Skocz do zawartości

Zdjęcie

wycinka gałęzi

30 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 19:03

wycinka gałęzi

ferdek07 mam pytanie czy mógł bym zrobić koło tyłka sąsiadowi bo skacze za dużo z byle powodu albo go nastraszyć

było drzewo na mapach w gminie i geodezji jest ono jako punkt graniczny gospodarstwa ale przeszkadzało mu i wyciął \
gospodarka jest wspólnotą 2 sąsiadów drzewo ściął jakieś 7-9lat temu ale nigdzie tego nie zgłaszał wszystkie pomiary są prowadzone od tego drzewa i ono dalej istnieje <chyba w pamięci> :)
no i co z tym faktem czy można coś z tym zrobić?

czy może dostać kare za to tak jak pisałeś 100tys w poprzednim coście
moim zdaniem powinna być większa bo to drzewo graniczne

gdybyś miał jak udowodnić że to on ścioł to urzędowa kara jest od około 300zł za 1cm obowdu drzewo miało min 100cm to jest 30 tyś, ale tak jak napisałeś że ścioł 7 lat temu to nic mu nie zrobisz bo do 5 lat od ścięcia można zostać ukaranym
ps. to pniaka może też wykopał? wogóle dziwne żeby od drzewa był jedyny znak graniczny, najmił geodete to znajdzie kilometr dalej znak graniczny i namierzy do waszej działki, a jak wyjdzie że sąsiad Ci się worał to możesz założyć sprawę o pokrycie kosztów jakie poniosłeś na geodete za wznowienie granic

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wycinka gałęzi Dzisiaj, 11:45
  •  

#22 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 20:41

wycinka gałęzi he szkoda ze nic mu nie zrobię :)
pniak jeszcze istnieje a raczej kawałki po nim
na mapce jest drzewo < dąb poniemiecki a miał dużo ponad 2.5m w obwodzie> od niego robili niektóre pomiary ale teraz to GPS i heja
ok dzięki za wiadomości wyorać się nie wyorał bo to jest na terenie gospodarstwa i jeszcze wspólnego
szkoda ze nic mu nie zrobię :)
sąsiadom nawet przeszkadza ze jedziesz z pszenicą 2 tygodnie przez podwórze w żniwa gdzie oni nakoszą 1 góra 2 wozy konne :)
nakradł dużo żeczy mi więc chciałem się odwdzięczyć :)

#23 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 16 styczeń 2010 - 20:53

wycinka gałęzi

drzewa ktore rosna na skaruj lasu naleza do lasu wiec idziesz do gminy czy tam do "swojego" lesniczego on przyjezdza i ocenia ktore drzewa mozna wyciac (ta prcedura stosowana jest rowniez przy scince w głebi lasu), pozniej wystawia asygnate i masz problem z glowy,

ja mam w środku lasu, działke rolną, na której rośnie 30 letni las, dziadek posadził i nie przekfalikował, to o pozwolenie gdzie mam się zgłosić?

#24 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2081 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 21:08

wycinka gałęzi miszka31 jeśli w ewidencji dalej jest to pole uprawne to do gminy idziesz
jak kiedyś u nas byli to mówili że komuś 3 rok dają pozwolenie na wycięcie drzew z pola :)

Ferdek07 jeśli Masz własny las i z niego wystają gałęzie to se sam poobcinaj jak Cię nikt nie pod.. , Albo zgłoś się do nadleśnictwa zwłaszcza że to brzozy to każą powycinać bo to chwast (jak i topole ,łozy itp) :)

#25 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 styczeń 2010 - 22:35

wycinka gałęzi Też drzewa na granicy reguluje kodeks cywilny:

Art. 154. § 1. Domniemywa się, że mury, płoty, miedze, rowy i inne urządzenia podobne, znajdujące się na granicy gruntów sąsiadujących, służą do wspólnego użytku sąsiadów. To samo dotyczy drzew i krzewów na granicy.
§ 2. Korzystający z wymienionych urządzeń obowiązani są ponosić wspólnie koszty ich utrzymania.

Sąsied wycinający drzewo na granicy bez uzgodnienia z drugim sąsiadem z punktu widzenia prawa kradnie je. Sprawa ochrony środowiska to inna rzecz. Pozwolenia na wycinkę drzew, jeżeli na mapie ewidencyjnej obszar ten nie jest lasem (Ls) wydaje wójt (burmistrz, prezydent). Jeżeli gość miał takie pozwolenie to znaczy że wprowadził w błąd wójta, a na to jest paragraf w kk, jeżeli nie to ocheona środowiska (starosta lub prezydent miasta na prawach powiatu).

#26 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 08:21

wycinka gałęzi

ja mam w środku lasu, działke rolną, na której rośnie 30 letni las, dziadek posadził i nie przekfalikował, to o pozwolenie gdzie mam się zgłosić?

Ja mam taki 40sto letni las 2ha i w około tej działki wszyscy maja takie nieprzekwalifikowane lasy, i jak jeszcze w sąsiedniej wsi był leśniczy od lasów prywatnych dawał asygnate, bo może nie przekwalifikowane ale w końcu to jest gęsty sosonowy las, bo w przepisach odnośnie wydawania zezwoleń przez gminy jest napisane że nie jest wymagane zezwolenie na wycinikę plantacji drzew a las jako taki jest plantacją drzew problem tylko jak to przewieść bez ryzyka do domu, wyobraźcie sobie ekipe z ochrony środowiska chodzącą po lesie i mierzącą 300 sosenek he he, ale i przypadkek że gościu ma porośnięte 15 ha nieużytków drzewami samosiejami i zaszedł do gminy i dostał zezwolenie na wycinkę 150 drzew i leśniczy gdy sprawdzał to zezwolenie nieźle się uśmiał że może wozić i wozić a sztuki to niby kto ma liczyc?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 11 luty 2013 - 10:46

wycinka gałęzi czy na "ogławianie" (polegające na ścięciu całej korony z pozostawieniem pnia) wierzb potrzebne jest pozwolenie na wycinkę? w moim UG nie wskazują na konieczność uzyskania pozwolenia, a z ustawy o ochronie przyrody wynika, iż drzewo musi przeżyć 3 lata po takim zabiegu, aby odstąpiono od ukarania , ale w ustawie znajduje się również odstępstwo dotyczące topoli, tylko nie mam pewności, czy to dotyczy właśnie wierzb

#28 Share Renault9514

Renault9514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka,KOBIETY no i POLE!!! ;D

Napisany 21 maj 2015 - 17:00

wycinka gałęzi

odświeżę temat :)

Jeżdżąc drogą do pola, która jest jednocześnie drogą pewnego gościa do gospodarstwa( droga jest do pola obok jego gospodarstwa) Rozrosły się strasznie gałęzie które bardzo przeszkadzają w jeździe obdzierają ciągnik, mówiłem już gościowi żeby to obcinał, ale tylko się śmieje a z drugiej strony ma grzędy i dodatkowo prawie w drodze na wbijał kijów, metalowych rzeczy, także dopiero jest ciężko przejechać... ostatnio jak mu wmówiłem żeby po obcinał to stwierdził że ta droga nie jest na duży ciągnik tylko na mały ( jeżdżę zetorem proximą) zacząłem się śmiać i aby go wku*** :D warto to zgłosić na policję żeby wyciął te kszaczory ?? czy policja tutaj nic nie zdziała? ;) 

ZETOR Team !!!

#29 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 22 maj 2015 - 14:41

wycinka gałęzi

Mam podobny problem z tym, że drzewo sąsiada rośnie na jego działce przy samej miedzy z moim polem. Gałęzie tego drzewa jednak znajdują się już nad moim polem i wszystko spada na moje pole oraz zawadzam o nie ciągnikiem. Muszę często chodzić i zbierać te gałęzie i patyki z pola, po dobroci z nim nie idzie tego załatwić raczej. Sam bym wyciął te gałęzie, ale raczej do tego nie mam prawa. Co w tej sytuacji robić? Iść do gminy? :huh:  Sytuacja podobna do kolegi wyżej.

#30 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 22 maj 2015 - 20:29

wycinka gałęzi

Wysłać list polecony  żeby  zrobił porządek z gałęziami, jak nie  zetnie to po 14 dniach sam możesz ścinać a on ma guzik do gadania.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 25 grudzień 2015 - 11:47