Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fortschritt T-088

41 odpowiedzi na ten temat

#1 Share franky69

franky69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 13:53

Fortschritt T-088 Witam wszystkich. Poszukuje rozrzutnika lub przyczepy objętościowej na bazie Forszaja, Chętnie do remontu. Jest na Allegro http://www.allegro.p...ritt_t_088.html za 6500zł, ale chyba nie jest tego wart! Może ktoś wie gdzie stoi nie potrzebny nikomu i zdemolowany owy rozrzutnik Proszą o wszelką pomoc Z Góry dziękuje i Pozdrawiam ;)

Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fortschritt T-088 Dzisiaj, 06:46
  •  

#2 Share ferdek255

ferdek255

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 15:06

Fortschritt T-088 Poco ci to lepiej sobie poszukaj jakiegoś w lepszym stanie dasz troche więcej ale ile czasu i zdrowia zaoszczędzisz
Moje Maszynki
Pronar 82sa
Mf 255
Zapraszam na mój profil na www.youtube.pl/rysiek112

#3 Share Pawel820

Pawel820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 13 styczeń 2010 - 15:27

Fortschritt T-088 Jestem za kupnem rozrzutnika w lepszym stanie ten na allegro nie jest wart swojej ceny. A jeszcze musiałbyą w niego włożyć kilka tysięcy żeby dobrze działał a i tak nie wiadomo czy by dobrze działał.
Moja stajnia km MTZ Belarus 820 i MF 255

KPK Kumurun Team

#4 Share franky69

franky69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 23:46

Fortschritt T-088 Nie musi to być konkretnie ten z Allegro, podałem taki przykład bo na razie nic innego nie znalazłem, bardziej szukam przyczepy objętościowej na bazie forszaja. A dlatego szukam do remontu bo chciał bym go troszkę przerobić, a mianowicie wydłużyć ;)

Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

#5 Share mark12

mark12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 19:15

Fortschritt T-088 Podajcie słabe strony tych rozrzutników, i na co trzeba zwrócić uwagę przy ich zakupie?

#6 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 14 luty 2010 - 12:42

Fortschritt T-088 trzeba sprawdzić układ jezdny organoleptycznie >> czy koła równo patrzą , jeśli są krzywe to znaczy że panewki sie wytarły i będzie trzeba kombinować. Jeszzce ważna sprawa z przekładnią napędzającą taśme . najlepiej podłączyć ciągnik i zobaczyć czy dobrze sie kręci i wziąśc jakąś breszke czy cóś to spróbować rószyć wałek żeby zobaczyć czy łożyska na przekładni nie poszły. No i przekładnie od adaptera czy nie są uszkodzone . Jeśli by wam sie zdażyło że wał adaptera ten co rozrzuca obornik ta rura z przespawanymi kontownikami jest uszkodzona tzn te kątowniki są powyłamywane i dużo ich brakuje nie bawcie sie w przyspawywanie kątowników bo z tym zawsze będzie problem ja chciałem zaoszczędzić kasy i je naprawiłem , żałuje czabyło kupić nowe chyba 300 zł jeden kosztuje i bym miał święty spokój równo by mi rozrzutnik rozrzucał adapter by nie chulał bo jak go pospawałem to teraz ma bicie* . Aha z przodu na dyszlu powinien być legulator przepływu oleju do regulacji posuwu taśmy, ja o tym niewiedziłem i kupiłem bez tego regulatora :D , Słabych stron to one raczej nie mają bardzo wiele osób do tej pory uważa je za jedne z najleprzych rozrzutników jakie powstały ^^
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#7 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 26 luty 2010 - 22:01

Fortschritt T-088 ma ktoś może fotki jak zmienia się ten rozrzutnik na wóz do kuku czy całe burty się ściąga czy tylko dokłada do góry i daje klapę z tyłu chce taki kupić i nie jestem za bardzo obeznany proszę o pomoc
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

#8 Share dabros

dabros

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:http://www.Rolnika.pl

Napisany 13 maj 2010 - 14:43

Fortschritt T-088 Niedozwolona reklama

Edytowany przez andrzej2110, 13 maj 2010 - 18:52.

#9 Share Antek21

Antek21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 04 czerwiec 2010 - 19:12

Fortschritt T-088 Heja. apropo waszej dyskusji mam pytanko:) czy mój 7340 pociagnie takiego T-088 ?
:)

#10 Share arturektdi

arturektdi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 14 październik 2012 - 09:56

Fortschritt T-088 Witam zamierzam kupić t088 i takowego znalazlem za rosadna cene ma tylko jedna wade koła mu krzywo patrzą czyli wózki do remontu(na pusto a jak bym jego załadował by wygładał jak stara tatra). Czy takie cos jest wogle mozliwe jak tak to jle to by kosztowało???

Witam zamierzam kupić t088 i takowego znalazlem za rosadna cene ma tylko jedna wade koła mu krzywo patrzą czyli wózki do remontu(na pusto a jak bym jego załadował by wygładał jak stara tatra). Czy takie cos jest wogle mozliwe jak tak to jle to by kosztowało???

Chyba juz znalazlem jle taki remont bedzie kosztował http://otomoto.pl/aa...it-A100192.html
john deere

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 14 październik 2012 - 11:38

Fortschritt T-088 Z tego co wiem to między wachaczem a ramą rozrzutnika są montowane takie duże tulejki, ich wymiana powoduje że tandem stoi jak nowy (o ile nie jest nic pogięte) ;)

#12 Share piotrols

piotrols

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 16 listopad 2012 - 20:32

Fortschritt T-088 Witam. Mam pytanie odnośnie T-088. Muszę wymienić koło zębate napędowe od taśmy podłogowej. Niestety jest to koło od strony przekładni. Czy ktoś wie jak je zdemontować? Za Chiny nie chce wyjść wałek z przekładni. Chyba frezy zardzewiały. Próbowałem już cuda i nic. Boję się że pęknie mi przekładnia jak przesadzę z siłą. Czy jest na to jakiś sposób? Czy może czegoś nie odbezpieczyłem? oczyszczacze zdemontowałem. Proszę o pomoc.

Edytowany przez piotrols, 16 listopad 2012 - 20:34.

#13 Share dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, IT, siatkówka

Napisany 28 listopad 2012 - 16:38

Fortschritt T-088 Słuchajcie a mam pytanko odnośnie powyższego rozrzutnika. Planuję zakup takiego i mam pytanie.
Mianowicie chcę rozrzucać kompost poprodukcyjny z pieczarkarni w zamian za słomę.
Mój problem polega na tym, że chcę wzbogacić glebę dobrym kompostem a pozbyć się słomy z tym, że słoma po koszeniu jest równomiernie rozrzucona na powierzchni pola.
Teraz pytanie jak dokładnie owy rozrzutnik roztrzepuje kompost/obornik i na jaką szerokość ?
Jak w przypadku dawki 12 - 15 ton kompostu/obornika na ha wyglądałaby równomierność rozrzutu.
Dodam że owy kompost jest "średnioziarnisty" w domyśle taki dobrze przelasowany obornik.
Pasowałby mi taki bo orientacyjnie załadowany do pełna ok. 12 powinien starczyć na ha.
Oraz jakie macie doświadczenia z ustawieniem dawki, prędkość, przepływ oleju itp.

#14 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 14 marzec 2013 - 21:31

Fortschritt T-088 Jak myślicie czy 80 konny ciągnik z napędem 4x4 poradzi sobie z rozrzucaniem obornika takim t-088 ?
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#15 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 21:38

Fortschritt T-088 spokojnie sobie poradzi

#16 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 12:57

Fortschritt T-088 U kolegi taki zestaw jeździ, daje rade.

#17 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 13:01

Fortschritt T-088 U mnie sąsiad ciąga takiego forszaja z zielonką 7211 :blink:
Marcin

#18 Share szyszko

szyszko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:Weterynaria, maszyny rolnicze i dziewuchy :p

Napisany 17 marzec 2013 - 12:15

Fortschritt T-088 mam pytanko dotyczące T-088, właśnie przyprowadziliśmy forszaja na podwórko i tu mam pytanko , jaki wałek muszę do niego kupić (chodzi mi o Nm) ? Byłbym wdzięczny za jakieś linki wałków, które wy kupiliście do swoich rozrzutników :)
Kupię prasę John Deere 550, siatka sznurek, szeroki podbierak. Kontakt na pw. Cena do 22tyś.

#19 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 13:08

Fortschritt T-088 http://www.zpcz.pl/d.../Instrukcja.pdf tutaj na stronie 9 masz podane parametry wałka WOM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share szyszko

szyszko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:Weterynaria, maszyny rolnicze i dziewuchy :p

Napisany 17 marzec 2013 - 13:23

Fortschritt T-088 Dziękuje kolego :) Takich informacji szukałem :)
Kupię prasę John Deere 550, siatka sznurek, szeroki podbierak. Kontakt na pw. Cena do 22tyś.