Damianosek

Rozsiewacz "LEJ" opinie

Polecane posty

Kyristo    0

Witam, mam problem z lejem Agromet Brzeg NO12. Gdy załaduje nawóz a w szczególności saletrę, to ucieka on gdzieś pod nagarniaczem i na talerz, nie da się ujechac parunastu metrów bo zaraz się rozsypuje. Czy coś się tam rozleciało w środku?, i jak to rozebrac, bo jeszcze nigdy tego nie rozbierałem a nie chcę za dużo samemu rozkręcac bo i tak pewnie czego się nie dotknę to będzie się rwało, bo jest trochę skorodowany.

A i jeszcze jedno, nie mogę wybic bolczyka tego co trzyma to śmieszne mieszadło z gumowym kólkiem, chyba będzie potrzebna kątówka.

Z góry dzięki za wskazówki :rolleyes:

Edytowano przez Kyristo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kyristo    0

Hej, nikt z użytkowników tego nie rozbierał? Porozkręcałem już co się dało, walę młotkiem od rana i nic nie idzie, wszystko dalej się trzyma kupy, nagarniacz razem z talerzem i przekładnią, jak to wszystko rozdzielic?. Pomóżcie bo już mnie szlag trafia ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izyk77    0

Jak by nie stważało ci problemu to poprosił bym informację ja przestawiłeś łopatki i na jakie otwory ustawiłeś regulację że ci tak ładnie sieje. W sobotę mają mi przywieźć ten siewnik i chciałbym siać nawozy z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Witam.Panowie potrzebuje kupić lej --rozsiewacz nawozów zawieszany do ciągnika.Nie ma ktoś sprzedać? W dobrym stanie.Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

16m lejkiem wiekszej bajki nie slyszalem :lol: :lol: :lol: :lol:

Edytowano przez Lukaszjarm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Wiem, że to jest możliwe (mój też potrafi na tyle rozrzucić, ale wysiew nie jest równomierny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

no to nie mozna mowic o sianu lejkiem na 16m . przeciez liczy sie tyle metrow gdzie dawka jest rownomierna i nie bedzie widac jasnych pasow na polu . jak ja bym patrzyl gdzie potrafi doleciec granulka nawozu to bym mogl sie pochwalic ze moj rauch sypie na ok 40 metrow :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Ale na 12 m sieje spokojnie.

 

@jacus - co rozumiesz przez przesunięcie "do przodu"? Chodzi o jak najmniejszy kąt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Witam.Panowie potrzebuje kupić lej --rozsiewacz nawozów zawieszany do ciągnika.Nie ma ktoś sprzedać? W dobrym stanie.Pozdrowionka

ja mam ale widze ze daleko masz do mnie bo ja kuj-pom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Kyristo miałem ten sam problem.Poprostu na osi tego mieszalnika jest tulejka ona się wytarła i ma duże luzy i nawóz ucieka w tą wyrobioną szczelinę.Ja dotoczyłem tulejke o rozmiarach 3cm wysoka x 2.7cm szeroka x 2.45mm wewnątrz.Nie ma teraz grama luzu i jest oki.Wybij te 2 sworznie z talerza i mieszadlo do góry ci wyjdzie i dorób taka tulejke i bedzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badi23    1

Widzę że suchej nitki nie zostawiliście na biednym Leju.

 

Mam taki problem lej u nas jest jakieś 25 lat i od jakiś 8-10 lat sieje nam sąsiad nawozy (rzepak i jęczmień areał 6,5 ha ) w przyszłym roku będziemy siali pod jęczmień wapmag i tak sobie wymyśliłem że na tym wapnie mógłbym się trochę podszkolić w sianiu tym lejem.

 

Ścieżki robimy 12m i tak było by dobrze siać ale piszecie że to nie realne w przypadku leja szkoda. Nie wiem co z przestawieniem tył łopatek ale jeszcze popatrzę . Co do ustawienia leja czy jest ktoś kto miał by czas i ochotę żeby mi napisać jak to wysiewać powiedzmy 200 kg mocznika na ha lub 500 wapmagu na ha

 

Wiem że dużo chcę wiedzieć ale powiem wam tak opryski wykonuje sam i wiem że jest dobrze opryskane bo mam czas i jest uczciwie zrobione a jak widzę sąsiada który wali sztukę z tym sianiem nawozu to mnie krew zalewa dlatego chciał bym się sam nauczyć lub spróbować boję się siać pod jęczmień bo może być widać pasy ale chyba w rzepaku nie powinno się nic wielkiego stać

Co do samego leja to podejrzewam że to wytwór firmy brzeg lata 80-te

Znalazłem nawet tabele wysiewu i instrukcję i podają max wysiew do 12 metrów ale chyba po przestawieniu tych łopatek. Tak się zastanawiam czy nie zrobić testu tego leja grubym żwirem (tylko proszę się nie śmiać ze mnie )

Proszę o pomoc

Edytowano przez Badi23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A ja kupiłem motyla o pojemności 500 kg i nie narzekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galinek3140    103

Witam postanowiłem odświeżyć temat ponieważ mam podobny problem w rozsiewaczu LEJEK rozleciała mi się ta tulejka lecz nie mam pojęcia jak to rozebrać nic nie che się ruszyć poobcinałem śruby i poodkręcałem mocowanie skrzyni zasypowej lecz trzyma mi wieszadło i niemego za nic tego rozłączyć i u mnie niema przy talerzu rozwalającym żadnych kołków proszę o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
argoz    0

Musisz dobrze poszukac, u mnie też nie widac ale kolega ma instrukcje i wszystko na rysunku widac że się rozbiera. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

Witam czas ten temat wznowić :D:ph34r: Mal leja prawie nowego :D I bede siał C330M jakim biegiem najczesciej siejecie ??? I jakimi obrotami ?? Np 5 i 1600 obrotów nie bedzie za szybko ? :D lej ma dwie dzwignie do ustawienia wyczytałem w temacie że najlepiej je ustawić na środku dziury ma to znaczenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mizerek    1

Siałeś już może tym lejkiem w tym roku? Jaki wcześniej miałeś siewnik? Lepiej się sprawuje jak KOS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blazek    3

A propos leja jak macie ustawione łopatki aby równo siał ? przyznam się wam że po malowaniu chyba źle założyłem łopatki bo wali mi nawóz pasami,nie rozrzuca równo tylko na jedną stronę , jak powinny być ustawione łopatki może ma ktoś jakąś fotke talerza jak są przykręcone ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Każdy lej ma to do siebie że sieje na prawą stronę mocniej niż na lewą no ale to dlatego że to lej no ale ja mam i nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Czy któryś z kolegów wie jak zrobić sobie otwieranie zasuwy hydraullicznie znaczy się na siłownik przy starym RNZ ?Widziałem kiedyś takie coś na allegro ktoś miał wstawione ale zdjęcie było kiepskiej jakości i nie dało się rozszyfrować jak to jest zrobione. Za pomysły z góry dziękuje. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

wiesz to popatrz jak mają zamocowane te dwu talerzowe zasada jest taka sama zamykania a pro wiesz widziałem na dwa otwory w dnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roltech    11

Każdy lej ma to do siebie że sieje na prawą stronę mocniej niż na lewą no ale to dlatego że to lej no ale ja mam i nie narzekam.

Nieprawda, to na którą stronę leci więcej nawozu zależy od tego, w którym punkcie nawóz opada na tarczę rozsiewającą. Posiadam RNZ (NO 12) i to w którą stronę leci więcej nawozu reguluję przez zmianę położenia otworu w dnie lejka. Zauważ że nawet konny KOS ma możliwość regulacji wysiewu w lewo lub prawo, tyle tylko że odbywa się to przez poprzeczne przesuwanie tarczy rozsiewającej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3007

ja juz wiem czemu u mnie wiecej sieje na prawa strone-po prostu ta dziura bardziej sie otwiera niz lewa, ot taka polska precyzja wykonania ale coz mozna wymagac za 900 zl, ja sieje na 2 albo 3 dziure w zaleznosci od potrzeb i mozliwosci[finansowych] 3 bieg i 1700 obr[c-360-3p]


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
    • Przez Luki1988
      Witam.
      Czy ktoś z forumowiczów miął przyjemność spotkać się z takim rozsiewaczem jak w linku https://sprzedajemy.pl/rozsiewacz-nawozu-dwutarczowy-lejek-langren-nowosc-wroblewo-2-e30984-nr42528437
      Pytam bo w tej chwili posiadam zwykłego lejka ale już czas na coś dwu tarczowego. Oczywiście jest dylemat czy polski nowy czy używka np amazone. Naczytałem się już na forum o polskich jakie to są blee, ale dobrą używkę też jest ciężko trafić i jeszcze z odpowiednimi parametrami do areału.
       Przeglądając oferty wpadł mi ten lejek dwu tarczowy. Ciekawy jestem tej maszyny. Co sądzicie? Można też dostać z lejem z tworzywa, odpada temat korozji zbiornika.
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę w tym roku zasiać zboża ozime systemem bezorkowym pasowym prosto w ściernisko siewnikiem mzuri. Jakie opinie tych siewów jakie wschódy i ogólnie opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj