Taurus83

pastuch a bydło mięsne

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rafftti    32

Ja mam ogrodzone jedno pastwisko o pow. 4 ha. siatką leśną o wysokości 1,60 pastuch od środka i jest święty spokój.Słupki mam powstawiane z jakiegoś drzewa które zaczęło puszczać pędy i git. Łazi tam 11 sztuk to im na miesiąc wystarcza, tylko mam problem z ich przepędzeniem. Niby tylko 400 metrów ale drogą powiatową. Wstaje jak się tylko rozwidni i jest ok. Kiedyś jedna krowa zamiast w bramę po pobiegła wzdłuż siatki po polu sąsiada i ni jak nie chciała się wrócić do bramy po po drugiej stronie stało resztę stada. W desperacji przyłożyła pełną parą dwa razy w siatkę ale i tak nic to jej nie dało tylko jeden słupek się delikatnie poluzował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia    39

Mojemu znajomemu krowa wychodziła zawsze pod drutem pastucha no i żeby temu zaradzić założył jej drut na rogi i była krowa z antenką hehe :)

Ale przy większym stadzie to nie bardzo jeszcze by w wszystkie pioruny przyciągało podczas burzy :)


Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EDWIN    0

O 2 sezony temu grodziłem i poprawiałem ogrodzenie od strony sąsiada boi miał kośny potraw i uciekały co noc i już nie mogłem wytrzymać z nerwów i pastuch zwykły taki mały podpiłem i nic a w tym sezonie zamówiłem najmocniejszy pastuch z allegro koral n60 i po problemie boją się a i jak orala złapałem to przebiło mnie prądem od ręki do nóg w głowę i puściłem ^^ bo to był test odwagi na samym sobie


Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerEU    0

Witam,

 

Naprawdę mocnym i bardzo solidnym elektryzatorem jest hotSTOP N20 z firmy Horizont. Posiada 16J co w zupełności wystarczy na najbardziej niesforne zwierzęta. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj