Skocz do zawartości

Zdjęcie

Długo kręci przed odpaleniem

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Piasek186

Piasek186

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 15:45

Długo kręci przed odpaleniem Witam ! Mam taki problem z ciągnikiem gdyż bardzo długo kręci zanim zapali lub aku padnie.Tak jakby paliwo nie dochodziło. Ale sprawa się zmienia jak napsikam "plaka" do filtra powietrza Odpala prawie od razu . Nie wiem co jest przyczyną przewody ok filtry również . Może coś z pompą paliwową ? Lub paliwo ? Bo kiedy stało na dworze przy mrozie około -15 stopni to osadzało się na dole bańki coś białego myślę że to może być parafina.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Długo kręci przed odpaleniem Dzisiaj, 03:58
  •  

#2 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, uprawa, energetyka jądrowa, off-road

Napisany 13 styczeń 2010 - 15:49

Długo kręci przed odpaleniem owszem, wytracila sie parafina z zimna. jaki to ciagnik? on tak pali caly czas czy tylko teraz w zimie? jesli caly czas to moze byc zuzyta pompa i cofa sie paliwo albo nie dostaje wlasciwej dawki startowej. moze byc tez przestawiony rozrzad o jeden zabek wtedy jest przyspieszony albo opozniony zaplon
Piszę po polsku!

#3 Share BusteR

BusteR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, poprawa fabryki i wszytko co z rolnictwem związane.

Napisany 13 styczeń 2010 - 16:43

Długo kręci przed odpaleniem Ja do paliwa dolałem specjalnego płynu i wyciągam na noc akumulatory, gdyż ojciec się pytał faceta, który prowadzi akumulatory i powiedział że należ wyciągać akumulatory na noc poniżej -5stopni gdyż tracą one 70% mocy ;) i to też może być tym spowodowane
Uczmy się na błędach i ich nie powtarzajmy. Sprzedam Simsona S51 stan dobry brak dokumentów kontakt na PW.

#4 Share marcin8410

marcin8410

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 16:43

Długo kręci przed odpaleniem Lub wtryski leją

#5 Share dwojtek01

dwojtek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 13 styczeń 2010 - 17:07

Długo kręci przed odpaleniem Witam . @BusteR Ztymi akumulatorami to ten gościu przesadził , to w skandynawi albo w kanadzie prawie wszyscy latali by w rękach z akumulatorami , a tego niewidziałem .Na zimę powinno się zabezbieczyć akumulator specjalnymi okrywami , ja stosuję zwykły syropian i jest ok .
@piasek186 jeżeli niemiałeś latem taki trudności z zapaleniem to może być wina paliwa ,ale sprawdził bym też końcówki wtryskiwaczy mogą lać .

#6 Share mati5457

mati5457

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko z nim związane.

Napisany 13 styczeń 2010 - 17:41

Długo kręci przed odpaleniem u mnie sie dzieje tak samo.... i jestem pewien ze to wina wtrysków i bende miał zamiar zamontować grzałke:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 620 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja

Napisany 13 styczeń 2010 - 18:15

Długo kręci przed odpaleniem Koledzy u mnie w 360 i 385 akumulatorów nie wyciągam nic się nie dzieje zawsze w 360 naleje ciepłej wody i włączę krótkie światła na chwilkę potem odpala od 1 razu 380 to na 30min podłączę grzałkę i też pali ok
Case <3

#8 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 13 styczeń 2010 - 18:41

Długo kręci przed odpaleniem Z tym wyjmowaniem akumulatora przy -5 mrozu to przesada. U mnie w c-330M, c-360-3p i Farmerze 8244c2 przez całą zimę siedzą akumulatory w ciągnikach i nigdy nie ma problemu z odpaleniem. Ursusy zalewa się gorącą wodą a Farmer jest na płynie i jest git. Akumulatory wyciągam jedynie na zimę z Bizona i kładę w ciepłe miejsce (ale to tylko dlatego, że przez całą zimę nie jest odpalany)

#9 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 20:15

Długo kręci przed odpaleniem Przed odpalaniem przepompuj ręczną pompką. Jeśli będzie poprawa, to spada ciśnienie w zasilaniu pompy wtryskowej, tzn. nie trzymają zaworki w pompce zasilającej i paliwo cofa się do zbiornika. Nie doczytałem - jaki to ciągnik?

#10 Share rafik1808

rafik1808

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 22:05

Długo kręci przed odpaleniem Spróbuj "pedałować" gazem w momęcie rozruchu. powinno pomuc ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Piasek186

Piasek186

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 16:04

Długo kręci przed odpaleniem Dziękuje za odpowiedzi . Pompa nie dawno była regenerowana. Wina aku na pewno nie bo takto by wcale nie kręcił albo słabo . Latem dobrze pali . Najprędzej wina paliwa. Jeszcze raz dziękuje . Temat można zamknąć :)