Skocz do zawartości

Sipma Z-279/1

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 styczeń 2010 - 19:49

Sipma Z-279/1 Na wiosne mam zamiar kupic sipme Z-279/1 do mf 255, i mam pytanie, jak to jest z ta hydrauliką, czy za kazdy otwarciem pokrywy trzeba przestawiać tę wajchę pod siedzeniem, bo sipma ma chyba dwa przewody hydrauliczne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sipma Z-279/1 Dzisiaj, 21:49
  •  

#2 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 20:29

Sipma Z-279/1 chyba nigdy nie pracowałeś swoim mf-255 z hydrauliką zewnętrzną.
Wajchę pod siedzeniem przekładasz na pozycję nr 2 a dźwignie od sterowania ramionami podnośnika w pozycję ,,STAŁY WYDATEK" i wszystko śmiga jak należy.

A tak moim zdaniem to raczej ten mf-255 nie pociągnie zbyt długo przy tej prasie, Też mam mf-255 i robię belki o wymiarach nie 120x120 a 90x120 i powiem wprost, że nie jest lekko. Wiec radzę rozejrzeć się za taką prasą.

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 styczeń 2010 - 20:35

Sipma Z-279/1 no fakt z hydraulika to jedynie przyczepe kipruje, a prasował bede tylko słome ok 15h i usługi wieć powinien dać sobie rade, a jesli bym przestawił np na pozycje nr 1 to nie bedzie chodzic??

#4 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 20:49

Sipma Z-279/1 nie będzie chodzić, przecież tam w te wyjścia masz wkręcone kurki więc nie ma prawa działać.

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 styczeń 2010 - 20:55

Sipma Z-279/1 ok, dzięki. Chodzilo mi tylko o to czy nie trzeba bedzie wajchować.

#6 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 21:19

Sipma Z-279/1 wajchować trzeba wtedy gdy chcesz pracować hydrauliką i podnośnikiem np. w owijarce po woinięcieu aby wykiprować belę trzeba przełączyć na środek i później znów wrócić na pozycję 2. (niestety w jednej chwili te dwie czynności nie działają w mf) jeśli pracujesz podnośnikiem to dźwignia pod siedzeniem w położeniu środkowym jeśli hydrauliką to w pozycji 2

#7 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 08:08

Sipma Z-279/1

Na wiosne mam zamiar kupic sipme Z-279/1 do mf 255, i mam pytanie, jak to jest z ta hydrauliką, czy za kazdy otwarciem pokrywy trzeba przestawiać tę wajchę pod siedzeniem, bo sipma ma chyba dwa przewody hydrauliczne.

będzie chodził jak burza, o ile masz ten ciągnik w dobrej kondycji, sprawdza się dużo lepiej niż c 360, bo ma lepsze chłodzenie c 360 w grząskich łąkach lubi się zagotować a ferdek radzi sobie, tak samo z grzęzieniem, wiem z autopsji że jak ferdek ma 14,9 opony pujdzie w belarką tam gdzie i c 360 i c 385 utopią się na amen ale nawet i na 12,4 oponach też sobie poradzi, tylko zaczep pusisz w prasie przełożyć na górny, no napewno nei zbijesz za ciasno balika, ale i na prase będzie zdrowiej bo ciągnik zadusisz a nie w prasie coś urwiesz, co do hydrauliki, to ramiona tuz lubią powoli opadać i wtedy trzeba przerzucić tą wajchę żeby podciągnąć ramiona tuz do góry ale to tak raz na godzinę ;)
z polskich pras nic innego chyba nie wybierzesz, może warfama "idzie" lżej ale nie wiem, z sipmą napewno ferdek będzie chodził, ba nawet niektórzy 2812 ciągają te prasy, z z569/1 to zajeździsz tego ferdka ale z 279/1 będzie dobrze ;)

#8 Share dcnt

dcnt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 08:25

Sipma Z-279/1 Co do zapadania sie c-360, zaloz opony 16.9 i jedziesz wszedzie niemal z kazdego blota na takich oponach wyjezdza.
Co do grzania, wystarczy wymienic orginalne smiglo wentylatora na takie od stara (6 lopatek i pasuje od strzala) i zeby zagotowac to trzebaby solidnie ciagnik obciazyc, prawie nierealne o ile masz czysta chlodnice.
I od kiedy silnik 47KM jest mocniejszy od 52KM (w 4-cylindrowym silniku np w c-355), niby niewiele ale roznice widac.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 09:29

Sipma Z-279/1 To nei moje zdanie ale kilku znajomych którzy posiadali lub posiadają i c 360 i mf 255 że do belarki ferguson jest dużo lepszy, nei tylko moc ale i zwrotność poprostu lepiej się pracuje niż c 360, a cod o tematu to nei ma co straszyć usera że mf 255 nie podoła z z279/1 bo da rady ;)

#10 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 09:43

Sipma Z-279/1 Moim zdaniem mf-255 też jest bardziej zwrotny niż inne c360 ale jego minusem jest moc.

#11 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 styczeń 2010 - 15:21

Sipma Z-279/1 Sąsiad ma c360 3p i ciągnie ta prasę i mówi ze nie ma z nią problemów, @semos przyjżałem sie hydralice mf-a i poczytałem trochę instrukcje i reczywiscie pozycja nr 1 jest zaślepiona, mogłem to odrazu obejżec, bo nawet nie zwracałem uwagi na to.

#12 Share Dodi

Dodi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 11:06

Sipma Z-279/1 MF raczej co do zapotrzebowania mocy nie będzie miał problemów z tą prasą tylko na grząskim terenie będzie miał trochę ciężej z uciągiem prazy z pełna komorą.

#13 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 11:13

Sipma Z-279/1 @Dodi brałeś teraz nową sipmę, ile trzeba dopłacić za ten panel sterujący i co to daje jak się użytkuje klasika bez tego panelu?

#14 Share Dodi

Dodi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 11:41

Sipma Z-279/1 Dla mnie był gratis :rolleyes: ale pewnie z 400zł. Dzięki temu panelowi obwiązywanie siatką mam włączane za pomocą przycisku (bez Panelu było by na sznurek)Sygnał dźwiękowy pełnej komory, czy klapa jest zamknięta. A sterownik jeszcze umożliwia:
- Bieżącą informacje procesu owijania beli
- Pomiar ilości sprasowanych bel
- Pomiar czasu pracy urządzenia [h] z dokładnością do 1 min
- Możliwość porównywania osiągniętej wydajności na trzech różnych polach
- Wyświetlenie stanu czujników
- Wyświetlenie sumy bel od momentu zainstalowania na prasie
- Wyświetlenie numeru seryjnego i roku produkcji maszyny

#15 Share farmers99

farmers99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Zainteresowania:praca na roli,obsługa maszyn rolniczych

Napisany 23 styczeń 2010 - 20:26

Sipma Z-279/1 u mnie mf 255 chodzi z taka pasa jz 6 sezon i jest ok ,a co do hydrauliki,podłaczasz przewody pod siedzeniem przestawiasz małą dzwignie w prawo i tez trzeba dzwignie od podnoszenia belki podniesc do samej góty zeby cisnienie było,a potem jak wywalasz bele to tylko uzywasz po lewo tej wyzszej dzwignii. :rolleyes:
sie robi tym ,co się ma ;]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share DebyFarmer

DebyFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 08 maj 2010 - 21:38

Sipma Z-279/1 My posiadamy tę prasę wejśc hydraulicznych ma 2 i trzeba tych wajch używac i to jest najgorsze w tych traktorach :lol:
ZAKAZ KOPIOWANIA ZDJĘĆ ©
bez uprzedniej zgody właściciela
Wszystkie prawa zastrzeżone/all rights reserved