Damianosek

Rozsiewacz "LEJ" opinie

Polecane posty

Damianosek    0

Witam.Od dłuższego czasu zastanawaiam się nad kupnem rozsiewacza myśle nad tym "lejem" jak myslicie opłaca się go brać są w miare tanie,dodam że mam tylko 25 ha do obsiania nawozem więc roboty duzo nie ma.A moze cos innego kupić ??Na sprzęt chce przezanczyć nie więcej niz 1000 zł.Tu daje link tego rozsiewacza

 

http://www.allegro.pl/item784867577_rozsiewacz_lej_nowy_typ_gwarancja_dobra_cena.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

jeśli chcesz jeździć co 4m to się nadaje, dokładność wysiewu -+50kg. Miałem i dziękuje temu na górze że się pozbyłem za 100zł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Za tą kasę jeśli ma być nowy sprzęt polecam Ci tylko leja firmy nordagri, teraz możesz go znaleźć pod nazwą cosmo 500. Koszt około 1250 zł, przywiozą Ci go do domu. Moją opinie o nim możesz znaleźć, więc nie będę drugi raz pisał. Choć według mnie nawozy są obecnie zbyt drogie, żeby rozsiewać je rozsiewaczami jedno talerzowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saherb    36

Masz 25 ha i piszesz, że nie masaz dużo roboty? Ja mam 18 ha i sieję rozsiewaczem 2-tarczowym o pojemności 1000l/ładowności 1000kg. Dla mnie cena nie była ważna tylko dokładna, wydajna i pojemna maszyna. Lejek jest dla takich, którzy mają max. 5 ha. Sam kiedys i tak kupisz większy rozsiewacz, więc lepiej dołóż kasy i kup już teraz. Używany można kupić za ok. 2-5tys. w zależności od stanu i wielkości maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nostradamus    0

ten rozsiewacz to wytrzyma ci rok albo inie cały wogóle nie kalkuluje sie kupna takiego sprzetu na taki areał. i do tego jeszcze mało dokładnie wysiewa. najlepiej coś uzywanego na dwa talerze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo    36

jak lej jest dobrze ustawiony to można nim ładnie siac ;) ale za 1000 to możesz sobie kupic używke amazoniaka ok 600l ;)


Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroon    1

Nie do końca rozumiem wasze opinie na temat leja ale sam takim rozsiewam i nie narzekam na dokładność tylko kwestia drobnych poprawek, dorobiłem dłuższe łapki rzuca na 12m i równo nie widzę na polu żadnych pasów żeby było nie dosiane czy coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal651    8

jak chcesz tani i dobry rozsiewacz to szukaj takiego, mam mniejszy model i jak za takie pieniądze co dałem to lejki nie mają racji bytu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Co było by lepszym wyborem, czy lejek sipmy coliber, lub z brzegu NRZ (*chyba jedne z lepszych maszyn tego typu na polskim rynku) czy lepiej zrobił bym dokładając do motyla z jarmetu czy temu podobnych firm za 3,5 tyś pln? chyba co motyl to motyl i 2 tarcze robią swoje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falconeyes    11

w moim starym rozsiewaczu jest dźwignia regulacji wysiewu ze skalą od 8 do 0 i dalej do 24 nie mam pojęcia jak odczytywać tę skalę może ktoś z was mi w tym pomoże? Poza tym przydałaby mi się jakaś tabela wysiewu bo póki co pozostaje mi jedynie kalibracja do każdego typu nawozu...


„Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim.”
George Orwell

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Ja mam nie miłe wspomnienia z "lejkiem". Rzucał nawóz jak chciał. Ferdek07 dołóż parę zł i kup obojętnie jakiego byle miał dwie tarcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Kupiłem lejek za całe 630zł, zanim podłączyłem do ciągnika mało nie obciołem sobie palca, no cóż rzemieślnicza robota, kant tarczy jest ostry jak brzytwa, potem jeszcze ojciec się dziabnoł, ale poza tym niemiłym incydentem na początku jestem bardzo zadowolony w porównaniu do starego RNZ sieje super rozrzuca na około 6-8m i łatwo się reguluje, nie wiem dlaczego tak wybrzydzacie jak za 600zł to nic lepszego nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

zamaiast leja tego zlomu proponuje amazone stara ale i tak rauch jest najlepszy

 

nmowiac ze za 600 zl nic llepszego nie ma mozna rownie dobrze powiedziec ze za 50 zl mozna kupic siewiarke i nic lepszego tez sie nie kupi i sieje sie rekam i a leje sa warte 100 zl albo jako zlom po 80 gr za kg

 

a nie potrafie zrozumiec jak mozna kupywac te leje nowe plastikowe dziadostwa masakta ze na to klientow znajduja jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

zamaiast leja tego zlomu proponuje amazone stara ale i tak rauch jest najlepszy

 

 

a nie potrafie zrozumiec jak mozna kupywac te leje nowe plastikowe dziadostwa masakta ze na to klientow znajduja jeszcze

he te leje idą jak woda, a nie są to te same lejki co przed kilku laty, są 2 otwory do wysiewu, łopatki wystają za tarczę, tarcza nierdzewka, bardzo lekki, jak na wysianie 5t nawozu to dla mnie wystarczy spokojnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

masakra zrobic byle co aby bylo nowe i tanie i sie sprzeda

 

ale nikt mi nie powie ze dorzuci na 12-15m i bedzie dokladnie i mozna j=ezdzic po kolei sciezkami a nie wkolo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Są przecież nowe i porządne ale i nie są tanie i jakoś wzięcia nie mają, no chyba że na dofinansowanie, poziom dopłat i zamożności polskiej wsi jest jaki jest i te targowe opryskiwacze, rozsiewacze czy kosiarki to max na co stać średniej wielkości gospodarstwo w Polsce (około 10 ha) więc nie pierdzielcie że to dzadostwo, bo może w latach 90tych gdy nie było watu na maszyny a ceny mleka były nie niższe jak obecnie kupowało się maszyny z famarolu, brzegu, czy pilmet-y a teraz jak jest wiadomo, jakby Wam na to przylepić nalepkę z jabłuszkiem i dać 4 razy taką cenę to byście chwalili :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja mialem lejka , amazone a teraz mam raucha z 94 roku i jest to super siwenik .

a porownaj sobie stary plug lemkena , gaasnera i wiele innych do polskiego unii jak jest z jakoscia orki roznica jest masakryczna a jak mkialem polski plug zagonowy 4 skibowy to ziemie stawial o 90 stopni a nie odwracal , czyli zlom

agregat przy zetorze 8111 3,6M bez kamieni wszystko sie gnie i zeby sa jak z plasteliny czyli zlom kupilem pronara 1221A i w 1 dniu pracy padla pompa hydrauliki bo debile zalozyli za malą . hamulce tez sie spalily po tygodnu bo zle ustawione . zaluje ze nie dolozylem 40 tys zl i nie kupilem zetora .

a nikt nie musi kupywac nowych maszyn jak go nie stac ale lepiej kupic starsza markowa maszyne niz polskie dziadostwo . mam tez siewnik famarola 3M z 2004 roku juz scierzki nie dzialaja . zlom . wiec chyba mam jakies doswiadczenie i porownanie z innymi sprzetami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ja mam akurat lej z jabłuszkiem biggrin.gif -kupiłem ładnych parę lat temu za cenę powyżej 1000 zł-w przeciwieństwie do dwutarczowego Amazone mojego sąsiada (kupionego nawet za mniejsze pieniądze) ma tą zaletę że działa biggrin.gif .Wiadomym jest że chciałbym lepszy-ale nie uprawiam zbóż "zawodowo"-ot tyle aby starczyło dla moich krówek (no może paręnaście ton na sprzedaż biggrin.gif )-więc obleci-mam ważniejsze rzeczy na głowie niż wydać kilkanaście tys. na nowy dwutarczowy dzięki któremu będę miał zwyżkę plonu o 5 % (a za to opieprzy mnie kol.xemit biggrin.gif ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Lejek- skąd ja to wiem jak on działa :) - tandeta i jeszcze raz tandeta, ale jak ktoś sieje nawozy i nie stać go na rozsiewacz to lepiej taki niż jak dawniej ręko. U mnie przez 2 lata jakich to on modernizacji tarczy nie przechodził i nic to nie dawało- konny kos siał dokładniej ojciec zawsze powtarzał :) . Zdziwienie było moje jedno- to że to w ogóle sprzedałem :)

LEPIEJ KUPIĆ JEDEN PORZĄDNY NIŻ 3 TAKIE GÓWNA- ale polak uważa że co tam innego tarcza we wszystkich jest taka sama a przecież ten "lejek" sporo tańszy :)

Zaletą jest to że skrzynia ładunkowa (plastikowa) nie zerdzewiej gorzej z ramą :) a zwłaszcza z blachami mocowania przekładni :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Żeby nie zakładać nowego tematu: niedawno kupiłem lejka Grass-rol i po pierwszej próbie stwierdziłem, że informacje zawarte w instrukcji są absolutnie nieprzydatne. Wg instrukcji należy równo ustawić obie dźwignie regulującą (wg tabeli 20 stopni regulacji, w realu 8), ale wtedy rzuca tylko na prawo. Po kilku chwilach udało mi się ustawić, żeby siał równo i wysiał 100 kg/ha, rozrzucając na max 10 m. Jakieś porady, np jak ustawić łopatki (na razie mam na pierwszej dziurce od lewej), jak skutecznie zwiększyć dawkę wysiewu nie zmieniając szerokości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3007

masz ten najtanszy z jedna tarcza-da sie nim we dwie strony siac ,

to takie dziadostwo ze szkoda gadac,zwalilo mi sie zboze tam gdzie jezdzilemczyli najwiecej rozsiewa za ciagnikiem,kazdy przejazd dokladnie widac po zbozy,da cos sie z tym zrobi,tem mam nowy?


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
    • Przez Luki1988
      Witam.
      Czy ktoś z forumowiczów miął przyjemność spotkać się z takim rozsiewaczem jak w linku https://sprzedajemy.pl/rozsiewacz-nawozu-dwutarczowy-lejek-langren-nowosc-wroblewo-2-e30984-nr42528437
      Pytam bo w tej chwili posiadam zwykłego lejka ale już czas na coś dwu tarczowego. Oczywiście jest dylemat czy polski nowy czy używka np amazone. Naczytałem się już na forum o polskich jakie to są blee, ale dobrą używkę też jest ciężko trafić i jeszcze z odpowiednimi parametrami do areału.
       Przeglądając oferty wpadł mi ten lejek dwu tarczowy. Ciekawy jestem tej maszyny. Co sądzicie? Można też dostać z lejem z tworzywa, odpada temat korozji zbiornika.
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę w tym roku zasiać zboża ozime systemem bezorkowym pasowym prosto w ściernisko siewnikiem mzuri. Jakie opinie tych siewów jakie wschódy i ogólnie opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj