Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozsiewacz "LEJ" opinie

217 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 21:05

Rozsiewacz "LEJ" opinie Lejek lejowi nie równy. Jakiego masz tego lejka? Nowej produkcji, czy starego "bąka"? Jeśli to "Bąk" to mogę dać ci kilka wskazówek. ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozsiewacz "LEJ" opinie Dzisiaj, 10:38
  •  

#122 Share damianbizon

damianbizon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko co z nim związane

Napisany 24 styczeń 2014 - 21:45

Rozsiewacz "LEJ" opinie http://www.agrofoto....rsus-c-360-lej/
ja mam takiego leja. Napisz jakiego masz.
Pozdrawiam wszystkich użytkowników af.

#123 Share Ursus-c-330

Ursus-c-330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja

Napisany 25 styczeń 2014 - 08:14

Rozsiewacz "LEJ" opinie Ja mam leja starego chyba z 1970

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share damianbizon

damianbizon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 22:30

Rozsiewacz "LEJ" opinie Jutro postaram sie wysłać Ci tą tabele. Ale to i tak ciężko ustawić :P

#125 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 23:31

Rozsiewacz "LEJ" opinie Jeśli będzie chodził z c330 na 4 biegu, to 10mm otwarcia szczeliny w rozsiewaczu = jakieś 100kg/ha dla saletry. Jak gruba granulacja nawozu, to czasem i 15mm odpowiada 100kg/ha. Tak to u mnie wychodzi. Po drobnych korektach w polu, idzie wysiać nawóz z dokładnością do 10kg/ha. Więc myślę, że całkiem nieźle jak na lejka. Ważne jest, aby szczelina była pośrodku otworu.

Warto wywalić oryginalne łopatki i dorobić trochę dłuższe. 2 w zupełności wystarczają i 2 jest łatwiej ustawić, aby siał równo na obydwie strony. Do tego, na 2 łopatkach mniej prószy na ciągnik.

Co do ustawiania łopatek- w przypadku 2, jedna musi rzucać na prawą stronę, druga na lewą. (jak jest więcej, zawsze musi być do pary) Łopatka rzucająca na prawo, ma być odchylona na lewo względem promienia tarczy wysiewającej (tak, aby nawóz się z niej ześlizgiwał, zanim tarcza zrobi pół obrotu i spadł po prawej stronie). Łopatka rzucająca na lewą stronę, ma być natomiast odchylona w prawo. ( tak, aby nawóz zaczął się z niej ześlizgiwać dopiero od połowy obrotu tarczy i doleciał na lewą stronę ). Dlatego ważne jest, aby szczelina była zawsze pośrodku otworu, tj, nawóz spadał na tarczę zawsze w to samo miejsce.
Konkretne odchylenie łopatek trzeba dobrać już metodą prób i błędów, sypiąc nawóz, (lub coś o podobnej granulacji, np jakieś nasiona ) i podziwiając efekt na podwórku, (rozkładając pod rozsiewaczem np: plandekę- co by łatwiej było pozbierać towar). Z tym,że testy trzeba robić na takich obrotach WOM, na jakich będzie się siać w polu :) Zajęcie żmudne, ale warto.

#126 Share Ursus-c-330

Ursus-c-330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 15:15

Rozsiewacz "LEJ" opinie Dzięki "Stefano1" i damianbizon, a także wszystkim innym za pomoc

#127 Share damianbizon

damianbizon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 16:45

Rozsiewacz "LEJ" opinie @ Stefano1 na jaką odległość rzuca nawóz lejek po tych modyfikacjach? Bo mój w oryginale rzuca na ok 8m.

#128 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 16:59

Rozsiewacz "LEJ" opinie Ja kiedyś lejka ustawiałem wstępnie na "dwa palce" :) . Chodzi o szerokość szczeliny tej wielkości. C-330, piąty bieg - saletra 150kg/ha, mocznik 100kg/ha. Wstępnie możesz tak ustawić. Później i tak musisz zrobić próbę polową. Odmierzasz np 25 arów i wsypujesz ilość nawozu z lekkim naddatkiem, który chcesz wysiać na te 25 ar. Jak zostanie po wysianiu tylko ten naddatek to masz leja ustawionego :) .

#129 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 21:15

Rozsiewacz "LEJ" opinie Damian bizon- daje radę w ścieżkach co 10m przy 1800obr/min silnika w c330. Pod takie obroty ustawiłem łopatki tak, aby lejek siał na obie strony równomiernie . Mój, aby równo siał, na 10m, musi mieć ze 2,5m zakładu na stronę. Czyli największa szerokość na jaką rozrzuca nawóz (nierównomiernie oczywiście) to jakieś 15m. Nie mogłem przekroczyć 8m równomiernego wysiewu, dopóki nie przerobiłem na dwie dłuższe i podgięte do góry łopatki (łopatka z ceownika przylega na długości kilku cm, do części tarczy na którą spada nawóz, a dalej jest zadarta do góry, ) Mimo wszystko równomierne wysianie nawozu lejkiem jest dość karkołomnym zadaniem i każda korekta dawki w polu, bez wyśrodkowania szczeliny kończy się widocznymi pasami, w dwóch odcieniach zieleni :)

#130 Share Ursus-c-330

Ursus-c-330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 01 luty 2014 - 19:27

Rozsiewacz "LEJ" opinie Stefano1 zrobił byś zdjęcie tależa wysiewającego
dzięki z góry

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 03 luty 2014 - 21:23

Rozsiewacz "LEJ" opinie Sorry, ale nie jest to możliwe ;) Nie wiem, nie umiem, nie mam czym- krótko mówiąc- wku...eee tj. denerwuje mnie to. Co zresztą widać, po zawartości mojej galerii :P

#132 Share Hendrix

Hendrix

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 03 luty 2014 - 21:48

Rozsiewacz "LEJ" opinie Panowie jaka macie opinie na temat rozsiewacza firmy Grass-rolu? Rozsiewa rowno nawozy czy sieje jak chce ? Polecilibyscie go jako pierwszy rozsiewacz w gospodarstwie ?

#133 Share Pawelek998

Pawelek998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 20:01

Rozsiewacz "LEJ" opinie Panowie czy ktoś mógłby napisać jak ustawił te łopatki żeby osiągnąć 12 metrów. (Mam 3 łopatki z regulacją na 3 otwory a 3 łopatki na 4 otwory - tak jak na rysunku na stronie 5)....

#134 Share MegaOLO23

MegaOLO23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 19:07

Rozsiewacz "LEJ" opinie Witam. Jakim sposobem równomiernie rozsiewać nawozy siewnikiem lejkowym jedno talerzowym? Proszę o pomoc.

#135 Share AgroTuning

AgroTuning

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 19:23

Rozsiewacz "LEJ" opinie A co z tym rozsiewaczem nie tak?

#136 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 01 kwiecień 2014 - 19:24

Rozsiewacz "LEJ" opinie tylko metoda prob , inaczej nie utrafisz , jednego nawozu wychodzi tyle a innego inaczej .

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#137 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 01 kwiecień 2014 - 20:20

Rozsiewacz "LEJ" opinie Trzeba jeździć gęsto i szybko, no i ustawić tak żeby mało tego nawozu się wysypywało

#138 Share zibi16245

zibi16245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 03 maj 2014 - 20:30

Rozsiewacz "LEJ" opinie Witam panowie mam rozsiewacz lejek na 300 l i nie narzekam na niego ale juz od dlugiego czasu mnei reci zeby mu zrobic plandeke na gore taka zebym sciagac ale nie wiem jak to zrobic rozsiewcz jest caly plastikowy takzeplandeke bym zachaczal o takie haczyki bym je powkrecal ale teraz jak zrobic z plandeka zeby byla plasko z rozsiewaczem czy zeby miala jakis spad prosze o porade bo nie wiem jak bedzie lepiej

#139 Share ur330

ur330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 15:52

Rozsiewacz "LEJ" opinie Panowie mam zamiar kupić rozsiewacz i zastanawiam się czy warto kupić nowego lejka za 800zł czy starego z metalowym lejem? A i jeszcze jedno jeśli rozsiewacz siał by na 8m a pole ma np 12 to musi być zrobiony zakład czy da się jakoś przestawić? Może wydawać się głupie to pytanie ale nigdy się siałem rozsiewaczem. Liczę na was.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 16:02

Rozsiewacz "LEJ" opinie Kupiłem z plastikowym zbiornikiem i w sumie nie żałuję. Polskie rozsiewacze są kiepsko zabezpieczone przed rdzą więc mniej będzie do korodowania.
Ogólnie instrukcja każdego lejka każe siać nawóz na zakładkę. A to temu że obszar najbardziej wysunięty na boki jest posypywany trochę mniej. Więc jeśli producent zakłada że rozsypuje 8 metrów szeroko to zmniejszyć musisz tą szerokość o zakładką 1-1,5 metra. Ciężko to oszacować. Jeśli pisze że rozsiewa na 12 metrów to bajki opowiada.
Chyba że wałek przełączysz na 1000 obr/min.

Edytowany przez seweryn20, 15 czerwiec 2014 - 16:02.

KPK Kumurun Team

Dodaj odpowiedź