klo444

budowa przyczepki samochodowej

Polecane posty

T25A2    7

witam i ja dołoże swoje 3 grosze to tematu , ponieważ w zeszłym roku zbudowałem przyczepkę tzw.lekką czyli DMC750 kg .jest to przyczepka 2x1.10m i plandeka na 1.60m ,dwie burty otwierane(przód i tył),zastosowałem oś skrętną taka jak w oryginalnych np.niewiadów oczywiście oś ma homologację do 750kg bo są też mniejsze, felgi i opony miałem jakieś od sam.osobowego ,zaczep kulowy (musi mieć homologacje też na 750kg conajmniej)poza tym światła odblaski obrysowe, błotniki plastikowe,podłoga ze sklejki i tyle. teraz parę spraw bardziej poważnych czyli jak to ugryźć. najpierw wykonałem całą przyczepę potem zgłaszasz sie do wydz. komunikacji celem wydanie zaświadczenia do rejestracji SAM-a ,potem opinia rzeczoznawcy,nabicie numeru ramy i przeglad zerowy(bezterminowy,ale tylko dla przyczep tzw.lekkich czyli o masie dopuszczalnej do 750 kg),dostajesz tablice próbną ,czerwoną i dowód na 1 mieś. potem twardy i ładną biała tablicę;-) ale niestety wszystkie akty prawne okupionę są kwotą ok 600zł( sama opinie ze zdjęciami ok 300zł) no ale sprawy urzędowe to jest najtrudniejsza część całej pracy, wiec jak wykonasz to już są twoję widzi misię,ja mam jak mówiłem 2.00x 1.10x 0.50m bez plandeki blacha ocynkowana na burtach a profil 25x25 na całej ramie. długość od zaczepu do przedniej burty to ok 1.20m, ale jeśli chcesz coś dłuższego czasem przewieźć to zrób sobie chociaż 1.50m. na temat warunków dopuszczenia do ruchu to podtsawowe kryteria są do znalezienia na googlach( szczególnie chodzi o oswietlenie) i na sam koniec jeszcze 1-no przyczepa musi podązac symetrycznie za samochodem żeby nie robiła śladu bardziej z prawej lub lewej strony, jeśli nigdy nie spawałeś lub jesteś słaby w temacie ,to sie moze zastanów jeszcze raz ,bo taka konstrukcja musi pewne obciążenia przenosić i nie da sie tak byle jako "posmarkać". jesli masz jakies pytania jeszcze to odpowiem z miłą chęcią.strzałeczka :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Z zaczepem się zgodzę mamy robić przednią burtę też otwieraną ale zaczep pozostanie jak w poprzedniej, przez 20 lat się zamortyzowała i tylko skrzynia będzie wydłużona o 0,5 metra od poprzedniczki ( z poprzedniczki oś i zaczep).

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

Tak sie zastanawiam po co zawezasz tak przednia jak i tylna burte ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

A dlatego że koła są wpuszczane w środek i tyle jest "światła".


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Koła na zewnątrz to by wychodziły poza ślad samochodu, a robiąc koła w środku mamy 2,65 m2 powierzchni podłogi przy tej samej szerokości jakby koła były na zewnątrz to mamy 2 m2. Czyli w tym przypadku zyskujemy ok. 0,65 m2 zysku.

 

Celem jest aby koła miały ten sam ślad co samochód gdyż wiemy jak wyglądają drogi zimą i wtedy jak jest ślad za samochodem to dużo lepiej się prowadzi.

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

To zrobię sobie taką aby wtedy pasowała śladem :lol: .


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
T25A2    7

Chyba lepiej było dać koła na zewnątrz i jakieś błotniki plastikowe,ale to tylko moje zdanie.

ja muszę tutaj kolegę poprzeć ,również uważam ze takie ustawienie osi niepotrzebnie komplikuje cały projekt a przede wszystkim warzy .Ja wychodziłem z założenia żeby masę "na pusto" utrzymać na minimalnym poziomie,dlatego m.in wykonałem ramę z cienkiego profilka (25x25) ale za to w formie kratownicy, trochę więcej docinania i zabawy ale lubię "rzeźbić" w metalu no i masa netto wynosi 140 kg dla przyczepy 2.00x 1.10 .a poza tym to uważam że nakładu sił i środków poniesiony na takie właśnie wpuszczanie osi do środka nie zrekompensuje ci minimalne zwiększenie powierzchni ładukowej ,tym bardziej że zwężasz burty przód i tył. a tak na marginesie to np.w oryginalnej niewiadów 2.50x 1.25 też są koła za burtami i w kilku samochodach osobowych wystają za obrys tegoż i jakis to nikomu nie przeszkadza( pryblem jest z cofaniem jak ma plandeke wysoką ale to inna bajka) .w każdym razie ze swej strony radzą ci to jeszcze przemyśleć .pozdro . --

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Każdy swoje rozwiązanie chwali, zależy co wozimy jeżeli koła miały by być na zewnątrz to szerokość z kołami to by było ok. 190 cm. a to jest już szeroko.

 

Wystawanie za obrys nie przeszkadza ?????? Mieszczę się autem mieszczę się i przyczepką.

To tak jak bez różnicy jazda kombajnem z chederem czy bez?????

 

Odnośnie burt, są zwężone o błotniki ale nie miałem takiego ładunku aby się nie zmieścił przez burty.

 

Wpuszczając koła w środek zyskuję 1 m2, czy to jest mało ?????, a "rzeźbienia" nie tak dużo.

Analogicznie masa Mojej do Twojej to 190 kg (licząc m2 powierzchni użytkowej, skończę to zważę.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
T25A2    7

kolego Sadek ,nie twierdzę że jestem absolutną alfą i omegą po prostu przedstawiłem mój punkt widzenia. jeśli chcesz zrobić sobie koła wpuszczane to ok,to ci na pewno pozwoli wozić np. większa ilość worków z paszą (patrzę na zdjęcie),ale np jeśli bEdziesz miał coś dłuższego niż przyczepka to włożysz tylko tyle na ile ci pozwoli szerokość burt tylnej i przedniej a reszta miejsca i tak pozostanie nie wykorzystana.czyli w sumie wszystko się rozchodzi o to co kto ma zamiar na swojej przyczepce wozić.ja wolałem mieć prostokątna przestrzeń ładunkową a jak mam coś większego lub wyższego to spinam pasami i już. tak na marginesie to pomyśl o zaczepach dla pasów transportowych np. w podłodze,przydają się :D pozdo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Wszystko się zgadza o zaczepach myślałem ale na giełdzie nie było i na razie jest bez.

 

Odnośnie długich ładunków to bywa różnie bo borta 1 m szerokości, ogólnie taki kurs po paszę trafia się może 1 na 2 lata, wiadomo nigdy nie wykonamy takiej przyczepki żeby nas nie zawiodła przy ładunku. Na skrzyni 1,5 m długiej woziłem 3 m rynny, jakbym miał z tym jechać przez miasto to bym się zastanawiał ale z obrzeża spokojnie przywiozłem.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Wujek zrobił sobie przyczepkę do wożenia taśmociągów. Bez problemu wozi konstrukcje po 7-8 metrów na skrzyni 2,2 m. Pod przyczepką na środku puścił rure do której jest z przody zamocowany zaczep do haka i ramiona od zaczepu. Jak potrzebuje coś przewieść to odjeżdza całą skrzynią z ramionami w tył i je blokuje na rurze. Coś w stylu rozsuwanych wozów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

Ja właśnie zabieram się za przyczepkę. Skrzynia 2,5 x 1,35 m, oś z opla dostawczego na resorach, będę rozcinał i poszerzał. Rama profil 60x40x3 i 40x40x3. Konstrukcja burt z kątownika 25x25 i blachy trapezowej. Stal plus akcesoria plus instalacja już wyniosły mnie 700 zł, a do tego jeszcze dojdzie płyta na podłogę (chyba OSB) i farba do pomalowania. Za to przyczepka będzie solidna, że hej. Wiadomo, że taka szerokość wymaga trochę więcej nakładu na oświetlenie, ale za to paleta wejdzie bez problemu. Rozrysowałem sobie całość w Alibre i jeśli wyjdzie mi choć w 1/3 tak ładnie jak na projekcie to będę zadowolony.

No i oczywiście spawanie elektrodą a nie migomatem, bo przetop musi być konkretny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123
Napisano (edytowany)

A to migomat nie jest do spawania tylko do klejenia ?????

 

Jeszcze taka minimalna uwaga jeżeli robimy przyczepkę i kompletujemy też oś to można by było się pokusić o takie piasty aby koło zapasowe pasowało nam od autka które będzie je ciągało, oszczędzi to nam na dodatkowym uchwycie do koła i obniży koszty jak i masę przyczepki.

Edytowano przez Sadek
  • Like 1

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj