Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozsiewacz "LEJ" opinie

217 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Damianosek

Damianosek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 21:42

Rozsiewacz "LEJ" opinie Witam.Od dłuższego czasu zastanawaiam się nad kupnem rozsiewacza myśle nad tym "lejem" jak myslicie opłaca się go brać są w miare tanie,dodam że mam tylko 25 ha do obsiania nawozem więc roboty duzo nie ma.A moze cos innego kupić ??Na sprzęt chce przezanczyć nie więcej niz 1000 zł.Tu daje link tego rozsiewacza

http://www.allegro.p...dobra_cena.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozsiewacz "LEJ" opinie Dzisiaj, 02:03
  •  

#2 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 21:58

Rozsiewacz "LEJ" opinie jeśli chcesz jeździć co 4m to się nadaje, dokładność wysiewu -+50kg. Miałem i dziękuje temu na górze że się pozbyłem za 100zł ;)

#3 Share Damianosek

Damianosek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 22:03

Rozsiewacz "LEJ" opinie A to z tego co mówisz to wychodzi że to złom. A co byś radził kupić za te pieniądze ??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 22:44

Rozsiewacz "LEJ" opinie Za tą kasę jeśli ma być nowy sprzęt polecam Ci tylko leja firmy nordagri, teraz możesz go znaleźć pod nazwą cosmo 500. Koszt około 1250 zł, przywiozą Ci go do domu. Moją opinie o nim możesz znaleźć, więc nie będę drugi raz pisał. Choć według mnie nawozy są obecnie zbyt drogie, żeby rozsiewać je rozsiewaczami jedno talerzowymi.

#5 Share saherb

saherb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 22:47

Rozsiewacz "LEJ" opinie Masz 25 ha i piszesz, że nie masaz dużo roboty? Ja mam 18 ha i sieję rozsiewaczem 2-tarczowym o pojemności 1000l/ładowności 1000kg. Dla mnie cena nie była ważna tylko dokładna, wydajna i pojemna maszyna. Lejek jest dla takich, którzy mają max. 5 ha. Sam kiedys i tak kupisz większy rozsiewacz, więc lepiej dołóż kasy i kup już teraz. Używany można kupić za ok. 2-5tys. w zależności od stanu i wielkości maszyny.

#6 Share nostradamus

nostradamus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 23:40

Rozsiewacz "LEJ" opinie ten rozsiewacz to wytrzyma ci rok albo inie cały wogóle nie kalkuluje sie kupna takiego sprzetu na taki areał. i do tego jeszcze mało dokładnie wysiewa. najlepiej coś uzywanego na dwa talerze

#7 Share Arturo

Arturo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 23:50

Rozsiewacz "LEJ" opinie jak lej jest dobrze ustawiony to można nim ładnie siac ;) ale za 1000 to możesz sobie kupic używke amazoniaka ok 600l ;)
Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

#8 Share jaroon

jaroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 23 luty 2010 - 14:59

Rozsiewacz "LEJ" opinie Nie do końca rozumiem wasze opinie na temat leja ale sam takim rozsiewam i nie narzekam na dokładność tylko kwestia drobnych poprawek, dorobiłem dłuższe łapki rzuca na 12m i równo nie widzę na polu żadnych pasów żeby było nie dosiane czy coś.

#9 Share michal651

michal651

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 23 luty 2010 - 16:08

Rozsiewacz "LEJ" opinie jak chcesz tani i dobry rozsiewacz to szukaj takiego, mam mniejszy model i jak za takie pieniądze co dałem to lejki nie mają racji bytu :P

#10 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 23 luty 2010 - 17:35

Rozsiewacz "LEJ" opinie Co było by lepszym wyborem, czy lejek sipmy coliber, lub z brzegu NRZ (*chyba jedne z lepszych maszyn tego typu na polskim rynku) czy lepiej zrobił bym dokładając do motyla z jarmetu czy temu podobnych firm za 3,5 tyś pln? chyba co motyl to motyl i 2 tarcze robią swoje?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share falconeyes

falconeyes

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 24 luty 2010 - 16:42

Rozsiewacz "LEJ" opinie w moim starym rozsiewaczu jest dźwignia regulacji wysiewu ze skalą od 8 do 0 i dalej do 24 nie mam pojęcia jak odczytywać tę skalę może ktoś z was mi w tym pomoże? Poza tym przydałaby mi się jakaś tabela wysiewu bo póki co pozostaje mi jedynie kalibracja do każdego typu nawozu...
„Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim.”
George Orwell

#12 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 13:47

Rozsiewacz "LEJ" opinie Ja mam nie miłe wspomnienia z "lejkiem". Rzucał nawóz jak chciał. Ferdek07 dołóż parę zł i kup obojętnie jakiego byle miał dwie tarcze.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#13 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 19:13

Rozsiewacz "LEJ" opinie Kupiłem lejek za całe 630zł, zanim podłączyłem do ciągnika mało nie obciołem sobie palca, no cóż rzemieślnicza robota, kant tarczy jest ostry jak brzytwa, potem jeszcze ojciec się dziabnoł, ale poza tym niemiłym incydentem na początku jestem bardzo zadowolony w porównaniu do starego RNZ sieje super rozrzuca na około 6-8m i łatwo się reguluje, nie wiem dlaczego tak wybrzydzacie jak za 600zł to nic lepszego nie ma :)

#14 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 19:20

Rozsiewacz "LEJ" opinie zamaiast leja tego zlomu proponuje amazone stara ale i tak rauch jest najlepszy

nmowiac ze za 600 zl nic llepszego nie ma mozna rownie dobrze powiedziec ze za 50 zl mozna kupic siewiarke i nic lepszego tez sie nie kupi i sieje sie rekam i a leje sa warte 100 zl albo jako zlom po 80 gr za kg

a nie potrafie zrozumiec jak mozna kupywac te leje nowe plastikowe dziadostwa masakta ze na to klientow znajduja jeszcze

#15 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 19:33

Rozsiewacz "LEJ" opinie

zamaiast leja tego zlomu proponuje amazone stara ale i tak rauch jest najlepszy

a nie potrafie zrozumiec jak mozna kupywac te leje nowe plastikowe dziadostwa masakta ze na to klientow znajduja jeszcze

he te leje idą jak woda, a nie są to te same lejki co przed kilku laty, są 2 otwory do wysiewu, łopatki wystają za tarczę, tarcza nierdzewka, bardzo lekki, jak na wysianie 5t nawozu to dla mnie wystarczy spokojnie :)

#16 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 19:38

Rozsiewacz "LEJ" opinie masakra zrobic byle co aby bylo nowe i tanie i sie sprzeda

ale nikt mi nie powie ze dorzuci na 12-15m i bedzie dokladnie i mozna j=ezdzic po kolei sciezkami a nie wkolo

#17 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 19:42

Rozsiewacz "LEJ" opinie Są przecież nowe i porządne ale i nie są tanie i jakoś wzięcia nie mają, no chyba że na dofinansowanie, poziom dopłat i zamożności polskiej wsi jest jaki jest i te targowe opryskiwacze, rozsiewacze czy kosiarki to max na co stać średniej wielkości gospodarstwo w Polsce (około 10 ha) więc nie pierdzielcie że to dzadostwo, bo może w latach 90tych gdy nie było watu na maszyny a ceny mleka były nie niższe jak obecnie kupowało się maszyny z famarolu, brzegu, czy pilmet-y a teraz jak jest wiadomo, jakby Wam na to przylepić nalepkę z jabłuszkiem i dać 4 razy taką cenę to byście chwalili :)

#18 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 19:51

Rozsiewacz "LEJ" opinie ja mialem lejka , amazone a teraz mam raucha z 94 roku i jest to super siwenik .
a porownaj sobie stary plug lemkena , gaasnera i wiele innych do polskiego unii jak jest z jakoscia orki roznica jest masakryczna a jak mkialem polski plug zagonowy 4 skibowy to ziemie stawial o 90 stopni a nie odwracal , czyli zlom
agregat przy zetorze 8111 3,6M bez kamieni wszystko sie gnie i zeby sa jak z plasteliny czyli zlom kupilem pronara 1221A i w 1 dniu pracy padla pompa hydrauliki bo debile zalozyli za malą . hamulce tez sie spalily po tygodnu bo zle ustawione . zaluje ze nie dolozylem 40 tys zl i nie kupilem zetora .
a nikt nie musi kupywac nowych maszyn jak go nie stac ale lepiej kupic starsza markowa maszyne niz polskie dziadostwo . mam tez siewnik famarola 3M z 2004 roku juz scierzki nie dzialaja . zlom . wiec chyba mam jakies doswiadczenie i porownanie z innymi sprzetami

#19 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 19:58

Rozsiewacz "LEJ" opinie Ja mam akurat lej z jabłuszkiem Dodany obrazek -kupiłem ładnych parę lat temu za cenę powyżej 1000 zł-w przeciwieństwie do dwutarczowego Amazone mojego sąsiada (kupionego nawet za mniejsze pieniądze) ma tą zaletę że działa Dodany obrazek .Wiadomym jest że chciałbym lepszy-ale nie uprawiam zbóż "zawodowo"-ot tyle aby starczyło dla moich krówek (no może paręnaście ton na sprzedaż Dodany obrazek )-więc obleci-mam ważniejsze rzeczy na głowie niż wydać kilkanaście tys. na nowy dwutarczowy dzięki któremu będę miał zwyżkę plonu o 5 % (a za to opieprzy mnie kol.xemit Dodany obrazek ).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 20:04

Rozsiewacz "LEJ" opinie nikt nie kaze ci nowego kupywac za ok 2 tys masz fajna amazone a za ok 5 tys raucha

Dodaj odpowiedź