Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa

159 odpowiedzi na ten temat

#141 Share Tygrysek

Tygrysek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 17:44

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa nie jestem zazdrosny wręcz przeciwnie podziwiam ich głupotę i ich inteligencje jeśli chodzi o zdolności kredytowe do produkcji bo to co u mnie stoi na podwórku jest moje a to co u nich to jest banku, a jeśli chodzi o licytację to rolnik chce sprzedać maszyny za grosze żeby komornik nie wszedł na gospodarstwo, z drugiej str. nikt go nie zmuszał do brania kredytów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa Dzisiaj, 07:38
  •  

#142 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 18:26

zależy dla kogo dużo to dużo a mało to mało... pamietam jeszcze jak w byłej mleczarni dopłaty do ilosci zmieniały się co 1500l i jakies grosze a teraz w moim konkretnym przykładzie próg jest od 14 do 20 tyś i pozniej dopiero 4 gr chyba wiec nie jest to tak duzo jak mówicie a mimo wszystko opłacilo sie zmienic mleczarnie ktora po mleko dojezdza ok 100 km

Widzisz u Ciebie dopłaty za progi nie są duże, ale w mleczarni gdzie daje mleko, jak wyszło na jaw ile co po niektórzy najwięksi dostawcy po wyżej 200tys. litrów kwoty za mleko dostają to dużo mniejszych i średnich dostawców zaczęło odchodzić do innych mleczarni bo na innych robić nie będą. Nie dawno były wybory do walnego zgromadzenia to tylko jedna osoba została wybrana na drugą kadencję, miejmy nadzieję że nowa rada coś zmieni bo jeśli nie to mleczarnia długo nie pociągnie jak rolnicy będą dalej odchodzić i ciekawo co wtedy zrobią ze swoim brudnym mlekiem co po niektórzy więksi dostawcy.

nie jestem zazdrosny wręcz przeciwnie podziwiam ich głupotę i ich inteligencje jeśli chodzi o zdolności kredytowe do produkcji bo to co u mnie stoi na podwórku jest moje a to co u nich to jest banku, a jeśli chodzi o licytację to rolnik chce sprzedać maszyny za grosze żeby komornik nie wszedł na gospodarstwo, z drugiej str. nikt go nie zmuszał do brania kredytów

Twoje poprzednie wypowiedzi mi się nie podobają zbytnio, ale w tej jest sporo racji, niektórzy to po prostu przesadzają z kredytami, biorą bez opamiętania i się nie zastanawiają jak to spłacą. Kredyty to dobra rzecz, ale z umiarem.

#143 Share Tygrysek

Tygrysek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 19:19

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa prawda miałem też kredyty ale szybko je spłacałem a więc tak ich nie odczuwałem zawsze przed wzięciem kredytu 10 razy zastanówcie się czy warto czy nie poczekać zaoszczędzić, fakt nie stać mnie na zakup nowych maszyn dlatego inni tak zwanie ''bogacze'' przychodzą do mnie ''parobkować'' z maszynami i są zadowoleni że gotówką płacę i mają na paliwo i takie tam oni śmieją się z tych biednych , ale jak firma do mnie przyjechała kosić kukurydzę to się zdziwił że płacę mu od ręki poza tym mam bydło mleczne a nie ''ogony'', moim zdaniem pakiet kryzysowy powinien być do produkcji a nie do sztuki czy tym podobne...

#144 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 19:31

Też do kolegi @Ferdka

ja wiem że najlepiej smakuje mleko z trawy i siana(najlepiej dobrze zachwaszczona ziołami łąka;)) ale ile go można wyprodukować? 3 tyś od krowy w laktacji? Bo chyba nie więcej ;[

o własnie o te krowy na ziołowym sianie mi chodziło ;) nie napisałem że źle pachnie mleko od krowy która daje 9 tyś l

ps. @Bogdan, ciekawe gdzie te 90% dostawców do Biomleku ponad 50 tyś l no chyba że 70% z tych 90% to dostawcy po 51-60 tyś l, bo ja znam dostawców biomleku raczej do 40-50 tyś l, którzy poprzejmowali kwoty swoich 1-2 krowich dostawców do punktów zbiorczych i bardzo dużo dobrego zrobił tym Biomlek i na pewno miał dzięki temu wyższej jakości produkty biorąc mleko do krów co dają 2-3 tyś litrów na sianie z ziołami niż obecne kampanie na obniżenie somatyki u krów i inne takie akcje

#145 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 21:33

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa nie 90% dostawców, tylko 90% mleka ;)

#146 Share marceli

marceli

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 21:36

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa @Ferdek to u Was zbierają osobno mleko od krów dających 3tyś litrów na te "produkty wyższej jakości"?? ;) z tego co wiem to wszystko do jednej beczki leją bynajmniej u nas ;[

#147 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 21:39

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa Nie u nas tylko w Biomleku, nie zbierają tylko zbierali ;)
ps. niektórzy średnio licząc mleko dostarczane do mleczarni z obory to i te 3 tyś l nie mają więc nie przesadzajcie z tą wydajnością ;[

#148 Share marceli

marceli

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 21:50

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa takim ten pakiet się przyda, podciągną trochę gospodarstwo finansowo ;)

#149 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 01 kwiecień 2010 - 15:28

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa  Dzisiaj w Agrobiznesie powiedzieli, że kwota 20 mln euro(tj 84 mln zł) trafi jednak do wszystkich, a nie jak wcześniej proponowano tylko dla młodych rolników(do 40 roku życia), którzy w roku 2008/2009 oddali co najmniej 20 000 kg mleka oraz nie więcej niż 200 000 kg. Wg. obliczeń ma wyjść 1,5 grosza do każdego oddanego litra.

Domyślacie się, wiecie w jaki sposób te pieniądze byłyby rozdysponowane? Trzeba składać wnioski, czy każda mleczarnia dostanie wyliczoną kwotę i podzieli ją między dostawców?

#150 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 01 kwiecień 2010 - 17:06

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa będziemy składać wnioski, a kwota jaka dostaniemy będzie zależeć od ilości wniosków

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 01 kwiecień 2010 - 17:28

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa a gdzie te wnioski składać i w jakim terminie

#152 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 01 kwiecień 2010 - 18:31

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa tu więcej info http://www.ppr.pl/artykul-decyzja-w-sprawie-wspierania-rynku-mleczarskiego-157185.php

#153 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 13 kwiecień 2010 - 19:40

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa Chciałbym poinformować, że można już składać wnioski o udzielenie wsparcia finansowego. Wnioski można pobrać ze strony Agencji Rynku Rolnego, lub dostać w oddziale Agencji i Reestrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Do wniosku należy dołączyć umowę z bankem lub zaświadczenie o posiadaniu konta. Wniosek należy złożyć do 30 kwietnia osobiście lub wysłać pocztą. Więcej dowiecie się z tego linku:

Artykuł o wsparciu finansowym dla producentów mleka

#154 Share gazela77

gazela77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:muzyka trance, fotografia, łowiectwo

Napisany 13 kwiecień 2010 - 20:14

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa Tak jest! ja już dzisiaj wysłałem. Szkoda że tylko tyle kasy mają :)

#155 Share Dadam

Dadam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 16 kwiecień 2010 - 20:17

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa a jeżeli ktoś ma kwotę mleczna w wysokości 203 tyś a wykorzystane 188 tyś to czy przysługuje mu pomoc?

#156 Share gazela77

gazela77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:muzyka trance, fotografia, łowiectwo

Napisany 16 kwiecień 2010 - 20:47

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa wydaje mi sie że nie ponieważ górna granica wynosi 200 tys.litrów w sezonie 2008/2009.

#157 Share PatrykGY

PatrykGY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Zainteresowania:Fantastyka

Napisany 25 kwiecień 2010 - 15:06

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa U nas mają dopłacać 1.5 gr do litra śmich na sali :D
Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

#158 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 25 kwiecień 2010 - 16:44

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa Ile? 1.5 gr do litra?? a nie 0.015gr?? Bo ja juz sie gubie

#159 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 25 kwiecień 2010 - 17:10

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa 0,015 zł do litra kwoty mlecznej
tak Jaro masz racje

Edytowany przez b0gdan, 25 kwiecień 2010 - 17:28.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 25 kwiecień 2010 - 17:22

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa Chyba 0,015 zł ???