Ferdek07

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa

Polecane posty

miroM1984    6

no jak by dali tak jak mowi sawicki tym od 50 tys do 150 to wyjdzie wiecej niz piszesz

raczej nic dobrego z tego nie bedzie bo za mao czasu zeby cos sensownego wymyslili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

ciekawe ile jest takich gospodarstw i ile mają kwoty łacznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ale ta kasa bedzie przeznaczona dla gospodarstw ktore posiadają od 100 tys to 300tys limitu.

 

chyba ze mowie o czyms innym to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xmen    20

pewnie nic sensownego nie wymyśla, rozdadzą małorolnym po parę groszy żeby zapunktować przed jesiennymi wyborami samorządowymi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ojej-zastosują biblijną zasadę "kto ma będzie mu dodane" biggrin.gif -no i molochy dostaną kupę kasy a te mniejsze...kupę biggrin.gif i cześć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

ale nigdzie nie jest powiedziane że na pewno dostaną tą kasę właśnie te gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Wiesz-Sawicki powiedział w grudniu coś o dopłatach dla 1 mln rolników biggrin.gif -w praniu może wyjść że nie od 50 do 150 tylko od 150 tys biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ciekawe jak będzie z tym pakietem. My na pewno byśmy z tego skorzystali, bo w planach na ten rok są jakieś większe zakupy. Byłoby bardzo dobrze, jeśli by takie coś wypaliło. Zobaczymy.

 

Ostatnio bodajże w tygodniku rolniczym czytałem, że pieniądze byłyby przyznawane dla gospodarstw o kwocie mlecznej powyżej 120 tys. kg , a w tym artykule piszą trochę inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ta powyżej 120 tyś dać, a wsparcie na podłudniu do 10 krów włącznie a jak mam 14 krów i 60 tyś kwoty to co tylko się za*ebać ;)

Musi być od 50 tyś bo ja wierze w chociaż promil jakiejś sprawiedliwośći w tym kraju i powinno być po równo nie ważne czy 50 tyś czy 150 tyś tak jak niskotowarówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piterr    0

Jak tak będą długo myśleć komu dać a komu nie to nikt nie dostanie bo przyjdzie czerwiec a pieniądze nie będą rozdysponowane.Ja jak najbardziej jestem za tą opcją od 50tys wzwyż ponieważ załapał bym się a mam zamiar kupić ładowarkę tak że z pewnością bym z tego skorzystał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Nie łudźcie się! Dostana tylko ci więksi a nie tacy co mają mniej niż 100tys.- to moje zdanie- zawsze średnie gospodarstwa tracą ;)

Bylo niby powiedziane w agrobiznesie że dostaną ci co maja 50tys. chyba do 100tys. ale dodane było ci co modernizują i rozwjają gospodarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a ci co mają do 100 czy do 150 tys kwoty nie modernizują gospodarstw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

no tak, ja znow mam w plecy ;) Krów 18 płacą do 10, kwoty 160tyś płacą do 150tyś pi....lę PSL ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A po czym poznać że ktoś modernizuje a ktoś nie ?-jeżeli kupię widły czterorożne to się załapię ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

@Ferdek znając życie będzie od 61 tyś kwoty ;)

żebyś nie wykrakał 2 lata temu przekroczyłem kwotę mleczną o 29% ale przeliczając na referencyjną zawartość tłuszczu wyszło że przekroczyłem o 30,4% a jak ktoś przekroczył o więcej niż 30% to nic nie dostaje ;)

 

ps.a może Ci co mają poniżej 100 tyś to się nie modernizują, bo moim zdaniem najbardziej w ostatnich 4 latach zmodernizowali się włąśnei ci 40-80 tyś l budowa płyt gnojowych odbiór mleka z domu i to zmobilizowało bardzo do dalszych inwestycji, tendencja jest taka że właśnie Ci co kilkalat temu produkowali po 120-150 tyś a nie pobudowali nowych obór ograniczają o połowę aby mleko ktoś odbierał, dzieci pouciekały do miasta a i zdrowie już nie takie

 

Zamiast zachęcać jakimś ochłapem do dalszych inestycji to może by tak te pieniądze zgodnie z przeznaczeniem wykożystać a więc na pomoc w kryzysie a nie wpędzać jeszcze głębiej w kryzys zadłużone gosp. może by tak policzyć kto ile zainwestował przez ostatnie 3-5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

Raczej wszyscy modernizują - w stosownej dla siebie skali. A kto dostanie ?

Obyśmy się mylili, choć @jaro to jak jasnowidz raczej - albo inaczej czarnowidz.


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Raczej wszyscy modernizują - w stosownej dla siebie skali. A kto dostanie ?

Obyśmy się mylili, choć @jaro to jak jasnowidz raczej - albo inaczej czarnowidz.

 

Trzeźwowidz biggrin.gif .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

podoba mi się ta wielka wiara i wielkie myśli użytkowników.... KASA!!!! KASA!!!

 

Coś ktoś bąknie a tu już wszyscy spekulują, kto dostanie i na co wyda.

 

Sam mieszkam w rejonie gdzie rzekomo mają przysługiwać dopłaty do krów i jakoś nie bardzo się tym interesuje narazie, bo to wielce daleka i odległa rzeczywistość - jeśli nie fikcja.

Pamiętajcie, że ten rok jest rokiem podwójnych wyborów wiec co tydzień będziemy mieli takie newsy - pieniądze dla rolników, szybko i łatwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9

Widze panowie ze wszyscy troche zdezorientowani i macie racje, bo ja sadze ze znow Minister rzucil troche luznych zdan (jak zwykle nie sprecyzowanych), a my tu juz sie zastanawiamy jak to ma wygladac w praktyce .Bynajmniej ja tez jak i reszta mam problem bo moja kwota to 49300tys/l i jezeli bylaby ta pomoc od 50 tys to "d*pa" (chyba ze dokupie ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

Zgoda, że za tym wszystkim stoi polityka ( niestety fakt ) i taki hodowca jest potrzebny w tym roku szczególnie. Więc do 50 tys. - dopłaty do 10 krówek, 50 - 150 wsparcie z tej dyskusji, powyżej - może dopłaty do ugorów lub coś innego ;)


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Możemy długo dyskutować i spekulować kto dostanie pieniądze, ale faktem jest, że te 20 mln euro trzeba rozdysponować do końca czerwca. Jeśli tego nie zrobią, to pieniądze przepadają, a to już by była śmierć polityczna rządzących, gdyby taka kasa przeszła koło nosa.

 

Obecnie jest ok 200 tyś hurtowych dostawców mleka(czyli i tych co mają mniej jak 50 tyś i więcej jak 150 tyś kg), więc dzieląc 20 mln przez 200 tyś wychodzi po 100 E na rolnika. To nie wiele.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj