedshift Muszę Cię zmartwić . Po pierwsze nie masz skrzyni Powershift. Po drugie nie masz półbiegu. Po trzecie ciekawe co facet zaślepił. No i na koniec wisienka na torcie - czy ten ciągnik wogóle miał wzmacniacz momentu obrotowego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
skrzynia powershift, dynashift, speedshift Dzisiaj, 23:59
  •  

#22 Share konrad055

konrad055

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 12:10

skrzynia powershift, dynashift, speedshift ja nie wiem i dlatego sie pytam zaslepił bo ciśnienienie uciekało.A co ten powerrshift daje?

#23 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja MF BMW

Napisany 09 grudzień 2012 - 20:23

skrzynia powershift, dynashift, speedshift Witaj :) Powershift to inaczej wzmacniacz momentu obrotowego. Masz trzy przyciski po prawej stronie jeden od napędu, drugi blokada i trzeci powinien być właśnie od wzmacniacza . Wciśnięty jest wyłączony i ciagnik jedzie szybciej natomiast gdy wyciśniemy ciagnik zwolni żeby zwiększyć moment obrotowy. Ale jak to można zaślepić to nie wiem ... może z tym gubieniem cisnienia chodziło że załączał sie w czasie jazdy... nie mam pojęcia :)
@ mirro u mnie też na szybie mam naklejkę i pisze powershift :)

Edytowany przez Lukash3060, 09 grudzień 2012 - 20:26.

Sprzedam prasę belującą ! http://olx.pl/oferta...57-ID5L1ip.html

Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;)

Dodany obrazek

#24 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 14:56

skrzynia powershift, dynashift, speedshift i u mnie tez w 3630 pisze powershift

#25 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 11 grudzień 2012 - 19:58

skrzynia powershift, dynashift, speedshift Sprawa wydaje mi się ewidentna. Oto po prostu zakończyly żywot uszczelnienia tłoka dociskającego tarcze w obudowie przyspieszacza. ten tłok raz jest dociskany przez 17bar a wraca pod ciśnienien smarowania skrzyni.
Jedno z tych uszcelnien kostuje około 300PLN. + koszt montażu czyli rozpołowienie ciągnika no i mamy wynik który moze zachecic do odcięcia dopływu oleju do zaworu sterującego i jak najszybszej sprzedaży maszyny.
Ale to tylko moje zdanie i to nie zawsze trzeźwe.

#26 Share masseyf30

masseyf30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, motoryzacja, mechanika

Napisany 16 grudzień 2012 - 13:55

skrzynia powershift, dynashift, speedshift A u mnie jest że jak ten przycisk wyciśnięty to jedzie szybciej, a jak wciśnięty to zwalnia.

Aha czyli ja też mam powershifta, a co to jest autotronic?? Bo jest też Datatronic ale to jest chyba ten komputer pokładowy na prawym słupku.

#27 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 16 grudzień 2012 - 14:10

skrzynia powershift, dynashift, speedshift to jest ten modol po prawej stronie na slupku

#28 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 16 grudzień 2012 - 14:16

skrzynia powershift, dynashift, speedshift Chyba ciebie ząślepiło, że to kupiłeś. Kto wie jak to naprawić skoro nie wiadomo co ci domorośli mechanicy tam na robili. Może wzmacniacz momentujest zespawany, dopływ oleju zatrzymany lub coś w tym stylu. Jedno jest pewne naprawa będzie droga. gdyby była tania handlarz naprawił by jak trzeba.

Edytowany przez hubertuss, 16 grudzień 2012 - 14:20.

#29 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 16 grudzień 2012 - 16:21

skrzynia powershift, dynashift, speedshift Jeżeli po włączeniu jedzie wolniej to znaczy że masz zamienione miejscami koła w przekladni przyspieszacza. Albo ktoś zrobil to celowo bo potrzebował półbiegu wolniejszego albo pomyłka podczas skladania po naprawie.

#30 Share masseyf30

masseyf30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 16 grudzień 2012 - 18:25

skrzynia powershift, dynashift, speedshift Ale to chyba w niczym nie przeszkadza? Nic się przez to chyba nie stanie bo tak jeżdżę i na razie jest dobrze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 21:04

skrzynia powershift, dynashift, speedshift Miałem tak samo że jak wciśnięty to wolniej szedł ale to nie była wina mechaniczna że grzebanie w skrzyni tylko elektronika :P Byłem akórat u znajomego mechanika ( pracuje u Korbanków na serwisie) i przejeżdżał sie i zobaczył że tak jest , zostawiłęm na noc u niego i na drugi dzionek było już na odwórt :)

Edytowany przez Lukash3060, 20 grudzień 2012 - 21:06.

Dodany obrazek

#32 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 21 grudzień 2012 - 08:23

skrzynia powershift, dynashift, speedshift Fakt, można odwalić taki numer na przycisku włączającym. Wtedy przewód zasilający zawór (fioletowy) podłączamy do styku oznaczonego 5. Aby chodziło normalnie zasilanie włacznika na styk oznaczony +, przewód zasilający zawór na S1.

#33 Share masseyf30

masseyf30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 22 grudzień 2012 - 22:25

skrzynia powershift, dynashift, speedshift Ale jakoś mi to nie przeszkadza, bo jak tam prąd nie dochodzi do elektrozaworu, to jedzie szybciej, to chyba lepiej jak częściej jest przycisk wyłączony jak włączony, bo częściej się jeździ na całych niż połówkach.

#34 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 10:56

skrzynia powershift, dynashift, speedshift Bez powodu by go nie zrobili bo czemu by miał służyć skoro miał by przeszkadzać w czymś... po to jest żeby używać. Przycisk powinien być wyłączony (zostawiony na tej większej prędkosci ) przed zgaszeniem i do odpalania z tego co czytałem to ma ułatwiać odpalanie ( lżej dla silnika szczególnie w zimę kiedy olej jest gęsty ), dźwignia od WOM też na neutralnym powinna być.

Edytowany przez Lukash3060, 23 grudzień 2012 - 10:57.

Dodany obrazek

#35 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 12:28

skrzynia powershift, dynashift, speedshift No dobra czas odczarować To wszystko zależy od tego jak masz podpięty przewód zasilający elektrozawór. Jeżeli pod styk 5, prąd pojawi się przy przycisku niewciśniętym po wciśnięciu przycisku(pomimo zapalenia się podświetlenia przycisku) prądu nie będzie . Jeżeli podepniemy do S1 prąd pojawi się po wciśnięciu przycisku. Coś musi sygnalizowac pracę wzmacniacza i w tym wypadku jest to podświetlenie przycisku.
Co byście nie robili z tymi przyciskami przy uruchamianiu to i tak nie ma większego znaczena. Powodem jest brak ciśnienia w magistrali czyli dokąd nie zgaśnie kontrolka zaniku smarowania skrzyni biegów i tak żadne sprzęgło niczego nie załączy. A kontrolka nie zgaśnie do chwili osiągnięcia odpowiednich obrotów przez pompę hydrauliczną i tu koło się zamyka. Aby cokolwiek odciążyć należy wcisnąć przęgło do końca, wtedy odłączycie silnik od skrzyni i pozostanie do obracania tylko pompa.

#36 Share Me97

Me97

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 01 styczeń 2013 - 10:19

skrzynia powershift, dynashift, speedshift Jak na pierwszy rzut oka odróżnić skrzynie dynashift od speedshift patrząc tylko na rozkład biegów na drążku.

#37 Share Winio

Winio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 08:54

skrzynia powershift, dynashift, speedshift dynashift na drążku rewersu ma tylko oznaczenie przód - tył, bez grupy A-B, ale drążkami nie ma co się sugerować. W przypadku skrzyni dynashift przy kierownicy po lewej stronie powinna być wajcha do zmiany półbiegów

#38 Share przemo2115

przemo2115

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:Naprawa maszyn budowlanych i ciągników Massey

Napisany 22 styczeń 2013 - 19:16

skrzynia powershift, dynashift, speedshift Witam. Mam pytanie do kogoś mądrego. Mam problem ze swoim MF 3085 na Dynashifcie, mam obrócone półbiegi B na C, troche jest to uciążliwe, z D chcem wyłączyć to momentalne szarpniecie, ja już się nauczyłem gzem operować, by nie było tego przeskoku, ale to nie powinno tak działać. Po prawej stronie są 2 cewki, one są za to odpowiedzialne? bo nic innego nie mogę znaleść, po lewej stronie są ale do podnosnika. Zależy mi na szybkiej pomocy, Zawsze tez mogę pomóc

#39 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 15:35

skrzynia powershift, dynashift, speedshift 4 polbiegami operuja 2 elektro zawory ( w moim 8120 sa po prawej stronie tak za schodkami) moze tam ktos kable zle zalorzyl a moze cos jest przy tej dzwigience od zmiany polbiegow?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share przemo2115

przemo2115

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:Naprawa maszyn budowlanych i ciągników Massey

Napisany 23 styczeń 2013 - 20:46

skrzynia powershift, dynashift, speedshift ech niestetty przy dźwigni nic nie da sie przełożyc, bo co dziwne tam dochodzą tylko 3 przwody plus, masa i sterowniczy, kontrolki zapalaja sie odpowiednio do zmienionego półbiegu, ale idzie odczuć przemienione biegi, co dziwne, nie moge znaleść nic necie na ten temat i kilku mechaników się pytałem nie mieli takiego przpadku;/ a to przeszkadza a z tymi cewkami to się zastanawiałem wcześniej, będę musiał to sprawdzić, dzieki za podpowiedz