Damianosek

Rozsiewacz "LEJ" opinie

Polecane posty

b0gdan    90

na pewno nie nowego leja za 1000 zł. Jeśli już to coś używanego. 4 lata temu popełniłem taki błąd i kupiłem g**no z Jarmetu, rozleciało się to 2 latach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Ja przez osiem lat używałem leja cosmo P500 i jeśli zamierzasz kupić leja, to radziłbym Ci takiego, a nie żadnego Polskiego. Rozsiewacz pracował na 35 ha, a teraz dalej u mniejszego rolnika chodzi, więc co do polskich na pewno inna jakość wykonania. Niżej znajdziesz temat o tych rozsiewaczach, gdzie się więcej wypowiedziałem. na Twój areał z pewnością wystarczy. kosztuje chyba troszkę ponad 1 tys zł, coś około 1300 zł, ale przekaźnik miałem w cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek5672    53

ja mam rozsiewacz typu lej na 17 ha. powiem szczerze ze jest on trochę za mały i trzeba bardzo dużo kolein robić bo zbyt szerokiego wysiewu maszyna ta nie posiada;/

Moim zdaniem dobrze koledzy ci radzą dołożyć kasy i kupić jakiś lepszy sprzęt ;p


"Zetor Team" :)
Pozdrawiam :)
Zapraszam Do galerii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    836

Sprzedam pilnie Lej, stan bdb, nie używany 5 lat, wszystko sprawne, zakonserwowane! 350 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

@koniu jeszcze jedno takie ogłoszenie na Forum i poleci %! Od zamieszczania ogłoszeń masz Giełdę AF!


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Ten Cosmo P500 rozsiewa na 12 metrów, więc na jego 5 hektarów w zupełności wystarczy, a pewnie także opryskiwacza 12 m używa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Nigdzie nie mogę znaleź oferty sprzedaży Cosmo.

Czy warto kupić za 1000zł Amazone jak na pierwszym zdjęciu,ewentualnie lejek Amazone na drugim zdjęciu za 800zł?

W opisach jest że są kompletne w stanie bardzo dobrym.

 

htm7e7tfhi5vr3n32gvr_thumb.jpg udqrp13mb4yceqfsdra_thumb.jpg


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a niby co w tym cosmo takiego lepszego jest jak w tych zwykłych lejkach z bazaru, kupiłem takiego za 630zł 6t nawozu rozsiałem i jest ok, trzeba dobrze umyć karcherem po każdej robocie zakonserwować przepalonym olejem, a rozsiewacz sprawuje się dobrze równo sieje (po drobnej regulacji) i nie widzę sensu wywalić 7 tyś na motyla na moje potrzeby, wolę co 2-3 lata kupić takie coś za 600zł, bo to w końcu tylko 4 worki nawozu he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3007

napisz dokladnie jak go wyregulowales bo ja dwa lata nie moge dojsc do ladu,teraz to na zbozu dokladnie widac kazdy przejazd-pas ciemnego zboza a obok jasne po prostu nierowny wysiew.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

jak bym mial za kazdym razem myc siewnik i olejem przepalonym smarowac to szlak by mnie trafil . po co ten olej

 

ja swojego raucha tylko woda oplukam i to nie zawsze sieje idealnie a

te leje , motyle i inne plastikowe go..na to nadaja sie tylko na zlom prosto z fabryki to jak one sieja to jak one sieja to9 tragedia jest

ferdek07 bedziesz co 2-3 lata wydawal 600 zl a nie lepiej kupic za 2 tys raucha starego lub ewentualnie amazone i miec spokój na 20 lat

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

a niby co w tym cosmo takiego lepszego jest jak w tych zwykłych lejkach z bazaru, kupiłem takiego za 630zł 6t nawozu rozsiałem i jest ok, trzeba dobrze umyć karcherem po każdej robocie zakonserwować przepalonym olejem, a rozsiewacz sprawuje się dobrze równo sieje (po drobnej regulacji) i nie widzę sensu wywalić 7 tyś na motyla na moje potrzeby, wolę co 2-3 lata kupić takie coś za 600zł, bo to w końcu tylko 4 worki nawozu he he

 

Super konserwacja, życzę powodzenia w dalszym użytkowaniu. Odradzam zakup takich wynalazków, bo co może być wart rozsiewacz za 630zł?


