Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wynik próby glebowej

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share twardy12

twardy12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza

Napisany 12 styczeń 2010 - 23:24

Wynik próby glebowej Witam. Sam ziemi nie posiadam, ale chciałem sprawdzić stan mojej gleby w ogrodzie. Tak do celów teoretyczno- praktycznych. Dzisiaj otrzymałem wyniki takowych badań. Ale mam mały problem z ich interpretacja, po prostu brak doświadczenia. ;) Nie wiem czy są dobre. Proszę o wasza interpretacje. Wyniki: ph 6.8 , P 48.6 mg/100g , K 23.7 mg/100g , Mg 17.2 mg/100g . Zdaje mi się ze jest trochę za dużo fosforu. ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wynik próby glebowej Dzisiaj, 07:36
  •  

#2 Share tomcio87

tomcio87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, hodowla

Napisany 13 styczeń 2010 - 13:27

Wynik próby glebowej To sa dobre wyniki kolego pH masz bardzo dobre chcialbym miec takie na polu wszedzie...a fosforu i potasu oraz magnezu to masz az za duzo hehe ale nie ma czym sie martwic gorzej jakby bylo za malo...uwierz mi chcialbym miec takie wyniki na kazdym polu;)

#3 Share elemer

elemer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 13:30

Wynik próby glebowej Dziwne myślałem, że każda stacja podaje zalecenia co do stosowania nawozów, wapnowania itp. Pamiętam jak ojciec parę lat temu oddał próbki do badania to mówił, że dali mu zalecenia co do nawożenia. Może i jest trochę za dużo fosforu ale nie przestawaj dawać go całkowicie. Dużo korzystniejsze jest tylko zmniejszenie dawki.

Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, uprawa, energetyka jądrowa, off-road

Napisany 13 styczeń 2010 - 13:44

Wynik próby glebowej kolego @twardy12 te Twoje winiki niewiele mowia, bo nie wiemy jaka jest kategoria agronomiczna gleby. czy bardzo lekka, lekka, srednia czy ciezka.
Piszę po polsku!

#5 Share staszek

staszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 13:56

Wynik próby glebowej a może jeśli macie to podajcie jakie powinny być optymalne wyniki na danych typach gleby.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share twardy12

twardy12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza

Napisany 13 styczeń 2010 - 21:24

Wynik próby glebowej Głównym założeniem tego tematu było właśnie dowiedzenie się jakie są optymalne wyniki takich prób. Ja te próby zrobiłem przy okazji tego ze kumpel robił na swoich polach i przy okazji pobrał próby i u mnie. PH poprawiłem w tamtym roku wapnując glebę dolomitem, a ta zawartość fosforu, potasu i magnezu zdziwiła mnie ze taka duża. Jako nawóz jest używany tylko kompost i raz na 3 lata daje obornik. Może takie ilości są związane z tym że warzywa nie pobierają aż tylu składników pokarmowych, no i wymywanie składników jest mniejsze bo jest ustabilizowane ph. Dzięki za pomoc i jak jest to możliwe wypowiadajcie się na temat właśnie takich prób. Interesuje mnie właśnie to jak poprawić warunki glebowe. Dzięki mojemu ogródkowi mogę trochę pokombinować. ;)