niudizajn

1,85 czy 2,1

Polecane posty

niudizajn    13

Witam. Mam zamiar kupić kosiarkę rotacyjną i zastanawiam się nad szer. 1,85 i 2,1. Piszcie która trwalsza i lepsza.


Kupię bronę wirnikową 2,5m z hydropackiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Stary user a zakłada tematy jak jakiś świerzak, he he do jakiego ciągnika, jakiego producenta kosiarkę chcesz i ile na to kasy możesz przeznaczyć, bo 1,85m możesz kupić już za 3,8 tyś brutto a 2,1m famarola to ze 12 tyś kosztuje B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemekM    0

No właśnie napisz do jakiego traktoru, bo szerokość kosiarki to raczej do mocy ciągnika powinno się dobierać B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Jeśli do tego belarusa w galerii to spokojnie wystarczy i taka ze zbuczyna 1,85m za 3,8 tyś brutto, no ale jak masz dużo ha do koszenia i chcesz wydajnie to i 2,1m możesz kupić, która trwalsza to już chyba indywidualna sprawa w jakich warunkach pracuje w jaki sposób jest użytkowana i co się trafi, 1,85m teoretycznie powinna więcej wytrzymać ale 2,1m analogicznie te 10- 20% czasu mniej będzie pracowała co też przekłada się na trwałość, możesz kupić rzemieślniczą która będzie wyła jęczała jak szalona a taka 2,1m samaszka czy famarolka to tylko szumek i ta i ta golić będzie tak samo, sam bym sie zadowolił tą 1,85m ale wątpię żebym mieścił się w pokosy dlatego kosiarka to dalsza przyszłość B)

Wszystko zależy od kasy, z 1,85m fajna jest famarolka i ma bardzo dużą przednią osłonę i jest dość solidnie wykonana ale cena jest dość wysoka, akpil ma też kosiarki 1,85m i na ukośnych trybach, a jak masz dużo kasy i planował byśnp. 2,1m famarolkę to zapytaj dielera o dyskową pronaru 2,1m kosztuje 10.9 tyś netto B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
focus07    1

Większa wiadomo lepsza , bo większa wydajnośćB) tylko do takiej bębnowej 2,10 to musić mieć dużo kucy żeby ją bujaćB) chyba nie masz zamiaru kupować jej do c-360?B) a Ty Ferdek07 kupiłeś już tą kosiarke?B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niudizajn    13

Stary user a zakłada tematy jak jakiś świerzak, he he do jakiego ciągnika, jakiego producenta kosiarkę chcesz i ile na to kasy możesz przeznaczyć, bo 1,85m możesz kupić już za 3,8 tyś brutto a 2,1m famarola to ze 12 tyś kosztuje B)

 

A kto powiedział , że chcę "przymierzyć" te kosiarki do jakiegoś ciągnika?? Mi chodzi ogólnie o porównanie. Zastanawiam się czy ta 2,1 ma jakieś wzmocnienia ramy itp. bo obciążenia na pewno będą większe. Cena no to jak najtańsza. A z trwałością firmowych to też nie wiem czy tak super jest bo już parę ze Samaszu po bliskich kontaktach 3-go stopnia ze spawarką widziałem , a mam 1,65m z Talexu i 4 sezon bez awaryjnie śmiga tylko , że trochę wąsko jak dla Sowieta.


Kupię bronę wirnikową 2,5m z hydropackiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

jeśli samasz dalej robi to co w 2001 ;) 2,1 to nawet się nie zbliżaj kupisz mniej markową i mniej stracisz.

A 2,1 to przy mtz w sam raz jeżdze przy płocie i na objazd od płotu idealnie się mieści i nie trzeba prawie patrzeć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ciekawe czy to ma wogóle osłony w tej cenie, za 3,8 tyś można kupić z osłonami i jeszcze wytargować wałek wom w tej cenie, zadzwoń do premiumtrade, czy podobnej składnicy potarguj się przez telefon troche i Ci przywiozą na podwórko ta z 173 ze zbuczyna nei jest zła jedyny problem z nimi to starsznie głośno ryczą ale poza tym po 200 ha u mnie tylko trzymaki już do wymiany, ogólnie może być ale nei myslałeś o tym samaszu 2,1m miałby co belarus robić ;) a do tych rzemieślniczych za 3,8 tyś można dobrać siłownik do składania za około 1 tyś pln

@Focus żebym to ja najpierw dopłaty dostał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wujas ma Samasza 2.1m i MTZ z nią chodził bez zasadniczym problemów, także nie wiem czemu piszesz, że miałby ciężko? Żeby nie było to byłem przy koszeniu, widziałem i słyszałem. ;) Teraz z nią Jelonek 5720 chodzi, ew. zastępuje go 6320.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Oj żle się troche wyraziłem nie tyle w sensie że miałby ciężko co miałby odpowiednią do mocy maszyne, ale ciekaw jestem jakie są różnice w wydajności pomiędzy taką 1,85 a 2,1m ile te 35cm daje w praktyce?

istotna dla mnie 2ga sprawa jakby ktoś miał porównanie 1,85m do 2,1m jak to jest z ramą czy jest dużo dłuższa w tej 2,1m bo mam dość szeroki ciągnik czy taka 1,85 nie była by znowy bardzo nastawiona w bok a wałek wom po ukosie dużym leciał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak to ma być do Lambo to tylko 2.1m ;) Z 1.85m to śmigają zachodnimi pyrdkami po 60 i 70KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

na 2,1m to muszę poczekać jeszcze troche, bo może by tak kupić 1,85 za 3,8 tyś,ale w sumie, tu nie chodzi o moc, ale nawroty, chociaż ciągnik w miarę zwrotny to koszenie 1,65m ciągnikiem który przód ma szeroki 2,3m to jakby w rękawicach bokserskich nawlekać nitkę na igłę ;) a z kolei te 1,85m to tylko 20cm więcej jak 1,65m ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Mój Jasiek spokojnie ciągał Stolla CM 225 z kondycjonerem-tak że z 2,1 Twój Lambo powienien tylko się śmiać-tylko jeżeli masz nierówne łąki (jak ja) to naprawdę nie polecam dwóch dużych talerzy biggrin.gif .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ano różne te moje łąki są a najciekawsze pastwisko 6 ha na gruncie które to kiedyś dziadek porał w poprzek bruzdy żeby lepiej woda spływała a teraz koszenie to istne rodeo, 1,65m rozkręca się na łączniku górnym i nastawia się do góry i śmiga, ale czy jak nastawić te 2,1m troche do góry to wyżej kostek pewnie będzie kosiła w końcu bęben 1m średnicy ;) najgorsze jest na różnych takich poprzeczkach jak bębny zaryją pod darń czy takie zjawisko w dużych kosiarkach jest powrzechniejsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Dokładnie-chodzi mi o to rycie-i nie dało się tego zjawiska zniwelować pochylaniem kosiarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niudizajn    13

No i dzwoniłem do Premium Trade i koleś powiedział tak: 1.85m jest za 4080zł + 100 transport. Co do producenta to koleś stwierdził , że ze Zbuczyna kosiarki teraz bardzo spadły z jakością i ich nie poleca. Za to bardzo zachwalał kosiarki z Rawy Mazowieckiej od Lisickiego (?). Słyszał ktoś coś o tym producencie? I czy to prawda z tym Zbuczynem no bo mają teraz najtańsze te kosiarki , ale czy jest to odzwierciedlenie jakości czy tylko "chłyt maketingowy"?


Kupię bronę wirnikową 2,5m z hydropackiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
focus07    1

Ferdek07 dlaczego masz w lambo przód 2,3m:)?? gumy masz te giganty , czy poszeżyłeś sobie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

A co mierzyłeś miarką i Twój węższy? Niemoże być :)

ps. jakbym nie zmierzył to bym k*rwa dzwi do garażu za wąskie miał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
focus07    1

właśnie zobaczyłem,że w papierach ma 2,22:)zdziwiłem się,zawsze r3 miał chyba 2m i parę mm:) te podłączenie na przewód do pompowania to on ma normalnie nie z tej ziemi, że ludzkie oko nie jest w stanie go zobaczyć:)he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

No i dzwoniłem do Premium Trade i koleś powiedział tak: 1.85m jest za 4080zł + 100 transport. Co do producenta to koleś stwierdził , że ze Zbuczyna kosiarki teraz bardzo spadły z jakością i ich nie poleca. Za to bardzo zachwalał kosiarki z Rawy Mazowieckiej od Lisickiego (?). Słyszał ktoś coś o tym producencie? I czy to prawda z tym Zbuczynem no bo mają teraz najtańsze te kosiarki , ale czy jest to odzwierciedlenie jakości czy tylko "chłyt maketingowy"?

To ładnie w ogłoszeniach wszędzie mają 1,85 za 3,85 tyś a tu jeszcze za transport doliczyć, próbowałeś coś utargować? kumpel na pługach 4x35 utargował 400zł, a nie pytałeś o samasza, ogłaszają się że mająteraz rabat na samasze, no i przynajmniej w ogłoszeniach samaszki były u nich z 600zł tańsze niż cena fabryczna samaszu,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niudizajn    13

No widzisz Ferdziu , że jest niezły ruch w interesie i ceny w necie są nieaktualne.


Kupię bronę wirnikową 2,5m z hydropackiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

Bierz samasza 2,10 m hydraulicznie składaną, ja mam taką i sobie chwale. Ja kupiłem okazyjnie prawie nową (wykosiła jedynie 50 ha) za 4 tys zł. Mam ją dopiero sezon i wykosiła u mnie jakieś 60 ha. Pracuje przy MTZ 80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

czym się konstrukcyjnie różnią kosiarki 1,85m i 2,1m bo wiem że 1,65m i 1,85m to wszystko mają to samo łącznie z trybami tylko bębny większe i rama dłuższa, chyba 2,1m nie ma tych samych słupic trybów i wałków?

Jaka realnie jest wydajność kosiarek 1,85 i 2,1m jeśli w godzinę kosiarką 1,65m skoszę niecały hektar to ile skoszę taką 1,85m i taką 2,1m?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj