Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus'y NEXT-GENERATION

293 odpowiedzi na ten temat

#221 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 30 maj 2008 - 10:52

Ursus'y NEXT-GENERATION

To jest jedyna zaleta ursusa, że Można go naprawi samemu w domu i części nie są drogie, a poza tym to porażka. A co do tego gospodarza to może trafił na dobry model. Po prostu robiony przed wypłatą :D Tylko skąd w Niemczech ursusy...... czy oni nie mają nic lepszego... :lol:

Jedyna zaleta? Nie powinieneś się wypowiadać o czymś czego nie znasz bo ja znam wiele zalet np: mosty dana które są mało awaryjne i są napewno lepsze od tych carraro bo ta firma wciska mało znanym firmom buble, znikome przecieki, silniki tzn oszczędny perkins lub w ciężkich niezawodne silniki martina, które nadal stosuje np Zetor, za dopłatą nawet niezły komfort tzn modele **24 i **34 ( napewno lepszy niż w Belarusie) do głównych wad to bym zaliczył skrzynie biegów i kiepski komfort w modelach **14 czy agrobisach oraz za wysoką cene.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus'y NEXT-GENERATION Dzisiaj, 13:55
  •  

#222 Share PiotereK

PiotereK

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 03 czerwiec 2008 - 11:04

Ursus'y NEXT-GENERATION No i tą odpowiedź można uznać za prawidłową ocenę wad i zalet Ursusów...

#223 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 03 czerwiec 2008 - 12:29

Ursus'y NEXT-GENERATION

Jedyna zaleta? Nie powinieneś się wypowiadać o czymś czego nie znasz bo ja znam wiele zalet np: mosty dana które są mało awaryjne i są napewno lepsze od tych carraro bo ta firma wciska mało znanym firmom buble, znikome przecieki, silniki tzn oszczędny perkins lub w ciężkich niezawodne silniki martina, które nadal stosuje np Zetor, za dopłatą nawet niezły komfort tzn modele **24 i **34 ( napewno lepszy niż w Belarusie) do głównych wad to bym zaliczył skrzynie biegów i kiepski komfort w modelach **14 czy agrobisach oraz za wysoką cene.

Zetor stosuje własne silniki:
http://www.zetorengi...p;nDepartment=1

W Martinie na Słowacji Zetor przeniósł produkcję modeli ciężkich w 1980 z Brna, a po rozpadzie Czechosłowacji, podziałowi uległ także majątek firmy. Czeski Zetor kontynułował produkcję silnika ciężkiego UR II ale już jako zmodernizowanego i tylko jednostki 4-cylindrowe w serii UR III 7520-9540. Ten silnik po kolejnych modernizacjach występuje w Zetor forterra i proxima.

#224 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 03 czerwiec 2008 - 17:37

Ursus'y NEXT-GENERATION Sami produkują ale to przecież silnik tak sam jak np w 914 gdzie były silniki ZTS i oni jak piszesz troche je zmodernizowali i wypuszczają pod własną banderą ale to jest stara konstrukcja ZtS-a i skoro zainwestowali w jej modernizacje to znaczy że nie jest zła

#225 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 03 czerwiec 2008 - 17:52

Ursus'y NEXT-GENERATION

Sami produkują ale to przecież silnik tak sam jak np w 914 gdzie były silniki ZTS i oni jak piszesz troche je zmodernizowali i wypuszczają pod własną banderą ale to jest stara konstrukcja ZtS-a i skoro zainwestowali w jej modernizacje to znaczy że nie jest zła

Nie konstrukcja ZTS-a ale Zetora, Nazwa ZTS pojawiła się między 1980 a 1990

#226 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 04 czerwiec 2008 - 14:58

Ursus'y NEXT-GENERATION Ciężkie silniki produkowali w fabryce na słowacji a lekkie w czechach jak czechosłowacja się rozpadła to fabryka na słowacji przyjeła nazwe zts bo praktycznie tylko silniki składali a na czechach został zetor i jest to konstrukcja słowackiej fabryki a że na czechach dodali turbo i jeszcze jakieś pierdoły to nie znaczy że to jest ich silnik tzn ich konstrukcja.

#227 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 04 czerwiec 2008 - 17:08

Ursus'y NEXT-GENERATION Żeby nie było, że zmyślam:
http://zetor.com/eng...nicky_vyvoj.doc

Całą serię UR II znaną również jako Zetor Crystal jak również silnik opracował powstały w I połowie lat 60 w Brnie Polsko-Czechosłowacki Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Ciągników.

I jeszcze jedna ciekawa data (patrz rok 1973): a ciągniki ciężkie produkowano od 1968
http://www.zts-tees....ny_history.html

#228 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 04 czerwiec 2008 - 17:58

Ursus'y NEXT-GENERATION No to jeszcze ciekawiej bo byłem pewien że to czwórka zts-a a tu zetor jak piszesz montuje jeszcze starsze konstrukcyjnie silniki no i nie wiedziałem że polacy w tym palce maczali :)

#229 Share zloty1984

zloty1984

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 08 grudzień 2008 - 21:57

Ursus'y NEXT-GENERATION Moje spostrzeżenia o ursusie 5024 ktorego posiadam. Załozyłem oddzielny temat ale pewnemu moderatorowi nie pasował i zamknął go. Wiec kopiuje go tutaj i w miare pytan bede go edytował. Pozdrawiam.

Typ silnika Perkins 1104C-44 EURO II
Moc silnika 50 kW (68 KM)
Maks. moment obrotowy 273 Nm
Liczba biegów przód/tył 8/2

Maks. prędkość jazdy 30 km/h
WOM (obr./min) niezależ. 540/1000

Wydatek hydrauliki zewn. 36 l/min
Udźwig podnośnika 2800 kg
Szybkozłącza hydrauliki zewn. 4
Koła przednie 12,4 R24
Koła tylne 16,9 R34

kosztował 102 tys zł w marcu 2008,tyle ze rok produkcji 2007
serwis po 50mth kosztował ok 850 zł

oto moje pierwsze spostrzeżenia po sezonie pracy tym traktorem na 25 ha.

- Pozytywne:
1. Bardzo dobry komfort pracy (cicho w kabinie i wygodne siedzenie). Podczas np orki mając włączone radio (do obejrzenia w mojej galerii) mozna go z powodzeniem słuchac ustawiajac glosnosc na 25,
2. traktor ma bardzo dobrą przyczepnosc (dobrze dobrana waga i szerokość opon) podczas pracy w polu,chodzi głównie o orke pługiem 4x30. jadac na 1 szosowej jak pług wejdzie za głeboko albo przejezdzajac przez gliny traktor sie zadusi a nie będą kola buksowały.
3. czytelna i przejrzysta deska rozdzielcza z cyfrowym wyświetlaczem rzeczywistej prędkości jazdy, prędkości obrotowej WOM, przebiegu w mth i napięcia akumulatora,
4. niezależna hydraulika zewnetrzna, nie trzeba nic przełączać zeby np wykiprowac przyczepe itp,
5. 1H spokojnie wystarcza do prac polowych ( podczas orki predkosc wynosi do 8 km/h),

-Negatywne:
1. W moim odczuciu przy lekkich pracach spalanie jest równie duże jak podczas ciężkiej pracy.(nie mam możliwosci dokladniego pomiaru,ale np: jeżdząc z rozrzutnikami U3512 i U5024 te same kursy jednoczesnie 5024 spali ponad 2x wiecej paliwa niz 3512),
2. Słaba widoczność do tyłu ( podczas orki nie widac pierwszej skiby w pługu).
3. podczas transportu przy duzym obciążeniu odczuwalna dziura między 2 a 3 biegiem (trzeba na max obroty krecic na 2 zeby aby nie przydusil sie na 3 biegu),
4. zbyt mały bak (80 litrów) i niewygodny wlew paliwa,

to tyle na szybko co dostrzegłem i pamiętałem. Prosze zadawac pytania i w miare czasu bede uzupełnial moje spostrzeżenia. pozdrawiam.

#230 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 grudzień 2008 - 22:02

Ursus'y NEXT-GENERATION Nie brakuje Ci biegów? Czy 1H wystarcza do prac polowych czy trzeba schodzić na biegi polowe?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share mlody12

mlody12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 08 grudzień 2008 - 22:08

Ursus'y NEXT-GENERATION A z tym spalaniem to porażka troche ;)
Mógł by miec skrzynie tak zeby 40km/h leciec
A tak po za tym bardzo mi sie podoba ten traktorek ;)

#232 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 09 grudzień 2008 - 23:42

Ursus'y NEXT-GENERATION zloty1984 założył fajny temad o konkretnym modelu jakich pełno np. na innych podkategoriach forum i nikt ich tam nie usówa a zapodali to tutaj gdzie jest temat ogólny o wszystkich modelach i zaraz ten wątek się zgubi, a szkoda.

#233 Share zloty1984

zloty1984

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 10 grudzień 2008 - 12:55

Ursus'y NEXT-GENERATION niestety taka wola moderatora. a niektórym zalezy np dowiedziec sie czegos konkretnego o konkretnym nowym modelu usrusa, jest i ch chyba tylko 4 ( 4024,5024,6024,7524) wiec byly by przejrzyście poopisywane poszczególne nowe modele,ale cóż... moze istnieje mozliwość otwarcia zamknietego tematu ???

#234 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 10 grudzień 2008 - 18:24

Ursus'y NEXT-GENERATION i bardzo dobrze, że temat zamknięty, bo po co kolejny...

tu plusy i minusy http://www.agrofoto....-mydl-t633.html

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#235 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 11 grudzień 2008 - 10:21

Ursus'y NEXT-GENERATION To czemu ten temat http://www.agrofoto....3115-t7705.html lub ten http://www.agrofoto....080-t14253.html nie zostały na przykład przeniesione do tematu o 3xxx i wogóle w katalogu Masseya jest pełno takich tematów a ten pierwszy jest nawet wyszczególniony jako ważny :rolleyes: i tam to nikomu nie przeszkadza, a w dziale Ursusa wszystko do jednego worka i jak dany model się sprawuje to musze przebijać się przez posty typu że nowe mają brzydką maske bo ten temat jest ogólnie o nowych modelach.
Te tematy o Masseyach pasują też do tego http://www.agrofoto....-mydl-t633.html to teraz pozamykaj je wszystkie i przenieś je tam to dopiero się bałagan zrobi.

#236 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 11 grudzień 2008 - 18:01

Ursus'y NEXT-GENERATION bo to było dawno i nie prawda :rolleyes: i od pewnego czasu robimy porządki na forum...myslę , że juz wkrótce w dziale MF trochę sie pozmienia, więc na razie proszę o wyrozumiałość...poza tym przykłady które podałeś nie nadaja się do tego tematu.

http://www.agrofoto....-mydl-t633.html

bo pytanie zadają potencjalni nabywcy a w tym temacie głównie chodzi o wypowiedzi uzytkowników :D

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#237 Share zloty1984

zloty1984

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 11 grudzień 2008 - 19:19

Ursus'y NEXT-GENERATION przychodzi mi na myśl jedno stwierdzenie : jacy moderatorzy taki porządek... a tak zapytam z ciekawosci jakie trzeba posiadac umiejętności zeby zostac moderatorem? bo mieszkając w akademiku mam sporo czasu...:rolleyes:

#238 Share kulba

kulba

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 21:33

Ursus'y NEXT-GENERATION Własnie ja otworzyłem ten posta na temat ursusa 6024 i tez został zamkniety przez moderatora i wkurzyło mnie to bo moze kazdy chce cos wiedziec wiecej na temat danego modelu a nie odsyłaja mnie do tematu ogolnego gdzie nic nie mzona sie dowiedziec!!!!!!!!

#239 Share mantas

mantas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 12:28

Ursus'y NEXT-GENERATION już nic nie poradzisz;) tak się moderatorzy zachowują ;-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share zloty1984

zloty1984

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 13:33

Ursus'y NEXT-GENERATION no Ty załozyles posta z zapytaniem, a ja konkretnego gdyz posiadam model 5024 i jestem w stanie udzielic kazdemu odpowiedzi na dane pytanie dotyczacego tego modelu. a nie mieszac tutaj w ogolnych temetach,gdzie nikt nie zaglada bo nie chce sie nikomu czytac wywodow na temat next generation... pozdro

Dodaj odpowiedź