Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydramet 16 czy LC3

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share endrius

endrius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 14:41

Hydramet 16 czy LC3 Który wg. was będzie lepiej się sprawował. Ładowacz ma być do Pronara 1025A . W cenie różnica jest około 1500 zł. na korzyść LC 3. Ale chciałbym posłuchać waszych opinii . Osobiście to w tych Hydramecie denerwuje mnie tę pręt łączący, także będzie ograniczał trochę przy ściągnięciu ładowacza czy nawet podniesienia maski .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydramet 16 czy LC3 Dzisiaj, 19:43
  •  

#2 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 14:47

Hydramet 16 czy LC3 A skąd masz ceny tych ładowaczy konkretnie od dielera takie ceny usłyszałeś czy sam na necie znalazłeś? Pręt nie jest tylko dla ozdoby i jest ważny, pozatym to hydramet chyba większy jest i jest ciężejszy i masywniejszy na pronara chyba będzie lepszy ;)

#3 Share endrius

endrius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 15:18

Hydramet 16 czy LC3 Jeśli chodzi o ceny to się dowiadywałem od dilerów Hydramet + łyżka 2m + widły do obornika +amortyzacja i joystick = 24000 zł , a LC3 z tym samym wyposażeniem 22500 zł. A jeśli chodzi o ten pręt to w zachodnich nie ma tego . Chodzi mi też o wysokość podnoszenia, bo czasem to co piszą w ulotkach nie ma nic z praktyką .

#4 Share RobertKowalewo

RobertKowalewo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:motocykle,rolnictwo,sport,fotografia, historia

Napisany 13 styczeń 2010 - 15:35

Hydramet 16 czy LC3 Firmy te produkują dobry sprzęt. Posiadam Hydramet 15 i wiem co mówię. Ten "pręt" jest ważny. Powoduje on, że ramiona się nie rozchodzą. Dodatkowo usztywnia cały ładowacz ;) A co do ceny Hydrametu to w miarę drogo ;) U jakiego dilera się pytałeś?
ArturKowalewo

#5 Share endrius

endrius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 15:46

Hydramet 16 czy LC3 Diler hydrametu to Agrohandel Legnica. A po ile są u Ciebie te ładowacze, jak możesz to podaj dilera. Ale np. w Stollu czy Quick nie posiadają takiego pręta i jakoś nic się nie dzieje , oczywiście wiem że 2 razy droższe . Gdzieś czytałem że ten LC3 jest identyczny jak Stoll ROBUST 15 .Tylko nie wiadomo czy też jakością .

#6 Share RobertKowalewo

RobertKowalewo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 16:58

Hydramet 16 czy LC3 Za 15 z takim samym wyposażeniem zapłaciłem 16tys razem z montażem. Diler był z Ełku. Dokładnie nie pamiętam jak się nazywał. Ale taniej niż u Twojego dilera kupisz u producenta. Tak mi się wydaje, bo nam proponowano za 15 21tys.
ArturKowalewo

#7 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 17:32

Hydramet 16 czy LC3

Jeśli chodzi o ceny to się dowiadywałem od dilerów Hydramet + łyżka 2m + widły do obornika +amortyzacja i joystick = 24000 zł , a LC3 z tym samym wyposażeniem 22500 zł. A jeśli chodzi o ten pręt to w zachodnich nie ma tego . Chodzi mi też o wysokość podnoszenia, bo czasem to co piszą w ulotkach nie ma nic z praktyką .

Nic nie pokręciłeś z tą ceną łc3? czy ten łc3 ma amortyzację w standardzie? faktycznie łc3 jest podobny do stolla i też jest z drobnoziarnistej stali, ale jak podobno orginalne stolle potrafią pękać to nie wiem czego by można się spodzielać po łc3 a pronar 1025 to już bestia, a jaki masz przedni most jak masz stożkowy to łc3 bo lżejszy 150kg, ale jak krzyżaki to lepiej hydramet

#8 Share endrius

endrius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 18:27

Hydramet 16 czy LC3 Pronara mam na krzyżakach a z ceną ŁC3 raczej nic nie pokręciłem sam popatrz http://www.jachowicz...ronar&Itemid=85 ,Wysięgnik + elementy mocujące: 15 990 zl netto + Widły do obornika (szer.1,9 m): 2100 zł + Cerpak o poj. 0,8 m3( szer.2 m): 1 550 zł + 22% Vat = 23960 - rabat = 22500 zł. Amortyzacja jest w standardzie nawet dzwoniłem do Pronara . A skąd jest producent Hydrametu .

#9 Share RobertKowalewo

RobertKowalewo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 19:50

Hydramet 16 czy LC3 Chyba z Giżycka.
ArturKowalewo

#10 Share endrius

endrius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 08:33

Hydramet 16 czy LC3 A macie może więcej informacji o tych Hydrametach bo na ich stronie jest tylko udżwig i wyskość podnoszenia . A interesowało by mnie jeszcze masa tego ładowacza, wysokość przy wyładunku .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 13:27

Hydramet 16 czy LC3 Szukałem sam takich informacji na necie nic nie ma pewnie tylko dielerzy mają jakieś tam katalogi, z tego co teraz widać, to hydramet lekko pomodernizował te ładowacze jakieś inne mocowania na ciągnik są, a tak wogóle to chyba ten hydramet 16 to jest dużo większy tur niż polmot tur6 prawda?

#12 Share endrius

endrius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 13:59

Hydramet 16 czy LC3 Nie wiem czy większy , ale znalazłem też ładowacz Metal-fach http://www.metalfach...5-00_845314.JPG nawet fajnie wygląda podobny troche do quicke i dowiadywałem się że juz nie ma tego pręta.

#13 Share RobertKowalewo

RobertKowalewo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 15:04

Hydramet 16 czy LC3 Widzę że kolega jest nieco uczulony na tego "pręta" ;) O masie hydrametu mogę powiedzieć że waży około 1t (mój 15, 16 pewnie cięższy jest) A co do wysokości podnoszenia to 4-piętrowy stóg z balotów ułoży.
ArturKowalewo

#14 Share endrius

endrius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 16:08

Hydramet 16 czy LC3 Zaraz tam uczulony ;) po prostu patrze na wygodę użytkowania ciągnika i ładowacza, byłem przed chwilą u dilera w sprawie tego metalfachu to kosztuje 21980 zł cena katalogowa , ładowacz waży 630 kg już z mocowaniami, udzwig 1600, wysokość 3,7 m ,tylko gdzieś czytałem że mały kąt szufli przy załadunku nie wiem cz to prawda i teraz znowu mam dylemat bo wygląda nawet całkiem fajnie .

#15 Share Markmajster

Markmajster

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 21:36

Hydramet 16 czy LC3 16 Bez osprzętu waży 913KG z mocowaniem do belarus Podnosi wysoko na upartego 5 rzędów ustawi na upartego tylko trzeba chwycić samą końcówka chwytaka.
Jest dość pożądanie zrobiony. A co do pętu to maskę przeszkadza zdejmować i do odczepiania le to parę sekund i odkręcony a fotki przy belarusie 920 są tutajTutaj To są mego sprzętu. Ogólnie to Polecam

#16 Share klopocik91

klopocik91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:To i tamto ;)

Napisany 16 styczeń 2010 - 17:56

Hydramet 16 czy LC3 co sądzicie o tych ładowaczach? [url="http://www.allegro.p...tur_nowe.html"]

#17 Share RobertKowalewo

RobertKowalewo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 10:49

Hydramet 16 czy LC3

co sądzicie o tych ładowaczach? [url="http://www.allegro.p...tur_nowe.html"]

http://www.allegro.pl/item878315789_ladowac_czolowy_tur_nowe.html
ArturKowalewo

#18 Share endrius

endrius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 19:05

Hydramet 16 czy LC3 Tylko czy to jest cena bruttu czy netto bo widzę że 3 sekcje ma . Nawet fajnie to wygląda tylko strasznie taki długi ten tur i te mocowanie przy tym MTZ jakieś liche tylko ro ramy silnika przy dużym ciężarze żeby się nie rozpołowił ciągnik .

#19 Share klopocik91

klopocik91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:To i tamto ;)

Napisany 22 styczeń 2010 - 19:31

Hydramet 16 czy LC3 wydaje mi się że brutto. ale on jest chyba za długi do mtz. stożki chyba nie wytrzymają :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 22 styczeń 2010 - 19:39

Hydramet 16 czy LC3

Zaraz tam uczulony :rolleyes: po prostu patrze na wygodę użytkowania ciągnika i ładowacza, byłem przed chwilą u dilera w sprawie tego metalfachu to kosztuje 21980 zł cena katalogowa , ładowacz waży 630 kg już z mocowaniami, udzwig 1600, wysokość 3,7 m ,tylko gdzieś czytałem że mały kąt szufli przy załadunku nie wiem cz to prawda i teraz znowu mam dylemat bo wygląda nawet całkiem fajnie .

Pewny jesteś że 630kg wraz z mocowaniem na ciągniku? mocowanie waży ponad 200kg to co oni tam w sokółce stolla dogonili i takie same lekkie ładowacze robią!!! :blink: he he