Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa

159 odpowiedzi na ten temat

#81 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 15:00

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa Dokładnie tak ta zapomoga powinna być max do 120-150 tyś l bo i tak duży ma ze 30gr więcej za mleko niż 50 tyś rolnik, a to dlatego że duzi siedzą w radach nadzorczych i dbają o swoje interesy układając tak cenniki żeby dużemu było dobrze, jak mam 1zł a duży 1,30zł za mleko to miesięcznie ile taki ma więcej jak oddaje 500 tyś rocznie? ma grubo ponad 10 tyś zł więcej za mleko w porównaniu do mojej mojej ceny, podczas gdybym ja po 1,3zł dostał z 500zł więcej, po co takiemu jeszcze 3 tyś zł? drobne na fajki chyba :)
Podczas gdy dla gosp. 50 tyś 3 tyś zł to jest bardzo bardzo dużo!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa Dzisiaj, 08:50
  •  

#82 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 20:38

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa Mądra decyzja, pieniądze trafią do wszystkich rolników a nie jak wcześniej proponowano tylko dla tych co nie ukończyli 40 lat .Ja też nie mam 40 lat kwota powyżej 200 tyś . Teraz jest sprawiedliwie chociaż raz przy podziale środków unijnych.Niech wyjdzie nawet po 100 zł ale porówno dla wszystkich,a mówienie że młodszym przydały by się większe pieniądze bo oni mają kredyty jest śmieszne-to trzeba było niebrać a nie liczyć na to że jeden dostanie dużo a drugi wcale.

#83 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 20:54

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa a ja swoja zapomoge przepije i chcem żeby minister sawicki miał świadomość że popiera alkoholizm na wsi nie widze innej możliwości wydania takiej ilości gotówki jestem mlecznym średniakiem mam 120 tys kwoty i nadal uważam że powinna być dotowana część mleczarzy a nie wszyscy nie ważne czy to byliby mali średni czy duzi wtedy jakieś konkretne pieniądze by były a tak na wóde

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share Tygrysek

Tygrysek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 21:05

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa g.... prawda młodzi dostają śmiech na sali prowadzę gospodarstwo rolne mam ponad 120tys kwoty mlecznej na areale 11 ha mam 18sztuk krów dojnych + jałowizna ale nie mogę się ubiegać o dotacje modernizacja gospodarstw rolnych bo nie dadzą mi prasy rolującej i ciągnika ponad 80KM bo mało ha z tego utrzymuję całe gospodarstwo kupuje na bieżąco maszyny ale tylko używane bo nie stać mnie na zakup nowych . parodia i przy okazji nie mam kredytów niech ci idioci pseudo młodzi rolnicy nie narzekają na kredyty jak nie umieją zarządzać finansami to powinni iść do szkoły a nie gospodarzyć( i tak większość maszyn kupują na pokaz a nie do użytku )

#85 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 21:10

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa Jak coś to znów trochę żyta mogę sprzedać-koledze Xemitowi ponoć smakowała wóda z tego zboża -więc myślę że i Tobie nie zaszkodzi Dodany obrazek .
Ja z kolei uważam że nikt nie powinien być dotowany-dużo bardziej wolałbym uczciwą cenę za nasze produkty-wiadomo że się nie doczekam-ale miło pomarzyć.Ja też jestem tym tzw. mlecznym średniakiem-ale jak już napisałem naprawdę mało mnie obchodzi to czy dostanę ileś tam czy też nie dostanę-dużo bardziej obchodzi mnie sytuacja na że tak powiem "szczeblu mleczarni"-a tam się dzieją cuda,wianki-wiadomo że w życiu trza kierować się Pismem Świętym-no to najwięksi się kierują-kto ma temu będzie dodane Dodany obrazek -dbają o to oj dbają.
A tak na marginesie-jaki odsetek Agrofotowiczów koniecznie chce się wzbogacić-choćby i po trupach innych ?-jak tak czytam to dochodzę do wniosku że jestem w jakiejś żałosnej mniejszości Dodany obrazek .

#86 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 21:16

a ja swoja zapomoge przepije i chcem żeby minister sawicki miał świadomość że popiera alkoholizm na wsi nie widze innej możliwości wydania takiej ilości gotówki jestem mlecznym średniakiem mam 120 tys kwoty i nadal uważam że powinna być dotowana część mleczarzy a nie wszyscy nie ważne czy to byliby mali średni czy duzi wtedy jakieś konkretne pieniądze by były a tak na wóde

To może niech dadzą tym po czterdziestce i też będą konkretne pieniądze :) . Co ty na to??? :)
Dlaczego wszystkie pomoce unijne należą się "młodym" a nie wszystkim którzy i tak muszą pracować do wieku emerytalnego

#87 Share adamo24

adamo24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 21:24

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa Strzymek postaw się w sytuacji rolników co maja połowę mniej kwoty co Ty. Wtedy byś inaczej mówił bo też byś chciał skorzystać ze wsparcia małego bo małego ale zawsze coś. Mi płacą za mleko extra po 70 parę groszy więc... a tobie nie napisałeś. Jak to mówią apetyt rośnie w miarę jedzenia.

#88 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 21:25

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa hah tia a żeby było śmieszniej i ja dorzuce przysłowiowe trzy grosze , moi rodzce 40+ oczywiście nie załapią* sie do tej pomocy* a ja jako nastepca będe przejmował to gospodarstwo, czy to nie paranoja???? jednym szczęści dopisze i będą mieć te pare złoty więcej a drudzy sie obejdą smakiem i tyle , cała polska i jej chora biurokracja :/
Edit : troche pomieszałem ale jak to w końcu będzie ?? dadzą wszystkim czy tylko poniżej 40 roku ??
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#89 Share bobert21

bobert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 21:38

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa W agrobiznesnie mowili ze wszystkim ostatecznie po 0.007groszy/kg kwoty mlecznej jesli dobrze zrozumialem (siódmą częsc grosza)
Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

#90 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 21:48

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa No a teraz policzmy np.1000000 kg x 0,007 zł=tak właśnie 7000 zł-i niech ktoś napisze że coś jest w tym systemie niesprawiedliwego-jak pisałem powyżej-masz ?-będzie ci dodane Dodany obrazek -10000 kg x0,007 zł=70 zł-a po co takiemu małemu więcej ?-na flachę i zagrychę przeca wystarczy Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share DejmondSamWDolinie

DejmondSamWDolinie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 23:21

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa ja mam 189 tyś swojej kwoty którą i tak przekroczę sporo...
wiem że dostawcy powyżej 200 tyś. maja cenę o 18 gr wyższą niż Ci poniżej 200 tyś. wczoraj ojciec był na zebraniu i wybrali go do zarządu tak że może coś się uda załatwić... ale według mnie to też jest niesprawiedliwe że więksi mają więcej :/ sam dopiero teraz przekroczę 200 tyś tak to całe życie człowiek w d*pę dostawał za to że ma mało mleka, powinni zrobić tak że wszyscy mają po równo, a nie jak słyszę w okolicy tacy drobni mają po 79gr a ja mam 1,07zł not o gdzie to rozum... u nas niektórzy robią tak że przepisują kwotę na dużego dostawcę i jemu oddają mleko, on da im po 1zł a sam zarobi jeszcze z 10 gr na litrze i wszyscy zadowoleni...

#92 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 marzec 2010 - 07:59

no i wyjaśniło sie dostaną wszyscy 200tys dostawców wyjdzie po 300-400 zł do d*py z takim państwem

To w końcu kto dostanie bo w gazetach co innego piszą, a te wszyscy to powyżej 30 czy 50 tyś l ?

#93 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 26 marzec 2010 - 08:52

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa jak kolega wyżej pisał po 0,7 gr do kilograma dostaną wszyscy ten co ma 1000 kwoty dostanie 7 zł a ten co ma 1000000 dostanie 7 tys jednemu i drugiemu to są żadne pieniądze

#94 Share DejmondSamWDolinie

DejmondSamWDolinie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 26 marzec 2010 - 16:46

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa czyli przy mojej kwocie dostanę jakieś 1300 zł..??
to hu* nie pieniądz według mnie to mogą wcale nie dawać...

#95 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 26 marzec 2010 - 16:54

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa jak na obecną kwotę to my dostaniemy aż ok 500 zł i już się zastanawiam na co tyle kasy wydać

#96 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 marzec 2010 - 19:06

czyli przy mojej kwocie dostanę jakieś 1300 zł..??

I właśnie za to kocha nas Miasto ;) Wiadomo że hu* nie pieniądz na gospodarkę, ale posłyszał by to jakiś antek warszawski i już wielki szum, jacy to bogacze jak dla nich 1300zł to jest nic, Panowie szanujcie pieniądze ;[

#97 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 26 marzec 2010 - 19:19

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa @DejmondSamWDolinie do jakiej mleczarni oddajesz mleko ,że powyżej 200tys. masz 18 gr. więcej ?

#98 Share DejmondSamWDolinie

DejmondSamWDolinie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 26 marzec 2010 - 21:33

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa OSM Radomsko, teraz przejęli Tarnów i filię swoją tam otworzyli ;)

#99 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 26 marzec 2010 - 21:52

czyli przy mojej kwocie dostanę jakieś 1300 zł..??

No no... Cały czas narzekają że kryzys mleczny był, a tu widać że wcale nie bo u niektórych takie pieniądze leżą na ziemi i się po nie nie schyla bo nie warto ;[ .
Biedny nie ma na chleb a tu .......... - to szanowny wać pan gardzi ale biednego i poszkodowanego udaje ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share DejmondSamWDolinie

DejmondSamWDolinie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 26 marzec 2010 - 22:01

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa nie chodzi o to że człowiek gardzi pieniądzem, bo czasem i brak Ci 10 groszy, dla mnie każdy grosz się liczy, ale jak znam życie to dadzą nam te "miliony" a potem będzie gadka jak to oni nie pomogli temu biednemu rolnikowi... ;)