Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus'y NEXT-GENERATION

293 odpowiedzi na ten temat

#101 Share marecki

marecki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 16 luty 2008 - 18:19

Ursus'y NEXT-GENERATION Wyczytałem że 7524 montują skrzynie 12/4 to chyba nowa skrzynia.
<blockquote>
</blockquote>

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus'y NEXT-GENERATION Dzisiaj, 15:37
  •  

#102 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 16 luty 2008 - 18:25

Ursus'y NEXT-GENERATION Nowa to ta skrzynia nie jest ;) . Licencyjna.

#103 Share marecki

marecki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 16 luty 2008 - 18:29

Ursus'y NEXT-GENERATION Pisało że ma Hi – Lo sterowany przyciskiem na dzwigni zmiany biegow. W jaki sposób są zmieniane te biegi.
<blockquote>
</blockquote>

#104 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 16 luty 2008 - 18:36

Ursus'y NEXT-GENERATION Tylko słyszałem od kogoś na forum że Hi-Lo trzeba przełanczać z użyciem sprzęgła co jest bradzo złum rozwiązaniem.

#105 Share MarcinPL

MarcinPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 376 postów

Napisany 16 luty 2008 - 20:42

Ursus'y NEXT-GENERATION Jaka skrzynia ma być w tym 4022? To będzie ''nowa sześćdziesiątka ursusa'' ??

#106 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 16 luty 2008 - 22:01

Ursus'y NEXT-GENERATION Moja rozmowa z Agencją Promocji Ursusa 7524 GG: 6395556 (ap)
ja
-A skrzynia?
ap
-synchronizowana 12/4 z Hi-Lo
ja
-czylim biegami pod obciążeniem tzn powershift?
ap
-nie zupełnie
-gdyż Powershift
-suwa się na pasach
-a tu zastosowane są tryby redukcyjne

2 rozmowa
ja
-aha a te Hi-LO to tak praktycznie dla użytkownika czym sie różni od powershifta?
ap
-tym ze powershifta mozna używaż bez sprzegła przy kazdej prędkosci
-a tu na biegach żółwich

Zasłyszałem też kiedyś tylko nie pamiętam gdzie, że zmiana półbiegu ma sie odbywać wraz z chwilowym rozłączeniem sprzęgła.

#107 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 16 luty 2008 - 22:22

Ursus'y NEXT-GENERATION Czyli można powiedzieć że Hi-Lo w 7524 to jest zwykły bieg przełączany ze sprzęgłem(jednak ta skrzynia to tragedia.)

#108 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 16 luty 2008 - 22:32

Ursus'y NEXT-GENERATION To co kiedyś zasłyszałem to niby miało to sie odbywać za pomocą jakiegoś układu bez wciskania pedału sprzęgła.

#109 Share Lukash

Lukash

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 17 luty 2008 - 06:47

Ursus'y NEXT-GENERATION Zastosowany jest multi power (załącznik, zobaczucie obrazek i wszystko się wyjaśni).
Co do skrzyni, to ta cop mają teraz jest chyba nowa, bo:
1-faktycznie mieli skrzynie 12/4, ale tamta była nie synchronizowana
2-w 7524 są koła o stałym zazębieniu(jak w dużych ursusach), a ta stara skrzynia z licencji miała przesuwne

Załączone miniaturki

• 1.JPG

- O, przyjacielu nieuczony,/ Mój bliźni z tej czy innej ziemi!/ Wiedz, że na trwogę biją w dzwony/ Króle z pannami brzuchatemi;/ Wiedz, że to bujda, granda zwykła,/ Gdy ci wołają: "Broń na ramię!",/ Że im gdzieś nafta z ziemi sikła/ I obrodziła dolarami;/ Że coś im w bankach nie sztymuje,/ Że gdzieś zwęszyli kasy pełne/ Lub upatrzyły tłuste szuje/ Cło jakieś grubsze na bawełnę./ Rżnij karabinem w bruk ulicy!/ Twoja jest krew, a ich jest nafta!/ I od stolicy do stolicy/ Zawołaj broniąc swej krwawicy:/ "Bujać - to my, panowie szlachta!"

#110 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 17 luty 2008 - 11:05

Ursus'y NEXT-GENERATION No tak ale ta stara skrzynia wcale nie była taka zła, przynajmniej mało awaryjna bo te z lat 90 które wprowadził MF to tragedia dopiero

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 luty 2008 - 11:13

Ursus'y NEXT-GENERATION Mówisz o 8/2? :) Ta skrzynia to nieporozumienie, mało biegów, drążek po środku,źle zestopniowana. W mf 255 jeszcze jakoś to wygląda ale w ciągniku 78-80 KM to już tragedia, nie ma dobrego biegu do orki.

Ciekawe co by się stało gdyby w Ursusie opracowali skrzynię z 4 półbiegami( w co nie wierzę, nie są do tego zdolni), czy wytrzymała by tyle co Dynashift MFa, ale widząc jak udał im sie wzmacniacz w ciężkich to sadzę, że nie wytrzymała by 1 roku ;).

#112 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 17 luty 2008 - 12:11

Ursus'y NEXT-GENERATION Wystarczyła by 12x12 bez bajerów. Rewers powoli staje się standardem, więc nad nim powinny się skupić prace.

#113 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 17 luty 2008 - 12:30

Ursus'y NEXT-GENERATION Rewers już powinni dawno wprowadzić niekoniecznie w standardzie ale nie za jakieś kosmiczne ceny. A co do tych skrzyń ehmm.... to był zawsze słaby punkt URSUSa niestety ;). Bo sam ciągnik nie jest taki zły może kiedyś poprawią w końcu te skrzynie...
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#114 Share domasz

domasz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 17 luty 2008 - 18:02

Ursus'y NEXT-GENERATION wybaczcie mi że nie jestem dobry w te klocki ale moim skromnym zdaniem po co komu 12 albo jeszcze lepiej 24 biegi do tyłu? Chyba nie jeździcie po polu na wstecznym ważne są przełożenia do przodu.
<a href="www.tekiengeodezja.republika.pl/index.html">Usługi geodezyjne Mońki</a>

#115 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 luty 2008 - 20:11

Ursus'y NEXT-GENERATION Rewers to piękna sprawa i nie chodzi tu o ilość biegów wstecznych. Np przy orce jedziesz do przodu a cofasz przełączając 1 dźwignie i jedziesz z tą samą prędkością do tyłu. Jest to bardzo wygodne i ułatwia prace, jeśli jest to rewers elektrohydrauliczny to zmieniasz kierunek bez sprzęgła, o wiele wygodniej niż mieszać lewarkiem w skrzyni biegów.

#116 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 17 luty 2008 - 20:19

Ursus'y NEXT-GENERATION Rewers to niezbędna rzecz szczegulnie przy obrotówce.

#117 Share domasz

domasz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 17 luty 2008 - 22:56

Ursus'y NEXT-GENERATION

Rewers to piękna sprawa i nie chodzi tu o ilość biegów wstecznych. Np przy orce jedziesz do przodu a cofasz przełączając 1 dźwignie i jedziesz z tą samą prędkością do tyłu. Jest to bardzo wygodne i ułatwia prace, jeśli jest to rewers elektrohydrauliczny to zmieniasz kierunek bez sprzęgła, o wiele wygodniej niż mieszać lewarkiem w skrzyni biegów.

Ale jeśli dźwignia zmiany biegów byłaby umieszczona w dogodnym miejscu jak np. z prawej strony w okolicach błotnika a najlepiej na nim tak żeby nie trzeba było się do niej zchylać to też nie napracujesz się zbytnio więcej.
<a href="www.tekiengeodezja.republika.pl/index.html">Usługi geodezyjne Mońki</a>

#118 Share fobos

fobos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 18 luty 2008 - 07:57

Ursus'y NEXT-GENERATION

Ale jeśli dźwignia zmiany biegów byłaby umieszczona w dogodnym miejscu jak np. z prawej strony w okolicach błotnika a najlepiej na nim tak żeby nie trzeba było się do niej zchylać to też nie napracujesz się zbytnio więcej.

Póki sobie języka wrzątkiem nie poparzysz póty nie będziesz wiedział, że gorącej herbaty się nie pije... z rewersem jest tak samo:D póki nie będziesz miał przyjemności jechać ciągnikiem z rewersem póty nie będziesz wiedział co to za cudowny wynalazek ;)

#119 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 18 luty 2008 - 11:33

Ursus'y NEXT-GENERATION

Mówisz o 8/2? ;) Ta skrzynia to nieporozumienie, mało biegów, drążek po środku,źle zestopniowana. W mf 255 jeszcze jakoś to wygląda ale w ciągniku 78-80 KM to już tragedia, nie ma dobrego biegu do orki.

Ciekawe co by się stało gdyby w Ursusie opracowali skrzynię z 4 półbiegami( w co nie wierzę, nie są do tego zdolni), czy wytrzymała by tyle co Dynashift MFa, ale widząc jak udał im sie wzmacniacz w ciężkich to sadzę, że nie wytrzymała by 1 roku :).

Nie mówie o skrzyni 12/4 synchro która była dostępna w opcji do Ursusów na licencji MF a drążek dać z boku to chyba nie jest jakiś wielki problem i mi się wydaje że to właśnie ona jest teraz w standardzie w 7524 a zamiast 3 drażka jest ten przycisk hi low.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share domasz

domasz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 18 luty 2008 - 17:10

Ursus'y NEXT-GENERATION

Póki sobie języka wrzątkiem nie poparzysz póty nie będziesz wiedział, że gorącej herbaty się nie pije... z rewersem jest tak samo:D póki nie będziesz miał przyjemności jechać ciągnikiem z rewersem póty nie będziesz wiedział co to za cudowny wynalazek ;)

No nie będę się z tobą sprzeczał bo rzeczywiście nie miałem okazji jeździć ciągnikiem z rewesem ale tylko wyraziłem swoje zdanie bo po to w końcu jest to forum. :D

Dodaj odpowiedź