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

napisz dokladnie jak go wyregulowales bo ja dwa lata nie moge dojsc do ladu,teraz to na zbozu dokladnie widac kazdy przejazd-pas ciemnego zboza a obok jasne po prostu nierowny wysiew.

twój jest na 2 dzwignie? Ten lejek ma problematyczne te dzwignie w sumie to tylko z c 330 najlepiej się sprawdza bo jest dostęp do tych dzwigni i obroty wom w c 330 są idealne do tego rozsiewacza, jak ktoś sieje innym ciągnikiem to fakt że narzeka, a cena nie świadczy o jakości, 630zł bo na bazarze nie dostaje faktury za to mam cene netto, w agromie ten sam lejek stoi za 840zł, czy ten za 840zł będzie lepszy? tak samo z kosiarkami z bazaru na bazarze za 2,9 tyś można kupić w agropmie za 3,7 tyś no i koleszka we wsi kupił taką samą jak mają wszyscy ze zbuczyna no i oczywiście jego lepsza bo kupił w agromie a nie na bazarze, czy ten cosmo jak doliczyć transport i dystrybucję tego czy to jest więcej warte jak te lejki to nie wiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czy nie lepiej kupić jakiś rozsiewacz na dwie tarcze? Na ile taki jednotarczowy? 8? 10 metrów? Jeżeli rozsiewacze są takie same to nie ma co przepłacać, nie mniej jednak cena odzwierciedla jakość. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

moim zdaniem lepiej kupic za cene dwoch takicj lejkow ktore kupil @ferdek07 jakiegos uzywanego Amazone ma 2 tarcze, pojemny, i pochodzi wiecej jak ten lejek ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal651    8

już raz się w tym temacie wypowiadałem nt. tych lejków zwanych nawet nieco na wyrost rozsiewaczami ;) zdania na ich temat nie zmienie i uważam że coś takiego jest znacznie lepsze. zresztą przeczytajcie opinię właściciela pod zdj. Sam mam rozsiewacz z takim rozwiązaniem wysiewu, nieco mniejszy ale kosztował 600zł a w tej cenie nic lepszego nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacper123    0

ja użytkowuje lejek na 15 ha od kilku lat i jakoś się sprawuje. Żadne cudo techniki to nie jest ale cena mówi sama za siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal8484    0

ja mam lej od niedawna ale nie narzekam jak za 600zł to daje radę wiadomo są lepsze rozsiewacze ale wszystko zależy ile jest ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3007

ostatnio przestawilem lopatki w moim lejku bo mi walil duzo nawozu do ciagnika i sie okazalo ze mozna spokojnie siac na dwie strony-do tylu i zasieg wzrosl do 16 m-sam sie zdziwilem ;)


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wueska    1

no to powiedz jak dokładnie przestawiłeś te łopatki albo jakieś zdjęcie wrzuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3007

wielka filozofia to nie jest bo kazda lopatka ma 3 dziury,przesunalem do przodu na 1 dziure i gotowe.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widzę że też macie problemy z ustawieniem leja ,szukałem w sieci instrukcji ustawienia ale nic nie znalazłem .Jak do tej pory to wszystko na oko ustawiałem otwór ustawiałem tak żeby był na środku i w pole,ale przydała by się tabela wysiewu.Co do roboty to śladów na zbożu nie widać żeby gdzieś nawóz nie doleciał zapomniałem dodać iż ja mam dwie dźwignie do ustawiania stary typ :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3007

juz go poprawilem-przestawilem lopatki i teraz sieje na dwie strony na 18m,az sie zdziwilem,


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn9310    2

Ja też posiadam leja, trochę przeróbek (łopatki, dozowanie) i sieje równiutko na dwie strony a jak nawóz gruboziarnisty to spokojnie sypie na 12 m i dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
    • Przez Luki1988
      Witam.
      Czy ktoś z forumowiczów miął przyjemność spotkać się z takim rozsiewaczem jak w linku https://sprzedajemy.pl/rozsiewacz-nawozu-dwutarczowy-lejek-langren-nowosc-wroblewo-2-e30984-nr42528437
      Pytam bo w tej chwili posiadam zwykłego lejka ale już czas na coś dwu tarczowego. Oczywiście jest dylemat czy polski nowy czy używka np amazone. Naczytałem się już na forum o polskich jakie to są blee, ale dobrą używkę też jest ciężko trafić i jeszcze z odpowiednimi parametrami do areału.
       Przeglądając oferty wpadł mi ten lejek dwu tarczowy. Ciekawy jestem tej maszyny. Co sądzicie? Można też dostać z lejem z tworzywa, odpada temat korozji zbiornika.
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę w tym roku zasiać zboża ozime systemem bezorkowym pasowym prosto w ściernisko siewnikiem mzuri. Jakie opinie tych siewów jakie wschódy i ogólnie opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj