Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa

159 odpowiedzi na ten temat

#121 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 27 marzec 2010 - 22:18

i tutaj kolega david ma rację, niech się każdy pogodzi z tym że duży sprzedaje dużo i po tyle ile chce ;)
a mały niech się cieszy że na cukierki ma ;[

Od razu po wcześniejszych postach poznałem się na tobie widać z ciebie jaki ....- pewnie tych mniejszych to byś chciał polikwidować i zagarnąć dla siebie

@marceli niektórzy mali chcą się rozwijać ale co jeżeli jest ziemia do kupienia czy dzierżawy to mały nie da tyle co duży i jak tu się rozwijać, a wiadomo właściciel woli wziąć więcej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa Dzisiaj, 06:14
  •  

#122 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 27 marzec 2010 - 22:26

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa To widzę że ta sama sytuacja co u mnie,główne zajęcie to stanie pod sklepem i sianie plot posieją 15 ha pszenicy i liczą że z tego wyżyją i opowiadania jak to kiedyś za dwa ha rzepaku to ciągnik kupował a teraz nic się nie opłaca, a co do podziału pieniędzy to dopłaty powinny być też np. do krowy czy tam świnki a nie robione pod ;farmerów z Marszałkowskiej; historyczne ;) ale to już nie ten temat

#123 Share DejmondSamWDolinie

DejmondSamWDolinie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 27 marzec 2010 - 22:30

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa no ja nie przeczę bo chętnie bym zagarnął małe co nieco... tylko że w mojej sytuacji to musze uważać żeby mnie nie zagarnęli, ponieważ moja gmina jest 2 w województwie pod względem produkcji mleka... tak że mój limit w porównaniu do milionowców to jest pikuś... a o ziemi nie wspomnę...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share marceli

marceli

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 27 marzec 2010 - 22:48

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa pozwolę sobie przytoczyc małe powiedzonko a mianowicie: żeby wyjąc trzeba włożyc ;) wiec jak się nie inwestuje to nie ma zysków a co do rozwoju to mieszkam w wielkopolsce i tu jeśli chodzi o ceny ziemi to są nieco wyższe niż średnia krajowa.. w tym roku brat kupił 15ha ale za jaką cenę... przychodzi taki "rolnik" od jednej krowy i kozy i on chce tyle że Ci włosy stają na głowie a na polu najwięcej to perzu rośnie

#125 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 05:58

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa nikt nie każe kupować jak cena nie odpowiada...

#126 Share wiesaw

wiesaw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Zainteresowania:

Napisany 28 marzec 2010 - 07:57

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa Skąd w ludziach tyle zachłanności ;) , ale to już inny temat. Wystarcza mi na cukierki, a podział puli jaki by nie był - nie zadowoli nigdy wszystkich. ;[
samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

#127 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 08:26

Masz też trochę racji ale jednym z powodów ;dlaczego duży ma większą cenę; który mogę wymienić to np. transport łatwiej i taniej jest pojechać i od jednego rolnika zatankować np. 1000 litrów mleka pobrać jedną próbę niż od dziesięciu po 100 litrów i 10 prób to jeden z przykładów a kwoty za wiele nie zwiększę bo musiał bym budować oborę a puki co ;[ to jeszcze nie zdecydowałem czy chcę krówki trzymać (gospodarstwo jest na rodziców) jak będzie czas pokarze

A jeździłeś takim samochodem że wiesz że łatwiej? 1000l to z 15 min tankuje, a takich po 100l wpada na 2 min jescze rury nie podepniesz już ucieka, 15 lat temu wszystkim takim po około 10 krów z mleczarni przyjeżdżali i straszyli że nie ma szans żeby do kogoś takiego cysterna przyjeżdżała, bo droga ma być jumbami wyłożona, podwórko utwardzone, czy za ciasne podwórko, jak te barany woziliśmy bańki do zlewni a teraz, cysterna szybciej obskoczy po drodze wszystkich niż kiedyś wypompowywała zlewnię, wpada w podwórka gdzie tylko przodem wjedzie i do tyłu na drogę wycofa po 100-150l łapie, polnymi drogami po 5-8km do niektórych ma i nie straszą że się nie da dojechać, czyżby tylko duzi im nie wystarczyli ha ha ha, a może z mleka tylko od dużych sery i jogurciki gorzej by smakowały, w końcu chyba każdy tutaj wie że z mleka od HF-ki karmionej kiszonkami śmietany ani masła nie będzie ;)

#128 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 08:29

Skąd w ludziach tyle zachłanności Dodany obrazek , ale to już inny temat. Wystarcza mi na cukierki, a podział puli jaki by nie był - nie zadowoli nigdy wszystkich. Dodany obrazek

Wiesaw-to nie zachłanność-to "rozwojowość" jest Dodany obrazek -nie zrozumiesz bo ja też tego nie rozumiem Dodany obrazek .

#129 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 09:27

w końcu chyba każdy tutaj wie że z mleka od HF-ki karmionej kiszonkami śmietany ani masła nie będzie ;)

W BIOMLEK-u ponad 90% mleka jest odbierane od takich większych dostawców tj. powyżej 50tyś litrów, ja jakoś sobie nie wyobrażam jak można dużo doić i nie karmić krów kiszonkami, a produkty z Biomlek-u jakoś uznanie na wszystkich targach mają i nikt na smród kiszonek nie narzeka.
Co do ceny mleka uzależnionej od ilości, to jest i była odkąd pamiętam, jakoś trzeba premiować tych którzy się rozwinęli i zainwestowali. Koszt analizy próbki od jednego gospodarza z 2000 litrów chyba będzie niższy niż 10 po 200 :( Co by nie było że wielkotowarowiec jestem, mam 150tys kwoty :)
W odpowiedzi na to że duży sprzedaje za ile chce, to kolega może się przeliczyć, bo to pojecie względne jak duży, bo u nas duzy to 200tyś kwoty, a zaraz się okaże że będzie tak jak w GB gdzie duży to 5mln ;[

#130 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 09:42

A jeździłeś takim samochodem że wiesz że łatwiej? 1000l to z 15 min tankuje, a takich po 100l wpada na 2 min jescze rury nie podepniesz już ucieka, 15 lat temu wszystkim takim po około 10 krów z mleczarni przyjeżdżali i straszyli że nie ma szans żeby do kogoś takiego cysterna przyjeżdżała, bo droga ma być jumbami wyłożona, podwórko utwardzone, czy za ciasne podwórko, jak te barany woziliśmy bańki do zlewni a teraz, cysterna szybciej obskoczy po drodze wszystkich niż kiedyś wypompowywała zlewnię, wpada w podwórka gdzie tylko przodem wjedzie i do tyłu na drogę wycofa po 100-150l łapie, polnymi drogami po 5-8km do niektórych ma i nie straszą że się nie da dojechać, czyżby tylko duzi im nie wystarczyli ha ha ha, a może z mleka tylko od dużych sery i jogurciki gorzej by smakowały, w końcu chyba każdy tutaj wie że z mleka od HF-ki karmionej kiszonkami śmietany ani masła nie będzie ;)

Nie mów mi że szybciej zatankujesz 1000 litów w 10 miejscach niż 1000 w jednym miejscu to nie jest możliwe, kierowcą w mleczarni nigdy nie byłem i nie chcę być uwierz mi też nie chciał byś być tym kierowcą co się po tych ciasnych podwórkach musi tułać i co minutę na minute wysiadać u7wierz nic przyjemnego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 09:52

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa Też do kolegi @Ferdka
A to czym krowy karmić zimą żeby przyzwoite ilości mleka dawały, śniegiem?
W moich okolicach duży to już okolice 300tyś i ilość ta rośnie, niestety ojciec się ostatnio zbulwersował i zmienił mleczarnię bo poprzednia już przeginała, w starej różnica pomiędzy małym a dużym dostawcą wynosiła ponad 30gr/l a w nowej jest to kilkanaście groszy maksymalnie ojciec ma około 180 tyś kwoty i zaczęło go drażnić że dostaje na każdej wypłacie za ta samą pracę mniej o całą pensję dla pracownika...
A wracając do tematu to chyba że chodziło CI kolego @Ferdek o kiszonkę z liści buraczanych bo może po tej to i źle pachnie mleko ale kukurydza czy trawa? ;)
ja wiem że najlepiej smakuje mleko z trawy i siana(najlepiej dobrze zachwaszczona ziołami łąka;)) ale ile go można wyprodukować? 3 tyś od krowy w laktacji? Bo chyba nie więcej ;[
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

#132 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 09:56

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa Zapytajcie się tylko kierowcy czy nawet w największe mrozy któryś z "dużych" zaprosi go chociaż na szklankę herbaty że o kanapce nie wspomnę...
O coś takiego mi właśnie chodziło o czym pisał @RolnikSprzedawca-dysproporcje-tak-ale rażące-nie.W każdym innym wypadku wygląda to na kumoterstwo i kolesiostwo.

#133 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 13:53

ja mam 189 tyś swojej kwoty którą i tak przekroczę sporo...
wiem że dostawcy powyżej 200 tyś. maja cenę o 18 gr wyższą niż Ci poniżej 200 tyś. wczoraj ojciec był na zebraniu i wybrali go do zarządu tak że może coś się uda załatwić...

według mnie jak ktoś się dorobił i ma dużo mleka z czym to się wiąże ma od groma obowiązków i dużo więcej na głowie niż ten co ma 10 krów ;)
tak że jak się dorobił to niech ma i tyle ;[

Jak ty masz mniej od większego to jest źle, tak wynika z twojej pierwszej wypowiedzi, ale jak ty masz więcej od małego to jest OK??

Masz też trochę racji ale jednym z powodów ;dlaczego duży ma większą cenę; który mogę wymienić to np. transport łatwiej i taniej jest pojechać i od jednego rolnika zatankować np. 1000 litrów mleka pobrać jedną próbę niż od dziesięciu po 100 litrów i 10 prób to jeden z przykładów

Jeden z przykładów który ma się nijak do rzeczywistości. Dam ci inny na przykładzie mojej wioski: taniej jest zatankować 16tys litrów u 20 rolników w wiosce oddalonej od mleczarni o 8km czy 10tys litrów u 3 rolników i zrobić trasę o długości ponad 100km?

Ja jestem za tym żeby duży miał więcej, ale żeby to "więcej" było w granicach rozsądku a nie np 30-40gr do litra więcej niż małemu za samą ilość mleka przy takich samych parametrach.

#134 Share marceli

marceli

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 14:45

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa zależy dla kogo dużo to dużo a mało to mało... pamietam jeszcze jak w byłej mleczarni dopłaty do ilosci zmieniały się co 1500l i jakies grosze a teraz w moim konkretnym przykładzie próg jest od 14 do 20 tyś i pozniej dopiero 4 gr chyba wiec nie jest to tak duzo jak mówicie a mimo wszystko opłacilo sie zmienic mleczarnie ktora po mleko dojezdza ok 100 km

#135 Share Tygrysek

Tygrysek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 15:09

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa Teraz mogę się pośmiać tak zwani duzi gospodarze teraz biedują na nawozy sprzedają maszyny rolnicze bo nie mają kasy a kredyty trzeba spłacać a ja mam i nawozy i maszyny a nie długo jeszcze jeden pójdzie pod młotek to od niego kupię jakąś maszynę za grosze, to jest właśnie pokazać się kupić maszyny na pokaz heehhehe tylko się śmiejemy z nich z bogatych bankrutów a oni najgłośniej piszczeli o pakiet kryzysowy to mają

#136 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 28 marzec 2010 - 15:25

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa witam czytam te wszystkie posty i widze jak jeden na drugiego naskakuje a w warszawie sa najmadrzejsi daja rolnikom po pare groszy i sie smieja z nich a nikt nie powie ile oni na tym zarobia i poczta polska na decyzjach zamiast wszystko dac rolnikom to biora dla siebie i sie chwala jacy sa dobrzy a jakby kazdy otrzymal to co przekazala UE to by sie cieszyl i ten duzy i maly a tak to rzyca grosze i sie smieja jak rolnik patrzy na drugiego bo ten dostal wiecej ale to sa tylko wymysly urzedasow w Polsce.

#137 Share marceli

marceli

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 15:34

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa u mnie z kolei Ci najwięksi mają się dobrze jeden kilka dni temu zwiózł 50 jałowek z francji a że niby bankrut to już od 10 lat słyszę ;)

#138 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 16:02

Teraz mogę się pośmiać tak zwani duzi gospodarze teraz biedują na nawozy sprzedają maszyny rolnicze bo nie mają kasy a kredyty trzeba spłacać a ja mam i nawozy i maszyny a nie długo jeszcze jeden pójdzie pod młotek to od niego kupię jakąś maszynę za grosze, to jest właśnie pokazać się kupić maszyny na pokaz heehhehe tylko się śmiejemy z nich z bogatych bankrutów a oni najgłośniej piszczeli o pakiet kryzysowy to mają

Nie ma to jak być zazdrosnym, płytkim człowiekiem,pogratulować koledze. ;) W mojej rodzinie nigdy nie kupiliśmy nic pochodzącego z licytacji innego gospodarstwa i nie kupimy. Zdarzały się w okolicy takie przypadki że komornik nie zabrał gospodarstwa bo sąsiedzi powiedzieli że nie kupią, to się nazywa solidarność a nie naśmiewanie się z tego że kogoś mają zlicytować. Nie martw się mnie to nie grozi, więc nic z mojego majątku nie kupisz ;[

Edit:
Uważaj żebyś się sam nie zdziwił za jakiś czas...Pamiętaj nie życz drugiemu co tobie nie miłe!!!
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

#139 Share DejmondSamWDolinie

DejmondSamWDolinie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 16:13

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa kolega @RolnikSprzedawca bardzo ładnie to ujął, w mojej okolicy jest tych duży rolników cała masa, może i jeden drugiego podkupuje, ale jak jeden koleś miał chorą dziewczynę na białaczkę (jakieś 27 lat) i nabrał kredytów na leczenie, ziemię zastawił i wszystko co miał, to potem żaden rolnik nie chciał tego kupić nawet jednego ara, żadnej krowy, dosłownie nie, no i nie mieli wyjścia część kredytu umorzyli, a resztę rozłożyli na ileś tam lat... solidarność wśród rolników to jedyne co nam pozostało, jak mały będzie za duży to i duży za mały, a jak będą przeciwko sobie to myślicie że mieszczuchy przyjdą i pogodzą wszystkich...?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 16:59

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa wreszcie jakieś normalne posty w temacie w tym że się zjednoczymy jedyna nasza nadzieja inaczej zrobią z co będą chcieli! już powiniśmy protestować o ten pakiet