Skocz do zawartości

Zdjęcie

Budowa zbiorników na gnojówkę i płyt gnojowych

74 odpowiedzi na ten temat

#41 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 05 wrzesień 2006 - 22:25

Budowa zbiorników na gnojówkę i płyt gnojowych no to podobnie jak u mnie tylko ze ja budowałem na 40% swojego stada bo reszta na głebokiej sciółce. masz ONW?
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Budowa zbiorników na gnojówkę i płyt gnojowych Dzisiaj, 05:48
  •  

#42 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 06 wrzesień 2006 - 06:20

Budowa zbiorników na gnojówkę i płyt gnojowych Tak

#43 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów

Napisany 06 wrzesień 2006 - 08:11

Budowa zbiorników na gnojówkę i płyt gnojowych To tak samo jak ja tylko ze u mnie nie chcieli uznac zbiornika jaki juz mielismy ok 20m3 i musiałem wybudowac drugi na calosć 107m3 ale wyszedl wiekszy bo madrzy z ARiMR iak go zmiezyli i policzyli według swojego wzoru wyszło im 114m3!:) ale nie wzieli pod uwage tego ze zbiornika do samego sufitu sie nie napełnia bo wloty gnojówki sa 30 cm po powierzchnia. KOZACY jakich mało zeby policzyc ze wzoru na objetosć walca to we dwóch 5 minut z tym walczyli:)
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 06 wrzesień 2006 - 12:40

Budowa zbiorników na gnojówkę i płyt gnojowych luk2782 czy tobie nie chodzi przez przypadek o OSN (obszary szczególnie nararzone)? Bo jeśli o to chodi to nie i moge wywozić z płyty i szamb 3 razy w roku. U mnie mierzyli w ten sam sposób :)

#45 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów

Napisany 06 wrzesień 2006 - 15:26

Budowa zbiorników na gnojówkę i płyt gnojowych Ja mam ONW i OSN komplet czekam kiedy znowu cos dołoża i bede musial prowadzic jeszcze jeden komplet kart pol i ewidencji ciekawe czego:)nie możesz wywozic od 1grudnia do 1 marca

#46 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 07 wrzesień 2006 - 14:30

Budowa zbiorników na gnojówkę i płyt gnojowych Jakie mogą byc wymiary płyty i zbiornika na 22 krowy plus 5 małych cielaczków?

#47 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów

Napisany 08 wrzesień 2006 - 08:29

Budowa zbiorników na gnojówkę i płyt gnojowych zależy czy masz ONW? bo normalnie to na SD to potrzeba 2,5m2 a na ONW 3,5m2 płyty zbiornik chyba odpowiednio 2 i 3 m3. jedna krowa = SD a cielaczek to zbyt ogółnie czy to jest MBO czy jałowka czyt może aktycznie cielak ale nie pamietam przelicznika na SD dla cielaków. poprostu pomnoż ilosc krów i wymagana pow na SD i dodaj do tego to co na cielaki i masz. jestes chodowca bydła powinienies znac przeliczniki na SD

#48 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 08 wrzesień 2006 - 21:54

Budowa zbiorników na gnojówkę i płyt gnojowych Jeżeli chodzi o płytę dla tych krów to to jest dla mojego sąsiada. Ale czy mógłbyś podac przeliczniki na zbiornik?Bo słyszałem już różne wersje. Bo ja płytę dla siebie będę robił w następnym roku.

#49 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 09 wrzesień 2006 - 08:37

Budowa zbiorników na gnojówkę i płyt gnojowych luk chyba chodzi ci o DJP (Durza Jednosta Przeliczeniowa) , czyli 500kg, czyli 1krowa...

knur 0,3
maciora 0,3
warchlaki 2-4miesiace 0,1
prosieta do 2 miesiecy 0,02
tuczniki 0,25
bekony 0,2

#50 Share Hvb3000

Hvb3000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 26 październik 2006 - 17:58

Budowa zbiorników na gnojówkę i płyt gnojowych włąśnie skończykliśmy budowe, zbiornik mamy 2 na 40 tys. L , bo na jeden trzeba miec pozwolenie, zbrojenie zbiorników jest z drutu 16 mm, przykrycie zbiorników to płyty z "pb rolu" - gotowce (beton b-25 i zbrojenie 10 mm), na to cienko betonu i później zbrojenie z drutu 10 mm i beton b-25 , zbiorniki są pod płytą i można jeździc, włazy zbiorników i kratka to gotowce, wszystko jest z betonu b-25 z uszczelniaczem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share maniek183

maniek183

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 15 listopad 2006 - 20:56

Budowa zbiorników na gnojówkę i płyt gnojowych Witam mam takie pytanie ze względu na to że nie miałem żadnej chodowli nie interesowałem sie tym tematem ani troche ale teraz jest tak mam 3 świnie i 2 byki ;D chodowla porażająca ;D
co mam zrobić musze to wszystko budować? i tak ogólnie jak to wygląda co by było jak bym nie miał tej płyty i zbiornika? ???

#52 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 15 listopad 2006 - 21:26

Budowa zbiorników na gnojówkę i płyt gnojowych Narazie nic niebędzie,chyba że sie starasz o jakieś dofinansowanie np:SPO

#53 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 12 grudzień 2006 - 16:35

Budowa zbiorników na gnojówkę i płyt gnojowych odgrzebie stary temat bo chyba dosc aktualny bedzie i tak przez dlugi czas.
zbiornik i plyte mysle robic na wiosnę ale pytanie od czego zacząć.
ogolnie jest "zima" wiec jesli jakies papiery moglbym zalatwic teraz to wolalbym teraz a pozniej ruszyc z robota.
plyte i zb. (jej budowę) chce zlecic firmie budowlanej zeby się nikt z agencji nie czepial.

ale wydaje mi się ze warunki zabudowy gmina moze mi wydac ?
mam racje?

co mogę teraz zalatwic.
plyte gnojową wiem gdzie chce umiescic, zb. w sumie tez.

ogolnie pytanie jest od czego zacząc aby nie spartolic roboty lub nie robic jej dwa razy.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#54 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 12 grudzień 2006 - 20:53

Budowa zbiorników na gnojówkę i płyt gnojowych Najpierw to zadzwonić do tej firmy co chce się z nią podpisać umowę. Bo np. mojemu znajomemu firma kazała zrobić okrągłe szambo na projekcie. A więc chyba trzeba by było podpisać z nimi umowe.
Następnie to trzeba pozałatwiać wszystkie pozwolenia na budowę.(W zależności od rozmiarów mają różne wymagania). No i zlecić wykonanie projektu płyty i szamba.
I pozastaje tylko czekać na firmę ;D

#55 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 13 grudzień 2006 - 12:13

Budowa zbiorników na gnojówkę i płyt gnojowych tak ale cos takiego jak warunki zabudowy z gminy to np mam zalatwiac ja czy firma budowlana???
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#56 Share Hvb3000

Hvb3000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 13 grudzień 2006 - 15:16

Budowa zbiorników na gnojówkę i płyt gnojowych taką prace najlepiej samemu wykonać my zrobiliśmy o 1/3 większą niż w planach i z kasą wyszło na styk, a słyszałem, że niektórzy dopłacają, bo zlecają to firmie, która korzysta na nie świadomych rzeczywistych kosztów.

#57 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 13 grudzień 2006 - 15:44

Budowa zbiorników na gnojówkę i płyt gnojowych

taką prace najlepiej samemu wykonać my zrobiliśmy o 1/3 większą niż w planach i z kasą wyszło na styk, a słyszałem, że niektórzy dopłacają, bo zlecają to firmie, która korzysta na nie świadomych rzeczywistych kosztów.

tej opcji tez nie wykluczam.

zbiornik mogę zrobic sam bo będzie pod istniejący budynkiem w ktorym nie ma posadzek(wogle przebudowa i takie cuda ze szkoda gadac) ale plyte niech robi ktos (to na 100% pewne). powiedzmy ze zrobienie wykopu pod plyte będzie utrudnione bo kiedys sypane bylo tam cos takiego jak gruz, cegly itp. i tak na glębokosc 1m-ja w tym kopac nie chcę.

po drugie od czego zacząc???
co mogę zalatwic sam niezaleznie od tego czy będzie wykonywala mi to jakas firma czy zrobię to sam.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#58 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 13 grudzień 2006 - 22:20

Budowa zbiorników na gnojówkę i płyt gnojowych @kat pewnie miałeś przyjemność być w starostwe nakielskim i miałeś doczynienia z panem R.  ;D ;D fajnie się z nim sprawy załatwia

a co do płyt... to ja miałem Z UNI EUROPEJSKIEJ  płyte o wielkości 72m2 i zbornik 60m3 zbiornik został bez zmian lecz płytę trochę powiększyłem ;D to znaczy do 72m dołożyłem 36m i wyszło 108m pod jednym wyciągiem a pod drugim zrobiłem płyte o wielkości 48m2 czyli razem płyty mam 156m2 do tego wjazd do chlewa ok 60m2 bez foli ale ze zbrojeniem. Do pieniędzy które dostałem z uni musiałem dopłacić ok13 tys.zł mi wydaje się to nieduzo bo wszystko wykonywała mi firma a ich pracę ocniam na 5+

#59 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 22 grudzień 2006 - 08:52

Budowa zbiorników na gnojówkę i płyt gnojowych a co jesli ktoś ma starą płytę obornikową szczelną, tyle ze jest ona na granicy postawiona?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 06 czerwiec 2007 - 22:59

Budowa zbiorników na gnojówkę i płyt gnojowych czy musze budowac plyte gnojowa czy cos takiego [przy chowie brojlerów? rocznie ok 110 tys sztuk

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html