Skocz do zawartości

Zdjęcie

Budowa zbiorników na gnojówkę i płyt gnojowych

74 odpowiedzi na ten temat

#21 Share ralf

ralf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 20 lipiec 2006 - 19:44

Budowa zbiorników na gnojówkę i płyt gnojowych własnie po ilu ???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Budowa zbiorników na gnojówkę i płyt gnojowych Dzisiaj, 07:24
  •  

#22 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 22 lipiec 2006 - 15:48

Budowa zbiorników na gnojówkę i płyt gnojowych Zajeło im to przeszło 2 tygodnie. Ale teraz będzie coraz gorzej bo coraz więcej zgłoszeń dostają (bynajmniej u nas). Kasy jeszcze nie ma :(

#23 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 22 lipiec 2006 - 17:04

Budowa zbiorników na gnojówkę i płyt gnojowych czyli u mnie też bo ten sam powiat.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9683 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 22 lipiec 2006 - 17:17

Budowa zbiorników na gnojówkę i płyt gnojowych mozecie cos wiecej powiedziec ile i jak to dokladnie wyglada?
wczesniej mnie to nie interesowalo bo mielismy zaniechac hodowli no ale plany sie zmienily i chyba trzeba bedzie cos wybudowac
srednio stoi 150-180 sztuk przewaznie jest 15macior w trybie zamknietym
swinie trzymam w 3 malych chlewach i w stodole.
kazdy chlew musi miec swoja plyte i zwoj zbiornik czy mozna to jakos polaczyc?
ile by to pi razy drzwi kosztowalo wg tych przelicznikow agencyjnych
z góry dzieki za pomoc

pozdrawiam
YacentY

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#25 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 22 lipiec 2006 - 17:30

Budowa zbiorników na gnojówkę i płyt gnojowych Jak 15 macior to ok 25 tys by Ci dali, możesz wybudować 1 płyte na którą zwozisz wszystki obornik u mnie we wsi prawie każdy tak ma.

#26 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 22 lipiec 2006 - 18:41

Budowa zbiorników na gnojówkę i płyt gnojowych a wie ktoś moze jaka odległosc nalezy zachowac od drogi? bo od działki sasiedniej 4 metry tak jak z budynkimem w któwym sa okna a jezeli 3m to bez okien a jak działka wąska to mozna ponoc 1,5m tak? o i jeszcze jedno jezeli ma sie gnojownie z daien dawna na granicy postawion 9styczna do niej) to nietrzeba bedzie jej burzyć? moze wiecie ijaka talezy zachowac odległosc budynku od drogi?:>

#27 Share pawel24

pawel24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 23 lipiec 2006 - 08:27

Budowa zbiorników na gnojówkę i płyt gnojowych

Jak 15 macior to ok 25 tys by Ci dali, możesz wybudować 1 płyte na którą zwozisz wszystki obornik u mnie we wsi prawie każdy tak ma.

Aby dostać pomoc na gnojowniki trzeba średniorocznie mieć minimum 5 DJP. Czyli ile tuczników i macior trzeba miec? Jeżeli ktoś ma 5 macior w cyklu zamkniętym to się załapie? A 4 maciory? :D
Nie ma to jak ursus C330! ;)

#28 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 23 lipiec 2006 - 11:07

Budowa zbiorników na gnojówkę i płyt gnojowych 4DJP a nie 5 to jest dochod powyzej 20tys rocznie

#29 Share U1224

U1224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 24 lipiec 2006 - 21:00

Budowa zbiorników na gnojówkę i płyt gnojowych A ja podpisalem umowe z firma nie ruszylem palcem w dwa tygodnie bylo po sprawie super sprawa.Wg mnie tylko tak nie ma co sie meczyc samemu...skoro unia dala kase na plyte to tzreba ja zrobic do porzadku bo ma sluzyc przez pokolenia...
c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

#30 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 02 wrzesień 2006 - 06:35

Budowa zbiorników na gnojówkę i płyt gnojowych No i nareszcie kasa wpłynęła. 5 dni po terminie ale lepiej później jak wcale :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 02 wrzesień 2006 - 17:48

Budowa zbiorników na gnojówkę i płyt gnojowych cena 1 m/kw płyty obornikowej kosztuje ok 150 zł to informace od mojego budowlańca

#32 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 02 wrzesień 2006 - 18:30

