mocznik1994

Czy sprzedajecie żywiec wołowy do Łmeat-Łuków i jakie macie wrażenia przy współpracy z firmą?

Polecane posty

mocznik1994    0

Witam.

Czy sprzedajecie żywiec wołowy do Łukowa?

Ja niestety tak, niestety to złodzieje, niby płacą dobrze, ale krowa, która spokojnie ważyła ponad 600 kg, na wadze ważyła 501 kg, a WBC 230 kg, cena to 6,30 z vat.

Wcześniej sprzedałem im 4 sztuki, na których zostałem oszukany, ale niestety umowa kontraktacyjna obowiązuje i sprzedać musiałem.

Jakie są wasze wrażenia?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

Nie masz swojej wagi może u nas było tak samo. Powiedzieliśmy czy możemy puścić świnie przez naszą wagę. Trochę się zmieszali i nawet swojej nie rozłożyli B) Dobry sposób na złodziei B)


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markus    27

Mam umowę z tą firmą już kilka lat i jestem bardzo zadowolony. Czasami są takie sztuki co wybijają się gorzej ale są to wyjątki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulus841    173

Ja też mam umowę z tą firmą. Od kilku lat współpracuję z nimi i nigdy u mnie nie było problemów. A z resztą Łuków i tak teraz bierze tylko poubojową. W grudniu sprzedałem 5 szt. dla nich i żeby nie skłamać najgorszy wyszedł po 9.90 a najlepszy po 10.25 za kg Bydło mieszane LM z HF. Na wadze każdy miał ponad 700 kg żywca. Jutro jeszcze jeden do nich pójdzie zobaczymy jak wyjdzie na mięsie pewnie nic specjalnego bo HF.


Praca na roli wszystkich zadowoli!!! hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey1993    15

Ja mam 10km do Łukowa i jeszcze tam nie sprzedawałem, aż nie chce się wierzyć że dają prawie 2x tyle co w Wierzejkach do których ja sprzedaje, bardzo ciekawe z tymi cenami a można u nich pojedynczo przywodzić czy trzeba na umowe?


kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Ja też sprzedaje do nich i jestem zadowolony. Ostatnia sztuka ważyła ponad 850kg mięsność 55% wiek 20m-cy- sam się zdziwiłem (wyjątek był ;) ). Teraz mam 8 sztuk zobaczymy jak wyjdą.

W Łukowie sprzedaje się tylko na WBC ale można bez umowy. Z umowa lepiej wychodzi (premia) za tego bynia ponad 5tys ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

jaką mają teraz cenę za podstawę WBC???premia 3%???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulus841    173

Oj ja nie odpowiem musiał bym wygrzebać fa-rę! Ale z tego co mi się przypomina to chyba 3% @pioter to gratuluję syna bo tak z opisu wynika. A może jestem w błędzie ??


Praca na roli wszystkich zadowoli!!! hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My mamy umowę na trzodę chlewną i bydło już ładnych kilka lat z Ł - Meat Łuków ogólnie jest źle ale zawsze mogłoby być lepiej patrząc orientacyjnie na wagę wydaje się że nie oszukują znajomy skarżył mi się miał podobny problem z bykiem.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulus841    173

A tak szczerze to gdzie nie oszukają jak nie na wadze to na mięsności coś urwą. Wcześniej sprzedawaliśmy do ZM w Rossoszu ale tak jakoś średnio wychodziło i zawsze się czepiali, że brudny i takie tam. A tu jakoś nie ma problemów. Ale jak to mawiają wszędzie dobrze gdzie nas nie ma!!!


Praca na roli wszystkich zadowoli!!! hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@paulus841 nie jesteś w błędzie, dzięki ;)

 

Z Sokołowem nigdy nie było problemów z płatnością i wybiciem, tzn raczej nie oszukują na tym...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helmut    0

Z Łókowem to jest tak że jak mają nadmiar bydła to obcinają na cenach nieważne czy hf czy mięsny. A jak brakuje to nie tylko oni dobrze płacą U mnie w okolicy już kilku rolników się o tym przekonało łącznie ze mną. Miałem umowę przez rok i więcej nie chce. Teraz dostaję dobrą cenę od pośrednika bez żadnej umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helmut    0

Ten akurat nie wiezie do Łukowa, ale jakby nawet to ja nie dostane takiej ceny jak on.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witekbr5    0

Wiem ze przedział wiekowy najlepiej płatny opasów to do 36miesiecy

A jak z określaniem wieku w łmeacie-łukow z paszportu czy

klasyfikator zagląda w pysk czy wybudowała się druga para zębów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helmut    0

Z tego co wiem to tylko na paszport patrzą. I najlepsza cena jest do 29 m-cy tylko po co je trzymać tak długo? Ja sprzedaje max do 24 m-cy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocznik1994    0

Ja też sprzedaje do nich i jestem zadowolony. Ostatnia sztuka ważyła ponad 850kg mięsność 55% wiek 20m-cy- sam się zdziwiłem (wyjątek był ;) ). Teraz mam 8 sztuk zobaczymy jak wyjdą.

W Łukowie sprzedaje się tylko na WBC ale można bez umowy. Z umowa lepiej wychodzi (premia) za tego bynia ponad 5tys ;)

 

 

 

Teraz to na pewno Ci słabo wyjdzie. Najpierw na zachętę zapłacą dobrze, a potem lecą w kulki.

Niby dopłacają za umowę, ale to i tak tragedia. Pośrednik, który sprzedaje m.in do Łukowa i tak mi lepiej płaci i przynajmniej nie oszukuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikic360    56

My też mamy podpisaną umowę z Ł-meat Łuków. jak na razie nie narzekamy ale ostatnio sprzedając dwa byki do nich to waga półtuszy wyszła identyczna co do dekagrama. tylko że jeden poszedł w klasie R a drugi w O. różnica wagi żywej to 10 kg. dziwne to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel18    4

Ja mam umowę z Łukowem na trzodę chlewną, a kiedyś też sprzedawałem tam byki i zawsze było w porządku. A jak tam szanowni koledzy którzy posiadają akcje imienne ZM Łuków co myślą o ty że młody stokłosa wykupuje je po 4 zł, a na akcji jest cena 10 zł. Myślę, że jak mam jemu na pół darmo oddawać to lepiej w wc zużyć. Widzę że w tym temacie sami koledzy z okolicy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulus841    173

@ daniel18 co do akcji to ciężko mi coś powiedzieć bo nigdy tym się nie interesowałem, może ktoś inny zabierze głos. A co do tego że tu wszyscy z okolicy to nic dziwnego chyba bo ZM Łuków nie jest aż tak duży żeby sprzedawali do niego surowiec ludzie z lubuskiego...


Praca na roli wszystkich zadowoli!!! hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

Ja mam podpisaną umowę wieloletnią z Łukowem i jestem zadowolony, zawsze wychodzi mi dobra cena i odpowiednia dopłata mięsna czasem jak trzeba szybko kasę to się dzwoni i na drugi dzień jest na koncie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez lukasz2623
      Szukam czegoś dobrego, nie drogiego do wypalania rogów. Polecicie coś?
      Plus dodatkowe pytanie.. w jakim wieku wypalacie?
    • Przez ukaszKruszyna
      Cześć! Ostatnio trafiłem na młóto browarniane w paszy dla bydła. Wiecie może jak wpływa na wartość odżywczą? Chciałbym spróbować wprowadzić to u moich krów, które niedługo będą się cielić i w szukam informacji oraz sprawdzonego dostawcy.
    • Przez raven18
      Hej, da się zmienić ilość obornika w programie internaw bo w rzeczywistości mam go dużo mniej. Program liczy około 17 ton na głębokiej ściółce na 1DJP, to jakiś kosmos bo mam max 10 ton (licząc ilość wywiezionych rozrzutników 3,5 tonowych). Teoretycznie nie przekraczam max dawki azotu na działkach ale bardzo mało brakuje.   
    • Przez Młodyoporowiec
      dzień dobry czy warto zaczynać hodowle mam 20 ha ornego i 2 łąk ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj