Skocz do zawartości

Zdjęcie

Posiadacze nowych zetorów

390 odpowiedzi na ten temat

#141 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 15 maj 2010 - 19:39

Posiadacze nowych zetorów Dokładnie... i z ciągnikami jest tak samo żeby kupić coś sensownego trzeba wyrzucić sporo kasy a i tak na wieczność nie będzie, i się będzie psuć...Z tym że jeżeli ktoś robi 500-600 mth rocznie to zetor wystarczy, po co ładowac kasę w ,,zachód'' jak i tym można spokojnie obrobić...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Posiadacze nowych zetorów Dzisiaj, 18:50
  •  

#142 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 15 maj 2010 - 19:48

Posiadacze nowych zetorów Wiesz-ja swego czasu zapłaciłem za JD 5720 tylko parę tys. więcej niż za najmniejszą Forterrę (8641)-więc za bardzo nie widziałem sensu kupowania Zetora a robię nim tylko 400-450 mth rocznie.

#143 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 15 maj 2010 - 20:51

Posiadacze nowych zetorów

Dokładnie... i z ciągnikami jest tak samo żeby kupić coś sensownego trzeba wyrzucić sporo kasy a i tak na wieczność nie będzie, i się będzie psuć...Z tym że jeżeli ktoś robi 500-600 mth rocznie to zetor wystarczy, po co ładowac kasę w ,,zachód'' jak i tym można spokojnie obrobić...

Raczej odwrotnie kolego, akurat ja zapłaciłem dobrych kilka tyś pln mniej za swojego zachodniaka niż za zetora tej samej mocy z tym samym wyposażeniem, zetor "szalał" z cennikami np. za 7340 w 2003r 86 tyś netto to przesada, o cenach zetorów serii 7341 nie wspominając lamborghini premium 1050 było w tej samej cenie, więc teorie jako by do zachodniaka trzeba dołożyć to mit, taki sam jak teorie o wyjątkowej wrażliwości na polskie paliwo i delikatności plastikowych ciągników oraz piekielnie drogich części to wszystko sprawia że dalej są chętni na zetora, który uwzględniając skrupulatnie wyposażenie wychodzi drożej niż zachodnie ciągniki!!!

#144 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 15 maj 2010 - 21:10

Posiadacze nowych zetorów Pewnie masz racje ale w 2007 grudzień DF Agrofarm 85 już w tej chwili nie pamiętam ale sporo tańszy od zetora... lecz potem z każdym dniem DF w góre i niestety w 2009 trochę przesadzili z tymi cenami. I przesiadłem się z Zetora na Zetora B) Jak przez ten rok jestem zadowolony, więcej można będzie powiedzieć za kilka lat. Powracając do porównania z ubraniami to teraz płacisz za znaczek oby z ciągnikami nie było podobnie...

#145 Share bobert21

bobert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 15 maj 2010 - 21:27

Posiadacze nowych zetorów A juz tak nie jest? Przeciez np u JD czy u Fendta nie placi sie juz za znaczek na masce?
Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

#146 Share racha

racha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 16 maj 2010 - 13:57

Posiadacze nowych zetorów w zetorze ten podnośnik opadał od nowości podobno uszczelniacz jakoś był źle zamontowany ale to zrobili na gwarancji bez problemów a z zachodnich to mam lampo 70 w i robił 1500 mtg w pierwszym roku i można powiedzieć że dostał w d*pę teraz ma 3500 mtg
i trzeba powiedzieć że szału niema żadnych wycieków wprawdzie niema ale za to jak się coś zepsuje to cena części to jest masakra a do zetora to idzie znieść wszystko ma swoje plusy i minusy ja jestem z zetora zadowolony teraz więcej niestety stoją niż jeżdżą bo przetarg przegrany ;((( tak jak piszecie traktor po 2 tys. mtg. to musi być prawie jak nówka i zetor taki jest z zewnątrz trochę poobijany ale mechanicznie nie mam zastrzeżeń a starego zetora co miałem to już był tak zajeżdżony że szkoda było w niego kasę pchać bo do zrobienia było praktycznie wszystko więc się sprzedało była kasa żeby dołożyć do nowego to się nowego kupiło

#147 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 16 maj 2010 - 15:02

Posiadacze nowych zetorów No ale nawaliło już coś w lampku? Jak spalanie za dzień roboty ile wypije lampek a ile zetor?

#148 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 maj 2010 - 15:05

Posiadacze nowych zetorów Dajcie już spokój z tym spalaniem... B) @Ferdek07 albo jest nie zniszczalne. :)

#149 Share racha

racha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 17 maj 2010 - 07:18

Posiadacze nowych zetorów co do spalania to lampo pali połowę tego co zetor, awarii było kilka w lampo i niestety bardzo drogie ;(( na początku posypała się przednia zwojnica (przy przeglądzie nie nalali oleju) 3 miesiące po gwarancji ale zrobili to na gwarancji jeszcze ale jak policzyli ile za części to mi szczęka opadła bo wyszło 5,5 tys. za troszkę części później padł podnośnik też mały karton części 6 tys. ostatnio pompa hydrauliczna jak mi powiedzieli że 1200 zł. to byłem w ciężkim szoku że tak mało B) ale mimo to jestem z tego traktora zadowolony bo te robotę co zrobił to naprawdę szacun

#150 Share tata

tata

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 20 maj 2010 - 11:44

Posiadacze nowych zetorów ja mam zetora forterra 105 i bede mogl nim jezdzic jak go aplace za 10 lat tak ze nie wiem co narazie o niem mowic ale rysiu ozog

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Posiadacze nowych zetorów Dzisiaj, 18:50
  •  

#151 Share KacyK

KacyK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:Sport & maszyny rolnicze

Napisany 01 czerwiec 2010 - 19:47

Posiadacze nowych zetorów yhhh
Zetor jest całkiem mocnym ciągnikiem :D
W moim największą awarią był pęknięty wąż od klimatyzacji B)
Nabite ma 400Mth...
NA 20 hektarów wystarczy...Najmniejsza forterra...
bez rewersu psują się wiem o tym od "majstra" który jeździ w serwisie :)

#152 Share ZetorProxa8441

ZetorProxa8441

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 07 sierpień 2010 - 10:09

Posiadacze nowych zetorów Witam ja posiadam zetora proximę 8441.
Pracuje na 20ha razem z mtz 80 i ursusem c-330.
Miałem kilka problemów z nią ale teraz już jest wszystko dobrze.(wina serwisu)
Super maszyna :)

#153 Share kamil19873

kamil19873

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:rolnictwem

Napisany 08 sierpień 2010 - 19:36

Posiadacze nowych zetorów U mnie 8441 przy c 360 i zetorze 3320 obrabia 45 ha, i jestem zadowolony.

#154 Share adamo123

adamo123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 02 wrzesień 2010 - 16:22

Posiadacze nowych zetorów mam proxe 8441 z turem tl 100 od 2.5 roku. jak narazie nie mam rzadnych awarii w niej. do zetorka mam pług kvernland 4*40, UG kombi 3.7, beczka joskin 7 tys, prasa sipma farma, krokodyl 1.5m, łyżka 2m, przyczepa autosan 6t, kosiarka dyskowa sa masz 2.6m. Ogólnie zetor pali sporo, ale też ma moc. Z tymi maszynami co napisałem to nie mam żadnych problemów

#155 Share Kamil1998

Kamil1998

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 620 postów

Napisany 13 listopad 2010 - 14:34

Posiadacze nowych zetorów posiadam proximę 65 z lipca 2009 ma 400 MTH. Robi w meprozecie 4300l, opryskiwaczu Akpil 600l, przyczepach, prasie Sipma Farma II, owijarce, przewracarce 5.2m Pronar, kosiarce Sipma,Siewnik Poznaniak 3M , talerzówce (nie pamiętam szerokości) i rozrzutniku Igamet 6t ( z nadstawkami do kukurydzy 11t). Chodzi świetnie. Było kilka drobnych awarii. Zapowietrzenia się hamulców. Była też taka sytuacja, że blokada tylnego mostu nie oddała i nie dało się skręcać. Przyczyna była dosyć prosta. Podczas zruszania ziemi na polu talerzówką trochę rżnąłem (po osie, ale nie ulgnąłem, ale przynajmniej przeschło to co miało). na pomoc przyszła blokada, bo napęd sam już nie dawał rady. Następnego dnia nie dało się skręcać, bo blokada nie oddała. Przyjechał serwisant. Okazało się , że jest pod spodem taki siłowniczek, który włącza blokadę mostu. Był oblepiony błotem. Obczyścili go i było git. Najwidoczniej podczas talerzowania musiał on zaczapić o błotko i się w nim upaćkać. Gdybyśmy wiedzieli, że jest tam taki tłoczek nie było by problemu :D Tak to bez awarii.
Najbardziej denerwujące jest to, że te lusterka są tak wysunięte, że byle krzak one się przekręcają :D
Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

#156 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 20:26

Posiadacze nowych zetorów Jak wam sie sprawuje Proxima 95 plus

#157 Share tiger3952

tiger3952

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 26 grudzień 2010 - 23:09

Posiadacze nowych zetorów Czym różni się proxima 85 od 85 slim

#158 Share zeno

zeno

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 26 grudzień 2010 - 23:30

Posiadacze nowych zetorów Heh właśnie to samo mnie dziś ciekawiło.

http://www.roltech.e...&artykul=000585

ma na przodzie węższe opony a na tyle niższe

Przednia oś napędowa ma załączaną mechanicznie a nie elektro-automatycznie

slim ma udźwig 32kn a zwykła ponad 40kn

http://www.agromasa....proxima_4wd.htm tu masz porównanie

#159 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 26 grudzień 2010 - 23:43