Skocz do zawartości

Zdjęcie

skrzynia powershift, dynashift, speedshift

70 odpowiedzi na ten temat

#1 Share golobek

golobek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:kukurydza roslina szczegolnie ulubiona......

Napisany 15 styczeń 2010 - 16:39

skrzynia powershift, dynashift, speedshift witam. mam taki problem chce kupić mf rocznik 95 i mlodszy. czytalem fora o skrzyniach i szczerze powiem nie wiem co z tymi skrzyniami jaka wybrac która jest najmniej awaryjna i onbawiam sie troche ze moge potem słono zaplacic za remont. jest jeszcze opcja kupienia new hollanda. mam mf 590 na mechanicznej i jak gadalem z mechanikiem to pow ze jak mf to mechaniczna skrzynia bo te automatyczne to koszty napraw i awaryjne. mógłby ktos wytlumaczyć mi jaka jest zasada działania tych skrzyn. znajomy ma new hollanda t 6050 i ma tam tak ze jak ustawi automat to traktorek sam prrzłacza sobie kolejne biegi. a slyszalem ze sa tez takie skrzynie ze sa zakresy na kazdym biegu ale biegi przełacza się z uzyciem sprzęgła a jedynie zakresy przechodza same tzn bez sprzegła. a i jeszcze jedno ten moj mf 590 ma chyba zablokowany 4 bieg wie ktoś jak zdjąć tą blokadę. znalazlem w necie ze powienien mieć 4 do przodu plus wsteczny razy dwa. dzieki za info

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
skrzynia powershift, dynashift, speedshift Dzisiaj, 03:59
  •  

#2 Share cinek7

cinek7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:Muzyka, Motoryzacja, Hodowla zwierząt

Napisany 15 styczeń 2010 - 18:01

skrzynia powershift, dynashift, speedshift http://www.agrofoto....-czy-dynashift/

^^Tu masz podobny temat, może znajdziesz coś co cie interesuje.
...być kimś, będąc jednocześnie sobą...

#3 Share matis251

matis251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 18:02

skrzynia powershift, dynashift, speedshift Skrzynia dynashift - jeździłem ciągnikiem z taką skrzynią, Fajna skrzynia bo 4 biegi przełącza się bez sprzęgła ,Czyli są 4 biegi podstawowe na żółwiu i zającu plus na każdym biegu są 4 nadbiegi przełączane bez sprzęgła wajchą za kierownicą.

Skrzynia powershif - Posiadam takową w swoim MF ja mam akurat 32x32 plus powershift nie jest zła jest jeden półbieg włączany guzikiem na gałce (w starszych na desce jest przycisk).

Co do speedshift to nie wiem .

Pozdro

#4 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 21:59

skrzynia powershift, dynashift, speedshift wydaje mi sie ze w MFach 590 sa tylko 3 biegi do przodu. niby jest to skrzynia 8+2 ale tez jezdzilem takim 590 i tez mial tylko 3 biegi do przodu no i oczywiscie wzmacniacz.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#5 Share golobek

golobek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 22:10

skrzynia powershift, dynashift, speedshift no ja mam 3 ale wyraźnie jak sie przelacza biegi to wpada na 4 bieg a nie mozna go zapiac tak jakby mial blokade. a o wzmacniaczu nic nie wiem zeby cos takiego mial. no chyba ze to co ja nazywam biegami polowymi popularnie nazywanymi w ursusuach to jest wzmacniacz.

#6 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 13:34

skrzynia powershift, dynashift, speedshift chodzi mi o ta malutka dzwigienkie pod kierownica, gdzie narysowany jest zolw i zajac, to jest wzmacniacz momentu, to nie sa biegi polowe. biegi polowe sa tylko w skrzyniach 12+4 :)

#7 Share golobek

golobek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 21:12

skrzynia powershift, dynashift, speedshift rozumiem moj mf jest z 82 roku wiec nie wiem ale nie ma tam nic takiego wiec to pewnie jest skrzynie 12+4. a tak w ogole to jak rozumiec te oznaczenia 12+4 czy 16+16. mniej wiecej sie orientuje ze np 16+16 to jest taka skrzynie z 4 biegami a na kazdym z nich 4 zakresy plus rewers co daje 16 do przodu i 16 do tyłu ale nie wiem dokladnie czy dobrze czaje. no i np 32+32 to tez tak jest?

#8 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 22:04

skrzynia powershift, dynashift, speedshift skrzynia 32+32 to 4 glowne biegi, do tego 4 grupy czyli 4x4 daje nam 16 biegow i na kazdym biegu jeden polbieg czyli 16x2=32.

#9 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 22:15

skrzynia powershift, dynashift, speedshift Nie mam fergusona ale zdawało mi się ze były dwa rodzaje skrzyń:
16/16- czyli 4 biegi główne 2 zakresy (jak ja to nazywam terenowe i szosowe) i jeden półbieg - SPEEDSHIFT
32/32- czyli 4 biegi główne 2 zakresy i 4 półbiegi - DYNASHIFT
Czy czasem tak nie jest?

#10 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 23:11

skrzynia powershift, dynashift, speedshift zawsze myslalem ze Dynashift to 16/16 czyli 4 biegi i na kazdym 4 polbiegi bez zadnych grup a do tego rewers. w MFach 61xx sa 2 dzwignie zmiany biegow i jedna przelacza sie biegi glowne (1,2,3,4) a na drugiej jest tylko rewers (skrzynia Dynashift) a przy kierownicy sa polbiegi. a ta skrzynia 32/32 to powershift czyli na jednej dzwigni 4 biegi, na drugiej 4 grupy (ABCD) i wlacznik polbiegu na dzwigni. najlepiej zeby wyjasnil to ktos kto ma MFa.

wszystko mi sie chrzani... na dzwigni glownych biegow jest jeszcze narysowany zolw i zajac, jak to sie przelacza??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1186 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 07:48

skrzynia powershift, dynashift, speedshift W tych MF nie ma skrzyni Power Shift! Power Shift to wszystkie biegi pod obciążeniem! :)

Edit: PS jest jedynie w 8170 i 8180, ale tu mowa o mniejszych modelach.

#12 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 styczeń 2010 - 10:14

skrzynia powershift, dynashift, speedshift W Dynashift są 4 biegi, na kazdym biegu mamy 4 półbiegi(przełączane dźwigienką pod kierownicą).Ma też reduktor polowe-szosowe(przełączane elektrohydraulicznie, tylko na postoju). Daje to nam razem 32 biegi(4*4*2)

#13 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 11:43

skrzynia powershift, dynashift, speedshift aha to spoko, jednak mi sie pomylilo :)

#14 Share kraker

kraker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 20:52

skrzynia powershift, dynashift, speedshift jest też speed shift 32x32 [4 biegi x 2 grupy (A, :) x 2 grupy (żółw, zając) i do tego na każdym biegu półbieg]
MF & Zetor siłą naszej gospodarki
Wszystkie moje materiały chronione prawem autorskim

#15 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 21:08

skrzynia powershift, dynashift, speedshift i wlasnie o taka skrzynie mi chodzilo piszac o tych skrzyniach kilka postow wyzej :)

#16 Share Mirek3p

Mirek3p

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 13 luty 2010 - 16:47

skrzynia powershift, dynashift, speedshift ja w moim fm 590 mam 3 biegi + wsteczny, szosowe i polowe (jak w mf 255) plus wzmacniacz (żłów zając) w sumie 12 do przodu i 4 do tyłu .

#17 Share shrek

shrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 24 marzec 2010 - 19:13

skrzynia powershift, dynashift, speedshift Pytanko a mianowicie jeśli mam 4 biegi normalnie + wolna i szypka skrzynia ( A i B ) oraz przełącznik na błotniku ( to jest przełącznik półbiegów ? czy coś innego ? i mogę go włączać bez sprzęgła czy koniecznie z sprzęgłem ?? ) to moja skrzynia to 32x32 powershif ?? jeśli wszystko dobrze zrozumiałem

#18 Share matis251

matis251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 18:55

skrzynia powershift, dynashift, speedshift jak masz na drążku rewersu A i B to masz na bank 32x32 a na desce półbieg który załanczasz bez sprzęgła poza tym już było o tym dokładnie na forum nawet sam o załanczanie półbiegu pytałem.

#19 Share tomciak9

tomciak9

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 29 lipiec 2012 - 16:32

skrzynia powershift, dynashift, speedshift Witam w moim MF 590 4x4 są tylko 3 biegi, wydaje mi się że idzie wolniej niż C - 360

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share konrad055

konrad055

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 10:40

skrzynia powershift, dynashift, speedshift witam mam MF 3060 i ma skrzynie powershift tylko że nie działa facet od którego go kupiłem powiedział że powershift nie działa powiedział że go jakoś zaślepił. jak to naprawić i co ten powershift daje?