pawel24

Budowa zbiorników na gnojówkę i płyt gnojowych

Polecane posty

Pavel    12

a wie ktoś moze jaka odległosc nalezy zachowac od drogi? bo od działki sasiedniej 4 metry tak jak z budynkimem w któwym sa okna a jezeli 3m to bez okien a jak działka wąska to mozna ponoc 1,5m tak? o i jeszcze jedno jezeli ma sie gnojownie z daien dawna na granicy postawion 9styczna do niej) to nietrzeba bedzie jej burzyć? moze wiecie ijaka talezy zachowac odległosc budynku od drogi?:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel24    1
Jak 15 macior to ok 25 tys by Ci dali, możesz wybudować 1 płyte na którą zwozisz wszystki obornik u mnie we wsi prawie każdy tak ma.

Aby dostać pomoc na gnojowniki trzeba średniorocznie mieć minimum 5 DJP. Czyli ile tuczników i macior trzeba miec? Jeżeli ktoś ma 5 macior w cyklu zamkniętym to się załapie? A 4 maciory? :D


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U1224    3

A ja podpisalem umowe z firma nie ruszylem palcem w dwa tygodnie bylo po sprawie super sprawa.Wg mnie tylko tak nie ma co sie meczyc samemu...skoro unia dala kase na plyte to tzreba ja zrobic do porzadku bo ma sluzyc przez pokolenia...


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

No i nareszcie kasa wpłynęła. 5 dni po terminie ale lepiej później jak wcale :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

cena 1 m/kw płyty obornikowej kosztuje ok 150 zł to informace od mojego budowlańca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

ja ci powiem tak. mam juz zrobione i odebrane przez ARimr we wrocławiu bo niby zostałem wylosowany do kontroli. płyta ma 125m2 a zbiornik 107m3 za płyte z murkiem oporowym 150cm koles za robote wzioł 12tys do tego wylał podest przed płytą o szer 4m i długości 14m i pomogli nam rury do gnojówki i deszczówki popodłanczac. Nie wydaje mnie sie to dużo bo chcieli odemnie za sama robote 17!a zbiornik robił inny i jestem z niego tez zadowolony. jezeli ktos sie nudzi w gosp to faktyczne samemu można zrobic ale trzeba miec sprzet wibratory do zageszczenia betonu szalunki ubijarke a dzis to wypożyczyc to graniczy niemal z cudem. a bez tego tej budowie nie wtróze długiego użytkowania


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Dlatego my zrobiliśmy dosyć wcześnie. A wcale nam się nie nudziło. Sporo kasy zostało. A ile by trzeba było się narobić żeby tyle zarobić??? Dlaczego nie wróżysz długiego życia? Z ojcem sami robiliśmy. A ojciec 15 lat temu sam ( 1 pomocnika miał, co się znał na mieszaniu zaprawy) dom pobudował i jeszcze do dzisiaj stoi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

dom nie jest poddawany takim obciążenią jak płyta szkodliwe płyny np woda gnojowa ciezki sprzet ładowarka czy ciagnik z turem. a dom to słuzy do mieszkania tam nikt ciagnikiem popokoju nie jeżdzi:) a powiedz mi czy ubiłes posdsypke czy odpowiednio zagesciłes podłoże pod płyte czy zawibrowałes beton na płycie ? bo to jest ważne! jak odpowiednio tego nie przygotowałes to jak zaczniesz jeżdzic po płycie to w koncu popęka. Ale co by nie było życze ci żeby wytrzsymała jak najdłużej:)powodzenia!


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Wszystko było zrobione jak nalerzy :). A chawira wcale nie jest taka mała. Jedno piętro ma 150m/k2. Jak ojciec zaczynał budowe to mowili że oszalał. Nawet sam przerabiał projekt domu. Wtedy cięrzko było o dobry projekt. A po płycie już jeździliśmy i jak na razie wszystko jest ok. Na szambo też już 914 było wjerzdzane i się nie zawaliło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek86    0

apropo jezdzenia po szambie to u nas koles mtz 82sa wjechal na szambo przy domowe i przod mu wpad troche smiechu bylo ale dwa przednie blotniki poszly do wymiany


nie ma brzybkich dziewczyn,czasami tylko jest za malo alkoholu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

ja mam zbiornik przykryty przejezdny według projektu przykrycie wytrzymuje 25 ton nacisku. do tej pory nie zarwało sie pod ładowarka która wazy 5,5 tony:) ale tam jes od cholery stali i 25 cm betonu B25w6 i słup podpierajacy na srodku. wykonawca mówil ze z tym słupem wytrzyma jeszcze wiecej ale tak ciezkiego sprzetu to ja nie mam.


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

914 z beczką stało. Beczka 4500 l. pokrywa z płyt stropowych( wzmacnianych). Na płyty poszła kratownica 15cm z pręta 12mm i na to 23cm betony B25. Za wielkie to szambo nie jest duże, ale woleliśmy zrobić porządną pokrywę bo to różnie bywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

dokładnie modrze zrobine konkretna robote wiedze z opisu a ile m3?


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Tylko 22m3. Bo reszte już miałem. A razem to 80m3. A płyte to 50m2 było i 50m2 doszło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

no to podobnie jak u mnie tylko ze ja budowałem na 40% swojego stada bo reszta na głebokiej sciółce. masz ONW?


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

To tak samo jak ja tylko ze u mnie nie chcieli uznac zbiornika jaki juz mielismy ok 20m3 i musiałem wybudowac drugi na calosć 107m3 ale wyszedl wiekszy bo madrzy z ARiMR iak go zmiezyli i policzyli według swojego wzoru wyszło im 114m3!:) ale nie wzieli pod uwage tego ze zbiornika do samego sufitu sie nie napełnia bo wloty gnojówki sa 30 cm po powierzchnia. KOZACY jakich mało zeby policzyc ze wzoru na objetosć walca to we dwóch 5 minut z tym walczyli:)


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

luk2782 czy tobie nie chodzi przez przypadek o OSN (obszary szczególnie nararzone)? Bo jeśli o to chodi to nie i moge wywozić z płyty i szamb 3 razy w roku. U mnie mierzyli w ten sam sposób :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

Ja mam ONW i OSN komplet czekam kiedy znowu cos dołoża i bede musial prowadzic jeszcze jeden komplet kart pol i ewidencji ciekawe czego:)nie możesz wywozic od 1grudnia do 1 marca


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Jakie mogą byc wymiary płyty i zbiornika na 22 krowy plus 5 małych cielaczków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

zależy czy masz ONW? bo normalnie to na SD to potrzeba 2,5m2 a na ONW 3,5m2 płyty zbiornik chyba odpowiednio 2 i 3 m3. jedna krowa = SD a cielaczek to zbyt ogółnie czy to jest MBO czy jałowka czyt może aktycznie cielak ale nie pamietam przelicznika na SD dla cielaków. poprostu pomnoż ilosc krów i wymagana pow na SD i dodaj do tego to co na cielaki i masz. jestes chodowca bydła powinienies znac przeliczniki na SD


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Jeżeli chodzi o płytę dla tych krów to to jest dla mojego sąsiada. Ale czy mógłbyś podac przeliczniki na zbiornik?Bo słyszałem już różne wersje. Bo ja płytę dla siebie będę robił w następnym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

luk chyba chodzi ci o DJP (Durza Jednosta Przeliczeniowa) , czyli 500kg, czyli 1krowa...

 

knur 0,3

maciora 0,3

warchlaki 2-4miesiace 0,1

prosieta do 2 miesiecy 0,02

tuczniki 0,25

bekony 0,2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hvb3000    7

włąśnie skończykliśmy budowe, zbiornik mamy 2 na 40 tys. L , bo na jeden trzeba miec pozwolenie, zbrojenie zbiorników jest z drutu 16 mm, przykrycie zbiorników to płyty z "pb rolu" - gotowce (beton b-25 i zbrojenie 10 mm), na to cienko betonu i później zbrojenie z drutu 10 mm i beton b-25 , zbiorniki są pod płytą i można jeździc, włazy zbiorników i kratka to gotowce, wszystko jest z betonu b-25 z uszczelniaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj