Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozsiewacz "LEJ" opinie

217 odpowiedzi na ten temat

#61 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 06 kwiecień 2011 - 16:30

Rozsiewacz "LEJ" opinie Kyristo miałem ten sam problem.Poprostu na osi tego mieszalnika jest tulejka ona się wytarła i ma duże luzy i nawóz ucieka w tą wyrobioną szczelinę.Ja dotoczyłem tulejke o rozmiarach 3cm wysoka x 2.7cm szeroka x 2.45mm wewnątrz.Nie ma teraz grama luzu i jest oki.Wybij te 2 sworznie z talerza i mieszadlo do góry ci wyjdzie i dorób taka tulejke i bedzie ok.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozsiewacz "LEJ" opinie Dzisiaj, 21:23
  •  

#62 Share Badi23

Badi23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 17:13

Rozsiewacz "LEJ" opinie Widzę że suchej nitki nie zostawiliście na biednym Leju.

Mam taki problem lej u nas jest jakieś 25 lat i od jakiś 8-10 lat sieje nam sąsiad nawozy (rzepak i jęczmień areał 6,5 ha ) w przyszłym roku będziemy siali pod jęczmień wapmag i tak sobie wymyśliłem że na tym wapnie mógłbym się trochę podszkolić w sianiu tym lejem.

Ścieżki robimy 12m i tak było by dobrze siać ale piszecie że to nie realne w przypadku leja szkoda. Nie wiem co z przestawieniem tył łopatek ale jeszcze popatrzę . Co do ustawienia leja czy jest ktoś kto miał by czas i ochotę żeby mi napisać jak to wysiewać powiedzmy 200 kg mocznika na ha lub 500 wapmagu na ha

Wiem że dużo chcę wiedzieć ale powiem wam tak opryski wykonuje sam i wiem że jest dobrze opryskane bo mam czas i jest uczciwie zrobione a jak widzę sąsiada który wali sztukę z tym sianiem nawozu to mnie krew zalewa dlatego chciał bym się sam nauczyć lub spróbować boję się siać pod jęczmień bo może być widać pasy ale chyba w rzepaku nie powinno się nic wielkiego stać
Co do samego leja to podejrzewam że to wytwór firmy brzeg lata 80-te
Znalazłem nawet tabele wysiewu i instrukcję i podają max wysiew do 12 metrów ale chyba po przestawieniu tych łopatek. Tak się zastanawiam czy nie zrobić testu tego leja grubym żwirem (tylko proszę się nie śmiać ze mnie )
Proszę o pomoc

Edytowany przez Badi23, 30 listopad 2011 - 17:46.

#63 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 grudzień 2011 - 20:00

Rozsiewacz "LEJ" opinie A ja kupiłem motyla o pojemności 500 kg i nie narzekam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share galinek3140

galinek3140

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:Rolnctwo

Napisany 06 marzec 2012 - 17:41

Rozsiewacz "LEJ" opinie Witam postanowiłem odświeżyć temat ponieważ mam podobny problem w rozsiewaczu LEJEK rozleciała mi się ta tulejka lecz nie mam pojęcia jak to rozebrać nic nie che się ruszyć poobcinałem śruby i poodkręcałem mocowanie skrzyni zasypowej lecz trzyma mi wieszadło i niemego za nic tego rozłączyć i u mnie niema przy talerzu rozwalającym żadnych kołków proszę o pomoc :)

#65 Share argoz

argoz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 06 marzec 2012 - 20:29

Rozsiewacz "LEJ" opinie Musisz dobrze poszukac, u mnie też nie widac ale kolega ma instrukcje i wszystko na rysunku widac że się rozbiera. :)

#66 Share Lesssiu007

Lesssiu007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 20:44

Rozsiewacz "LEJ" opinie Witam czas ten temat wznowić :D :ph34r: Mal leja prawie nowego :D I bede siał C330M jakim biegiem najczesciej siejecie ??? I jakimi obrotami ?? Np 5 i 1600 obrotów nie bedzie za szybko ? :D lej ma dwie dzwignie do ustawienia wyczytałem w temacie że najlepiej je ustawić na środku dziury ma to znaczenie ?

#67 Share mizerek

mizerek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 26 kwiecień 2012 - 16:09

Rozsiewacz "LEJ" opinie Siałeś już może tym lejkiem w tym roku? Jaki wcześniej miałeś siewnik? Lepiej się sprawuje jak KOS?

#68 Share blazek

blazek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 26 kwiecień 2012 - 20:48

Rozsiewacz "LEJ" opinie A propos leja jak macie ustawione łopatki aby równo siał ? przyznam się wam że po malowaniu chyba źle założyłem łopatki bo wali mi nawóz pasami,nie rozrzuca równo tylko na jedną stronę , jak powinny być ustawione łopatki może ma ktoś jakąś fotke talerza jak są przykręcone ?

#69 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 27 kwiecień 2012 - 17:13

Rozsiewacz "LEJ" opinie Każdy lej ma to do siebie że sieje na prawą stronę mocniej niż na lewą no ale to dlatego że to lej no ale ja mam i nie narzekam.

#70 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 28 kwiecień 2012 - 22:53

Rozsiewacz "LEJ" opinie Czy któryś z kolegów wie jak zrobić sobie otwieranie zasuwy hydraullicznie znaczy się na siłownik przy starym RNZ ?Widziałem kiedyś takie coś na allegro ktoś miał wstawione ale zdjęcie było kiepskiej jakości i nie dało się rozszyfrować jak to jest zrobione. Za pomysły z góry dziękuje. ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 29 kwiecień 2012 - 15:52

Rozsiewacz "LEJ" opinie wiesz to popatrz jak mają zamocowane te dwu talerzowe zasada jest taka sama zamykania a pro wiesz widziałem na dwa otwory w dnie

#72 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 19:40

Rozsiewacz "LEJ" opinie No tak ale z dwoma otworami to mają te nowe lejki a ja mówię o tym starym RNZ

#73 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 21:05

Rozsiewacz "LEJ" opinie

Każdy lej ma to do siebie że sieje na prawą stronę mocniej niż na lewą no ale to dlatego że to lej no ale ja mam i nie narzekam.

Nieprawda, to na którą stronę leci więcej nawozu zależy od tego, w którym punkcie nawóz opada na tarczę rozsiewającą. Posiadam RNZ (NO 12) i to w którą stronę leci więcej nawozu reguluję przez zmianę położenia otworu w dnie lejka. Zauważ że nawet konny KOS ma możliwość regulacji wysiewu w lewo lub prawo, tyle tylko że odbywa się to przez poprzeczne przesuwanie tarczy rozsiewającej.

#74 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 21:47

Rozsiewacz "LEJ" opinie No to w takim razie jak ustawić dźwignie na skali pierwszą i drugą?

#75 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 22:41

Rozsiewacz "LEJ" opinie ja juz wiem czemu u mnie wiecej sieje na prawa strone-po prostu ta dziura bardziej sie otwiera niz lewa, ot taka polska precyzja wykonania ale coz mozna wymagac za 900 zl, ja sieje na 2 albo 3 dziure w zaleznosci od potrzeb i mozliwosci[finansowych] 3 bieg i 1700 obr[c-360-3p]

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#76 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 07 maj 2012 - 21:44

Rozsiewacz "LEJ" opinie

No to w takim razie jak ustawić dźwignie na skali pierwszą i drugą?

W instrukcji masz to opisane.

#77 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 maj 2012 - 15:37

Rozsiewacz "LEJ" opinie Ja mam z Gras- Rolu ocynkowanego lejka 500 z zamykaniem hydraulicznym, które zdemontowałem,gdyż właśnie przez nie nie otwierały się równo przepusty na dnie lejka
Regulowany wiosna przed wysiewami i dzięki pomocy AF zrobiony jak należy
Fakt, że zeszło się cały dzień ale nie ma różnicy między lewą a prawa stroną w ilości wysiewania
1 i 3 łopatkę ustawioną mam na 1 otworze a 2 i 4 na środkowym i sieje równo i tyle ile trzeba ( oczywiście jakaś tolerancja jest)

#78 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 11 maj 2012 - 20:37

Rozsiewacz "LEJ" opinie No dobrze a jak wtedy ustawić łopatki przy starym RNZ (lejku) skoro on ma 6 łopatek. Tarcza ma 3 łopatki z opcją na 3dziury w dość dużych odstępach ok. 4cm i 3 łopatki z opcją na 4 dziurki blisko siebie. Jak mam je ustawić? Te na 3 otwory mam ustawione na środku a te co na 4 otwory to mam na 3 dziurze no i trochę sieje na lewą stronę słabiej. Za pomoc z góry wielkie dzięki ;)

#79 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 15 maj 2012 - 11:58

Rozsiewacz "LEJ" opinie Też właśnie doszedłem do tego samego momentu co @galinek3140 i zero !! Próbuje nawet łapką podważyć to mocowanie od mieszadła ale rusza się tylko razem z talerzem a samo jak zaspawane, i pogrzewam palnikiem gazowym tą ośkę ale nie idzie na ustępstwa ;[

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 18 maj 2012 - 07:57

Rozsiewacz "LEJ" opinie Czy któryś z kolegów jest w stanie mi pomóc bo chciałbym w po niedzieli siać nawóz i nie wiem jak te łapki ustawić żeby było dobrze. :(

Dodaj odpowiedź