Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozsiewacz "LEJ" opinie

217 odpowiedzi na ten temat

#81 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 19 maj 2012 - 19:38

Rozsiewacz "LEJ" opinie To daj gęściej te łopadki jak nie masz dziur to wywierć ale to będzie ciężko.Kurde nie pamiętam jak to jest zrobione i Ci nie powiem.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozsiewacz "LEJ" opinie Dzisiaj, 05:38
  •  

#82 Share marcin00794

marcin00794

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 09 czerwiec 2012 - 20:27

Rozsiewacz "LEJ" opinie Czy mógłby ktoś wytłumaczyć mi jak prawidłowo ustawić łopatki na tarczy wysiewającej w nowym rozsiewczu LEJ z Grass-rolu, aby wysiew był równomierny na szerokość 12m.?
Ustawienie ilości wysiewu również nie jest łatwe.

Edytowany przez marcin00794, 09 czerwiec 2012 - 20:46.

#83 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 09 czerwiec 2012 - 21:34

Rozsiewacz "LEJ" opinie Ja mam ustawione "do środka" czyli na pierwszą śrubę po lewej. Żeby siał równo to otwory w dnie lejka muszą być tak samo otwarte - ponieważ zwykle wysiewam 150 kg/ha saletry, to ustawiam szczeliny idealnie na pół (przed nasypaniem, nie patrzę na dźwignie), Ursus 360 - III szos. 2000 obr - sieje równo na 11 m (akurat pasuje mi do ścieżek)

Edytowany przez stasiex, 09 czerwiec 2012 - 21:36.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share marcin00794

marcin00794

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 14:01

Rozsiewacz "LEJ" opinie Co znaczy "do środka"? Bo pierwotnie były ustawione na przemian, mianowicie dwie na śrubę po lewej(ciekawe czy patrzymy z tej samej strony) a pomiędzy nimi dwie łopatki na środkowych.

#85 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 16:13

Rozsiewacz "LEJ" opinie czyli tak, aby łopatki miały jak najmniejszy kąt rozwarcia, czyli - jak już napisałem - na "na śrubę po lewej"

#86 Share Toru

Toru

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 25 czerwiec 2012 - 18:34

Rozsiewacz "LEJ" opinie Hej,
Znalazłem coś takiego -> https://docs.google....dit?hl=pl&pli=1

Jakby ktoś przetłumaczył na chłopski rozum jak co ustawić :D najlepiej z fotkami.

Posiadam na sprzedaż zbiorniki/mauzery 1000l na RSM, paliwo itp. czyste, płukane, więcej info -> szyna_89@o2.pl lub 797-575-135

#87 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 27 czerwiec 2012 - 14:48

Rozsiewacz "LEJ" opinie Im mniejszy kąt rozwarcia łopatek tym bliżej sieje im szerzej tym dalej.

#88 Share SylwekStaszewski

SylwekStaszewski

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 12:46

Rozsiewacz "LEJ" opinie

W instrukcji masz to opisane.

W instrukcji to zazwyczaj jest słabo opisane i trudno zrozumiałe

#89 Share Badi23

Badi23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 10 sierpień 2012 - 09:11

Rozsiewacz "LEJ" opinie Wczoraj wymianiałem ten taleź w leju na nowy bo tamten spruchniał . Łopatki przykręciłem tak jak były . Dodaję zdjęcie jak mam a poprosze o narysowanie jak zrobić źeby wysiewał do 12 metrów

Dodany obrazek

#90 Share Toru

Toru

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 11 wrzesień 2012 - 20:33

Rozsiewacz "LEJ" opinie Badi23 fajny rysunek, ja miałem podobnie przykręcone, dzisiaj zmieniałem ustawienie łopatek, a pod koniec tygodnia będę testował to dam znać co i jak. Teraz mam ustawione łopatki na 3 dziury tak jak ty, a te na 4 dziury o dwie do tyłu, czyli 2 dziura od maksymalnego rozwarcia. Wydaje mi się że aby siał na 12m to trzeba wszystkie łopatki ustawić na maksymalne rozwarcie, ale dziwnie trochę to wygląda jak tak ustawiałem.

