Skocz do zawartości

Zdjęcie

Alternatory i prądnice

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Krzys123

Krzys123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów

Napisany 17 maj 2007 - 14:51

Alternatory i prądnice No to tak: może mi ktoś wyjaśnić czy jest różnica między alternatorem i prądnicą. I czy jeżeli mam włączone światła to wydajność ładowania wzrasta czy jest tako sama? No i jaka powinna być moc alternatora w np: 330? Bo w T25 mam 400W i mogłoby być trochę więcej bo czasem się nie wyrabia. :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Alternatory i prądnice Dzisiaj, 05:40
  •  

#2 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 17 maj 2007 - 20:56

Alternatory i prądnice

No to tak: może mi ktoś wyjaśnić czy jest różnica między alternatorem i prądnicą. I czy jeżeli mam włączone światła to wydajność ładowania wzrasta czy jest tako sama? No i jaka powinna być moc alternatora w np: 330? Bo w T25 mam 400W i mogłoby być trochę więcej bo czasem się nie wyrabia. :lol:

alternator daje w impulsie ok 70A a prądniaca nie wiecej jak 7A
Co do wydajnosci:
pradnica nigdy nie nadaży za poborem mocy w obwodzie, zazwyczja jej sprawność to ok 30 % dostarczanej mocy ,ale alternator jak dostanie prąd wzbudzenia to walnie taki amperaż ze hoho...

Drodzy koledzy kto teraz ma pradnicę w ciagniku poprostu NISZCY AKUMULATOR-nigdy nie zostanie on doładowany!!!!!!!!! i jak sie okazuje 2-3 latka i baterie do wymiany!!!!

#3 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 17 maj 2007 - 20:58

Alternatory i prądnice Ja jak miałem w c-330 prądnice to akumulator 3 lata a jak mam alternator to dużo dłużej mam akumulator.Więc napewno prądnica jest słabsza

#4 Share elektrotech

elektrotech

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów

Napisany 17 maj 2007 - 21:08

Alternatory i prądnice

Ja jak miałem w c-330 prądnice to akumulator 3 lata a jak mam alternator to dużo dłużej mam akumulator.Więc napewno prądnica jest słabsza

Dokładnie,jakby nie patrząc prądnica niszczy akumulator!!! zasiarcza aku-baterie

#5 Share Krzys123

Krzys123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów

Napisany 17 maj 2007 - 21:25

Alternatory i prądnice

alternator daje w impulsie ok 70A a prądniaca nie wiecej jak 7A
Co do wydajnosci:
pradnica nigdy nie nadaży za poborem mocy w obwodzie, zazwyczja jej sprawność to ok 30 % dostarczanej mocy ,ale alternator jak dostanie prąd wzbudzenia to walnie taki amperaż ze hoho...

Drodzy koledzy kto teraz ma pradnicę w ciagniku poprostu NISZCY AKUMULATOR-nigdy nie zostanie on doładowany!!!!!!!!! i jak sie okazuje 2-3 latka i baterie do wymiany!!!!

No dobrze w T25 jest chyba alternator i na liczniku przy 3/4obrotów pokazuje +30 czyli max a jak załączę wszystko to przy pełnych obrotach jest +2. Już nie mówie co jest na wolnych ;) Chodzi mi o to aby na wolnych obrotach aq był bardziej doładowywany. I ten alternator jak go rozebrałem to on ma w środku tylko wirnik bez szczotek, i to jest chyba zaleta bo zepsuć się mogą tylko łożyska :lol:

#6 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 17 maj 2007 - 21:40

Alternatory i prądnice a jaki alternator do ciapka założyć żeby dobrze działał??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#7 Share elektrotech

elektrotech

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów

Napisany 17 maj 2007 - 21:53

Alternatory i prądnice

a jaki alternator do ciapka założyć żeby dobrze działał??

np od Żuka + regulator za 12 zł

#8 Share elektrotech

elektrotech

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów

Napisany 17 maj 2007 - 21:56

Alternatory i prądnice

No dobrze w T25 jest chyba alternator i na liczniku przy 3/4obrotów pokazuje +30 czyli max a jak załączę wszystko to przy pełnych obrotach jest +2. Już nie mówie co jest na wolnych ;) Chodzi mi o to aby na wolnych obrotach aq był bardziej doładowywany. I ten alternator jak go rozebrałem to on ma w środku tylko wirnik bez szczotek, i to jest chyba zaleta bo zepsuć się mogą tylko łożyska :lol:

jesli chodzi ci o to co piszesz -regulator napiecia powinien to zredukować-spadek napiecia w instalacji-wieksze ładowanie...niemniej stan aku tez jest brany pod uwagę

#9 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 18 maj 2007 - 06:34

Alternatory i prądnice

np od Żuka + regulator za 12 zł

a do 60' też by pasował ten alternator?
bo po 9 latach na 1 prądnicy i 1 parze akumulatorów :lol: to czas na zmianę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share krynio

krynio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 18 maj 2007 - 06:45

Alternatory i prądnice A od poldolota altek nie jest taki sam jak od żuka ? Chodzi mi o te starsze wersje.

#11 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 18 maj 2007 - 08:33

Alternatory i prądnice Spokojnie do C360 zapodacie alternator od żuka, fso ,lub każdy inny który pracował z akumulatorami powyżej 60Ah .Ja w 60 od kilku lat mam od żuka z zegarem (amperomierzem) naprawdę daje rade.Pozdrawiam Piotr.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#12 Share Krzys123

Krzys123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów

Napisany 18 maj 2007 - 14:57

Alternatory i prądnice

jesli chodzi ci o to co piszesz -regulator napiecia powinien to zredukować-spadek napiecia w instalacji-wieksze ładowanie...niemniej stan aku tez jest brany pod uwagę

A mi na amperomierzu wtedy pokazuje mniejsze ładowanie. Czy tak ma być czy jest dobrze? (sorki że tyle pytań zadaje ale coś ostatnio ciężko mi wszystko do głowy przychodzi)

#13 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 18 maj 2007 - 15:05

Alternatory i prądnice @Elektrotech masz gg jak masz to podaj numer bo mam pare pytań a nie chce zaśmiecać forum!!!!!!!

#14 Share elektrotech

elektrotech

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów

Napisany 19 maj 2007 - 03:25

Alternatory i prądnice

A mi na amperomierzu wtedy pokazuje mniejsze ładowanie. Czy tak ma być czy jest dobrze? (sorki że tyle pytań zadaje ale coś ostatnio ciężko mi wszystko do głowy przychodzi)

jesli masz dobry akumulator ładowanie moze byc mniejsze -niemniej napięcie ładowania powinno byc ok 14,2 - 14,5V.
parąd łądowania rózny nawet 5 do 15A w zalezności od stanu akumaltora

Elektrotech masz gg jak masz to podaj numer bo mam pare pytań a nie chce zaśmiecać forum!!!!!!!

9405729

#15 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 16 czerwiec 2007 - 17:13

Alternatory i prądnice Alternator różni się tym od prądnicy, że wytwarza napięcie trójfazowe, które jest następnie prostowane do napięcia stałego. Przy takiej samej masie alternator może wytworzyć więcej energii. I pojazdy wyposażone w alternator nie powinny pracować bez akumulatora.

#16 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 04 październik 2008 - 19:04

Alternatory i prądnice Witam. Oczywiście prądnica może w pewnych warunkach niedoładować akumulatora ale tylko dlatego, że nie wystarcza jej mocy, i nie można mówić, że zasiarcza akumulator. Gdyby na przykład założyć alternator o mocy prądnicy (150 W w C-360) to również niedoładowałby akumulatora. I odwrotnie gdyby prądnica miała moc alternatora np. A 124 (około 600 W) ładowała by bardzo dobrze. Oczywiście nie twierdzę, że prądnica jest lepsza od alternatora ale chcę wykazać, że można je porównywać tylko wtedy gdy będą miały takie same moce. A swoją drogą alternatory zwyciężyły dlatego, że do ich produkcji zużywa się trzy razy mniej miedzi i żelaza niż do produkcji prądnic o takiej samej mocy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 04 październik 2008 - 21:10

Alternatory i prądnice Zgadzam sie z toba. Gabaryty pradnicy 600W były by ogromne do wielkości takiego samego alternatora. A cena :P
Najwieksza zaletą alternatorów jest to że zaczyna ładowac przy niskich obrotach silnika co niestety pradnica nie potrafi.