Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy sprzedajecie żywiec wołowy do Łmeat-Łuków i jakie macie wrażenia przy współpracy z firmą?

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mocznik1994

mocznik1994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 20:26

Czy sprzedajecie żywiec wołowy do Łmeat-Łuków i jakie macie wrażenia przy współpracy z firmą? Witam.
Czy sprzedajecie żywiec wołowy do Łukowa?
Ja niestety tak, niestety to złodzieje, niby płacą dobrze, ale krowa, która spokojnie ważyła ponad 600 kg, na wadze ważyła 501 kg, a WBC 230 kg, cena to 6,30 z vat.
Wcześniej sprzedałem im 4 sztuki, na których zostałem oszukany, ale niestety umowa kontraktacyjna obowiązuje i sprzedać musiałem.
Jakie są wasze wrażenia?
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy sprzedajecie żywiec wołowy do Łmeat-Łuków i jakie macie wrażenia przy współpracy z firmą? Dzisiaj, 17:34
  •  

#2 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 12 styczeń 2010 - 20:37

Czy sprzedajecie żywiec wołowy do Łmeat-Łuków i jakie macie wrażenia przy współpracy z firmą? Nie masz swojej wagi może u nas było tak samo. Powiedzieliśmy czy możemy puścić świnie przez naszą wagę. Trochę się zmieszali i nawet swojej nie rozłożyli B) Dobry sposób na złodziei B)
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#3 Share Markus

Markus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 21:36

Czy sprzedajecie żywiec wołowy do Łmeat-Łuków i jakie macie wrażenia przy współpracy z firmą? Mam umowę z tą firmą już kilka lat i jestem bardzo zadowolony. Czasami są takie sztuki co wybijają się gorzej ale są to wyjątki.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Czy sprzedajecie żywiec wołowy do Łmeat-Łuków i jakie macie wrażenia przy współpracy z firmą? Dzisiaj, 17:34
  •  

#4 Share paulus841

paulus841

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 21:52

Czy sprzedajecie żywiec wołowy do Łmeat-Łuków i jakie macie wrażenia przy współpracy z firmą? Ja też mam umowę z tą firmą. Od kilku lat współpracuję z nimi i nigdy u mnie nie było problemów. A z resztą Łuków i tak teraz bierze tylko poubojową. W grudniu sprzedałem 5 szt. dla nich i żeby nie skłamać najgorszy wyszedł po 9.90 a najlepszy po 10.25 za kg Bydło mieszane LM z HF. Na wadze każdy miał ponad 700 kg żywca. Jutro jeszcze jeden do nich pójdzie zobaczymy jak wyjdzie na mięsie pewnie nic specjalnego bo HF.
Praca na roli wszystkich zadowoli!!! hehe

#5 Share Massey1993

Massey1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 22:27

Czy sprzedajecie żywiec wołowy do Łmeat-Łuków i jakie macie wrażenia przy współpracy z firmą? Ja mam 10km do Łukowa i jeszcze tam nie sprzedawałem, aż nie chce się wierzyć że dają prawie 2x tyle co w Wierzejkach do których ja sprzedaje, bardzo ciekawe z tymi cenami a można u nich pojedynczo przywodzić czy trzeba na umowe?
kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

#6 Share marius21

marius21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 22:34

Czy sprzedajecie żywiec wołowy do Łmeat-Łuków i jakie macie wrażenia przy współpracy z firmą? Ja tam odstawiam tylko co lepsze sztuki i bardzo dobrze wychodza

#7 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 22:39

Czy sprzedajecie żywiec wołowy do Łmeat-Łuków i jakie macie wrażenia przy współpracy z firmą? Ja też sprzedaje do nich i jestem zadowolony. Ostatnia sztuka ważyła ponad 850kg mięsność 55% wiek 20m-cy- sam się zdziwiłem (wyjątek był ;) ). Teraz mam 8 sztuk zobaczymy jak wyjdą.
W Łukowie sprzedaje się tylko na WBC ale można bez umowy. Z umowa lepiej wychodzi (premia) za tego bynia ponad 5tys ;)

#8 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 23:09

Czy sprzedajecie żywiec wołowy do Łmeat-Łuków i jakie macie wrażenia przy współpracy z firmą? jaką mają teraz cenę za podstawę WBC???premia 3%???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#9 Share paulus841

paulus841

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 23:16

Czy sprzedajecie żywiec wołowy do Łmeat-Łuków i jakie macie wrażenia przy współpracy z firmą? Oj ja nie odpowiem musiał bym wygrzebać fa-rę! Ale z tego co mi się przypomina to chyba 3% @pioter to gratuluję syna bo tak z opisu wynika. A może jestem w błędzie ??

#10 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 16:11

Czy sprzedajecie żywiec wołowy do Łmeat-Łuków i jakie macie wrażenia przy współpracy z firmą? My mamy umowę na trzodę chlewną i bydło już ładnych kilka lat z Ł - Meat Łuków ogólnie jest źle ale zawsze mogłoby być lepiej patrząc orientacyjnie na wagę wydaje się że nie oszukują znajomy skarżył mi się miał podobny problem z bykiem.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share paulus841

paulus841

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 19:00

Czy sprzedajecie żywiec wołowy do Łmeat-Łuków i jakie macie wrażenia przy współpracy z firmą? A tak szczerze to gdzie nie oszukają jak nie na wadze to na mięsności coś urwą. Wcześniej sprzedawaliśmy do ZM w Rossoszu ale tak jakoś średnio wychodziło i zawsze się czepiali, że brudny i takie tam. A tu jakoś nie ma problemów. Ale jak to mawiają wszędzie dobrze gdzie nas nie ma!!!

#12 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 19:05

Czy sprzedajecie żywiec wołowy do Łmeat-Łuków i jakie macie wrażenia przy współpracy z firmą? @paulus841 nie jesteś w błędzie, dzięki ;)

Z Sokołowem nigdy nie było problemów z płatnością i wybiciem, tzn raczej nie oszukują na tym...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#13 Share helmut

helmut

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, żona i synek

Napisany 14 styczeń 2010 - 10:35

Czy sprzedajecie żywiec wołowy do Łmeat-Łuków i jakie macie wrażenia przy współpracy z firmą? Z Łókowem to jest tak że jak mają nadmiar bydła to obcinają na cenach nieważne czy hf czy mięsny. A jak brakuje to nie tylko oni dobrze płacą U mnie w okolicy już kilku rolników się o tym przekonało łącznie ze mną. Miałem umowę przez rok i więcej nie chce. Teraz dostaję dobrą cenę od pośrednika bez żadnej umowy.

#14 Share noclukasz2625

noclukasz2625

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 22:15

Czy sprzedajecie żywiec wołowy do Łmeat-Łuków i jakie macie wrażenia przy współpracy z firmą? A pośrednik zawiezie do łukowa

#15 Share helmut

helmut

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 09:55

Czy sprzedajecie żywiec wołowy do Łmeat-Łuków i jakie macie wrażenia przy współpracy z firmą? Ten akurat nie wiezie do Łukowa, ale jakby nawet to ja nie dostane takiej ceny jak on.

#16 Share witekbr5

witekbr5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 13:12

Czy sprzedajecie żywiec wołowy do Łmeat-Łuków i jakie macie wrażenia przy współpracy z firmą? Wiem ze przedział wiekowy najlepiej płatny opasów to do 36miesiecy
A jak z określaniem wieku w łmeacie-łukow z paszportu czy
klasyfikator zagląda w pysk czy wybudowała się druga para zębów?

#17 Share helmut

helmut

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 16:30

Czy sprzedajecie żywiec wołowy do Łmeat-Łuków i jakie macie wrażenia przy współpracy z firmą? Z tego co wiem to tylko na paszport patrzą. I najlepsza cena jest do 29 m-cy tylko po co je trzymać tak długo? Ja sprzedaje max do 24 m-cy.

#18 Share witekbr5

witekbr5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 18:18

Czy sprzedajecie żywiec wołowy do Łmeat-Łuków i jakie macie wrażenia przy współpracy z firmą? Ja 12-15 miesięczne nabywam w celach wymiany reprodukcyjnej sprzedaje 4-ro latki he

#19 Share mocznik1994

mocznik1994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 20:10

Czy sprzedajecie żywiec wołowy do Łmeat-Łuków i jakie macie wrażenia przy współpracy z firmą?

Ja też sprzedaje do nich i jestem zadowolony. Ostatnia sztuka ważyła ponad 850kg mięsność 55% wiek 20m-cy- sam się zdziwiłem (wyjątek był ;) ). Teraz mam 8 sztuk zobaczymy jak wyjdą.
W Łukowie sprzedaje się tylko na WBC ale można bez umowy. Z umowa lepiej wychodzi (premia) za tego bynia ponad 5tys ;)

Teraz to na pewno Ci słabo wyjdzie. Najpierw na zachętę zapłacą dobrze, a potem lecą w kulki.
Niby dopłacają za umowę, ale to i tak tragedia. Pośrednik, który sprzedaje m.in do Łukowa i tak mi lepiej płaci i przynajmniej nie oszukuję.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share witekbr5

witekbr5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 15:52

Czy sprzedajecie żywiec wołowy do Łmeat-Łuków i jakie macie wrażenia przy współpracy z firmą? Poprawka ZM łuków wiek do 30-tu miesieci już po to dochodzi kosztowne badanie na BSE