Ferdek07

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa

Polecane posty

wiesaw    3

Skąd w ludziach tyle zachłanności ;) , ale to już inny temat. Wystarcza mi na cukierki, a podział puli jaki by nie był - nie zadowoli nigdy wszystkich. ;[


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Masz też trochę racji ale jednym z powodów ;dlaczego duży ma większą cenę; który mogę wymienić to np. transport łatwiej i taniej jest pojechać i od jednego rolnika zatankować np. 1000 litrów mleka pobrać jedną próbę niż od dziesięciu po 100 litrów i 10 prób to jeden z przykładów a kwoty za wiele nie zwiększę bo musiał bym budować oborę a puki co ;[ to jeszcze nie zdecydowałem czy chcę krówki trzymać (gospodarstwo jest na rodziców) jak będzie czas pokarze

A jeździłeś takim samochodem że wiesz że łatwiej? 1000l to z 15 min tankuje, a takich po 100l wpada na 2 min jescze rury nie podepniesz już ucieka, 15 lat temu wszystkim takim po około 10 krów z mleczarni przyjeżdżali i straszyli że nie ma szans żeby do kogoś takiego cysterna przyjeżdżała, bo droga ma być jumbami wyłożona, podwórko utwardzone, czy za ciasne podwórko, jak te barany woziliśmy bańki do zlewni a teraz, cysterna szybciej obskoczy po drodze wszystkich niż kiedyś wypompowywała zlewnię, wpada w podwórka gdzie tylko przodem wjedzie i do tyłu na drogę wycofa po 100-150l łapie, polnymi drogami po 5-8km do niektórych ma i nie straszą że się nie da dojechać, czyżby tylko duzi im nie wystarczyli ha ha ha, a może z mleka tylko od dużych sery i jogurciki gorzej by smakowały, w końcu chyba każdy tutaj wie że z mleka od HF-ki karmionej kiszonkami śmietany ani masła nie będzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Skąd w ludziach tyle zachłanności blink.gif , ale to już inny temat. Wystarcza mi na cukierki, a podział puli jaki by nie był - nie zadowoli nigdy wszystkich. smile.gif

 

Wiesaw-to nie zachłanność-to "rozwojowość" jest biggrin.gif -nie zrozumiesz bo ja też tego nie rozumiem biggrin.gif .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

w końcu chyba każdy tutaj wie że z mleka od HF-ki karmionej kiszonkami śmietany ani masła nie będzie ;)

W BIOMLEK-u ponad 90% mleka jest odbierane od takich większych dostawców tj. powyżej 50tyś litrów, ja jakoś sobie nie wyobrażam jak można dużo doić i nie karmić krów kiszonkami, a produkty z Biomlek-u jakoś uznanie na wszystkich targach mają i nikt na smród kiszonek nie narzeka.

Co do ceny mleka uzależnionej od ilości, to jest i była odkąd pamiętam, jakoś trzeba premiować tych którzy się rozwinęli i zainwestowali. Koszt analizy próbki od jednego gospodarza z 2000 litrów chyba będzie niższy niż 10 po 200 :( Co by nie było że wielkotowarowiec jestem, mam 150tys kwoty :)

W odpowiedzi na to że duży sprzedaje za ile chce, to kolega może się przeliczyć, bo to pojecie względne jak duży, bo u nas duzy to 200tyś kwoty, a zaraz się okaże że będzie tak jak w GB gdzie duży to 5mln ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

A jeździłeś takim samochodem że wiesz że łatwiej? 1000l to z 15 min tankuje, a takich po 100l wpada na 2 min jescze rury nie podepniesz już ucieka, 15 lat temu wszystkim takim po około 10 krów z mleczarni przyjeżdżali i straszyli że nie ma szans żeby do kogoś takiego cysterna przyjeżdżała, bo droga ma być jumbami wyłożona, podwórko utwardzone, czy za ciasne podwórko, jak te barany woziliśmy bańki do zlewni a teraz, cysterna szybciej obskoczy po drodze wszystkich niż kiedyś wypompowywała zlewnię, wpada w podwórka gdzie tylko przodem wjedzie i do tyłu na drogę wycofa po 100-150l łapie, polnymi drogami po 5-8km do niektórych ma i nie straszą że się nie da dojechać, czyżby tylko duzi im nie wystarczyli ha ha ha, a może z mleka tylko od dużych sery i jogurciki gorzej by smakowały, w końcu chyba każdy tutaj wie że z mleka od HF-ki karmionej kiszonkami śmietany ani masła nie będzie ;)

Nie mów mi że szybciej zatankujesz 1000 litów w 10 miejscach niż 1000 w jednym miejscu to nie jest możliwe, kierowcą w mleczarni nigdy nie byłem i nie chcę być uwierz mi też nie chciał byś być tym kierowcą co się po tych ciasnych podwórkach musi tułać i co minutę na minute wysiadać u7wierz nic przyjemnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też do kolegi @Ferdka

A to czym krowy karmić zimą żeby przyzwoite ilości mleka dawały, śniegiem?

W moich okolicach duży to już okolice 300tyś i ilość ta rośnie, niestety ojciec się ostatnio zbulwersował i zmienił mleczarnię bo poprzednia już przeginała, w starej różnica pomiędzy małym a dużym dostawcą wynosiła ponad 30gr/l a w nowej jest to kilkanaście groszy maksymalnie ojciec ma około 180 tyś kwoty i zaczęło go drażnić że dostaje na każdej wypłacie za ta samą pracę mniej o całą pensję dla pracownika...

A wracając do tematu to chyba że chodziło CI kolego @Ferdek o kiszonkę z liści buraczanych bo może po tej to i źle pachnie mleko ale kukurydza czy trawa? ;)

ja wiem że najlepiej smakuje mleko z trawy i siana(najlepiej dobrze zachwaszczona ziołami łąka;)) ale ile go można wyprodukować? 3 tyś od krowy w laktacji? Bo chyba nie więcej ;[


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Zapytajcie się tylko kierowcy czy nawet w największe mrozy któryś z "dużych" zaprosi go chociaż na szklankę herbaty że o kanapce nie wspomnę...

O coś takiego mi właśnie chodziło o czym pisał @RolnikSprzedawca-dysproporcje-tak-ale rażące-nie.W każdym innym wypadku wygląda to na kumoterstwo i kolesiostwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

ja mam 189 tyś swojej kwoty którą i tak przekroczę sporo...

wiem że dostawcy powyżej 200 tyś. maja cenę o 18 gr wyższą niż Ci poniżej 200 tyś. wczoraj ojciec był na zebraniu i wybrali go do zarządu tak że może coś się uda załatwić...

 

według mnie jak ktoś się dorobił i ma dużo mleka z czym to się wiąże ma od groma obowiązków i dużo więcej na głowie niż ten co ma 10 krów ;)

tak że jak się dorobił to niech ma i tyle ;[

 

Jak ty masz mniej od większego to jest źle, tak wynika z twojej pierwszej wypowiedzi, ale jak ty masz więcej od małego to jest OK??

 

Masz też trochę racji ale jednym z powodów ;dlaczego duży ma większą cenę; który mogę wymienić to np. transport łatwiej i taniej jest pojechać i od jednego rolnika zatankować np. 1000 litrów mleka pobrać jedną próbę niż od dziesięciu po 100 litrów i 10 prób to jeden z przykładów

 

Jeden z przykładów który ma się nijak do rzeczywistości. Dam ci inny na przykładzie mojej wioski: taniej jest zatankować 16tys litrów u 20 rolników w wiosce oddalonej od mleczarni o 8km czy 10tys litrów u 3 rolników i zrobić trasę o długości ponad 100km?

 

Ja jestem za tym żeby duży miał więcej, ale żeby to "więcej" było w granicach rozsądku a nie np 30-40gr do litra więcej niż małemu za samą ilość mleka przy takich samych parametrach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marceli    0

zależy dla kogo dużo to dużo a mało to mało... pamietam jeszcze jak w byłej mleczarni dopłaty do ilosci zmieniały się co 1500l i jakies grosze a teraz w moim konkretnym przykładzie próg jest od 14 do 20 tyś i pozniej dopiero 4 gr chyba wiec nie jest to tak duzo jak mówicie a mimo wszystko opłacilo sie zmienic mleczarnie ktora po mleko dojezdza ok 100 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

Teraz mogę się pośmiać tak zwani duzi gospodarze teraz biedują na nawozy sprzedają maszyny rolnicze bo nie mają kasy a kredyty trzeba spłacać a ja mam i nawozy i maszyny a nie długo jeszcze jeden pójdzie pod młotek to od niego kupię jakąś maszynę za grosze, to jest właśnie pokazać się kupić maszyny na pokaz heehhehe tylko się śmiejemy z nich z bogatych bankrutów a oni najgłośniej piszczeli o pakiet kryzysowy to mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

witam czytam te wszystkie posty i widze jak jeden na drugiego naskakuje a w warszawie sa najmadrzejsi daja rolnikom po pare groszy i sie smieja z nich a nikt nie powie ile oni na tym zarobia i poczta polska na decyzjach zamiast wszystko dac rolnikom to biora dla siebie i sie chwala jacy sa dobrzy a jakby kazdy otrzymal to co przekazala UE to by sie cieszyl i ten duzy i maly a tak to rzyca grosze i sie smieja jak rolnik patrzy na drugiego bo ten dostal wiecej ale to sa tylko wymysly urzedasow w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marceli    0

u mnie z kolei Ci najwięksi mają się dobrze jeden kilka dni temu zwiózł 50 jałowek z francji a że niby bankrut to już od 10 lat słyszę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz mogę się pośmiać tak zwani duzi gospodarze teraz biedują na nawozy sprzedają maszyny rolnicze bo nie mają kasy a kredyty trzeba spłacać a ja mam i nawozy i maszyny a nie długo jeszcze jeden pójdzie pod młotek to od niego kupię jakąś maszynę za grosze, to jest właśnie pokazać się kupić maszyny na pokaz heehhehe tylko się śmiejemy z nich z bogatych bankrutów a oni najgłośniej piszczeli o pakiet kryzysowy to mają

Nie ma to jak być zazdrosnym, płytkim człowiekiem,pogratulować koledze. ;) W mojej rodzinie nigdy nie kupiliśmy nic pochodzącego z licytacji innego gospodarstwa i nie kupimy. Zdarzały się w okolicy takie przypadki że komornik nie zabrał gospodarstwa bo sąsiedzi powiedzieli że nie kupią, to się nazywa solidarność a nie naśmiewanie się z tego że kogoś mają zlicytować. Nie martw się mnie to nie grozi, więc nic z mojego majątku nie kupisz ;[

 

Edit:

Uważaj żebyś się sam nie zdziwił za jakiś czas...Pamiętaj nie życz drugiemu co tobie nie miłe!!!


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolega @RolnikSprzedawca bardzo ładnie to ujął, w mojej okolicy jest tych duży rolników cała masa, może i jeden drugiego podkupuje, ale jak jeden koleś miał chorą dziewczynę na białaczkę (jakieś 27 lat) i nabrał kredytów na leczenie, ziemię zastawił i wszystko co miał, to potem żaden rolnik nie chciał tego kupić nawet jednego ara, żadnej krowy, dosłownie nie, no i nie mieli wyjścia część kredytu umorzyli, a resztę rozłożyli na ileś tam lat... solidarność wśród rolników to jedyne co nam pozostało, jak mały będzie za duży to i duży za mały, a jak będą przeciwko sobie to myślicie że mieszczuchy przyjdą i pogodzą wszystkich...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

wreszcie jakieś normalne posty w temacie w tym że się zjednoczymy jedyna nasza nadzieja inaczej zrobią z co będą chcieli! już powiniśmy protestować o ten pakiet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

nie jestem zazdrosny wręcz przeciwnie podziwiam ich głupotę i ich inteligencje jeśli chodzi o zdolności kredytowe do produkcji bo to co u mnie stoi na podwórku jest moje a to co u nich to jest banku, a jeśli chodzi o licytację to rolnik chce sprzedać maszyny za grosze żeby komornik nie wszedł na gospodarstwo, z drugiej str. nikt go nie zmuszał do brania kredytów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

zależy dla kogo dużo to dużo a mało to mało... pamietam jeszcze jak w byłej mleczarni dopłaty do ilosci zmieniały się co 1500l i jakies grosze a teraz w moim konkretnym przykładzie próg jest od 14 do 20 tyś i pozniej dopiero 4 gr chyba wiec nie jest to tak duzo jak mówicie a mimo wszystko opłacilo sie zmienic mleczarnie ktora po mleko dojezdza ok 100 km

 

Widzisz u Ciebie dopłaty za progi nie są duże, ale w mleczarni gdzie daje mleko, jak wyszło na jaw ile co po niektórzy najwięksi dostawcy po wyżej 200tys. litrów kwoty za mleko dostają to dużo mniejszych i średnich dostawców zaczęło odchodzić do innych mleczarni bo na innych robić nie będą. Nie dawno były wybory do walnego zgromadzenia to tylko jedna osoba została wybrana na drugą kadencję, miejmy nadzieję że nowa rada coś zmieni bo jeśli nie to mleczarnia długo nie pociągnie jak rolnicy będą dalej odchodzić i ciekawo co wtedy zrobią ze swoim brudnym mlekiem co po niektórzy więksi dostawcy.

 

nie jestem zazdrosny wręcz przeciwnie podziwiam ich głupotę i ich inteligencje jeśli chodzi o zdolności kredytowe do produkcji bo to co u mnie stoi na podwórku jest moje a to co u nich to jest banku, a jeśli chodzi o licytację to rolnik chce sprzedać maszyny za grosze żeby komornik nie wszedł na gospodarstwo, z drugiej str. nikt go nie zmuszał do brania kredytów

 

Twoje poprzednie wypowiedzi mi się nie podobają zbytnio, ale w tej jest sporo racji, niektórzy to po prostu przesadzają z kredytami, biorą bez opamiętania i się nie zastanawiają jak to spłacą. Kredyty to dobra rzecz, ale z umiarem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

prawda miałem też kredyty ale szybko je spłacałem a więc tak ich nie odczuwałem zawsze przed wzięciem kredytu 10 razy zastanówcie się czy warto czy nie poczekać zaoszczędzić, fakt nie stać mnie na zakup nowych maszyn dlatego inni tak zwanie ''bogacze'' przychodzą do mnie ''parobkować'' z maszynami i są zadowoleni że gotówką płacę i mają na paliwo i takie tam oni śmieją się z tych biednych , ale jak firma do mnie przyjechała kosić kukurydzę to się zdziwił że płacę mu od ręki poza tym mam bydło mleczne a nie ''ogony'', moim zdaniem pakiet kryzysowy powinien być do produkcji a nie do sztuki czy tym podobne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Też do kolegi @Ferdka

 

ja wiem że najlepiej smakuje mleko z trawy i siana(najlepiej dobrze zachwaszczona ziołami łąka;)) ale ile go można wyprodukować? 3 tyś od krowy w laktacji? Bo chyba nie więcej ;[

o własnie o te krowy na ziołowym sianie mi chodziło ;) nie napisałem że źle pachnie mleko od krowy która daje 9 tyś l

 

ps. @Bogdan, ciekawe gdzie te 90% dostawców do Biomleku ponad 50 tyś l no chyba że 70% z tych 90% to dostawcy po 51-60 tyś l, bo ja znam dostawców biomleku raczej do 40-50 tyś l, którzy poprzejmowali kwoty swoich 1-2 krowich dostawców do punktów zbiorczych i bardzo dużo dobrego zrobił tym Biomlek i na pewno miał dzięki temu wyższej jakości produkty biorąc mleko do krów co dają 2-3 tyś litrów na sianie z ziołami niż obecne kampanie na obniżenie somatyki u krów i inne takie akcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marceli    0

@Ferdek to u Was zbierają osobno mleko od krów dających 3tyś litrów na te "produkty wyższej jakości"?? ;) z tego co wiem to wszystko do jednej beczki leją bynajmniej u nas ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Nie u nas tylko w Biomleku, nie zbierają tylko zbierali ;)

ps. niektórzy średnio licząc mleko dostarczane do mleczarni z obory to i te 3 tyś l nie mają więc nie przesadzajcie z tą wydajnością ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Dzisiaj w Agrobiznesie powiedzieli, że kwota 20 mln euro(tj 84 mln zł) trafi jednak do wszystkich, a nie jak wcześniej proponowano tylko dla młodych rolników(do 40 roku życia), którzy w roku 2008/2009 oddali co najmniej 20 000 kg mleka oraz nie więcej niż 200 000 kg. Wg. obliczeń ma wyjść 1,5 grosza do każdego oddanego litra.

 

Domyślacie się, wiecie w jaki sposób te pieniądze byłyby rozdysponowane? Trzeba składać wnioski, czy każda mleczarnia dostanie wyliczoną kwotę i podzieli ją między dostawców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

będziemy składać wnioski, a kwota jaka dostaniemy będzie zależeć od ilości wniosków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj