Skocz do zawartości

Zdjęcie

Budowa zbiorników na gnojówkę i płyt gnojowych

74 odpowiedzi na ten temat

#61 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 07 czerwiec 2007 - 08:07

Budowa zbiorników na gnojówkę i płyt gnojowych my z ojcem robilismy dwie plyty i tym zajela się firma kasy starczylo mi na większy zbiornik a ojcu na większą plyte trzeb asie po targowac i dogadać a jakośc roboty super

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Budowa zbiorników na gnojówkę i płyt gnojowych Dzisiaj, 13:39
  •  

#62 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 07 czerwiec 2007 - 13:06

Budowa zbiorników na gnojówkę i płyt gnojowych Mam pytanie. Czy budując płytę muszę to robic zgodnie z obecnym stanem mojego inwentarza ( tzn. czy jeśli chciałbym powiekszac hodowlę to czy musiałbym budowac płytę na tyle zwierząt co mam i później powiększac, czy może od razu budowac większą) ??

#63 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 07 czerwiec 2007 - 14:46

Budowa zbiorników na gnojówkę i płyt gnojowych od razu byduj wieksza taka jaka ci bedzie potrzebna ja robilem to mam zbiornik wiekszy o 20tys litrow a plyta o 25m2 wieksza od tej ktora mi wyliczyli
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 07 czerwiec 2007 - 16:28

Budowa zbiorników na gnojówkę i płyt gnojowych A czy dostałbym na to do dofinansowanie ( na tą większą ) ??

#65 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 23 lipiec 2007 - 12:18

Budowa zbiorników na gnojówkę i płyt gnojowych

zbiornik mogę zrobic sam bo będzie pod istniejący budynkiem w ktorym nie ma posadzek(wogle przebudowa i takie cuda ze szkoda gadac) ale plyte niech robi ktos (to na 100% pewne). powiedzmy ze zrobienie wykopu pod plyte będzie utrudnione bo kiedys sypane bylo tam cos takiego jak gruz, cegly itp. i tak na glębokosc 1m-ja w tym kopac nie chcę.

no i plany się ostro zmienily.
zbiornik będzie pod plytą bo i wysoki poziom wod i budowac w budynku juz się nie da bo zaraz tam strop będziemy robic.

a co jesli ktoś ma starą płytę obornikową szczelną, tyle ze jest ona na granicy postawiona?

dobre pytanie bo jest u nas (u wuja) budynek z plytą i zbiornikiem tyle ze dosc zaniedbany.
ciekaw jestem czy jeslibym to ponaprawial i przywrocil do uzytkowania to wystraczy aby agencja sie nie czepila

moglby mi ktos policzyc na ile sztuk macior+prosięta wystarczy zbiornik o pojemnosc 25m3??
wiem ze najlepiej udac się do odr'u ale mam daleko
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#66 Share dcnt

dcnt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 15 luty 2010 - 17:55

Budowa zbiorników na gnojówkę i płyt gnojowych Poszukuje namiary na firmy produkujące zbiorniki na gnojówkę z tworzyw sztucznych z atestami. Najlepiej z województw podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, choć inne tez mile widziane, szukam najtańszej oferty.

Mam już jeden u siebie taki, ale transport przez pół polski słono kosztuje, wolałbym coś bliżej znaleźć.

#67 Share marekjsp

marekjsp

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 12 styczeń 2011 - 19:04

Budowa zbiorników na gnojówkę i płyt gnojowych Chciałbym się dowiedzieć ile by mogła kosztować płyta gnojowa mam 10 krów i 4 duże byki i chciałbym wiedzieć czy mogę się dobiegać o jakieś dofinansowanie z uni może ktoś z was robił taką płytę małą z góry dziękuje
KPK Kumurun Team -Sekcja Organizcyjna

#68 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 27 kwiecień 2011 - 20:17

Budowa zbiorników na gnojówkę i płyt gnojowych To tak aby nie tworzyć nowego odświeżę trochę. Czy da radę wybudować płytę gnojową na zbiorniku na gnojówkę? Jakie są teraz ceny takich budowli?? Nie mam za dużo miejsca do szalenia aby każde osobno pobudować.Dodam że to ma być na 24 mamki

Edytowany przez ChiquitaB, 27 kwiecień 2011 - 20:17.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#69 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 27 kwiecień 2011 - 21:20

Budowa zbiorników na gnojówkę i płyt gnojowych Według mnie da rade tylko strop odpowiednio mocny zrób tak z 15 cm i jakieś jeszcze słupy w środku zbiornika. No ale zależy czym tez będziesz zbierał ? Ładowarka 7-8 ton czy ciągnikiem 4-5 ton ? I jak wysoko chcesz go składować ? Na jakiej powierzchni ma być ta płyta ?

#70 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 28 kwiecień 2011 - 09:23

Budowa zbiorników na gnojówkę i płyt gnojowych no ciągnikiem z turem chociaż wolałbym mocniejszy zrobić na przyszłość. powierzchnia hmm bym musiał sobie pomierzyć dokładnie aby podpasować do wyciągu który mam aktualnie. składowanie na wysokość nie określone dokładnie bo wyciąg jest linowy ale jak jest już sporo to robię gromadę na polu. szambo myślę coś 80-100m3. wiem że płytę to samemu bez problemu bym zrobił z teściem ale szambo takie to już trochę strach robić samemu aby się nie zarwało i wole jak dobra firma zrobi.

#71 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 28 kwiecień 2011 - 14:24

Budowa zbiorników na gnojówkę i płyt gnojowych Czemu strach ? Dajesz dobre zbrojenie, beton klasy B25 i nie ma prawa się zarwać :P

#72 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 28 kwiecień 2011 - 14:29

Budowa zbiorników na gnojówkę i płyt gnojowych ale zawsze pewniej. to zależy jeszcze ile zawołają za to. na razie wszystko jest planowane aby dobrze kasę rozdysponować bo będzie obora modernizowana pod trochę wygód a to co przejmuje po teściach to wszystko jak to u starszych:)

#73 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 08 listopad 2011 - 22:09

Budowa zbiorników na gnojówkę i płyt gnojowych Nie zakładam nowego tematu bo narazie nie widzę takiej potrzeby. a więc mam problem ze zbiornikiem na gnojowice nie duży bo 70tys litrów, dokładniej to z gnojowicą która się w nim znajduje, jak każdy wie na gnojowicy tworzy się kożuch i to jest właśnie problem bo nie mam jak tej gnojowicy wymieszać żadne standardowe mieszadła nie pasują a dmuchanie powietrza wozem asenizacyjnym działa w promieniu 2m. Zbiornik jest zamkniety ma dwa otwory okrągłe o srednicy 60cm głębokość 1,4m szer.5m długość 10m.

Może znacie jakieś rozwiążanie tego tematu, jakies cudowne mieszadło czy coś innego?

#74 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 26 styczeń 2012 - 19:10

Budowa zbiorników na gnojówkę i płyt gnojowych moi drodzy jaka firma najtaniej by zrobiła zbiornik na gnojowice na razie znalazłem jakąś firmę za 120zł brutto metr sześcienny dodam ze zbiornik450 metrów.
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#75 Share COBRA11

COBRA11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 21:46

Budowa zbiorników na gnojówkę i płyt gnojowych cze

witam. mam pytanie.poszukuje osoby, która ma zamontowane gotowe betonowe zbiorniki do gnojówki, umieszczone pod płytą obornikową po której jeździ ciągnikiem
Post przeniesiony do odpowiedniego działu

Edytowany przez danielhaker, 16 styczeń 2013 - 17:20.