Skocz do zawartości

Zdjęcie

JohnDeere 6300 - problem ze wspomaganiem

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Damian87

Damian87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 09:45

JohnDeere 6300 - problem ze wspomaganiem Hej,

Mam koledzy taki problem - pare miesiecy temu wypchalo mi z zakowki weza ktory idzie pod kierownice do orbitrola. Mechanicy wymienili mi waz i zakuli od nowa. W tym tygodniu podobna sytuacja, rozerwalo mi zakowke i dalej ciekl plyn. Oba razy byly z tylu przy podnosniku zaraz za kolankiem. Pierwszym i drugim razem stalo sie to po tym jak skreciłem kołami do końca i chwileczkę zrobiło sie ciśnienie. Pytanie moje - czy nie powinno byc jakiegoś zabezpieczenia zeby to ciśnienie nie wywalało mi węża? A moze ciśnienie jest za duże?
Dodam ze od kupna nic sie nie działo. Zaczęło sie po przeglądzie serwisowym.
czekam na rady

pzdr
John Deere 6300

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
JohnDeere 6300 - problem ze wspomaganiem Dzisiaj, 01:58
  •  

#2 Share bialy1989

bialy1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 17:07

JohnDeere 6300 - problem ze wspomaganiem Nigdy w życiu nie powinno ci wywalić węża jak skręcisz kierownicą. Coś jest nie tak.

#3 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 17:08

JohnDeere 6300 - problem ze wspomaganiem powinien być gdzieś zawór bezpieczeństwa, jak nie w orbitrolu to gdzieś indziej w układzie

#4 Share Damian87

Damian87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 17:28

JohnDeere 6300 - problem ze wspomaganiem a może być że jest za dużo płynu hydraulicznego? Bo ci z serwisu nalali na maxa wg. miernika. W tej chwlili jak skręcę kołami do końca i docisnę jeszcze kierownicę to słychać że pompę dusi. I właśnie nie wiem czy to tak ma być czy właśnie nie ;/
Tak samo nie wiem czy to jest z tym związane czy nie ale jak rozłącze hamulce i nacisnę (chyba) lewy to z tyłu chyba przy pompie cłychać takie cykanie coś jakby upuszczało ciśnienie. Przy prawym tak się nie dzieje.
John Deere 6300

#5 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 20:20

JohnDeere 6300 - problem ze wspomaganiem Ile masz tego płynu nalane nie ma znaczenia. Tu coś tkwi w orbitrolu lub w jego układzie (pewnie jakis zawór)
Jeżeli masz w nim hydrauliczne hamulce (przyczepy)to te cykanie jest jak najbardziej charakterystyczne dla tego bajeru ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share rafal3113

rafal3113

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 20:35

JohnDeere 6300 - problem ze wspomaganiem

Hej,

Mam koledzy taki problem - pare miesiecy temu wypchalo mi z zakowki weza ktory idzie pod kierownice do orbitrola. Mechanicy wymienili mi waz i zakuli od nowa. W tym tygodniu podobna sytuacja, rozerwalo mi zakowke i dalej ciekl plyn. Oba razy byly z tylu przy podnosniku zaraz za kolankiem. Pierwszym i drugim razem stalo sie to po tym jak skreciłem kołami do końca i chwileczkę zrobiło sie ciśnienie. Pytanie moje - czy nie powinno byc jakiegoś zabezpieczenia zeby to ciśnienie nie wywalało mi węża? A moze ciśnienie jest za duże?
Dodam ze od kupna nic sie nie działo. Zaczęło sie po przeglądzie serwisowym.
czekam na rady

pzdr

Czy po wymianie przewodu mierzyli ciśnienie w układzie hydraulicznym . Napisz jaką masz pompę czy zębatą czy tłoczkową i jeśli mierzyli ciśnienie podaj jego wartość jeśli nie to bez pomiaru nic niemożna stwierdzić. Poziom oleju niema nic wspólnego z pękającymi wężami.

#7 Share Damian87

Damian87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 17:03

JohnDeere 6300 - problem ze wspomaganiem no dobra, cykanie jest ok ale dlaczego cyka tylko lewy?
Co do pompy to nie mam pojęcia jaka jest w 6300. Nie mierzyłem także ciśnienia. Węże wymieniali mi mechanicy samochodowi wiec nie wiem czy będą mieć coś do mierzenia ciśnienia hydraulicznego. Tak czy inaczej narazie to zostawię i zobaczę czy jeszcze raz coś się stanie.
A co do zaworu to wie ktoś może gdzie w 6300 taki jest?
John Deere 6300

#8 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 21:25

JohnDeere 6300 - problem ze wspomaganiem "Cyka", bo jeden pedał jest od uruchamiania hamulca hydraulicznego a drugi od hamowania kół w ciągniku :) . Co do tego zaworu możesz poszukać w katalogu- gdzieś jest dany link na AF do katalogów JD

#9 Share kor

kor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 12 luty 2010 - 16:20

JohnDeere 6300 - problem ze wspomaganiem Witam,mam pytanie długo użytkujesz ciągnik ,czy niema problemu z zapaleniem rozgrzanego ciągnika,czy słychać zawór przeciążeniowy przytrzymując dzwignie od hydrauliki zewnetrznej,zawór jest umieszczony na pompie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Damian87

Damian87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 14 lipiec 2010 - 19:28

JohnDeere 6300 - problem ze wspomaganiem napisałem esej, klikłem "Napisz" i wywaliło mi neta... bezcenne :/

w skrócie - JD mam ~2lata. Dziś wywaliło mo znowu przewód idący do siłownika od wspomagania. Sytuacją którą znam z zetorów czyli po przekręceniu kierownicy do końca i probie dalszego kręcenia kierownica lekko przeskakuje i czuć, że zawór przepuszcza. U mnie tego nie ma, jak dojade do końca i dociśnię to kierownica jest sztywna a czuć i słychać, że pompa dostaje po du**e...
Niegy nie zwrócilem uwagi czy slychać ten zawór po przytrzymaniu dźwigni hydrauliki do końca :/

jutro postaram się nagrać co u mnie w JD piszczy i tutaj wrzucić jakiegoś linka

Aha, może mi ktoś podać info gdzie szukać i jak się dobrać do tego zaworu oraz do calej pompy? Zdjęcie poglądowe naprawde mile widziane :D
John Deere 6300