Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozsiewacz "LEJ" opinie

217 odpowiedzi na ten temat

#21 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 20:22

Rozsiewacz "LEJ" opinie Z tym że na pewno nie w moim województwie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozsiewacz "LEJ" opinie Dzisiaj, 05:16
  •  

#22 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 20:24

Rozsiewacz "LEJ" opinie Lejek- skąd ja to wiem jak on działa :) - tandeta i jeszcze raz tandeta, ale jak ktoś sieje nawozy i nie stać go na rozsiewacz to lepiej taki niż jak dawniej ręko. U mnie przez 2 lata jakich to on modernizacji tarczy nie przechodził i nic to nie dawało- konny kos siał dokładniej ojciec zawsze powtarzał :) . Zdziwienie było moje jedno- to że to w ogóle sprzedałem :)
LEPIEJ KUPIĆ JEDEN PORZĄDNY NIŻ 3 TAKIE GÓWNA- ale polak uważa że co tam innego tarcza we wszystkich jest taka sama a przecież ten "lejek" sporo tańszy :)
Zaletą jest to że skrzynia ładunkowa (plastikowa) nie zerdzewiej gorzej z ramą :) a zwłaszcza z blachami mocowania przekładni :) :)

#23 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 28 kwiecień 2010 - 19:26

Rozsiewacz "LEJ" opinie Żeby nie zakładać nowego tematu: niedawno kupiłem lejka Grass-rol i po pierwszej próbie stwierdziłem, że informacje zawarte w instrukcji są absolutnie nieprzydatne. Wg instrukcji należy równo ustawić obie dźwignie regulującą (wg tabeli 20 stopni regulacji, w realu 8), ale wtedy rzuca tylko na prawo. Po kilku chwilach udało mi się ustawić, żeby siał równo i wysiał 100 kg/ha, rozrzucając na max 10 m. Jakieś porady, np jak ustawić łopatki (na razie mam na pierwszej dziurce od lewej), jak skutecznie zwiększyć dawkę wysiewu nie zmieniając szerokości?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 20 maj 2010 - 10:42

Rozsiewacz "LEJ" opinie masz ten najtanszy z jedna tarcza-da sie nim we dwie strony siac ,
to takie dziadostwo ze szkoda gadac,zwalilo mi sie zboze tam gdzie jezdzilemczyli najwiecej rozsiewa za ciagnikiem,kazdy przejazd dokladnie widac po zbozy,da cos sie z tym zrobi,tem mam nowy?

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#25 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 14 czerwiec 2010 - 18:28

Rozsiewacz "LEJ" opinie Podłącze się pod temat.
Jaki kupić rozsiewacz na 5h do 1tyśPLN?

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#26 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 15 czerwiec 2010 - 06:17

Rozsiewacz "LEJ" opinie na pewno nie nowego leja za 1000 zł. Jeśli już to coś używanego. 4 lata temu popełniłem taki błąd i kupiłem g**no z Jarmetu, rozleciało się to 2 latach :)

#27 Share koniu

koniu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 15 czerwiec 2010 - 09:32

Rozsiewacz "LEJ" opinie sprzedam rosiewacz lej, jedno talerzowy, stan bdb, 350 zł :)

#28 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 15 czerwiec 2010 - 13:30

Rozsiewacz "LEJ" opinie Ja przez osiem lat używałem leja cosmo P500 i jeśli zamierzasz kupić leja, to radziłbym Ci takiego, a nie żadnego Polskiego. Rozsiewacz pracował na 35 ha, a teraz dalej u mniejszego rolnika chodzi, więc co do polskich na pewno inna jakość wykonania. Niżej znajdziesz temat o tych rozsiewaczach, gdzie się więcej wypowiedziałem. na Twój areał z pewnością wystarczy. kosztuje chyba troszkę ponad 1 tys zł, coś około 1300 zł, ale przekaźnik miałem w cenie.

#29 Share grzesiek5672

grzesiek5672

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 15 czerwiec 2010 - 17:32

Rozsiewacz "LEJ" opinie ja mam rozsiewacz typu lej na 17 ha. powiem szczerze ze jest on trochę za mały i trzeba bardzo dużo kolein robić bo zbyt szerokiego wysiewu maszyna ta nie posiada;/
Moim zdaniem dobrze koledzy ci radzą dołożyć kasy i kupić jakiś lepszy sprzęt ;p
"Zetor Team" :)
Pozdrawiam :)
Zapraszam Do galerii :)

#30 Share koniu

koniu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 15 czerwiec 2010 - 19:45

Rozsiewacz "LEJ" opinie Sprzedam pilnie Lej, stan bdb, nie używany 5 lat, wszystko sprawne, zakonserwowane! 350 zł :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 15 czerwiec 2010 - 20:00

Rozsiewacz "LEJ" opinie @koniu jeszcze jedno takie ogłoszenie na Forum i poleci %! Od zamieszczania ogłoszeń masz Giełdę AF!

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#32 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 15 czerwiec 2010 - 20:12

Rozsiewacz "LEJ" opinie Ten Cosmo P500 rozsiewa na 12 metrów, więc na jego 5 hektarów w zupełności wystarczy, a pewnie także opryskiwacza 12 m używa.

#33 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 17 czerwiec 2010 - 15:32

Rozsiewacz "LEJ" opinie Nigdzie nie mogę znaleź oferty sprzedaży Cosmo.
Czy warto kupić za 1000zł Amazone jak na pierwszym zdjęciu,ewentualnie lejek Amazone na drugim zdjęciu za 800zł?
W opisach jest że są kompletne w stanie bardzo dobrym.

Dodany obrazek Dodany obrazek

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#34 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 17 czerwiec 2010 - 21:23

Rozsiewacz "LEJ" opinie http://www.agromet-motoimport.com.pl/
To jest wyłączny dystrybutor z tego co wiem. Wysyłają rozsiewacz kurierem w częściach do samodzielnego złożenia wraz z instrukcją, gwarancją. Zapewniają też wszystkie części.

#35 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 18 czerwiec 2010 - 14:19

Rozsiewacz "LEJ" opinie a niby co w tym cosmo takiego lepszego jest jak w tych zwykłych lejkach z bazaru, kupiłem takiego za 630zł 6t nawozu rozsiałem i jest ok, trzeba dobrze umyć karcherem po każdej robocie zakonserwować przepalonym olejem, a rozsiewacz sprawuje się dobrze równo sieje (po drobnej regulacji) i nie widzę sensu wywalić 7 tyś na motyla na moje potrzeby, wolę co 2-3 lata kupić takie coś za 600zł, bo to w końcu tylko 4 worki nawozu he he

#36 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 20 czerwiec 2010 - 09:53

Rozsiewacz "LEJ" opinie napisz dokladnie jak go wyregulowales bo ja dwa lata nie moge dojsc do ladu,teraz to na zbozu dokladnie widac kazdy przejazd-pas ciemnego zboza a obok jasne po prostu nierowny wysiew.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#37 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 20 czerwiec 2010 - 09:59

Rozsiewacz "LEJ" opinie jak bym mial za kazdym razem myc siewnik i olejem przepalonym smarowac to szlak by mnie trafil . po co ten olej

ja swojego raucha tylko woda oplukam i to nie zawsze sieje idealnie a
te leje , motyle i inne plastikowe go..na to nadaja sie tylko na zlom prosto z fabryki to jak one sieja to jak one sieja to9 tragedia jest
ferdek07 bedziesz co 2-3 lata wydawal 600 zl a nie lepiej kupic za 2 tys raucha starego lub ewentualnie amazone i miec spokój na 20 lat

Edytowany przez krolikNH, 20 czerwiec 2010 - 14:48.

#38 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 20 czerwiec 2010 - 14:50

Rozsiewacz "LEJ" opinie

a niby co w tym cosmo takiego lepszego jest jak w tych zwykłych lejkach z bazaru, kupiłem takiego za 630zł 6t nawozu rozsiałem i jest ok, trzeba dobrze umyć karcherem po każdej robocie zakonserwować przepalonym olejem, a rozsiewacz sprawuje się dobrze równo sieje (po drobnej regulacji) i nie widzę sensu wywalić 7 tyś na motyla na moje potrzeby, wolę co 2-3 lata kupić takie coś za 600zł, bo to w końcu tylko 4 worki nawozu he he

Super konserwacja, życzę powodzenia w dalszym użytkowaniu. Odradzam zakup takich wynalazków, bo co może być wart rozsiewacz za 630zł?

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#39 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 20 czerwiec 2010 - 15:52

Rozsiewacz "LEJ" opinie

napisz dokladnie jak go wyregulowales bo ja dwa lata nie moge dojsc do ladu,teraz to na zbozu dokladnie widac kazdy przejazd-pas ciemnego zboza a obok jasne po prostu nierowny wysiew.

twój jest na 2 dzwignie? Ten lejek ma problematyczne te dzwignie w sumie to tylko z c 330 najlepiej się sprawdza bo jest dostęp do tych dzwigni i obroty wom w c 330 są idealne do tego rozsiewacza, jak ktoś sieje innym ciągnikiem to fakt że narzeka, a cena nie świadczy o jakości, 630zł bo na bazarze nie dostaje faktury za to mam cene netto, w agromie ten sam lejek stoi za 840zł, czy ten za 840zł będzie lepszy? tak samo z kosiarkami z bazaru na bazarze za 2,9 tyś można kupić w agropmie za 3,7 tyś no i koleszka we wsi kupił taką samą jak mają wszyscy ze zbuczyna no i oczywiście jego lepsza bo kupił w agromie a nie na bazarze, czy ten cosmo jak doliczyć transport i dystrybucję tego czy to jest więcej warte jak te lejki to nie wiem ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 czerwiec 2010 - 15:57

Rozsiewacz "LEJ" opinie Czy nie lepiej kupić jakiś rozsiewacz na dwie tarcze? Na ile taki jednotarczowy? 8? 10 metrów? Jeżeli rozsiewacze są takie same to nie ma co przepłacać, nie mniej jednak cena odzwierciedla jakość. ;)

Dodaj odpowiedź