Skocz do zawartości

Budowa chlewni

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 styczeń 2010 - 15:51

Budowa chlewni Witam, z ojcem myślimy wybudować chlewnie na ok 400sztuk oraz na kilkanaście loch. Chciałbym się zapytać czy nie wiecie jakie były by to koszty, a dokładniej chodzi mi o sam materiał i wykończenie, budował bym sam, bo rodzinę mam co chętnie pomoże i zna się na budowlance. A i jeszcze jedno lepsza by była na płytkiej czy głębokiej ściółce.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Budowa chlewni Dzisiaj, 22:21
  •  

#2 Share damian83

damian83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 15:16

Budowa chlewni Ja bym ci polecił jednak chlewnie na rusztach zobacz u mnie w galerii polecam w razie pytań pisz na pw
...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 styczeń 2010 - 15:34

Budowa chlewni Na rusztach nie wchodzi w grę, bo obornik by mi się sprzedał, a i też słomę by się spasło, a nie cięło się na polu zostawiało.

#4 Share LUKASZ14

LUKASZ14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 25 grudzień 2012 - 11:42

Budowa chlewni jak zainstaliowac wyciąg do chlewni na płytkiej ściółce w kojcach( od odsadzonych warchlaków do tuczników )

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Arson

Arson

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 05 luty 2013 - 14:23

Budowa chlewni Na głęgokiej ściółce wyszło by taniej i o wiele miej pracy przy tym. Tura do c360 zakładasz i jazda. Wystarczy wyrzucić wtedy dopiero po odsadzeniu a tak to tylko słome ścielesz ;)

#6 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 09 luty 2013 - 16:49

Budowa chlewni Zależy jaki ten tur do 360 , jak zwykły na linkę to lepiej daj se spokój od 400 sztuk wybierać :):) krokodyl obowiązkowy do świńskiego obornika...

Ruszta to koszt ok 100zł m/kw , plus to co pod nimi , więc na gotowo z miejsca 200zł pewnie wyjdzie, nie wiem , bo nie mam ale tak przypuszczam . na 400sztuk , 400mkw daje 80 tyś .
wschodni koniec mazowsza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Arson

Arson

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 10 luty 2013 - 10:42

Budowa chlewni U nas znajomy ma tuczarnie jakos na 300 albo 400 sztuk. właśnie pewny nie jestem ale do niedawna sobie trzydziesteczka ze zwykłym turem na linke wygarniał i mówił że dawało rade ;)