Posiadam na sprzedaż zbiorniki/mauzery 1000l na RSM, paliwo itp. czyste, płukane, więcej info -> szyna_89@o2.pl lub 797-575-135

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share zetor8012

zetor8012

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 22 luty 2013 - 10:46

Rozsiewacz "LEJ" opinie Witam! I jak ma ktos ta instrukcje rozbiorki tego rozsiewacza ?

#92 Share grala13

grala13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo

Napisany 04 marzec 2013 - 18:04

Rozsiewacz "LEJ" opinie witam,mam lejek jednotarczowy z 2 dzigniami,małą i dużą,czy siejąc nawozy ustawiacie je po równo cxy 1 tylko??
jadąc po nieruwnym dzwignie same mi sie zamykają,jak tam jest orginalnie jakas sprezyna,ja mam jakiś łańcuszek ,ale niewiem do czego??

#93 Share bury11

bury11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, kobitki

Napisany 24 marzec 2013 - 09:01

Rozsiewacz "LEJ" opinie Witam, panowie mam problem gdyż nie wiem jak ostawić lejka .. jest to model starego typu na dwie wajchy, chciałbym wysiać 100kg/ha i nie wiem jak go ostawić? z góry dziękuje za odpowiedz i pomoc ;)

#94 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 24 marzec 2013 - 11:45

Rozsiewacz "LEJ" opinie Tego rozsiewacza nie da się ustawić według tabeli. Ja dopóki używałem tego pseudo rozsiewacza to ustawiałem na oko bo dane z tabeli nijak się miały do ilości wysiewu.

#95 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 396 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 25 marzec 2013 - 11:17

Rozsiewacz "LEJ" opinie Myślę że nie jednej osobie się przyda :)

Saletrę przyrównuje do mocznika, dokładność mi wychodzi niemalże co do kg/ha. Dzięki przesunięci nieco otworu bliżej środka uzyskałem równy rozrzut na ~10m. Może rozsiewał nawet ciut dalej ale nie zauważyłem na skraju ścieżek wykładającego się zboża czy też jakichś niedonawożonych pasów.

Załączone miniaturki

• IMG_8201.jpg

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

#96 Share Didi

Didi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mięsnego

Napisany 26 marzec 2013 - 13:20

Rozsiewacz "LEJ" opinie Też właśnie doszedłem do tego samego momentu co @galinek3140 i zero !! Próbuje nawet łapką podważyć to mocowanie od mieszadła ale rusza się tylko razem z talerzem a samo jak zaspawane, i pogrzewam palnikiem gazowym tą ośkę ale nie idzie na ustępstwa ;[
Mathieu92 Mieszadło łączy się z wałkiem od skrzyni w tej tulejce do której przykręcasz tarczę.O ile dobrze pamiętam to na kołki rozporowe.Ja podczas remontu przeciałem po prostu bo nie szło tego inaczej rozmontować.

Edytowany przez Didi, 26 marzec 2013 - 13:25.

#97 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 396 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 26 marzec 2013 - 17:06

Rozsiewacz "LEJ" opinie Ja podczas remontu leja musiałem się posłużyć palnikiem acetylenowym :D Bo gazowym niestety nie chciało nic puścić ....

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

#98 Share fiodor22

fiodor22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 18:15

Rozsiewacz "LEJ" opinie na ktorych dziurkach macie lopatki ustawione i na ile metrow rzuca mniej wiecej

#99 Share Rolnik70

Rolnik70

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 02 maj 2013 - 15:19

Rozsiewacz "LEJ" opinie czy macie zamontowane mieszadło znajdujące się w leju???

jeśli tak czy tez tak głośno chodzi gdy lej jest prawie lub całkiem pusty????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share Voo

Voo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 02 maj 2013 - 15:42

Rozsiewacz "LEJ" opinie Gdy jest pełny to mieszadło ustawia się pionowo i w tej pozycji przytrzymywane jest przez nawóz.A gdy się kończy towar opiera się o ścianki leja i zasuwa tym kółeczkiem.Więc trochę chałasuje

Dodaj odpowiedź