Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa

159 odpowiedzi na ten temat

#61 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 19 luty 2010 - 16:02

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa dla mnie tez z tym wiekiem to sobie polecieli w h.... ;[ Nie wiem czy ktos z was ogladał agrobiznes jak wypowiadał sie prezes zwiazku mleczarzy. " to pomoc dla gospodarstqw modernizujacych sie inwestujacych". A ten co ma 41 czy 50 to nie inwestował nie modernizował !!!!!!!!! TEn jego teks to mnie tak wkur..... ze głowa mała. mam kwoty 150tys ale mama ma juz po 40 ;[

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa Dzisiaj, 18:56
  •  

#62 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 luty 2010 - 16:28

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa Właśnie, nie ma sprawiedliwości, bo tak naprawde najbardziej ten kryzys dotyka starszych rolników w mniejszych gospodarstwach, przecież duży za sam litraż ma ze 30gr więcej za litr mleka niż taki około 50 tyś kwotowy, tak więc jaki kryzys miałby dotknąć w Polsce rolników oddających rocznie po 250 i więcej tyś l mleka, śmieją się tylko jaki kryzys, zastanówmy się czy jak ktoś ma miesięcznie 20 tyś zł za mleko to te 4 tyś robi wrażenie, zapewne ten 1 tyś na gospodarstwo 50 tyś l może więcej znaczyć, a jak już ma to być pakiet kryzysowy, to może wesprzeć tych których naprawde kryzys dotknoł, np. zapomoga dla tych którzy w kryzysowym roku mieli problemy ze spłatą kredytów, czy zalało łąki,

#63 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 19 luty 2010 - 18:16

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa Ferdek-nie rozśmieszaj-stawiam dukaty przeciwko orzechom że wtedy okazałoby się że jedynymi których ów kryzys dotknął są ci którzy nie spłacili łąki a kredyt ich zalał Dodany obrazek czyt. najwięksi miejscowi cwaniacy-jak zawsze zresztą...zresztą powiem Ci że paskudnie jest żyć w naszym kraju mając tyle okazji dookoła do nachapania się,mając do tego powszechne społeczne przyzwolenie (ba sierotą i frajerem jesteś jeżeli nie kombinujesz ) a jednocześnie charakter ci w tym przeszkadza Dodany obrazek -tragedia po prostu.

#64 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 19 luty 2010 - 23:35

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa No właśnie ten co ma powyżej to też inwestuje... Dla przykładu mamy złożone wniosek na MGR i co nie modernizujemy się??? U nas w okolicy to dostanie te 4,5 tyś tylko jeden, a tir z nowym sprzętem znowu u niego zawitał

#65 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 20 luty 2010 - 08:00

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa

Ferdek-nie rozśmieszaj-stawiam dukaty przeciwko orzechom że wtedy okazałoby się że jedynymi których ów kryzys dotknął są ci którzy nie spłacili łąki a kredyt ich zalał Dodany obrazek czyt. najwięksi miejscowi cwaniacy-jak zawsze zresztą...zresztą powiem Ci że paskudnie jest żyć w naszym kraju mając tyle okazji dookoła do nachapania się,mając do tego powszechne społeczne przyzwolenie (ba sierotą i frajerem jesteś jeżeli nie kombinujesz ) a jednocześnie charakter ci w tym przeszkadza Dodany obrazek -tragedia po prostu.

Tak tak, a potem w expresie reporterów, czy uwadze, reportaże jak to podli urzędnicy z KRUS, ARiMR, czy innej instytucji oszukują, czy chcą zniszczyć biednego chłopa i niewiadomo dlaczego zabrali rente czy nałożyli jakąś karę ;[

#66 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 22 luty 2010 - 16:43

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa U mnie w wiosce na dwudziestu kilku hodowców bydła mlecznego osoby które dostały by takie wsparcie można policzyć na palcach jednej ręki :P .

#67 Share focus07

focus07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 24 luty 2010 - 12:02

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa Czy wiecie w jaki sposób skorzystać z tej pomocy 4,5 tys? jakieś papiery trzeba składać gdzieś:)? mam 120 000 limitu i nie mam jeszcze 40 lat to chyba mi się należy?:P

#68 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 24 luty 2010 - 12:33

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa wrzuc na luz jeszcze nic nie wiadomo

#69 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 24 luty 2010 - 14:12

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa My też się nie załapiemy mamy 80tys ale ojciec ma 48lat.

#70 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 24 luty 2010 - 15:55

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa a my byśmy się załapali jakby kwota była brana pod uwagę z tego roku kwotowego bo jak z 2008-2009 to brakuje nam ok 3 ton

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share nemezis

nemezis

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 21:16

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa Jednak obniżyli próg , teraz trzeba mieć min. 30tys. kwoty , wiek do 40 , średnio na głowę przypadnie po 3300zł

#72 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 21:21

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa skad te info ?? z tego co ja wiem to mysleli o zniesieniu tego progu wiekowego a nie kwoty.

#73 Share nemezis

nemezis

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 21:38

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa z Poradnika Rolniczego ,liczy się rok kwotowy 2008/2009 ,ponoć będą specjalne formularze i termin ich składania do ARR do 30 kwietnia

#74 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 21:47

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa to po kiju :) powinni podnieść próg do 100tys wtedy to była by pomoc a tak dotuje sie hobbystów w wielkiej brytani próg jest na pozimie 50tys i dotacja 2 pensy do litra kwoty i to jest sprawiedliwe bo każdy dostanie względem wielkości kwoty jaką ma a unas wciąż myślą jak złapać wyborców a nie pomóc rolnikom

#75 Share nemezis

nemezis

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 21:50

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa fakt , a ten próg obniżyli podobno po konsultacji z z KRIR i związkami branżowymi

#76 Share wiesaw

wiesaw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Zainteresowania:

Napisany 23 marzec 2010 - 23:22

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa "...liczy się rok kwotowy 2008/2009..."
to patrz na początku 2008 roku nie miałem 40 lat :)
ale na początku roku kwotowego jw. już :)
samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

#77 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 12:23

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa no i wyjaśniło sie dostaną wszyscy 200tys dostawców wyjdzie po 300-400 zł do d*py z takim państwem

#78 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 13:37

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa Strzymek-najpierw piszesz o dotowaniu "hobbystów"-próg jaki wyznaczasz dla "niehobbysty" to 100 tys (w Wlk.Brytanii jak piszesz 50 tys-a tam są chyba ciut większe gospodarstwa niż u nas)-teraz denerwujesz się że dostaną wszyscy...a może należysz też do RN swojej mleczarni i pobierasz "z racji ponoszenia wyższych kosztów"-różnego rodzaju dodatki ?-rozumiem że ciągle Ci mało ?-mi też przeszło ileś tam tych tysięcy koło nosa a wali mnie to i tyle...

#79 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 14:12

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa A ja uważam że jest tak jak powinno być czyli sprawiedliwie. A nie faworyzowanie młodych- a ci zawsze w AGROBIZNESIE wypowiadali się że "co to jest 3tys. dla nich oni pobrali kredyty no i trzeba je spłacać"- :) dobre oni wzieli kredyty, państwo ma im pomóc je spłacić i jeszcze narzekają że im mało :) - normalnie nóż w kieszeni się otwiera
Jeszcze g.... pogospodarzyli nabrali się sprzętu i narzekają że im źle- oto nasza MŁODA POLSKA WIEŚ wszystko im daj a oni i tak powiedzą że nic nie mają :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share adamo24

adamo24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 14:54

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa Strzymek tak się zapytam po ile dostajesz za mleko? uważasz, że "hobbyści" jak to określiłeś co maja kwoty np 30-50tyś to im się nie należy w mniejszym czy większym stopniu jakaś rekompensata? To, że ktoś ma mniejsze gospodarstwo i załóżmy 15 krów i niezmechanizowaną oborę to niema co robić kolo nich? to jemu już te parę groszy dopłaty nie należy się! Państwo powinno traktować wszystkich równo a nie faworyzować tylko tych największych, bo każdy pracuje i chce coś z tego mieć.