Budowa zbiorników na gnojówkę i płyt gnojowych ja ci powiem tak. mam juz zrobione i odebrane przez ARimr we wrocławiu bo niby zostałem wylosowany do kontroli. płyta ma 125m2 a zbiornik 107m3 za płyte z murkiem oporowym 150cm koles za robote wzioł 12tys do tego wylał podest przed płytą o szer 4m i długości 14m i pomogli nam rury do gnojówki i deszczówki popodłanczac. Nie wydaje mnie sie to dużo bo chcieli odemnie za sama robote 17!a zbiornik robił inny i jestem z niego tez zadowolony. jezeli ktos sie nudzi w gosp to faktyczne samemu można zrobic ale trzeba miec sprzet wibratory do zageszczenia betonu szalunki ubijarke a dzis to wypożyczyc to graniczy niemal z cudem. a bez tego tej budowie nie wtróze długiego użytkowania
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

#33 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 03 wrzesień 2006 - 12:18

Budowa zbiorników na gnojówkę i płyt gnojowych Dlatego my zrobiliśmy dosyć wcześnie. A wcale nam się nie nudziło. Sporo kasy zostało. A ile by trzeba było się narobić żeby tyle zarobić??? Dlaczego nie wróżysz długiego życia? Z ojcem sami robiliśmy. A ojciec 15 lat temu sam ( 1 pomocnika miał, co się znał na mieszaniu zaprawy) dom pobudował i jeszcze do dzisiaj stoi :)

#34 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów

Napisany 03 wrzesień 2006 - 22:25

Budowa zbiorników na gnojówkę i płyt gnojowych dom nie jest poddawany takim obciążenią jak płyta szkodliwe płyny np woda gnojowa ciezki sprzet ładowarka czy ciagnik z turem. a dom to słuzy do mieszkania tam nikt ciagnikiem popokoju nie jeżdzi:) a powiedz mi czy ubiłes posdsypke czy odpowiednio zagesciłes podłoże pod płyte czy zawibrowałes beton na płycie ? bo to jest ważne! jak odpowiednio tego nie przygotowałes to jak zaczniesz jeżdzic po płycie to w koncu popęka. Ale co by nie było życze ci żeby wytrzsymała jak najdłużej:)powodzenia!
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

#35 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 04 wrzesień 2006 - 06:42

Budowa zbiorników na gnojówkę i płyt gnojowych Wszystko było zrobione jak nalerzy :). A chawira wcale nie jest taka mała. Jedno piętro ma 150m/k2. Jak ojciec zaczynał budowe to mowili że oszalał. Nawet sam przerabiał projekt domu. Wtedy cięrzko było o dobry projekt. A po płycie już jeździliśmy i jak na razie wszystko jest ok. Na szambo też już 914 było wjerzdzane i się nie zawaliło :)

#36 Share jacek86

jacek86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 04 wrzesień 2006 - 06:52

Budowa zbiorników na gnojówkę i płyt gnojowych apropo jezdzenia po szambie to u nas koles mtz 82sa wjechal na szambo przy domowe i przod mu wpad troche smiechu bylo ale dwa przednie blotniki poszly do wymiany
nie ma brzybkich dziewczyn,czasami tylko jest za malo alkoholu

#37 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów

Napisany 04 wrzesień 2006 - 07:53

Budowa zbiorników na gnojówkę i płyt gnojowych ja mam zbiornik przykryty przejezdny według projektu przykrycie wytrzymuje 25 ton nacisku. do tej pory nie zarwało sie pod ładowarka która wazy 5,5 tony:) ale tam jes od cholery stali i 25 cm betonu B25w6 i słup podpierajacy na srodku. wykonawca mówil ze z tym słupem wytrzyma jeszcze wiecej ale tak ciezkiego sprzetu to ja nie mam.

#38 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 04 wrzesień 2006 - 09:04

Budowa zbiorników na gnojówkę i płyt gnojowych 914 z beczką stało. Beczka 4500 l. pokrywa z płyt stropowych( wzmacnianych). Na płyty poszła kratownica 15cm z pręta 12mm i na to 23cm betony B25. Za wielkie to szambo nie jest duże, ale woleliśmy zrobić porządną pokrywę bo to różnie bywa

#39 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów

Napisany 04 wrzesień 2006 - 21:51

Budowa zbiorników na gnojówkę i płyt gnojowych dokładnie modrze zrobine konkretna robote wiedze z opisu a ile m3?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 05 wrzesień 2006 - 06:15

Budowa zbiorników na gnojówkę i płyt gnojowych Tylko 22m3. Bo reszte już miałem. A razem to 80m3. A płyte to 50m2 było i 50m2 doszło :)