Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozsiewacz "LEJ" opinie

217 odpowiedzi na ten temat

#141 Share Voo

Voo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 16:53

Rozsiewacz "LEJ" opinie W tych starych metalowych lej jest ocynkowany wiec nie ma prawa tam pojawić się rdza.Chociaż widziałem też metalowe malowane to te niestety rdzewieją.Jak chcesz metalowy lejek to tylko ten ocynkowany nie malowany.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozsiewacz "LEJ" opinie Dzisiaj, 13:36
  •  

#142 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 17:03

Rozsiewacz "LEJ" opinie Jakiś czas pocynk wytrzyma ale w końcu i tak się podda. Szczególnie w dzisiejszych produktach. czy farba czy pocynk oszczędzają. Niestety.
KPK Kumurun Team

#143 Share ur330

ur330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 17:58

Rozsiewacz "LEJ" opinie to nieda się nic zrobić z szerokością, muszą być zakłady? A zmniejszenie obrotów nic nie da?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 18:03

Rozsiewacz "LEJ" opinie Zakładki i tak musisz robić. A przynajmniej powinieneś. Szerokość rozsiewania możesz zmniejszyć obrotami silnika na wyczucie. Tyle że wraz z tym zmieni sie taż dawka na hektar. Może niewiele ale jednak.
Poza tym możesz zamknąć jedną stronę. Zrobisz 8 m a potem 4m.
KPK Kumurun Team

#145 Share ur330

ur330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 19:56

Rozsiewacz "LEJ" opinie ale lejkiem chyba nie zamknę jednej strony bo on jest jedno tarczowy. A dlaczego muszę robić zakładki?

#146 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 20:01

Rozsiewacz "LEJ" opinie A ile masz otworów które sypia na talerz i czy każdy ma zasuwę? Zakładki robisz bo całkiem na samych bokach rozsiewacz rozsiewa mniej nawozu niż w tył. Zresztą i to jest napisane w instrukcji.
KPK Kumurun Team

#147 Share ur330

ur330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 20:51

Rozsiewacz "LEJ" opinie a w lejku niema przypadkiem jednego otworu? Mogę się mylić jak coś to pisz czy się mylę

#148 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 21:20

Rozsiewacz "LEJ" opinie Wszystkie jakie widziałem miału dwa lub jeden podłużny ale z dwoma zasuwami. Każdy miał możliwość zamknięcia jednej strony.
KPK Kumurun Team

#149 Share ur330

ur330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 16 czerwiec 2014 - 06:50

Rozsiewacz "LEJ" opinie a tak zgadza się jeśli chodzi o zasuwy ;) a czy ma ktoś może instrukcje?

#150 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 czerwiec 2014 - 08:44

Rozsiewacz "LEJ" opinie

Kupiłem z plastikowym zbiornikiem i w sumie nie żałuję. Polskie rozsiewacze są kiepsko zabezpieczone przed rdzą więc mniej będzie do korodowania.
Ogólnie instrukcja każdego lejka każe siać nawóz na zakładkę. A to temu że obszar najbardziej wysunięty na boki jest posypywany trochę mniej. Więc jeśli producent zakłada że rozsypuje 8 metrów szeroko to zmniejszyć musisz tą szerokość o zakładką 1-1,5 metra. Ciężko to oszacować. Jeśli pisze że rozsiewa na 12 metrów to bajki opowiada.
Chyba że wałek przełączysz na 1000 obr/min.

To w takim razie JA bajki cytuję: szerokość robocza 4- 12 m. Tak masz podane w instrukcji obsługi :P i co ciekawsze nie mam z nim problemów przy rozstawie ścieżek 12m
@ur330 posiadam instrukcję rozsiewacza RNZ (NO12), co z niej potrzebujesz?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 16 czerwiec 2014 - 14:46

Rozsiewacz "LEJ" opinie To doczytaj jeszcze wskazówkę o tym by robić zakładkę, (jeśli jest w instrukcji bo nie musi) odlicz ją i powiedz jaka wyjdzie faktycznie szerokość robocza.
Nikt chyba nie ma pola tylko 12 m szerokiego. Jeśli masz dwa przejazdy z 12 m na jeden robi się przynajmniej 11 m odliczając zakładkę.
Jeśli wydaje ci się że sieje od metra do metra równo to nasyp piachu i rozsiej choć by na 6 metrów. Kraje zawsze są słabsze. Temu zalecają zakładki. Robić nie musisz.
Do rnz (012) mam instrukcję w pdf-e. Jeśli chcesz mogę ci posłać.

Edytowany przez seweryn20, 16 czerwiec 2014 - 15:01.

KPK Kumurun Team

#152 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 czerwiec 2014 - 14:56

Rozsiewacz "LEJ" opinie To uważasz, że jadąc przy skraju pola nie sypie poza polem? Podana jest szerokość nie maksymalna a typowa robocza, chyba to jest sprawa łatwa do pojęcia przez każdego

#153 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 16 czerwiec 2014 - 15:08

Rozsiewacz "LEJ" opinie Jest podana szerokość wysiewu a nie typowa robocza. Będziesz brusił tak że 12 m rozsieje to ostatni metr jest słabszy, będziesz rozsiewał na 8 metrów ostatni metr jest słabszy. Orientacyjnie mówię tego metra nie bierz dosłownie.
Możesz sypać poza polem bo to jaka jest szerokość rozsiewania zależy tez i od ciężaru i granulacji nawozu. Jeden poleci a drugi nie temu podają i 15 metrów dla jednotalerzowego rozsiewacza. Naciągnięte jak baranie jajo szczególnie przy polskich wyrobach.
W każdym razie nie bierz zapewnień producenta dosłownie i pamiętaj że polskie leje nie grzeszą precyzja rozsiewania a dane przez nich są często bardzo optymistyczne.
KPK Kumurun Team

#154 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 czerwiec 2014 - 15:14

Rozsiewacz "LEJ" opinie Przeczytaj zwykła instrukcję jeszcze raz, pojedź na pole i sprawdź sam, nawóz będzie leciał szerzej niż tych 12 metrów, Jak z nawozem przesadzę to wykłada mi na tych zakładach :P Zatem te Twoje założenie o 11 metrach roboczych to błąd. Co do różnej granulacji nawozów jak i ich ciężaru to się zgodzę, to można skorygować choćby obrotami wałka lub wysokością podniesienia rozsiewacza

#155 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 16 czerwiec 2014 - 15:19

Rozsiewacz "LEJ" opinie A przeczytałeś dokładnie co napisałem? Jeśli będziesz rozsiewał na 12 metrów to wliczając zakładkę wyjdzie mniej. Bo kawałek musisz z tych 12-tu założyć na siebie. A przynajmniej powinien. Tak napisałem. Jeśli rozsiejesz na 13 metrów to z wliczeniem zakładki wyjdzie 12 metrów rozsianego równo.
Jeśli masz ścieżki co 12 metrów to żeby pokryć równo musisz rozsiać na 13 metrów. Mniej więcej wartości nie bierz dosłownie.
Zgadza się?
I tu bije do polskich producentów szczególnie którzy podają maksymalną szerokość rozsiewania która i tak często jest naciągnięta.

Edytowany przez seweryn20, 16 czerwiec 2014 - 15:21.

KPK Kumurun Team

#156 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 czerwiec 2014 - 15:26

Rozsiewacz "LEJ" opinie To ja Ci tłumaczę jeszcze raz, ten rozsiewacz ma zasięg sporo ponad 12 metrów i 12 da się równo rozsiać i biorąc równomierność rozsiania określa się szerokość roboczą.
Całość polega tylko na tym, aby nie brać pod uwagę szerokości maksymalnej jako wykładnię, z resztą zasięgu maksymalnego w żadnej instrukcji nie wyczytasz

Edytowany przez KRISTOFORn, 16 czerwiec 2014 - 15:28.

#157 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 16 czerwiec 2014 - 15:30

Rozsiewacz "LEJ" opinie No właśnie powiedziałeś to co ja napisałem ci wcześniej. Żeby rozsiać 12 metrów dokładnie musi suć najmniej 13 czy nawet więcej. A gwarantuję ci że mało który z tych polskich strumyków i innych klonów da rady.
A druga sprawa napiszą że rozsiewa 14 metrów i już każdy myśli że zrobi przejazd co czternaście i będzie ładnie. Nie. ładnie będzie gdy rozsiewacz rozsiewa 14 metrów a przejazd masz co np. 12.
No i chyba porozumienie jest? :)
KPK Kumurun Team

#158 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 czerwiec 2014 - 15:33

Rozsiewacz "LEJ" opinie Było by wszystko OK, ale znowu tkwisz w błędzie uważając szerokość roboczą jako maksymalny zasięg

#159 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 16 czerwiec 2014 - 15:37

Rozsiewacz "LEJ" opinie Producent podaje szerokość roboczą jako odległość na jaką leci nawóz. Nie wspominając o tym co wypisują handlarze. Po prostu ładniej wygląda większa cyfra. Tyle że uczciwy producent napisze że kraje są mniej dosypane i trzeba zrobić zakładkę. Więc logicznie myśląc to co on podaje trzeba zmniejszyć o zakładkę. Przynajmniej tak jest w instrukcji np. rozsiewacza dexwala.
Nie licz na to że producenci będą sentymentalni i powiedzą ci prawdę.
Poza tym przeważnie podają wartość od-do. czyli robią sobie widełki. W tym momencie nie wiesz co ma na myśli.

Edytowany przez seweryn20, 16 czerwiec 2014 - 15:39.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 czerwiec 2014 - 15:41

Rozsiewacz "LEJ" opinie Szerokość robocza to taka szerokość na której jest zapewnione równomierne rozsianie nawozu, skąd u Ciebie inne przekonanie?
Mam jeszcze tego leja z 1986 roku, wówczas nie naciągano jak jak opisujesz.

Może różnice są w samych rozsiewaczach, tego to już nie wiem.

Aby nie być gołosłownym to zacytuję fragment instrukcji :)
Przy szerokości roboczej 12 m jest gwiazdka, pod tabelą jest jej opis:
Oznaczono szerokość roboczą przy której osiąga się optymalną równomierność wysiewu danego nawozu.

Edytowany przez KRISTOFORn, 16 czerwiec 2014 - 15:48.

Dodaj odpowiedź