Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy jest szansa

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share minor15

minor15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 13:23

czy jest szansa Czesc wszystkim. Zakładalem juz kilka tematow w podobnej sprawie, ale temat zawsze sie czyms roznie. Skonczylem szkole zawodowa w zawodzie ogrodnik, mam papiery na doplaty. Teraz robie jeszcze zaocznie technika agrobiznesu. Jeśli miałbym pieniadze moglbym wziąc od 2 ludzi ok. 20ha. Oczywiscie mam 19lat wiec nie mam zadnych pieniedzy, ale czy istnieja może jakies kredyty na zalozenie gospodarstwa ?? Unia chyba nic nei daje jesli sie nie ma własności ?? I czy jesli poszedlbym do jakiejsc pracy to czy przysluguja mi jakiekolwiek doplaty ?? Chodzi mi o takie kredyty ktore moglbym splacic gospodarujac na takiej powierzchni no i moze praca ok 2000zł miesięcznie. Co moge zawojowac ?? ;)Prosze o konkretne odpowiedzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy jest szansa Dzisiaj, 04:05
  •  

#2 Share damian83

damian83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 15:11

czy jest szansa ja na twoim miejscu bym sie nie pakował w rolnictwo oczywiscie na hektarach można sie dorobic ale jak wszystko jest juz rozkręcone wiem to z doswiadczenia nie myslales moze o zakładaniu terenów zielonych lub cos w tym stylu?? w rolnictwie raz jest ok a za pół roku zupełnie odwrotnie więc ryzyko jest b. duże że udałoby ci sie rozwijac nie mówąc o spłacie zobowiazań ratunkiem jest wielokierunkowosc gospodarstwa ale gratuluje chęci i determinacji w planach na przyszłośc życze sukcesów
...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

#3 Share minor15

minor15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 17:29

czy jest szansa o ryzyku wszystko wiem. Rolnictwo jest moja pasja od dziecka i nawet jak czasem mialbym wyjsc w plecy nei zniecheca mnie to. Prosze tylko odpowiedziec na jaka pomoc moge liczyc i jak wyjde na takim areale sieja pszenice rzepak i moze jeczmien browarny

#4 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 19:40

czy jest szansa nie masz żadnych maszyn pole też w dzierżawę podsumowując nie warta skórka wyprawki daj sobie spokuj zhektarami i weź się za porządną robotę;p tzn znajdź sobie dobrą pracę. na żadne kredyty nie licz bo nikt Ci złotówki nie pożyczy bo nie masz nic

#5 Share minor15

minor15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 19:48

czy jest szansa mmaszyny na pierwszy rok bym mial. Dla mnie to jest porządna robota ;). Wole sie w "gnoju" babrac niz siedziedz za biurkiem nawet jakbym mial zarabiac 2 razy mniej na poczatek. Wogole licze na bardziej konkretne odpowiedzi tak jak juz pisalem w 1 poscie. Kazdy umie napisac ze nie warto. Niech ktos mi napisze cos bardziej optymistycznego. Co mozna zrobic. Moze nie kredyty ale jakies doplaty itp. A nie nie licz na to na tamto

#6 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 13 styczeń 2010 - 19:58

czy jest szansa Na jakich zasadach maja być te dzierżawy??

#7 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 21:22

czy jest szansa no to Ci napisałem że na nic nie możesz liczyć nawet bank Ci komercyjnego kredytu nie da bo nie masz nic...

#8 Share minor15

minor15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 21:31

czy jest szansa a dotacje

#9 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 23:28

czy jest szansa Możesz ubiegać się o premię z działania Ułatwienie startu młodym rolnikom . Jest to w tej chwili 50 tys. premi, ale przyzanwane po wieloma warunkami. Składasz wniosek jeśli wcześniej nie prowadziłeś gospodarstwa to dostajesz decyzję. Od tego momentu zaczynają się schody. W ciągu 180 dni musisz rozpocząć prowadzenie gospodarstwa o wielkości co najmniej średniej krajowej (trochę ponad 10 ha) i ubezpieczyć się w KRUS. Wtedy dostaniesz 50 tys. Potem w ciągu następnych trzech lat musisz udowodnić, że 70 % z tej kwoty wydałeś na gospodarstwo. To śą najważniejsze obowiązki, ale jeśli jesteś zainteresowany to musisz poczytać o szczegółach.
Dodatkowo wciąż są kredyty preferencyjne, dla ciebie najlepsza byłaby linia MR (szczegóły na stronie ARiMR (link). Ale najlepiej udać się do oddziału jakiegoś banku, który ma podpisaną umowę z ARiMR - lista na tej stronie

#10 Share minor15

minor15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 08:05

czy jest szansa ok średnia krajowa. Ale to można dzierzawic czy trzeba miec wlasnosc??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 10:57

czy jest szansa Do obliczeń bierzemy pod uwagę dane tych działek ewidencyjnych, które są
przedmiotem:
- własności
- użytkowania wieczystego
- dzierżawy z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa lub od jednostek samorządu
terytorialnego, jeżeli umowa dzierżawy została zawarta na czas nieoznaczony lub na okres co
najmniej 5 lat, licząc od dnia złożenia wniosku o płatność. W przypadku osób, które rozpoczęły
prowadzenie działalności rolniczej na warunkach dopuszczonych rozporządzeniem, umowa
dzierżawy powinna zostać zawarta na czas nieoznaczony lub na okres co najmniej 6 lat, licząc od
dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy.

#12 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 19:53

czy jest szansa a powiedz jaką szkołę masz?

#13 Share minor15

minor15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 20:50

czy jest szansa Zawód ogrodnik czyli wykształcenie rolnicze

#14 Share Jakub992

Jakub992

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, maszyny rolnicze , Motoryzacja i wiele z tym związanych

Napisany 14 styczeń 2010 - 21:06

czy jest szansa Według mnie szansa jest myślę tak bo sam mam takie plany...
Podstawą jest dobra praca która pozwoli Ci na inwestycje związane z rolnictwem,szkołe masz więc możesz starać się o premie itp. ale problem tkwi w tym że nie posiadasz kapitału aby dać go pod zastaw kredytu bo raczej ja bym domu nie dawał pod zastaw bo różnie bywa po prostu musisz znaleść dobrze płatną prace
p.s. tylko nie wiem jak sprawa dokładnie wygląda z kredytem MR dotycząca zastawu pod kredyt bo nie musisz chyba zastawiać całej sumy kredytu

#15 Share minor15

minor15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 09:32

czy jest szansa no to jest gdybanie ;) musze znalezc jakies wiarygodne info. Jak ka bym już chciał robić na swoim hehe ;) No prace bede szukał tylko czy to prawda ze jak sie jest ubezpieczonym w zusie do dopłaty nei przysluguja ??

#16 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 10:26

czy jest szansa nie prawda ,ze jak jestes w zusie to doplaty nie przysluguja- przysluguja

#17 Share minor15

minor15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 12:53

czy jest szansa no to dobrze

#18 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 20:17

czy jest szansa ale to będzie dzierżawa a jak ziemia dobra to nie dadzą Ci pola i dopłaty

#19 Share minor15

minor15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 21:19

czy jest szansa nie rozumiem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 21:36

czy jest szansa chodzilo mu o to ze jesli ziemia dzierzawiona bedzie dobrej jakosci to wlasciciel nie da Ci jej w dzierzawe tanio- bedzie chcial doplaty na siebie